1 € 1 USD 4,2693miercuri 27 oct 2021
Versiune
Mobile
Pai USR de ce nu ar face misto de Catu ?
Susufler0 [utilizator], Miercuri, 13 octombrie 2021, 14:39
+12/26
Pt ca e Superman ?

PS. Pana si Superman a avut pojar cand a fost mic !!
USR nu poate ceda mai mult.
il_gattopardo [utilizator], Miercuri, 13 octombrie 2021, 14:52
-7/23
Pentru ca este un partid cam mic si nu are de unde.
Ce sa cedeze din programul lor de guvernare?
 Cedează 10% , se revolta 50% dintre membrii , caci fiind puțini,  ii si unesc putine optiuni.
Sustinerea internă pentru liderii lor rezulta  din realizarea programul lor de guvernare care a apărut din vointa de a " face treaba onest in România, sa mișcăm țara asta".
PNL poate ceda mult , pentru ca este un partid mare si are de unde.
Chiar are de unde.
A facut multe bune si PNL-ul si marimea lui ii da flexibilitate.
Liderii PNL daca au probleme cu 50 de parlamentari  gasesc sustinere la restul 84.
La PNL se supara 200 de primari, liderii nationali gasesc susinere la mai bine de 1000.
Deci pot avea o flexibiliate mare.
Dar trebuie sa isi asume nu doar ramanera la guvernare, la administrarea programelor Anghel Saligny, PNRR, bugetul 2022 etc
Trebuie sa iai asume si partemerii de coalitie , cu conditiile lor discutate initial ,discutabile ulterior dar nu ignorate si incalcate.
Ar fi bun ca Ministrul Muncii
DomnuTrandafir [utilizator], Miercuri, 13 octombrie 2021, 15:01
+3/25
Sa faca Legea Pensiilor!
Sa elimine pensiile speciale!
Sa scoata munca la negru!
Sa faca Lege pentru evazionistii care nu platesc CAS!
E bun!
E creativ!
Spor la Muncii Florin Cățu!
usr
Proton [utilizator], Miercuri, 13 octombrie 2021, 15:06
-12/32
Cei de la usr sunt duși cu pluta, chiar cred că un cap limpede,nu ca alui orban, va accede întrun guvern condus de usr cu 10 %, știți cum e, vrabia mălai visează, dar usr poate foarte bine să facă alianță cu psd și aur, după cum s-a văzut această alință a dus la rezultatul dorit de usr-iști !!
Se face atita caz
vasile-roaita [utilizator], Miercuri, 13 octombrie 2021, 15:12
+15/33
la Citu asta de parca ar fi vreun Mesia sau ceva asemanator. Toata puterea PNL-ului sta doar in Citu? Nu mai sint si altii?
Mai sa fie
JoeTheDow [utilizator], Miercuri, 13 octombrie 2021, 15:14
-2/28
Parca Catu era mai rau decat Dragnea si Ceausescu. USR e dispus sa fie la guvernare cu Ceausescu sau Dragnea? Sau cu unul mai rau ca ei?
usr
Proton [utilizator], Miercuri, 13 octombrie 2021, 15:15
-8/26
L-am crezut mai deștept, dar se pare că politica e prea grea pentru usr-iști, cum să meargă Câțu ca ministru la comanda lui Ghinea, cu un procent de 10%, poate îl ia pe orban că acest nesimțit vrea să distrugă pnl dacă el n-a ajuns din nou președinte !
>>>>
chhe [utilizator], Miercuri, 13 octombrie 2021, 16:12
-4/12
Da, e un fel de VV, doar ca mai e si presedintele PNL )))))))
trist
noi2013 [utilizator], Miercuri, 13 octombrie 2021, 16:13
-4/4
...
Importanta este reforma, nu ministrul
pehash [utilizator], Miercuri, 13 octombrie 2021, 16:16
+10/18
USR nu tine cu dintii de scaune. Daca PNL vine cu o propunere de ministru capabil sa continue reformele asumate in programul de guvernare al aliante, e perfect.
Vor doar
Popescul [utilizator], Miercuri, 13 octombrie 2021, 16:21
0/16
Vor doar sa-l umileasca. Din premier ar ajunge un simplu ministru sub un premier de la USR. :D. Cum suna asta? Mie-mi suna a trolling, dar ma bucur ca Ghinea a facut aceasta declaratie. E similar cu a-i face vant unuia pe scari si in timpul "zborului" i-ai transmite "Drum bun, MF!".

In opiniea mea, catul merita tot ce e mai rau in politica de la noi. De ce? Mi-e lene sa enumar lista motivelor, dar cine a fost prezent in tara asta in ultimul an, stie la ce ma refer. Ca sa conchid totusi, omul n-a facut nimic bun cat timp a fost premier. Si cand spun "nimic" am in vedere sensul propriu. Realmente nimic.
Pai vedeti
VOX. [utilizator], Miercuri, 13 octombrie 2021, 16:21
-1/11
Pana la urma, Citu e baiat de treaba.
10%..
pehash [utilizator], Miercuri, 13 octombrie 2021, 16:27
0/12
Parca era 18%?

