1 € 1 USD 4,1999duminică 19 sep 2021
Versiune
Mobile
hmm
sentenced [utilizator], Miercuri, 21 iulie 2021, 15:46
+24/44
"Nu se va putea exclude posibilitatea de reinstituire a restricțiilor"

De ce restrictii? Vaccinul este disponibil pentru toata lumea, cine il face bine, cine nu, nu. Este cel putin suspecta aceasta insistenta a statului de a ne salva (un stat care a demonstrat in mod repetat ca nu da doi bani pe noi). De fapt, statul santajeaza populatia, ori va vaccinati si scoatem restrictiile, ori nu va vaccinati si introducem restrictiile. Problema este ca si daca ne-am vaccina toti, urmatoare tema cu care am fi santajati ar fi doza 3, 4, 100, vaccinarea bianuala etc. De acum incolo, terorizarea populatiei va fi perpetua.
daca vreti soso presedinte
Francisc 1 [utilizator], Miercuri, 21 iulie 2021, 16:01
+10/28
bagati restrictii!
fara restrictii!
Andrei__ [utilizator], Miercuri, 21 iulie 2021, 16:03
+1/23
Eu nu mai vreau restricții.E timpul sa lăsăm natura să-și facă treaba. Cine nu vrea sa se vaccineze, sa semneze o declarație pe proprie răspundere și gata, sa ne vedem toți de viata.

Dar dacă te îmbolnăvești și ajungi la spital din cauza covid și ești nevaccinat... părerea mea ca acei oameni n-ar trebui sa beneficieze de tratament gratuit. Ai avut destul timp sa te vaccinezi, dacă n-ai făcut-o... aia e. Plătești.
oare ? defapt stim ca nu stim inca nimic
jescu [utilizator], Miercuri, 21 iulie 2021, 16:12
+8/18
"Dovada că vaccinurile sunt suficient de eficiente în reducerea spitalizărilor și a deceselor la cei vaccinați.". N-avem nici o dovada inca ca vaccinurile ajuta la prevenirea infectiilor si spitalizarilor..., sectiile ATI s-au golit si in municipiile unde lumea s-a vaccinat si in municipiile unde lumea nu s-a vaccinat. Ma asteptam ca virusul sa persiste in orasele unde lumea nu se vaccineaza, dar n-a fost nici o diferenta, si a scazut si inainte sa se termine scoala. Eu inca n-am inteles pe ce principii scade sau creste numarul de infectii...adica de ce s-a terminat valul 3 brusc, la fel cum s-a terminat valul 1 brusc. Si nu e de la vaccinuri ca sunt orase unde lumea nu s-a vaccinat. Poate cineva sa explice ?
mda
SoulSearcher [utilizator], Miercuri, 21 iulie 2021, 16:16
0/14
e ok, macar sa ne facem concediile, si apoi ne inchideti in casa pana la primavara viitoare :DDDD

cam asa zic romanii nostri, dacii aia liberi care au poze cu sosoanca in profilele FB :DDD
de ce?
Paul_ [utilizator], Miercuri, 21 iulie 2021, 16:20
+8/16
Fiecare este responsabil pentru viata sa!

Fiecare alege cum sa se imunizeze. Natural sau prin vaccinare.
Eu nu inteleg nimic! Din nou!
idealogul [utilizator], Miercuri, 21 iulie 2021, 16:29
+9/21
Unde este stiinta in toate afirmatiile din articol?
De ce nu se adauga la procentul de vaccinare si procentul celor care au imunitate naturala.
Sunt o multime de studii care arata ca imunitatea naturala e mai buna decat cea rezultata din vaccin.
Astfel daca adaugati cele 2 tipuri de imunitate Naturala+Vaccin se ajunge la imunitate de turma.
Dar nu vreti sa vorbiti de imunitate de turma. Partea asta de stiinta a murit. Vreti urlete, panica, isterie, cenzura, masti, carantina, invazie cu zombie si tiranie.
Cum era aia: Follow the science?
Ridicol cand un crestinopat ca mine va aduce aminte ca voi nu mai "Follow the science" de mult timp.
Iara vrem sa vaccinam copii?
Lok [utilizator], Miercuri, 21 iulie 2021, 16:32
+2/10
Si batranii spun pas. Nu ii condamn, ca nici macar nu a incercat careva sa ii convinga.
ha!
Mazeta [utilizator], Miercuri, 21 iulie 2021, 17:11
+6/22
„... x persoane au un grad de imunitate”.

De unde înțelegem că doar vaccinații și cei care au trecut prin boală au un grad de imunitate. Nu mai există imunitate naturală, dixit INSP.

