1 € 1 USD 4,3296marţi 18 ian 2022
Versiune
Mobile
Hai ma lasi
DorinDor [utilizator], Vineri, 14 ianuarie 2022, 21:44
+54/58
Sunteti niste porci. Omorati copii cand va duceti sa va luati tarate sa va bagati sub raturile voastre de suine imputine. Mars in cocina, ratanule!
Berechet e mijlocitor
moima [utilizator], Vineri, 14 ianuarie 2022, 21:55
+51/51
si mare umanist salvator de infractori.

Cate victime are omu asta pe constiinta, cate femei rapite de la familii si fortate sa se prostitueze...

Cetateanul de rand, platitorul de taxe habar nu are in ce iad traim si ca pulitistii sunt doar niste calai.
Si impingand cosul la supermarket
persuasiv [utilizator], Vineri, 14 ianuarie 2022, 21:55
+45/49
tot in misiune?
Politistii respecta legile rutiere in timpul prog
Gryphus [utilizator], Vineri, 14 ianuarie 2022, 21:56
+38/44
Daca politistii nu sunt intr-o misiune URGENTA ei trebuie sa respecte regulile de circulatie la fel ca ceilalti conducatori auto

Acest politist era in timpul serviciului dar a folosit ILEGAL girofarul pt ca NU era intr-o misiune urgenta

a depasit ILEGAL viteza legala
.
Elfu [utilizator], Vineri, 14 ianuarie 2022, 22:02
+43/45
la tv am vazut purtatorul de cuvant al politiei capitalei care sustinea ca politistul se afla in misiune.

ca reprezentant al politiei capitalei sa intelegem ca incerca sa induca in eroare cetatenii cu privire la acest lucru ?

este vb de Comisar-șef de poliție Diana SARCA

cum comentati ?
Misiune de ucigasi
Coco Whistle [utilizator], Vineri, 14 ianuarie 2022, 22:14
+19/21
Totusi s-a pierdut o viata din cauza unui individ. Indiferent de prioritatea pe care ti-o da jocul de luminite, preventia ramine litera de lege. In alte tari mijloacele de interventie incetinesc cind intra in intersectii, sau militia ul da dovada de discenramint cind alearga dupa infractori tocmai ca sa nu puna in pericol alte persoane. La noi e stat militienesc si cu ordine venite pe structura in rest nu conteaza. Unde e bre spiritul civic si civilizatia pe care o visam. Un popor de mamaliga..rasuflata…nici macar…popor de cersatori.
Poterele
Mihail. [utilizator], Vineri, 14 ianuarie 2022, 22:17
+28/28
Au fost create ca sa-i apere pe bogati de saraci, nu sa-i apere pe oamenii de rand.

Cu mici exceptii, Politia e plina de cocalari in uniforma. N-ati vazut pe strada ce fetze au?
daca aveam ministru de interne
Antenistontel [utilizator], Vineri, 14 ianuarie 2022, 22:21
+22/24
o suspenda pe paparuda si pe seful de la capitala, pana se faceau actele pentru eliberarea din functie si incetarea raporturilor de serviciu.
Nu s-a pus problema de musamalizare !?
kkciosuldelahamangia [utilizator], Vineri, 14 ianuarie 2022, 22:34
+14/16
Pai sa explice Berechet de ce la stiri au aparut imaginile blurate ?
Si cand joaca table in post, cum fac politistii ..
KTerinca [utilizator], Vineri, 14 ianuarie 2022, 22:42
+28/28
.... fotografiati din Bolintin, tot in misiune sunt ?
Ca doar sunt in timpul programului.
Asta in timp ce tiganii omoara oamenii pe strada.
Siguranta si incredere ..... ca va apara (sau va omoara) Oraganu' !
mai limbaj de lemn
dorinmac [utilizator], Vineri, 14 ianuarie 2022, 22:46
+26/26
hai sa lamurim chestiunea asta cu ce inseamna misiune, bai papagali cu limbaj de lemn! voi asa folositi termenul de "misiune" de parca mutatul unei foi din punctul A in punctul B este demn de-o recompensa, poate chiar de-o medalie... mars ma inapoi la scoala, scoateti-va capul din dos si folositi o liumba simpla si concisa: politistul respectiv freca menta din punctul A in punctul B, in realitate, nu era in nici o misiune, nici neimportanta... auzi la ei, sunt in misiune in timpul programului... cam ca si portarul, si ala e in misiune, nu? ... si femeia de serviciu este in misiune, ca-i in timpul pogramului, nu?
ce mesaj de comunist inrait
justin [utilizator], Vineri, 14 ianuarie 2022, 22:57
+25/25
omul asta a ramas impietrit in era lui ceasca. chiar si incercarea de a fi "transparent" denota cat de inapoiat a ramas.

cu oameni de-astia vrem reforma? care dau "nota interna" sa anunte cand are chef politistul sa se plimbe cu sirena? care considera ca si cand merg sa-si ia sharoma ei sunt in "misiune"?