Sau nu vorbim de reprezentarea USR in parlament, ci de aia 10% sustinere electorala pe care ii mai are guvernul demis in sondajele proprii?
Jet
Razvan_M [utilizator], Miercuri, 13 octombrie 2021, 16:36
-8/20
Daca penelistii accepta mizeriile unui partid de buzunar, plin de incompetenti si guralivi tupeisti precum este USR acum, isi merita soarta.

Un asemenea partid, precum USR, nu are capacitatea de a conduce Romania. La urmatoarele alegeri inseamna ca voturile celor ce nu sunt incartiruiti intr-o tabara sau alta se vor duce catre AUR si PSD, daca PNL continua sa se dovedeasca impotent.
sa il puna la Cultura
aditza_1967 [utilizator], Miercuri, 13 octombrie 2021, 16:36
+1/9
De ce nu! Ar putea la un minister mai de mina a 3a, fara buget mare:cultura
cred
nahir [utilizator], Miercuri, 13 octombrie 2021, 16:52
+7/13
că cîțu dă în icter mecanic numai la gândul că ar trebui să-i dea raportul lui Cioloș.
Simpla lui Acceptare in Guvern, chiar Ushier
un domn [utilizator], Miercuri, 13 octombrie 2021, 16:56
+2/10
La intrarea in Guvern este aiurea. Ghinea, alt inept.
dacă
nahir [utilizator], Miercuri, 13 octombrie 2021, 16:57
0/6
o înregimentează pe veorica BNRista în pnl, or să fie chiar două somități salvatore della patria. Foarte utili având în vedere că veorica a scos deja, în perioada 2016-2020, România din noroaie.
hehe
transpenibilus [utilizator], Miercuri, 13 octombrie 2021, 17:02
-2/8
Zi zau ca aia de-au votat PNL se vor duce la aur sau psd. Hai, zi zau sa ne luminezi ziua :)))
:))
Susufler0 [utilizator], Miercuri, 13 octombrie 2021, 17:12
+5/9
:)))))

PS. :)))))))
Mă, dacă vă înțelegeți voi așa de bine
ploiesteanu [utilizator], Miercuri, 13 octombrie 2021, 17:13
-1/7
de ce nu vă luați. E voie acum, cu declarație.
sunteti mai multi acolo la tine?
Razvan_M [utilizator], Miercuri, 13 octombrie 2021, 17:15
0/4
Se aud rasete in capul tau? Or what?
Și totuși
Popescul [utilizator], Miercuri, 13 octombrie 2021, 17:35
-2/8
Și totuși, la cultura ar trebui cineva cu un minim de cultura. Câțul este orice altceva mai puțin un ins cult. Dacă îl întrebi de alcool, șmenuri, alba-neagra cu principiile, se pricepe. Pentru orice altceva ai nevoie de o persoană serioasă. Părerea mea. Hâc!
Dimpotriva,
Mita Beciuklista [utilizator], Miercuri, 13 octombrie 2021, 17:48
+2/4
si-ar bate joc, din pozitia de ministru si de romani si de Primul Ministru.

Multi nu inteleg, ca alcoholicul con-man in US, Citu, e un om al sistemului. Sistemul l-a facut mare si tot sistemul il vrea mare, ca sa poata sa-si plateasca datoriile. Stie careva dintre voi, de unde a aparut zeroul asta? Cu care ne-am trezit in ochiul public, desi n-auzise nimeni de el si nici membru psd galben vizibil nu era? A aparut exact ca fiul tortionarului Rafila, de nicaieri.
Ce glumițe! Superman și legea pensiilor!
ploiesteanu [utilizator], Miercuri, 13 octombrie 2021, 17:59
+4/8
S-a luptat el cu Lex Luthor Dragnea și voi îl puneți mâna a doua într-un guvern, culmea, USR-ist? Vă bateți joc de un astfel de erou? Nu vă e puțină rușinică?
Comentariu sters de utilizator
[anonim], Miercuri, 13 octombrie 2021, 18:04
-2/8
Comentariu sters de utilizator
[anonim], Miercuri, 13 octombrie 2021, 18:06
-4/8
Asa ceva trebe urcat pe Instagram
un domn [utilizator], Miercuri, 13 octombrie 2021, 18:25
+4/6
))))
Și care e rezultatul final la care
ploiesteanu [utilizator], Miercuri, 13 octombrie 2021, 19:31
0/0
a vrut să ajungă USR-ul?
Ipocrizie
dx [utilizator], Miercuri, 13 octombrie 2021, 19:32
-2/8
Ipocrizie fără margini marca USR. Numai după ciolan. Dupa ce l-ați făcut pe Catu în fel și chip (în mare parte corect) acum îl luați ministru în guvernul Zero 2? Pai parca era idiot, nu? Sau acu e bun de ministru?
Ipocrizie fără margini!
Până una alta nu Orban ci Cîțu distruge PNL
ploiesteanu [utilizator], Miercuri, 13 octombrie 2021, 19:38
+1/1
.
Poate are cultură acasă
ploiesteanu [utilizator], Miercuri, 13 octombrie 2021, 19:46
+1/3
Mai știi!?
Imposibil
redy [utilizator], Miercuri, 13 octombrie 2021, 19:50
-2/4
Nu poti pune presedintele unui partid subalterul altui presedinte de partid. Cristian Ghinea intelege politica cit pisica mea.
odata "ales" premier, nu mai merge nazat
Barbaneagra [utilizator], Miercuri, 13 octombrie 2021, 19:58
0/2
Unde va treziti, copiii mei?

