1 € 1 USD 4,3575joi 20 ian 2022
Versiune
Mobile
iohanis e capul rautatilor
rov [utilizator], Marţi, 5 octombrie 2021, 17:38
+37/79
premierul de la GRIVCO l-a sustinut si impus pe acest matzu-catzu spre nenorocirea noastra si spre fericirea mafiotilor...

IOHANIS DEMISSSISAAAAA!
IOHANIS SUSPENDAT!
S-a scumpit bautura!
Fu Leng [utilizator], Marţi, 5 octombrie 2021, 17:39
+36/54
Si omu' e in sevraj, acordati-i circumstante atenuante!!! Fie-va mila de un Om Mic care s-a crezut Mare!
da asa e
vox_bobuli_vox_bei [utilizator], Marţi, 5 octombrie 2021, 17:44
-23/55
chiar o sa votez cu AUR si in viata mea n-am votat cu PSD macar. m-am saturat de europeni cu papion, mai bine niste ghiolbani dar cu instincte mai aproape de natura.
Comentariu sters de utilizator
[anonim], Marţi, 5 octombrie 2021, 17:52
+34/46
"i-a"...
Alius [anonim], Marţi, 5 octombrie 2021, 17:54
0/18
.."...unul de-al lor i-a miros de cadavru politic...".

Se poate corecta: "ia".
"i-a miros"
Nevermind [utilizator], Marţi, 5 octombrie 2021, 17:55
-7/25
Tu n-ai nicio treaba cu limba romana, 'telectualule. Si nu e prima oara, ca esti consecvent.

Ref articol, pe politica o arzi mai articulat ca pe alte teme, cum ar fi traficul rutier
Golani in costum
Mihail. [utilizator], Marţi, 5 octombrie 2021, 18:12
+16/22
Mama voastra...
Idee de afacere: pitici de gradina
kkciosuldelahamangia [utilizator], Marţi, 5 octombrie 2021, 18:13
+17/33
Cu chipul babuinilor de la Cotroceni si Pizderman.
Corect.
Teo3000 [utilizator], Marţi, 5 octombrie 2021, 18:19
+17/27
Nu sunt mare fan al articolelor dvs, dar de data asta va dau dreptate. O apreciere corecta a realitatii.
Atentie la mica eroare: "opozanții simt când unul de-al lor i-a miros de cadavru politic." e cu "ia", fara cratima, ca e ia de de la a lua (miros).
Presedintele iohannis e un gunoi
Teo3000 [utilizator], Marţi, 5 octombrie 2021, 18:23
+25/47
pe care mi-e scarba ca l-am votat.
stiu, merit sa-mi fie scarba.
de constantinescu am fost dezamagit ca s-a dat batut si a fost invins de sistemul securist. dezamagit, dar nu scarbit.
de iohannis mi-e scarba ca ne-a mintit in fata, apoi s-a dat cu sistemul securist imediat ce si-a vazut al 2-lea mandat in buzunar.
cum bine spunea alt cititor: "presedintele e un gunoi"
Ti se pare ca Citu e european?
subcultura [utilizator], Marţi, 5 octombrie 2021, 18:35
+19/39
sau cu papion?

Ghiolbanii nu au produs niciodata nimic bun pe termen lung.

Intelepciunea, stiinta, bunul simt, astea aduc progres si bunastare. si spirituala si materiala

