1 € 1 USD 4,3767sâmbătă 04 dec 2021
Versiune
Mobile
Cabinetul voma
Un_individ [utilizator], Joi, 25 noiembrie 2021, 9:07
+37/53
Cabinetul hotilor. Scapa cine poate.
Azi putem comemora
DomnuTrandafir [utilizator], Joi, 25 noiembrie 2021, 9:22
+28/48
Ziua Renaşterii Frontului Salvarii Naţionale!
Sub conducerea Înteleptului KWI!
Pacat de generalul Ciuca ca-şi sacrifică cariera militară!

Hai la vot mincinoşii neamului!
"Am decis sa dau PSD inca o sansa"
ember [utilizator], Joi, 25 noiembrie 2021, 9:51
+50/58
Acesta e rezumatul carierei politice a lui Johannis.
Iohannis obligat ....
cristian.l [utilizator], Joi, 25 noiembrie 2021, 10:06
-15/27
Sa-si spele pacatele ----- a ales varianta neagra oare cu gandul sa faca ceva, a cerut o majoritate parlamentara mare pentru a fi sigur ca poate sa faca ceva.
Are ministrul pe care si la dortit, o mana forte care poate duce la capat ceea ce isi doreste.

Intrebarea este?
Si-a dorit sa faca ceva pentru Romania si pana acum nu a putut sau doar vrea sa joace golf.
Ramane de vazut in perioada urmatoare.