Pai mai are fata Fat-Frumos in geaca cu sapa-cu-cozoroc de ministru, de pozitia unuia cu care se sterge pe bombeu cand vrea muschii lui.?
nu inteleg
il_gattopardo [utilizator], Miercuri, 13 octombrie 2021, 20:46
+1/1
'' Daca PNL vine cu o propunere de ministru capabil sa continue reformele asumate in programul de guvernare al aliante, e perfect.''
Aici vorbim de negocieri in contexul : Ciolos premier, Catu eventual ca ministru. Si in aceste negocieri, pentru USR , toate portofoliile de ministrii fac parte din '' masa succesorala a decedatului '' guvern Catu iar programul propriu al USR este practic nenegociabil.
Nu am zis ca USR tine de scaune-portofolii, ci tocmai ca tine cu dintii de programul lor de guvernare. Ceea ce este atuul lor excelent.
asistam la un circ
Coco Whistle [utilizator], Miercuri, 13 octombrie 2021, 23:15
+1/1
oare mai e cineva in regula? e clar ca acest popor nu evolueaza si ne dorim dictatura cu orice sacrificiu.
Sunt
sorance2000 [utilizator], Joi, 14 octombrie 2021, 9:11
0/0
dezamagit. Eu cu cine mai votez?
Glume de grădiniță.
asavreau [utilizator], Joi, 14 octombrie 2021, 10:03
-2/2
Problema este că, aceste glume nu-i fac rău lui Cîțu, ci lui Cioloș, semn că Cristian Ghinea nu-l vrea pe Cioloș.
Numai tu poti intelege cum Catu luat la misto
Susufler0 [utilizator], Joi, 14 octombrie 2021, 11:30
+2/2
de Ghinea inseamna ca Ghinea nu il vrea pe Ciolos ?

PS. Mai ai d-astea ? :))))
fix la fel
pehash [utilizator], Joi, 14 octombrie 2021, 14:25
0/0
si veorica a fost presedintele PSD o vreme..

difera doar dantura celui care tine lesa - dragnea vs iohannis
incearca maleabilitatea
bardiCristi [utilizator], Vineri, 15 octombrie 2021, 6:53
+1/1
Daca jokerul de cutzu-cutzu blocheaza procesul atunci e mai rau pt. toata lumea. Deocamdata e bine sa-i mai arunci cate un os, asa de prietenie, macar, pana a urmatoarele alegeri cand poti si sa-l duci la marginea padurii.
Odata investit
bardiCristi [utilizator], Vineri, 15 octombrie 2021, 6:58
+1/1
E mai greu de dat jos prin jocuri politice. Cutzu-Cutzu a fost dar jos pt. ca pt. a doua ouara a demis un ministru USR împotriva protocolului de coalitie. Ciolos, daca va fi nemultumit de un ministru, nu va proceda la fel, mai intai ii va anunta pe penali de demisie, vor avea optiunea de a corecta pre-demisul iar apoi vine demisia. E simplu. Daca penalii pleaca din guvern si voteaza alaturi de PSD o noua indepartare de guvern, tot ei pica viovati, pt. ca nu vor avea motivele pe placul electoratului. Ca si acum, penalii au scazut, si vor continua pana la prima demitera a unui sef de partid din istoria tarii.
Penalii ii vad ca tin cartoful firbinte
il_gattopardo [utilizator], Vineri, 15 octombrie 2021, 10:04
0/0
Si se simt incoltiti.
Refuzand alianta #PNLUSRUDMR( nouă? Poate , cu protocoale de colaborare mai bine facute), cu Ciolos premier, pierd pozitia de forta a celui de la care se cere alăturarea la guvernare , caz in care penalii pot impune conditii dur de favorabile( mai multe ministere etc.)
Dar ce imi este ciudat cu penalii ca, la nivel public, palpabil , zilele acestea , nu ii vad facand un front, ceva , o pozitie comuna cu UDăMeReu.
Oare UDMR se disociaza putin de ei?
Dau poate doar de Catu?
Cutzu--Cutzu maidanez e pericol sa turbezr
Susufler0 [utilizator], Vineri, 15 octombrie 2021, 13:12
+1/1
pana in 2024 !
Nu ar fi mai bine sa fie dus inca de pe acum la marginea padurii ?

PS. Nu spun ca s-ar putea gasi vreunul mai milos care sa ii curme suferintele...

PPS... politice, bineinteles ca doar nu v-oti gandi la altceva ?!!