1 € 1 USD 4,3869luni 29 nov 2021
Versiune
Mobile
Viitol de AUL...
Cataleya [utilizator], Vineri, 3 septembrie 2021, 16:08
-5/11
..țala noastla ale...
Redactorul de la fanatik.ro, nu le are tocmai
Susufler0 [utilizator], Vineri, 3 septembrie 2021, 16:15
+7/9
in domeniul din care isi castiga existenta ! Nu poate face diferenta dintre si si sau !
Astfel "rastalmaceste" sensul spuselor lui Bulai care a afirmat in interviul citat in articolul din fanatik.ro faptul ca din banii castigati din munca lui cumpara carti, calatorea prin Europa SAU (nu si) o ajuta pe mama sa.
PS. Ori te pomenesti ca reaua credinta si/sau invidia l-au facut pe autor sa confunde prepozitia "sau" cu conjunctia "si" !
Din pacate
Cripto [utilizator], Vineri, 3 septembrie 2021, 16:20
+5/9
asta e nivelul...si nu numai la fanatik. Daca nu esti in turma si nu te comporti ca turma, esti judecat imediat. Pe de alta parte Iulian pare o persoana cu multa personalitate si nu cred ca il prea intereseaza ce se scrie prin maculatura de partid/media de scandal. Dar pacat, este si asa destula poluare peste tot, macar sa (mai) recunoastem oamenii curati .
Cu cat sunt mai tineri...
Cataleya [utilizator], Vineri, 3 septembrie 2021, 17:00
-6/12
...cu atat sunt mai agresivi, mai ahtiati dupa putere, bani, faima, afirmare.
Mai nerabdatori.
Ei nu vor functii, vile, amante, masini de lux, terenuri si ceasuri scumpe la 50-60 de ani.
Ei vor acum! Pana'n 35-40.
Acest june Bulai a fost temperat chiar de colegii lui de partid dupa cateva din iesirile sale teribiliste.
Cand sunt intrebati, la modul serios, bai baiatule/tu fato, v-ati consultat totusi cu seful sau colegii de partid inainte sa...
Nu, inca n-am avut timp sa discut cu ei, dar deja am 300 de laikuri pe FB.
Na, bravo!
Si nu e vb doar de acest Bulai.
Toate partidele sunt pline de astfel de specimene dubioase.
Diletanti in politica, dar tari in gura de zici ca s-au tras 20 de ani de bretele cu cel putin 3 presedinti americani si au baut nenumarate cafele si ceaiuri cu Putin, Merkel si printul Charles.
Poate ca USR+ si AUR au mai multi "trazniti" de-astia, dar numai pt ca e vb de partide noi, cu mai mult tineret decat fosilele de la PSD si PNL sau fostele ALDE, PMP si alte formatiuni "cu traditie".
Iar cand astia pun mana pe putere, fac praf totul in jurul lor, indiferent ca e vb de Ponta, Udrea, Olguta, V. Voiculescu si, bineinteles Cîtu, Barna, Nasui, sau acest Bulai.
Perfect de acord cu tine !
Susufler0 [utilizator], Vineri, 3 septembrie 2021, 18:39
0/6
:)
@Susufler
Godzillagrrr [utilizator], Vineri, 3 septembrie 2021, 23:36
+4/6
Ambele sunt conjunctii.
Corect dar au functii diferite
Susufler0 [utilizator], Sâmbătă, 4 septembrie 2021, 1:52
+1/5
iar conjunctia "sau" a fost folosita gresit in cazul in speta !
Sau, daca si cum
slakeritul [utilizator], Sâmbătă, 4 septembrie 2021, 11:00
-3/5
Deci cand marele deputat afirma ca din banii câștigați cumpara carti SAU călătorea prin Europa SAU isi ajuta mama, rezultă dupa tine ca el de fapt a întreprins doar una din acțiunile astea 3, iar celelalte doua le-a adăugat din burta sa dea bine. El de fapt isi cumpăra doar cărți săracul, cea mai zis pe lângă era asa doar de umplutura sa dea bine in postare.
Cum mai intorc niste fanatici USR semantica comunicarii ca sa dea bine idolii si pretind ca d.ul deputat de fapt punea întrebări de la lecția de logica presei
Faci o grava confuzie punand semnul egal
Susufler0 [utilizator], Sâmbătă, 4 septembrie 2021, 15:23
+1/5
intre virgula, care este un semn de punctuatie si conjunctia "sau" !
Bulai a spus clar ca din banii castigati isi cumpara carti, facea calatorii SAU isi ajuta mama !

Din textul tau de mai sus, fara suparare, mai curand reiese ca tu il antipatizezi pe parlamentarul userist, decat ca il simpatizez eu. !

PS. Iar scrisul corect in limba materna nu are de a face cu simpatia sau antipatia fata de o persoana !