1 € 1 USD 4,3575joi 20 ian 2022
Versiune
Mobile
!
Natasa [utilizator], Miercuri, 27 octombrie 2021, 12:45
+25/41
Greu cu intelegerea unui text, redactia Hotnews. Domnul Sora a spus ca a primit amenintari cu moartea de-a lungului timpului sau urari arzatoare de moarte rapida, ca in cazul dobitocului Chivel Porumb! Stiu ca titlul inventat aduce mai multe clickuri, dar e grav ca va comportati si voi ca toata presa din Romania. Inventati stiri, spuneti adevarul pe jumatate, apoi poporul e prost ca asculta de Soasoaca si alte specimene.
''însărcinat cu afaceri ''...
persuasiv [utilizator], Miercuri, 27 octombrie 2021, 12:56
+15/23
rang de ministru...oameni fini,dom'le se vede...telectualitate,high life.Numa' spuma si caimac.
totusi..
Ismail Paine de circ [utilizator], Miercuri, 27 octombrie 2021, 12:59
-13/23
... de la Gheorghiu Dej si Ana Pauker, foştii lui şefi ideologici, n-a primit nimic?
Sa ne amintim
Harald2 [utilizator], Miercuri, 27 octombrie 2021, 13:10
+6/18
ca ambasador in SUA a fost numit un fost consilier prezidential al domnului Iohannis: domnul Andrei Muraru.
Am comentat in mai multe randuri ca numirea domnului Muraru a fost o bataie de joc la adresa diplomatiei romane...

Zicerea populara cu "pestele de la cap..." se dovedeste inca o data reala.
ce ai b0$$ ?
Dr.Mythnick [utilizator], Miercuri, 27 octombrie 2021, 13:10
-6/22
ce ai b0$$ ? suferi ? ce are titlul ? e vreo minciuna in el de pot sa inteleaga sosocii altceva decat adevarul ?
Pe de alta parte e util
Cripto [utilizator], Miercuri, 27 octombrie 2021, 13:14
+10/20
ce a facut Hotnews, asa mai aflam si noi de lichelele reloaded si ii aparam- macar cu pana- pe oamenii de valoare care au mai ramas...
Asta e tot ce-ai avut de spus?
UnOarecare [utilizator], Miercuri, 27 octombrie 2021, 14:12
+1/13
...
Urmasii comunistilor si securistilor
Addi [utilizator], Miercuri, 27 octombrie 2021, 17:03
+9/13
Sunt cei care ne conduc in continuare și isi bat joc de acest popor amarat. Dupa ce predecesorii lor au chinuit si omorat floarea intelectualității romanesti, acum incearca sa ii intimideze pe putinii oameni de cultura care mai iau atitudine impotriva acestei puteri intunecate. Cand se vor trezi intelectualii din Romania sa se solidarizeze impotriva acestei mafii?
Peștele se împute acum de la Cotroceni !
Cremenarul [utilizator], Miercuri, 27 octombrie 2021, 18:55
+11/11
Numirea lui Andrei Muraru în funcția de ambasador în SUA este o jignire profundă adusă nu numai diplomației române, ci și demnității poporului român.
.
minrest [utilizator], Miercuri, 27 octombrie 2021, 19:56
+5/11
De la aia a primit izolare de ceilalti filozofi, cei din vest, si sechestrare in Romania. Dar nu erau sefii lui ideologici. Daca erai cult, stiai ce e cu strainii intrati in Partidul Comunist Francez in Franta ocupata, in timpul razboiului. Domnul Sora este luptator in Rezistenta.
:)))
FortApache [utilizator], Joi, 28 octombrie 2021, 9:32
+3/3
Adica vrei sa zici spion!?!?!?...:)))
Asta cu intelectualitatea in Ro e relativa...
FortApache [utilizator], Joi, 28 octombrie 2021, 10:16
+2/2
Dupa 89 o buna parte a intelectualitatii alungate de comunisti s-a intors in Ro majoritatea cu motive comerciale...consignatii...bisnitzari in general...

Apoi a urmat alta migratie a intelectualitatii romanesti din cauza ciumei rosii, dupa aceasta noua migratie in Ro s-a simtit scaderea infractionalitatii in general...dar a venit covidul si valorile s-au intors inapoi cu prapadul aferent.

Intelectual inseamna studii superioare...nu neaparat academicieni dar nici cu facultate online sau cumparata de la Bioterra :)))

Deci macar o facultate muncita zi de zi...altfel ne mananca Bombardierii si "majoretele" aferente.
Asta caracter!
atc [utilizator], Joi, 28 octombrie 2021, 16:38
0/0
".... tovarăși de nădejde ai ceaușismului târziu „reconvertiți“, după 1990,...". Deci, aia ai dejism- paukerismului timpuriu nu v-au deranjat? Asta inseamna solidarizare de generatii comuniste! La multi ani, dle. neconvertit dupa 1990 (?!)
.
minrest [utilizator], Joi, 28 octombrie 2021, 20:52
+1/1
Nu, nu a luptat in rezistenta anticomunista; dar in timpul razboiului a luptat in Rezistenta Franceza, impotriva nazismului. El era strain in Franta, ca strain trebuia sa te recruteza un serviciu strain, sau chiar Rezistenta; nu puteai altfel sa aderi la Rezistenta ca strain. Puteai insa sa aderi la Partidul Comunist Francez, care facea o rezistenta acerba, ''partidul impuscatilor'', multi straini din franta au ales solutia asta ca sa lupte impotriva nazismului; comunistii primeau straini pentru ca erau internationalisti. Astfel a ajuns Mihail Sora comunist francez, dar ii e lehamite sa explice. Doar nu o sa se scuze ca a luptat in Rezistenta!
Oare cum se selecteaza personalul diplomatic?
Gigel cu elefantii [utilizator], Vineri, 29 octombrie 2021, 13:22
0/0
Nu cunosc contextul. Dar imi aduce aminte de ambasadorul de la Chisinau care la un moment dat a facut o declaratie agresiva (a propus vaccinarea moldovenismului sau asa ceva), pe care nu stiu cum s-o interpretez. Gafa de proportii sau politica Romaniei de evitare (prin scarbire) a unei eventuale uniri?

Adica mno, de la un diplomat as astepta sa fie... diplomat. Ca un fel de masca de serviciu pe care o poarta, daca nu altceva.