1 € 1 USD 4,3869luni 29 nov 2021
Versiune
Mobile
?
cartofiprajiti [utilizator], Sâmbătă, 25 septembrie 2021, 20:44
+9/23
sa moara matu ...scuze catu , ca v-a creste ?
Nu specifica
intruderul [utilizator], Sâmbătă, 25 septembrie 2021, 21:17
+5/5
10% crestere salariu minim brut sau net? Creșterea salariului minim brut înseamnă automat creșterea tuturor salariilor bugetarilor.
Pentru că toate salariile la stat sunt multiplii de salariu minim.
La fel,cresc punctele pentru amenzi rutiere pentru ca ce sa vezi,ne raportam la salariul minim brut.
Cresc pensiile speciale pentru ca stupoare,sunt bazate pe salariul minim brut.

Asadar,despre ce marire vorbim?2300 ron brut minim in 2021 sunt 1386 ron net.
2500 ron ( marirea extraordinara de 10% ) brut minim in 2022 sunt 1497 ron net
O extraordinara marire de 111 ron net.

Dar ce sa vezi? Total taxe incasate de stat pe acest salariu in 2021 sunt 966 ron,iar in in 2022 vor fi 1059 ron.( adica si la buget se vor duce aprox.100 ron )
o, pasa, cat de darnic esti!
revo [utilizator], Sâmbătă, 25 septembrie 2021, 21:24
+6/8
dar vezi, nu fi meschin, arunca si tu cu niscai galbeni cu ocazia inscaunarii, nu cu 100 de lei de hartie.

Cat poti fi de imbecil si de penibil!

Interesanta afirmatia, facuta la nici un an de la alegerile generale: "nu e in scop electoral".
De ce a simtit nevoia sa debiteze tampenia asta? Urmeaza cumva alegeri?! Stie deja ca urmeaza alegeri anticipate?!?
.
Simbad [utilizator], Sâmbătă, 25 septembrie 2021, 21:24
+6/8
”Nicule, mai dă-le 100!”.
Comentariu sters de utilizator
[anonim], Sâmbătă, 25 septembrie 2021, 21:25
+6/8
Propunere
imi_pasa_de_romania [utilizator], Sâmbătă, 25 septembrie 2021, 21:35
+6/6
Sper ca va avea suficiente Cojones Nea Citu sa-si lase mustata, altfel nu merge treaba.
Cutzu vrea sa fure electorat de la PSD
Gryphus [utilizator], Sâmbătă, 25 septembrie 2021, 21:55
+4/8
fiind la 15% in sondaje, PNL-ul e disperat
de unde bani?
eu@eu [utilizator], Sâmbătă, 25 septembrie 2021, 21:58
+6/12
Din împrumuturi?
Din devalorizarea monedei prin imprimare de bani fără acoperire?
Din pix?
Ori din fondurile pentru investiții ale companiilor naținale care întâmplător au profit?
V-a
fdaniel [utilizator], Sâmbătă, 25 septembrie 2021, 21:59
+2/10
“Va” !
Dublare vrem, Valcoave !! Nu umbla cu maruntis ...
deval [utilizator], Sâmbătă, 25 septembrie 2021, 22:00
+5/7
Ti-au transmis ai Tai ca stai nașpa rau si tu si Stapanul in reactiile societatii ? Stai sa vezi sondaje , stai sa vezi Pta Victoriei cand or sa inteleaga oamenii cam ce si cat intentionezi sa compensezi pentri ''toti romanii'' din facturile la enrgie .......... Nici nu mai e nevoie sa priceapa toti cat de dancilez esti ! Ramane -pentru mine- un semn urias de intrebare : De ce pariaza securitatea pe cai morti ?!! (Bine, nu pariaza banii lor dar totusi....)
Lol
HP [utilizator], Sâmbătă, 25 septembrie 2021, 22:03
+6/10
Normal, ca incasarile din accize cresc cu 50%, le mai arunci niste frimituri la fraieri.
Avem un nou Pinnochio?
Addi [utilizator], Sâmbătă, 25 septembrie 2021, 22:15
+11/15
Pinnochio este o poveste frumoasa despre o păpușă cate învață calea cea dreaptă în viața pentru a deveni un băiețel adevărat. Nu se poate aplica cuplului Iohannis-Citu & Co. Aici povestea are un final mai puțin fericit și mai puțin moralizator. De fapt se încheie în coada de peste.
Până una, alta...
aladdin [utilizator], Sâmbătă, 25 septembrie 2021, 22:29
-2/6
Muri limba română.
premierul promite creşteri...
ras-putin [utilizator], Duminică, 26 septembrie 2021, 1:16
+7/11
dar sigur nu sint instrument politic, cine s-ar gindi la asa ceva?
Secu nu există pentru România,ci pentru
Rescator [utilizator], Duminică, 26 septembrie 2021, 9:05
+4/6
ea însăși.Problema este că Secu vechi și cel nou
i-au sponsorizat *studiile* ipochimenului și acum
solicită imperativ dividente.
lepadatura
sareta [utilizator], Duminică, 26 septembrie 2021, 9:05
+5/7
Ce lepadatura,a anulat Legea pensiilor ca sa vina sa spuna ca va creste pensiile !
Întrebări
Mirobo [utilizator], Duminică, 26 septembrie 2021, 9:25
+3/5
Înainte de face declarații aveți girul BNR pentru aceste promisiuni ?
Declanșați o spirală inflaționistă deja prezentă ca să ce?
Efectul e știut-erodarea veniturilor persoanelor din sectorul neocupațional și nu numai.
Acordarea de măriri ale veniturilor trebuie corelată cu alte condiții pe care ce-i care le solicită trebuie să le îndeplinească cumulativ?e
.....
mahnit [utilizator], Duminică, 26 septembrie 2021, 10:45
+3/3
E prea tarziu 1 ian.intru-cat pana atunci vom avea un nou prim-ministru(de ex.Ciolos)
Suntem pe Titanic, dar dansam de bucurie.
Ion Pop de Popa Popesti [utilizator], Duminică, 26 septembrie 2021, 11:16
+2/4
O sa avem bani din PNRR. Si dantuim in jurul focului ca prostii ca o sa avem ce fura in continuare.
Da. Citule sa marim pensiiile speciale si salariile bugetarilor puturosi. Asta trebuie sa faci pentru economie.
Oricum statul asta functioneaza din birou, cu excel si word cu sporuri de suprasolicitare a muschilor si creierului. Mai merge cu multe multe hartii si multi multi directori inutili sau daunatori chiar.
Pentru ca in loc sa trimiteti frizerii si coafezele la ei acasa si sa faceti digitalizare o ardeti in declaratii tembele despre lucruri pe care nu aveti cum sa le faceti ca nu aveti cu cine.
Si Citule, daca nu plafonati pretul energiei chiar o sa va treziti cu oamenii in strada. Ca ideea acordarii compesatiilor e o mare pacaleala pentru ursul adormit.
Cred ca mamaliga o sa faca plici pe partidul vostru istoric de hoti si mincinosi. Nu ca usr, psd, udmr si (h)aur
or avea alte specii de lighioane.
Eu zic ca i-au cumparat diploma sau acolo a
deval [utilizator], Vineri, 1 octombrie 2021, 16:14
+1/1
absolvit altcineva, ca e prea amarat personajul !! E zero absolut omul logica, inteligenta sociala, comunicare, limba romana, exprimare .........Credeam ca dupa ce il bate pe Orban, isi revine dar e paranoic, revansard si foarte mincinos.....