Și, rețineți, este vorba de UN grad de imunitate, nu două sau trei.
pentru minusari
Francisc 1 [utilizator], Miercuri, 21 iulie 2021, 17:52
+6/20
politica dementa si logica fracturata a restrictiilor de dragul restrictiilor de anul trecut a adus AUR de la 0 la 10 la suta , si nici nu am castigat mare lucru avem mortalitatea ( oficiala ca aia neoficiala cine stie ) mult mai mare ca Suedia cea ticaloasa calul de bataie a presei cvoid de din 2020 !Ma intreb cat mai castiga AUR daca se mai trezesc astia sa inchida magazinele cand li se fâlfâie , de exemplu !Nu am votat aur dar m-am dus cu scarba la vot in toamna , probabil ca in caz de anticipate voi sta acasa , sa va vad pe voi astia destepti cum va place cu alde sososaca & co !
Exact asta fac
Eusa8 [utilizator], Miercuri, 21 iulie 2021, 18:38
+2/22
Exact asta fac luna de luna ....pătesc de treizeci de ani la sistemul de sanatate să fiu tratat dacă dacă se va+a întămpla vreodată să fac covid sau alta boală!
Cum il calculezi?
jorj_bv [utilizator], Miercuri, 21 iulie 2021, 18:38
-2/8
care a fost / e incidenta reala a infectarilor?
cati dintre cei care au trecut prin boala s-au si vaccinat?
maine semnez pentru asta
Alin Delin [utilizator], Miercuri, 21 iulie 2021, 18:45
+3/23
Doar cu o singura conditie: nu mai platesc taxe pentru santate. Ce zici?
Soso
unics33 [utilizator], Miercuri, 21 iulie 2021, 19:29
-3/11
va ajunge Presidenta cu sau fara restrictii bagate. Uita-te pe fb citi followers si adulatori are ...mai multi decit toti membrii Guvernului laolalta. Am zis!
este prea multa prostie in tara ...
Dr.Mythnick [utilizator], Miercuri, 21 iulie 2021, 20:35
+1/7
este prea multa prostie in tara ... sa inteleaga ceea ce ai scris tu.
probabil nici nu platesti...
Dr.Mythnick [utilizator], Miercuri, 21 iulie 2021, 20:35
+2/14
probabil nici nu platesti...
soso are foarte putini
winston_smith [utilizator], Miercuri, 21 iulie 2021, 22:27
+3/11
in schimb george simion se apropie de un milion de followers si are foarte mult trafic pe pagina de facebook (cu mult peste orice alt politician roman, inclusiv werner)
colonel
di livio [utilizator], Miercuri, 21 iulie 2021, 22:29
+1/5
dr. șef lucrări...viitor gheniral
exista studiul medlife
winston_smith [utilizator], Miercuri, 21 iulie 2021, 23:41
+6/8
care spune, in baza analizelor de anticorpi, ca aproximativ 10-12 milioane de romani sunt trecuti prin boala(imuni inclusiv la infectare) sau vaccinati(protejati de forma grava). Ar fi foarte usor sa faca si statul un sondaj, sa faca testare extinsa de anticorpi, sa vedem cum stam cu imunitatea colectiva, dar se pare ca nu e interes....vaccinul e solutia finala.
cum adică?
Andrei__ [utilizator], Joi, 22 iulie 2021, 0:25
-4/6
Și cu sula în coaste și cu sufletu în rai, nu? Pai dacă ți se oferă o soluție și tu refuzi, plătești. Asa cum și fumătorii își plătesc viitoarele tratamente platind 21 de lei pe pachetul de țigări.
restrictiile doar impiedica imunizarea!
Antenistontel [utilizator], Joi, 22 iulie 2021, 6:54
+7/7
in plus, afecteaza negativ toata societatea (economia, invatamantul, sanatatea, viata sociala etc.)
"tema cu care am fi santajati ar fi doza 3, 4, 100
Bandolino [utilizator], Joi, 22 iulie 2021, 7:26
-1/5
E nostim că cei care nu au făcut nici măcar o singură doză de vaccin (şi nici nu au de gând să facă), TOCMAI aceia sunt îngrijoraţi de doza 3
"Naturiştii" cred că numai imunizarea naturală
Bandolino [utilizator], Joi, 22 iulie 2021, 7:43
-4/6
este bună, sănătoasă şi de lungă durată.
Asta fiindcă "SE ŞTIE" că tot ce e natural este bun şi sănătos, iar tot ce e sintetic este rău şi nesănătos.
Astfel "naturiştii" consideră că microbii NU sunt periculoşi, fiindcă sunt naturali, sunt "antrenorii" sistemului imun.
Deasemenea "naturiştii" consideră că TOATE medicamentele (inclusiv VACCINURILE) sunt ineficiente şi dăunătoare, fiindcă sunt chimicale sintetice.
Ei vor să se trateze numai naturist, cu ceaiuri din ierburi, cu remedii homeopatice, cu acupunctură, cu detoxifiere, ozonoterapie, etc.
DA-mi adresa de mail
Alin Delin [utilizator], Joi, 22 iulie 2021, 9:54
+3/5
Sa iti trimit statul de plata pentru ultimii 10 ani.
Ce zici, ai dori sa imi platesti macar jumate din profitul care l-a facut statul cu mine?
Serios
Alin Delin [utilizator], Joi, 22 iulie 2021, 9:55
+3/3
21 ron costa tratamentele pentru cancerul de plamani?
Vrei sa zici ca si cei care beau frecvent bauturi pline de zaharuri platesc in taxe costul pentru tratamente.
"afecteaza negativ toata societatea"
Bandolino [utilizator], Joi, 22 iulie 2021, 13:50
-2/2
"(economia, invatamantul, sanatatea, viata sociala etc.)"

Pariez că EXACT chestiile astea te deranjează pe tine, NU crâşmele şi cluburile :)
Pare că și studiile îi confirmă tot pe „naturiști”
hsl [utilizator], Vineri, 23 iulie 2021, 20:47
0/0
Ce părere ai de asta?
Studii făcute în ultimele luni arată că peroanele infectate - cam toate - sunt ferite de orice formă de boală pe când cele vaccinate au probleme într-un procent care crește cu fiecare zi ce trece.
4 x 1 + 4.8 = 8.8 milioane
hsl [utilizator], Vineri, 23 iulie 2021, 20:56
0/0
+ 2 mil copii + 4 mil pers <40 de ani (care au protecție naturală la forme grave ale bolii) = 14 mil.
19 - 5 (adică 10 cifra de la guvern din care scădem 5 numărul oficial de români aflați în afara țării) = 14 mil de persoane în România.
Adică imunitatea de turmă este astăzi 100% la noi în țară.