Ai 3 ani la dispozitie sa arati ceea ce ai vrut de fapt, o reformare a statului sau doar te doare in cot si ai dorit doar liniste sa poti sa joci golf. Romanii asteapta sa iesi din zona de confort de ceva timp, sa mai temini cu concediie si sa dai dovada ca se poate!!!
Evident
ACP [utilizator], Joi, 25 noiembrie 2021, 10:26
+19/23
ca ceea ce ii uneste este mai puternic decat ceea ce ii desparte. Mirosul ciolanului acopera mirosul ciolacului iar de principii si doctrine politice nici nu mai poate fi vorba. PNDL si PNRR plus posibilitatea de a rezolva niste dosare atat in justitie si la CNSAS sunt cel mai puternic factor unificator.
2024
Dan112 [utilizator], Joi, 25 noiembrie 2021, 10:30
+18/24
la alegerile din 2024 rugam PNL -ul sa isi convinga electoratul din sustinatorii PSD....
da e predictibil
GigiKent_ro [utilizator], Joi, 25 noiembrie 2021, 10:30
+11/19
s-a dat drumul la jafuri
Stabilitate si continuitate in furtul banilor
cartofil [utilizator], Joi, 25 noiembrie 2021, 10:31
+20/28
Nici nu s-au instalat bine si au si facut o furaciune de cateva miliarde la Romexpo. Si au adus-o imediat pe Monica Gubernat la CNA, ca sa poate minti si denatura adevarul in continuare, fara sa fie pedepsiti. Asta este fratia hotilor. Ciuma Rosie s-a infratit cu Ciuma Galbena pentru furtul Romaniei, netulburati de nimeni. Deja au alocat la GESTAPOUL lui Dragnea jumate de milion la rectificare, ceea ce inseamna ca aceasta ticalosie va continua sa ameninte si sa pedepseasca magistratii cinstiti. Gata, suntem pierduti, sunte coindusi de hoti in adevartul sens al cuvantuilui. Avem un guvern format numai de infractori, reprezentant a doua partide de hoti.
Iohannis s-a dovedit a fi mai balcanic decat orice
cartofil [utilizator], Joi, 25 noiembrie 2021, 10:33
+20/26
roman verde. Atata ticalosie nu credeam sa vad la un om, i-a batut la acest capitol pana si pe neegalibilii Ciordache, Tudorel Toader, Nicolicea si Dragnea.
'moment mult așteptat de toți românii' ???
Kivek [utilizator], Joi, 25 noiembrie 2021, 10:38
+15/29
nu doar ca e mincinos acest CIUCA de la armata dar e si aberant, vorbeste in numele tuturor romanilor desi cred ca majoritatea NU il vor prim ministru
Ne aflăm astăzi într-un moment mult așteptat de to
levierul [utilizator], Joi, 25 noiembrie 2021, 10:40
-1/15
glume de transee din Afganistan, nu?
care cariera?
levierul [utilizator], Joi, 25 noiembrie 2021, 10:41
+3/21
aia din presa ?
ca sa nu stai cu emotii
maferescdeciuma [utilizator], Joi, 25 noiembrie 2021, 10:57
+22/30
iti zic eu: e interesat doar sa joace golf si sa mearga la ski.Guvernul si parlamentul sunt cele care pot adopta ordonante/legi. Iohannis si-a dorit majoritatea ca sa fie adapost de suspendare, pentru a-si putea urma pasiunile enumerate mai devreme. Vorbea ieri Dincu despre cum e prevazut in protocol ca nu poti da un ministru afara fara o dezbater in coalitie, fiindca pana la urma urmei e vorba de respect intre parteneri, bla, bla. Pentru USR de ce nu a existat acest respect? Stelian Ion a zburat in secunda doi cand a poruncit Iohannis. Adevarul e ca reusit sa dea teapa celor 6 milioane de oameni care l-au votat, nu are ce pacate sa isi mai spele. Romania s-ar fi putut moderniza foarte bine si cu USR la guvernare, dar incurcau prea tare si lucrul asta se vede in respingerea tuturor initiativelor menite sa opreasca jaful ( cea mai recenta fiind initiativa pentru folosirea jandarmeriei pentru controlarea camioanelor ce transporta lemn). PSD=PNL aceeasi mizerie. Partide formate din mafioti, a caror grija e cum sa mai strambe legile sa le iasa afacerile. Asta e tot.
Comentariu sters de utilizator
[anonim], Joi, 25 noiembrie 2021, 11:02
+10/26
Barna bate campii
Zache58 [utilizator], Joi, 25 noiembrie 2021, 11:10
-3/23
din nou!Fostul premier Citu a scos partidul din istorie!Sa avem pardon dar acest partid si-a erodat filonul liberal in timp,s-a transformat treptat,prin interactiunea/colaborarea cu stanga si securitatea romaneasca.Domnul Citu si Iohannis nu au facut decat sa accelereze procesul de transformare/prabusire.Baietii din taberele liberale,Citu si Orban,nu mai aveau demult timp legatura cu doctrina liberala.Cred ca 90% din ei nici nu stiu ceva din activitatea lui Bratianu,de exemplu.In fond,bravo lui Ciolacu,este omul potrivit la locul potrivit.Stiti cum spunea Napoleon:''Cand dusmanul greseste,nu-l intrerupe,lasa-l sa continue''.Dusmanul in cazul acesta fiind PNL-ul,ca sa inteleaga toata lumea.
Nu mai are nicio obligație
Brusc Willis [utilizator], Joi, 25 noiembrie 2021, 11:10
+23/29
Cred că a trecut demult gândul că omul ar fi vreun strateg aparte care joacă șah 5D. Nu, ce avem azi e pur și simplu rezultatul bâlbelor unui mediocru lipsit de imaginație și fler politic, un simplu câștigător de conjunctură.
Afirmatia lui Dan Barna :
un domn [utilizator], Joi, 25 noiembrie 2021, 11:12
-8/26
" Barna: Dle Ciolacu, ați reușit ce n-a reușit nici Ion Iliescu, ați scos PNL din istorie" se traduce asa : Ati reusit sa scaoteti USR de la Guvernare deoarece nu ne am priceput sa jucam la cacealma ! Parol Nea Barna ! asa e !
nu e niciun pacat de Ciuca
gwolf [utilizator], Joi, 25 noiembrie 2021, 11:18
+10/20
generalii armatei romane, aia putini cu stelele luate pe bune si cu onoare militara, cunosc adevarata natura a individului cat si faptele lui "eroice" de arme din Orient.
Nu va mai imbatati cu apa rece, omul are coloana extrem de flexibila si flexata, rigoarea militara este ceva foarte relativ pentru el.
E omul stagnarii al nefacutului nimic, al conservarii unui status-quo, e un execuntant, nu un initiator, nu un vizionar sau strateg. De asemenea e omul perfect pentru bagatul rah*tului sub pres, transparenta si comunicarea armatei romane a ramas la nivelul din '80.
Radu Oprea
SimonneLe [utilizator], Joi, 25 noiembrie 2021, 11:30
+3/9
Acest domn iese in parlament si critica, critica, a uitat ce afaceri are prin Ploiesti ? e foooaarte principial dupa ce si-a facut suma cu taticutul batranul domn Oprea, si-au facut suma pt 10 generatii.... asta e clasa politica romaneasca
batalia de la Nasiriyah (2004)...
demaGOGU [utilizator], Joi, 25 noiembrie 2021, 11:33
-17/25
...iti spune ceva?

iignoranta nu e niciodata o scuza.
"PNRR
ElDiablo [utilizator], Joi, 25 noiembrie 2021, 11:35
+10/14
...e axul principal în îndeplinirea obiectivelor noastre" spune PM Ciucă. Nici nu mai era nevoie de restul punctelor din program, era de ajuns ca acesta să fie în capul listei, primul şi unicul.
"masurile psd"
liviu_ [utilizator], Joi, 25 noiembrie 2021, 11:41
+3/15
deci vor legaliza furtul?!
Nu sunt deloc de acord cu acest guvern...
AdevaratulProfet [utilizator], Joi, 25 noiembrie 2021, 11:55
+13/19
....insa exista o urgenta, referitoare la Sosoaca...Pe cand o lege care sa ceara certificat de sanatate mintala lesilor statului ???