Citu si AUR nu au asa ceva, cum de altfel f putini au. Dar asta nu inseamna ca trebuie sa oprim cautarea
Câțu este afara..
Timonierul [utilizator], Marţi, 5 octombrie 2021, 18:48
-25/35
Întrebarea va continua zeci de ani, cine vine va păți la fel , nu s-a născut un om sa fie susținut de turma, vine alt nume, indiferent , jos in 3 luni șamd…
Singurul pe care l-ați iubit a fost Ceashka cel analfabet și bâlbâit , exact ca turma …
Comentariu sters de utilizator
[anonim], Marţi, 5 octombrie 2021, 19:08
+29/41
cu toate
nahir [utilizator], Marţi, 5 octombrie 2021, 19:46
0/18
astea, iohannis ar putea face în așa fel încât să-și vadă păpușa pe post de premier.
S-ar putea ca el să fi început deja negocierile cu psd pt. susținearea unui guvern minoritar condus tot de cîțu, după ce ar fi picat, de complezența unei hotărâri ccr, o primă propunere a lui vîlceanu (sau orice alt nume fără importanță pt. el). Pare că toate lumea a uitat de acel PNDL 3, mană cerească pentru pesedaci (cât și, evident, pentru penaliști), plus niște posturi de secretari și subsecretari de stat, pe ici pe colo, prin ministere de importanță majoră pentru aceștia (pe la justiție, pe la economie).
Mă întreb însă ce l-a motivat și l-ar motiva în continuare, de ce ar merge până la a fi scuipat pe stradă, așa cum de altfel a făcut-o și până la moțiunea de cenzură care pare că l-a sculat din somnul de frumusețe.
cîțu
nahir [utilizator], Marţi, 5 octombrie 2021, 19:47
+9/27
nu e de capul lui. E prea slab pentru asta. Nici la degetul mic nu-i ajunge hoțului de dragnea.
Si mie imi este scarba
URD [utilizator], Marţi, 5 octombrie 2021, 19:59
+11/23
De acord cu ce spunea alt cititor despre presedinte
NU !
EU [anonim], Marţi, 5 octombrie 2021, 20:01
-27/37
Din cauza lui orban cu ''o ''mic e tot circul asta in PNL,el a rupt partidul in doua . Decat orban ,mai bine Simion cu ai lui. E tot nationalist si Simion,asa ca,de ce sa vina orban? Pe orban l-am mai vazut,anul trecut.nenorocitii de usristi sunt niste ultimii oameni ever,asa ca ia sa vedem ce poate si Simion,daca tot nu v-a placut guvernul Catu! Asadar orban in nici un caz,el a facut asta cu ambitiile lui,fiindca nu intelege ca e depasit.,e gata cu el. E vremea tineretului in PNL acum,adica a aripii Catu,cu coceptii noi.orban e psd cu masca galbena: aceleasi tertipuri comuniste de care nu mai scapam se pare. Parerea mea: pacat de Catu.Consider articolul redactiei extrem de nesimtit,jicnitor si nedrept.
Hienele
sergiutales [utilizator], Marţi, 5 octombrie 2021, 20:15
0/18
Din politica romaneasca actuala, au inceput sa se sfasie pentru Putere. Nu conteaza ideologia, interesele omului "de rand", atat de modeste dar, totodata, vitale pentru el, nu conteaza interesele nationale, nu conteaza o viziune de perspectiva pentru Romania!
Nu mai conteaza ca vorbesti despre PSD, USR, AUR sau PNL-Catu. Totul se reduce la "imagine" si la banii praduiti. Hienele politicii romanesti! Pana cand?!
SISTEMUL MAFIOT
Cetateanul revoltat [utilizator], Marţi, 5 octombrie 2021, 20:41
+11/23
De acord cu punctele de vedere exprimate in articol. Decupez din el un pasaj, in care sugerati cacatzu (sic!) si Iohannis... "au ațele jocului și marionetele politice vor fi trase de cei doi împreună".
Aici, as avea un comentariu, intrucat pare evident ca cei doi nu sunt papusarii supremi. Par a fi, mai degraba, niste pioni (importanti, ce-i drept), cu o misiune clara: sa aduca dracului mai repede miliardele alea mai aproape de buzunarele baietilor !!
Dupa 30 de ani, masinaria asta ('SISTEMUL') s-a tot perfectionat si a ajuns sa arate ca un sistem mafiot, stratificat, pe mai multe nivele; cu cat te uiti mai sus, cu atat 'leadershipul' este mai invaluit in ceatza.
M-ar interesa o continuare a articolului Dvs, cu o viziune de gazetar cu experienta despre 'papusarii din ceatza'
Vezi ca era unul Buzila de la Vaslui
Fu Leng [utilizator], Marţi, 5 octombrie 2021, 22:53
+8/16
Ghiolban greu...doar ca era din pesedeu..... ala tzapan, care canta blondei ...ueeeee!!!!
Dar tu
nghe [utilizator], Miercuri, 6 octombrie 2021, 8:50
+3/5
telectualule de ce comentezi dacă nu raționezi?
Se scrie ia miros (de la verbul a lua: el ia). Dacă expresia era, i-a mirosIT, atunci foloseam cratima.
Lasa frate iarba,...
Ponta [utilizator], Miercuri, 6 octombrie 2021, 9:01
-2/22
,.... te bulverseaza rau de tot.
Vezi daca nu renunti la bautura!!!
Ponta [utilizator], Miercuri, 6 octombrie 2021, 9:08
+5/11
Bati campii.
Spune-mi te rog de unde vine constructia asta:
- "usristi sunt niste ultimii oameni" ???
- "articol jicnitor" poate vrei sa spui JIGNITOR.
Prin cum scrii dovedesti cat de analfabet esti, dar stupoare, tu nici nu iti dai seama.
oarecum de acord...
liviu_ [utilizator], Miercuri, 6 octombrie 2021, 10:09
+5/7
dar nu chiar...

psd nu a castigat mare lucru....
usr a castigat, votanti de la pnl...
si , aur a castigat ceva, nus tiu in schimb cat, pentru ca sunt pur si simplu prea extremisti....

si referitor la "psd sunt acum niste eroi".... pai poate asta se doreste de fapt...

psd era pe duca cu dracnea in puscarie. ce a facut pnl?! i-a scos repede de la guvernare ca sa-si mai revina in sondaje sa nu se distruga de tot !
acum psd face fix la fel! Cred ca totul este un blat ordinar intre pnl si psd... ca sa fure in continuare si sa ramana doar ele partidele principale din romania, pentru ca romanul nu are memorie mai mult de 4 ani in urma !
sa nu uitam ca desi "inamicii" declarati sunt psd respectiv pnl... ambele partide ataca mult mai mult USR!
excelent articol
hanu [utilizator], Miercuri, 6 octombrie 2021, 10:24
+4/6
de data asta. Chiar foarte bun.
Mai bine las-o tu
salvatore [utilizator], Miercuri, 6 octombrie 2021, 12:26
+5/7
Omul are dreptate.
seamana cu ...
GNG [utilizator], Miercuri, 6 octombrie 2021, 12:58
0/2
... cel pe care il sustine, nici el nu realiza ce este, nici macar faptul ca nu a intrat la facultate nu a aprins un beculet de alarma... Noroc ca lumea este plina de facultati care le faci doar cu bani.
pusi la 69...
rov [utilizator], Miercuri, 6 octombrie 2021, 13:10
+1/3
lei setul ...)