1 € 1 USD 4,3869luni 29 nov 2021
Versiune
Mobile
usele
mitg [utilizator], Vineri, 10 septembrie 2021, 0:30
+5/19
4% in 2024.
vise umede !
Susufler0 [utilizator], Vineri, 10 septembrie 2021, 0:53
+3/13
:)))))
Premier…
keepmylove [utilizator], Vineri, 10 septembrie 2021, 1:00
-5/5
Al 69 lea Premier al României.
Să fie doar…..o cifră..��
Din pacate spusele lui Barna au greutate
Susufler0 [utilizator], Vineri, 10 septembrie 2021, 1:04
+6/12
datorita tuturor celor petrecute in Parlament in ultima saptamana si care arata o vointa solida a fostului USL de a bloca derularea procedurii constitutionale initiata de USR prin introducerea motiunii de cenzura.

Greselile tind sa se repete intotdeauna iar Guvernul liberal condus de Florin Catu e pe cale sa reconstituie guvernarea liberala a lui Tariceanu din perioada 2006-2008 !

PS. De data asta avem insa un element de noutate : Presedintele nu mai este adversarul ei asa cum s-a intamplat cu Traian Basescu in anii pomeniti mai sus ! :(((

PPS. Premierul de la Grivco pare sa fi luat in calcul si o astfel de varianta !!
mica corectie
ras-putin [utilizator], Vineri, 10 septembrie 2021, 6:52
+5/9
"fostul usl"? colaborarea transpartinica intre pnl si psd are radacini adinci, chiar inainte sa faca mariajul oficial. usl a fost si este. si va mai fi atita timp cit romanii nu se trezesc din letargie.
Serios ?
Alamicdarau [utilizator], Vineri, 10 septembrie 2021, 7:12
-6/10
Eu cred ca USR - Plus nu va mai guverna decat in 3021, ia sa vedem
USL?
Nevermind [utilizator], Vineri, 10 septembrie 2021, 8:23
-1/7
Vad ca toata lumea "omite" chestii oarecum recente. Probabil fosti fani base boc udrea. usl a fost o alianta de conjunctura la jaful pedelisto-basist.

Blatul de acum nu este usl, ci este FSN. Pentru ca actual lul partid "liberal" a fost preluat de PDL.

PDL+PSD=FSN sau FSN=PSD+PDL, ca poate e mai clar

Daca scazi din pnl actual PDL, fosti ALDE si fosti PSD, mai ramai cu trei speriati. Nu ca si aia ar fi curati ca lacrima, dar cam ala ar fi pnl.
....... nu stiu ......
cbogdan [utilizator], Vineri, 10 septembrie 2021, 9:13
0/4
Nu stiu ce este mai rau - alianta PNL -PSD sau alianta USR+ - AUR ? Nici sinucigasul nu putea sa se hatarasca - sa ma impusc sau sa ma arunc de la balcon ?
Unii au impresia ca...
rsumy_ [utilizator], Vineri, 10 septembrie 2021, 9:53
+2/6
... USR si AUR pierd puncte in aceasta criza!

Aiurea!
Singurele care pierd sunt vechile partide îmbătrânite în rele, PSD si PNL.

Sper ca cele petrecute in Rep. Moldova (PAS-ul Maiei Sandu a obtinut peste 50% din voturi) sa se repete si in România...
Corect.
rsumy_ [utilizator], Vineri, 10 septembrie 2021, 9:57
+2/2
Se incheie o etapa, in 2024.
Partidele vechi - la cosul de gunoi al istoriei...
De acord cu corectia !
Susufler0 [utilizator], Vineri, 10 septembrie 2021, 15:48
+2/2
Ai dreptate !

PS. Zi buna !
Vreun argument pt "preluarea" "actualului"
Susufler0 [utilizator], Vineri, 10 septembrie 2021, 15:53
+1/3
partid liberal (aici trebuia sa pun ghilimelele tale dar sunt puse prosteste) de catre PDL, ai sau invarti aceleasi si aceleasi lozinci rasuflate ?

PS Pe bune !
ce e rasuflat?
Nevermind [utilizator], Vineri, 10 septembrie 2021, 19:07
0/2
Acum e orice, mai putin liberal. De aia si ghilimelele. Cum si PeDeLe ul tau iubit a fost la fel. Aaaa... ca au pus fraierii botu' la poleiala si vrajeala, votandu-i ca si in turma, e partea a doua. PDL este 1/2 din FSN

Argument? Vezi gasca din jurul lui citu. Ma refer la aia de decid, nu la aia de de rugau sa fie si ei anuntati de ceea ce se decide.
wtf, negi pana si stirile din ultimele zile sau citesti pe sarite ca sa nu-ti jeneze icoana cu base/udrea/boc de sub perna?!?
Dezgropi in cretacic tu ? Base, Nutzi, Boc ?
Susufler0 [utilizator], Vineri, 10 septembrie 2021, 23:19
0/2
du-te la pemepisti atunci, ai gresit adresa.

PS. Doar boul e consecvent !