Cat or sa o mai suporte restul alesilor ???
Nu stii ce sa mai crezi...
index [utilizator], Joi, 25 noiembrie 2021, 12:10
+9/25
...aveam o parere foarte buna despre Generalul Ciuca. Cand aud cum pretuieste acum psd-ul imi devine din ce in ce mai clar ca este un alt om.
De ce a trebuit sa intre in politica? Va iesi, daca nu murdar, cel putin sifonat.
General peste semidocti!
Contributors [utilizator], Joi, 25 noiembrie 2021, 12:11
+10/18
Ce premier esti tu, cu un guvern impus, de semidocti, (a se studia CV-urile ministrilor) Cum o sa-ti pice tie generale cand o sa primesti ordine de la soferul lui Omar Hayssam, aflat acum "pe cai mari"? O sa intri in istorie, nu pentru fapte demne de un bun militar (desi ca militar ai mintit) ci pentru fapte de oportunist inhaitat intr-o gasca pusa pe capatuiala acestei tari.
Armata Romana a avut rol de DECOR in Afghanistan
Kivek [utilizator], Joi, 25 noiembrie 2021, 12:15
+5/21
Armata Romana a avut rol de decor in Afghanistan in cea mai mare parte ocupandu-se cu PAZA BAZELOR americane si cu PATRULAREA soselelor

doar 5% din soldatii romani care au ajuns acolo au avut ocazia sa traga vreun foc de arma

au fost cateva zeci de soldati in trupe;le specia;le care intradevar s-au batut cu talibanii dar ei sunt 0.5-1% din totalul nr de militari
Rusinos sa fii militar mincinos. Nu cresc taxele?
AndreiSo [utilizator], Joi, 25 noiembrie 2021, 12:23
+8/10
Cum adica nu cresc taxele? Dar CASS la pensii din contributie peste 4000 de lei ce este? Contributie? Nu va e rusine!
Taxati pensiile de serviciu cu 80% pentru ca nu au contribuit cu nimic la ele beneficiarii, daca vreti sa faceti dreptate sociala. Daca vreun magistrat, militar sau politist se retrage la 42 de ani, sa intre in pensie la 65, ca toata lumea. Da, ai dreptul la pensie de serviciu, dar cand ai implinit varsta. Pai voi iesiti la pensie mai devreme decat m-am insurat eu!
Cota unica? 0% pentru IT si constructii este la fel de unica precum impozitul pe venitul unui motostivuitorist?
Toti sunteti niste mincinosi!
nu inteleg de ce il incluzi pe Orban
Cata_ [utilizator], Joi, 25 noiembrie 2021, 12:27
+9/21
e cumva la ciolan, e cumva in pnl, gireaza mizeriile astea? ce ai cu Orban? Orban a adus partidul de la 15% in 2016 la 27% in 2020. Care e problema cu Orban?
bravo, #echipacastigatoare, sincere felicitari
revo [utilizator], Joi, 25 noiembrie 2021, 12:32
+21/27
Hai, votati, votati si inghititi rahatul pe care cu mare sarg l-ati cacat - saraci si goi, despuiati de toate ministerele importante si cu bani! Nici macar sanatatea nu v-au lasat-o, vitejilor! Erau miliarde acolo pentru teste si vaccinuri importate.

Unde e, bre, Raresica? S-a inecat in propria voma?
Cum mai spumega el ca a dat Orban toate ministerele bune la USR! Cum mai murea el, agatat de CaCazzo! Cum mai ameninta el ca daca renegociaza cu USR, clar le ia toate ministerele!

In general, unde e, bre, #echipacastigatoare, ramasa in curul gol? Ce face? A luat-o la sanatoasa, in frunte cu seful ei, disparut fara urma?