Ce sa inteleaga el despre RESPONSABILITATEA LUI in calitate de sef al acestui politist? Ce sa stie el ca el e responsabil de cum se comporta, cum sunt antrenati, cum raspund in fata nevoilor cetatenilor acest dinozaur?

PS: ce se mai aude de politistul ala surprins in flagrant incercand sa violeze copii? o musamalizare ceva?
Clar
DorinDor [utilizator], Vineri, 14 ianuarie 2022, 23:03
+24/24
Mai intrebi? Are si semnalele acustice in functiine - cand ragaie ca procul
o fi fost permisul legal
stupidu [utilizator], Vineri, 14 ianuarie 2022, 23:14
+18/18
dar trebuia sa-l schimbe cu unul romanesc la doi ani dupa ce s-a intors "da pa anglea"
Polițiștii și când se duc acasă să bage-n ei,
ploiesteanu [utilizator], Sâmbătă, 15 ianuarie 2022, 0:58
+17/17
se află tot în misiune, misiunea de a băga la ramazan. Bineînțeles, trebuie să dea drumul și la girofar dar numai atunci când foamea-i mare!
nu era in misiune
TrickyWicky [utilizator], Sâmbătă, 15 ianuarie 2022, 6:20
+15/17
Politistul alerga dupa mancare.
Iar partea a 2 a sunt martori care spun ca dupa ce au soosit politistii la fata locului au aprins semnalele luminoase ale masinii de politie implicate in accident.
Avem alt caz penal aici?
In misiune
verid [utilizator], Sâmbătă, 15 ianuarie 2022, 7:03
+18/18
A fost trimis de seful sau , sa ii cumpere saorma si gogosi .
Bode
verid [utilizator], Sâmbătă, 15 ianuarie 2022, 7:05
+8/10
Pai asta ce e ? Gluga de coceni ?
D-le șef, gândești când vorbești?
asavreau [utilizator], Sâmbătă, 15 ianuarie 2022, 9:12
+15/19
Este misiune la polițiști să ucidă pe trecerea de pietoni? Este misiune la polițiști să încalce legea? D-le șef, dovedești că nu știi regulile de circulație și ,dacă ai permis de conducere auto, ar trebui să-l depui la Poliție.
Nedumerire
Florin_666 [utilizator], Sâmbătă, 15 ianuarie 2022, 9:22
+15/15
Stai si te gandesti cum sa fie ,,politisti” din subordine mai capabili decat sunt, cand au ca sefi pa berechet&despescu !
Demisia Berechet si Boda miltienii neamului .
verid [utilizator], Sâmbătă, 15 ianuarie 2022, 10:22
+13/15
Sa spui ca un dobitoc omoara lumea pe strazi , fiind in misiune dupa gogosi , este o prostie monumentala .
fara urme de frine !
icarag [utilizator], Sâmbătă, 15 ianuarie 2022, 11:26
+11/11
deci mergea cu viteza , nu era in misiune , nici macar nu a frinat , si pietoni erau pe trecere.
daca nu se da pedeapsa maxima cu executare, atunci e dovada ca tara asta e terminata.
Exact
persuasiv [utilizator], Sâmbătă, 15 ianuarie 2022, 11:31
+8/8
in misiune de dat cu zaru'.Sa nu ii prinda pensia nepregatiti la table.
Ii priveam dand declaratii la tv
persuasiv [utilizator], Sâmbătă, 15 ianuarie 2022, 11:33
+12/12
numa' un kil de lamai ma scoteau din greata.
Si care e misiunea aia?
George2020 [utilizator], Sâmbătă, 15 ianuarie 2022, 19:27
+6/6
Si care era misiunea aia?
Sa incalce legea mergand cu viteza mult peste cea legala, sau sa vegheze la respectarea legii?
Din moment ce guzganul in cauza a omorat un copil prin NErespectarea legii, in mod clar NU se afla in nici o misiune. "Misiunea" de politist inceteaza in secunda in care incalci legea.
Porcul de sef cu afirmatii dintr-astea partinitoare nu face decat sa demonstreze ca aproba guzganul. La o adica putea sa fie el in locul lui. Pacat ca victima a trebuit sa fie un copil nevinovat si nu porcul de sef.
Gluga de coceni?
George2020 [utilizator], Sâmbătă, 15 ianuarie 2022, 19:29
+4/4
...se pare ca da.
S-a rezolvat!
Votant Ilici [utilizator], Sâmbătă, 15 ianuarie 2022, 19:52
+4/4
Nu, desigur ca nimeni nu poate invai pe fetiti ucisa, dar problema Minsiterului de Interne a disparut:

