1 € 1 USD 4,3869luni 29 nov 2021
Versiune
Mobile
"Eu pot să îi sun oricând, ..." În 2025
vax_XXL [utilizator], Sâmbătă, 25 septembrie 2021, 19:41
+22/28
ar fi cel mai bine ca să-i rogi să te facă ministru la Finanțe în guvernul lor!
Până atunci, distrează-te cu UDMR și PSD, fă ce știi tu cel mai bine - distruge PNL și pune țara pe butuci!
Florin Catu inca se imbata cu apa rece !
Susufler0 [utilizator], Sâmbătă, 25 septembrie 2021, 19:48
+18/22
USR a iesit de la guvernare din cauza lui si atunci de ce s-ar intoarce la guvernare tot sub conducerea lui ?

PS. Unde mai pui ca acum liberalii vor sa renegocieze ministerele si sa pastreze pt ei ministerul Fondurilor Europene si ministerul Transporturilor
catule
sucaa [utilizator], Sâmbătă, 25 septembrie 2021, 19:54
+25/31
zau ca esti aerian ca sa nu spun altceva... USR daca va reveni la guvernare cu tine stiu ca nu mai prind 5%.
USR-ul nu are electoratul pnl care inghite chiar si o guvernare cu psd. Electoratul USR, ala de 10-15% este cel pe care tu nu-l vei avea in veci. Pentru acel electorat, conteaza extraordinar cuvantul dat. In momentul cand tu te pisi pe orice orice promisiune, l-ai pierdut.
Si cei de la USR stiu asta.
Drept urmare, un guvern PNL-USR-UDMR cu tine prim ministru nu va exista. Sau daca va exista, USR nu mai intra in parlament.
Tu ce crezi ca or sa aleaga cei de la USR indiferent care din cei doi castiga presedentia?
Eu sunt votant USR+, daca vor intra la guvernare cu tine premier, jur ca o sa votez orice alt partid care nu este USR sau PNL. Punct!
Nu exista negociere aici. Altfel, ramanem in mocirla de politica in care ne balacim de 30 de ani.
USR poate fi pacalit
PowerIon [utilizator], Sâmbătă, 25 septembrie 2021, 20:22
-10/20
de Iohannis cu alt Cîțu.
In USL nu era si PSD ?
UnAltVasile [utilizator], Sâmbătă, 25 septembrie 2021, 20:32
+11/17
De ce ar trebui sa scape de PSD ? Va intelegeti foarte bine cu ei ?
Nu USL
Altiro [utilizator], Sâmbătă, 25 septembrie 2021, 20:45
-17/19
Ci USRPLUSD sunt cei care se inteleag la motiuni...
Totul este de forma
Dodel540 [utilizator], Sâmbătă, 25 septembrie 2021, 21:12
+9/9
Toate invitatiile catre UsrPlus sunt de forma pentru a acoperi ce urmeaza. Adica guvernul minoritar cu sprijin psd. Ceva de genul : "noi liberalii am vrut , am vrut foarte tare dar UsrPlus ne arunca in bratele psd,UsrPlus isi doreste revenirea psd la putere...".
Este o tehnica bazata pe timing-ul comunicarii informatiilor, pe obisnuirea votantilor liberali (aia care mai sunt) cu inevitabilitatea unei cooperari cu psd.
Oh da
imi_pasa_de_romania [utilizator], Sâmbătă, 25 septembrie 2021, 21:32
+9/9
Ca PSD a votat motiunea si USR a blocat-o cand urma sa fie votata. Ah stai, ba nu, a fost fix invers. Hmm...
Mai ușor cu laudele
Shaolin [utilizator], Sâmbătă, 25 septembrie 2021, 22:01
-11/15
USR #fărăPenali n-a prea fost deranjat de condamnarea penală a liderului #echipeiCâștigătoare.

Aia cu „cuvântul dat” să i-o spui lui mutu.
hehe
transpenibilus [utilizator], Sâmbătă, 25 septembrie 2021, 23:01
+9/11
Ce v-ati luat-o la temelie, #ciumatilorrosii. Ati inceput sa incurcati punctajele, vezi ca textele astea erau acum 15 zile.

La alt articol azi esti ferm anti pnl si pro usr, #rubliovule.
Sărmănucul de tine
Shaolin [utilizator], Duminică, 26 septembrie 2021, 1:01
-4/8
Bag-o și pe aia cu rușii.
hai ca esti vesel
mbembe [utilizator], Duminică, 26 septembrie 2021, 16:00
0/0
electoratul usere voteaza cum bate vantil… poate nici sa nu ajunga la vot daca vantul e dinspre sectie…
si acest electorat inghite orice cu iz de antipesed