Bravo! Tot inainte, tovarasi! Spre victoria finala - 4,5%.
ce
andrei1232000 [utilizator], Joi, 25 noiembrie 2021, 12:44
+10/18
nu a reusit Tariceanu si inaintea lui nu au reusit comunistii si vechea securitate a reusit Florin Catu. A ingopat ultimul partid istoric din Romania. Macar in 1990 au aparut niste oameni care au facut parte din partidele democratice de dinainte de razboi.
PNTCD nu a contat prea mult iar Emil Constantinescu s-a declarat invins de sistem, consiliat fiind de Mugur Ciuvica. De ce credeti ca e recompensat cu o gramada de bani pentru 2 ore de clampanit pe zi?
Apoi a venit grupul Patriciu-Tariceanu cu aripile tinere care au inceput atacul.
Acum KWJ (premierul de la Grivco). prin intermediul lui Florin Catu, a reusit sa distruga complet PNL.
generalul "portofel"
Contributors [utilizator], Joi, 25 noiembrie 2021, 13:04
+3/13
generalul premier peste un guvern de portofele
batalia demagogilor
CNBC [utilizator], Joi, 25 noiembrie 2021, 13:05
+3/17
Omul se juca pe playstation, stai calm cu batalia lui Ciuca. Batalia astuia a fost doar pentru ciolan si functie. Sau o fi fost o batalie din aia de care invatam la istorie, ca ii zvantam pe turci cu bataia si dupa aia le plateam tribut ca eram baieti de treaba...
mda
SoulSearcher [utilizator], Joi, 25 noiembrie 2021, 13:40
+6/6
ce fumeaza tanti Sosoaca ? ca pare a fi ceva bun :DDD
pui
nahir [utilizator], Joi, 25 noiembrie 2021, 15:07
+8/10
întrebări prostești.
iohannis a avut ”guvernul meu” cu o majoritate suficientă să facă ce vrea, adică să-și transpună în fapte discursul din urmă cu un an de zile.
Nu doar că nu a făcut nimic ci azi ne-a dat chiar
certitudinea că a mințit ordinar, singurul lui scop fiind de a aduce psd înapoi la butoane.
Ciuca - manjeste armata
averageJoe [utilizator], Joi, 25 noiembrie 2021, 15:20
+4/4
Asta ai reusit domnule prim ministru. In momentul cand ti-ai incalcat cuvantul, dat din una din cele mai inalte pozitii militare, ai aruncat asupra armatei o imagine de neincredere. E simplu, nu e complicat. Ai manjit onoarea. Felicitari. La loc comanda.
Zero responsabilitate sau devotament!
DomnuTrandafir [utilizator], Joi, 25 noiembrie 2021, 16:14
+8/8
Iohannis nu are pic de devotament pentru ţară, ci numai faţă de golf şi prietenii de la Pianu Mare şi faţă de soţia pe care o plimbă în Egipt la piramide, cînd în ţară spitalele ard.

Devotamentul său este dedicat exclusiv sieşi. 

Responsabilitatea a fost la toti Presedintii Republicii.
Acum nu e cazul!

E preşedinte numai de dragul funcţiei, nu de dragul României.
Nu-şi asumă datoriile funcţiei, ci numai rangul şi avantajele sale.

E penibil cand se intalneste cu Maia Sandu sa vorbeasca ce? cand romanilor de aici le-a inselat toate asteptarile.

Istoria il va consemna la "şi alţii" cu toata demagogia si fățărnicia sa!

Se poae ca in timp in mentalul tolerant al poporului sa se nasca acum primii germeni de xenofobie!
A primit in partid
Zache58 [utilizator], Joi, 25 noiembrie 2021, 17:29
+1/3
tot felul de PSD-isti,nu a facut nimic in plina pandemie,au murit mii de oameni cand el conducea aceasta tara.Suplimentar,de mare liberal ce este,a sistat platile pentru deportatii pe Baragan,la mica intelegere cu CNSAS si securitatea actuala.Cred ca stii,tu Cata, cati liberali au fost deportati,inchisi,furati de comunisti dupa 1948!?Au ramas fara case,proprietati ,batuti la militie sa dea toti banii din casa.In final au fost deportati sau omorati in puscarii,sa fure comunistii si fostele servitoare tot din casa.Cam asta e problema cu Orban si alti asa zisi liberali.Acest Orban a fost destul la ciolan pana acum.
Vrei sa spui..
Ben-Zen [utilizator], Joi, 25 noiembrie 2021, 18:13
+2/2
sansa dupa sansa.
ce intriga
nea-nea [utilizator], Joi, 25 noiembrie 2021, 18:14
+2/2
Cațu nu era nominalizat în monitorul oficial, președintele senatului căci nu era încă eliberat de la conducerea guvernului trântit acum 2 luni. De aceea nu a putut sta la stg lui Ciolacu.
Intreaba orice antivaxer.
Ben-Zen [utilizator], Vineri, 26 noiembrie 2021, 8:47
0/0
Au acelasi dealer.