"Am dispus retragerea de pe funcție"

Deci, a fost intr-adevar un accident de criculatie, dar NU a fost comis de un militian, deorfece omul a fost retras de pe functie.
Gata, s-a rezolvat!
Alooo, vorbesti pe limba lor
vudejea [utilizator], Sâmbătă, 15 ianuarie 2022, 21:19
+4/4
Nu cred ca exista in tara asta gunoi de institutie mai corupta, plina de gunoaie de oameni, josnici, needucati, decat Politia Romana..E campioana !
Ar trebui sa avem incredere in ei, asa-i teoretic, nuh?
Cam ce incredere ar putea sa starneasca o institutie care oficial induce in eroare? Imediat dupa accident au anuntat tare prin purtatorul de cuvant ca politistul se afla in misiune, inducand oamenilor ideea ca ardea undeva si politistul se grabea spre binele public...Cand au aparut imaginile de la camerele de supraveghere si martorii, au dres-o, ca politistii sunt permanent sunt in misiune...Logic, semantic, misiunea era sa ucida fetitele . Cam ce credibilitate poate sa inspire o institutie care merge la prosteala cu o intreaga tara...Numai ce-au primit zeci de milioane de euro pentru dotari...Uite la cine ajung dotarile...Vad ca au uitat si ziaristii de cazurile recente, de 10 AUGUST, de omul ucis la Vatra Dornei de catre jandarm ( l-au sufocat cu spray si pe urma l-au dus mort la spital si figureaza omul mort in spital ), de cazul idem de la Pitesti...De fapt DE TOATE CAZURILE !!! Orice interventie a politiei care necesita profesionalism se soldeaza cu un esec !! Sunt praf, pur si simplu, majoritatatea angajati pe pile, numai tembeli...Propun o initiativa legislativa in care obligatoriu, o comisie independenta sa testeze IQ-ul la toti bagabontii astia de-si zic militieni,,,Rezultatele publice !!! Macar sa radem, naiba..
Aveți dreptate!
Rescator [utilizator], Duminică, 16 ianuarie 2022, 8:48
+2/2
Mulți polițai sunt luați de pe stradă din rândul
interlopilor și al celor fără un loc de muncă.Nu au
școală,educație civică,de fapt nu au nimic din
comportamentul unui om normal.Numitul Berechet
bate câmpii,ar trebui să-și strângă catrafusele din birou și ficusul și să plece acasă,fără drept de
pensie.
politia romana, misiune imposibila
mbembe [utilizator], Duminică, 16 ianuarie 2022, 16:24
0/0
shaormeria din baneasa: boss, cu de toate?
politistul din drumul taberei: cu mai mult usturoi, ajung in 5 minute!

domnu sef ar trebui sa inteleaga ca mersul la buda nu e o misiune “neurgenta” chiar daca e in timpul programului si poate fi o misiune pentru un politist adevarat, care a auzit prin statie despre un caz urgent si se afla in zona!

insa politia are alte misiuni… siguranta si incredere e numai pentru ei, ca au salarii, pensii si ce vor face nu patesc nimic!
mai e misiunea “de succes”
mbembe [utilizator], Duminică, 16 ianuarie 2022, 16:28
0/0
cu ostatici morti… asa mai spre Bacau
stai asa, mai calm
mbembe [utilizator], Duminică, 16 ianuarie 2022, 16:34
0/0
nu este nimic ilegal daca politistul a aptins girofarul dupa accident, practic a marcat accidentul si avertizeaza alti soferi.
nu trebuie sa inventezi…
a facut insa crims conducand si omorand un om, lafel sefii comit o crima prin incercarea de a scoate de sub acuzatii ori diminuand gravitatea… uz de fals!