1 € 1 USD 4,1999duminică 19 sep 2021
Versiune
Mobile
Nu credeam ca PNL poate ajunge ata de jos
Gryphus [utilizator], Miercuri, 21 iulie 2021, 13:16
+25/29
in loc sa-si faca alegerile inainte de a intra la guvernare, ei intra la guvernare si spoi timp de 1 an se injura intre ei si ne irosesc 1 an de zile cu circul asta penibil
Pentru caz similar unul a primit 3 ani cu executar
LemonCake [utilizator], Miercuri, 21 iulie 2021, 13:22
+27/33
Zic si eu ca opinia publica.
Dragnea
winston_smith [utilizator], Miercuri, 21 iulie 2021, 13:24
+18/18
La puscarie!!!
Ce intrebari?
autan [utilizator], Miercuri, 21 iulie 2021, 13:25
+23/23
Exista un singur cuvant: DEMISIA.
In paralel cu dosarul din instanta.
Uite documentul, nu e documentul
1anonim [utilizator], Miercuri, 21 iulie 2021, 13:26
-6/14
Ca de obicei, un mic scandal creat si manipulat in directia convenabila. NU documentul ne intereseaza in esenta, ci daca pe baza acestuia s-au cheltuit resurse in directia aratata; deci trebuie devoalate mult mai multe documente. Intrebarea e , sunt dovezile astea, sau e doar un foc de paie?
Pentru ceva foarte asemănător
Lovercraft [utilizator], Miercuri, 21 iulie 2021, 13:33
+20/28
Dragniaaaa a făcut pușcherie
In fiecare zi citim despre neadevarurile
Harald2 [utilizator], Miercuri, 21 iulie 2021, 13:41
+17/21
declarate de domnul Citu. Ma tem ca romanii se vor obisnui atat de mult cu ele incat nu li se va mai parea nimic scandalos, va deveni o normalitate acceptata.

Acesta este exemplul pe care il dau zilnic politicienii si atunci ne mai punem intrebarea de ce societatea este asa cum este.

Meritocratia, onestitatea? Cuvintele acestea vor avea poate un sens atunci cand personaje de tipul domnului Citu nu vor mai sta cocotate in pozitii la nivel guvernamental (ar fi prea mult sa adaug si "parlamentar").
Cred ca puteti vedea in acelasi document
Andrei18 [utilizator], Miercuri, 21 iulie 2021, 13:42
-20/34
Cate minute a durat ca MIoara Costin sa editeze acel document.
Eu presupun ca a luat textul din-run alt document, poate primit pe mail, l-a pus in documentul cu antet si l-a salvat. De ce cu antet? Eu unul nu inteleg, poate pentru impact.
Asta nu e utilizare de resurse in interes personal, e mai mult o acuza calomioasa. Nu e etic sa iti folosesti subalterni pentru taskuri personale dar hai sa nu exageram. Nu a pus-o sa ii construiasca o casa. O sa ne apucam sa ii acuzam si daca se duc sa cumpere mancare si pentru alt coleg.
Terminati cu prostiile HOTNEWS.
hartuire
Razvan_M [utilizator], Miercuri, 21 iulie 2021, 13:47
-16/16
Nu este niciun scandal. Sunt niste partzari care n-au altceva de facut decat sa-i hartuiasca cu prostii pe niste amarasteni de la guvern.
Haha
Milka Man [utilizator], Miercuri, 21 iulie 2021, 13:51
+17/21
Doar nu credeati ca doar Dragnea isi folosea resursele platite din bani publici pentru acvitatile personale sau legate de partid? Toti o fac, de la cea mai mica primarie de satuc pana la prim-ministru...De ce? Pentru ca pot, na! Hahaha...
Voi, jurnaliștii nu vorbiți între voi?
asavreau [utilizator], Miercuri, 21 iulie 2021, 13:57
-15/25
Înțeleg că Mioara Costin este o fostă jurnalistă la Realitatea. De ce nu o întrebați pe ea? Aveți obiceiul ca unul dintre voi să arunce o petardă și ceilalți să săriți la comandă(a cui?) în capul altcuiva(acum Guvernul) să explice a a făcut colega voastră !!!??? Ăsta-i articol de făcut mișto de cititori.
4 intrebari si o mentiune
cucuveaua mov [utilizator], Miercuri, 21 iulie 2021, 14:45
+10/24
dragnea a fost condamnat cu executare pentru ceva similar
reminder !
nash pandelica [utilizator], Miercuri, 21 iulie 2021, 14:46
+10/18
va mai amintiti cazul pedelistului din jud. dambovita care a imparytit niste pui, donati de producator, doar pt. faptul ca cica, cu aproape un an inainte de alegeri, ar fi foslosit idonatia pt. ....castig ielektoral. ...
caz in care, nu au fost in discutie banii statului, adica ai contribuabilulului.
dracnea fura dus la cantonament pt. ca a folosit o angajata la stat pt. interese de partid. ba, a si platit salariul angajatei, recupareare .
este citzu mai catzos ca pedelistii si pesedistii ?
apropo, pedelistii, cu boc in frunte, e cu citu !
in engleza, to cheat ineamna cam ce facura citu....
DNA
winston_smith [utilizator], Miercuri, 21 iulie 2021, 15:31
+16/22
Sa vina sa va ia!
Dragnea a furat.
asavreau [utilizator], Miercuri, 21 iulie 2021, 16:23
+1/15
De aia a fost condamnat. Când îți plătești amantele din bani publici se numește hoție.
pe buine?
cucuveaua mov [utilizator], Miercuri, 21 iulie 2021, 17:17
+3/9
sunt 2 articole pe hotnews.
cine a creat si manipulat scandalul? cine il intretine? hotnews? nu cred.
nu este un scandal creat, este caz de competenta cui l-a ascuns pe mustacios
ai dreptate, dar este un paradox
cucuveaua mov [utilizator], Miercuri, 21 iulie 2021, 17:18
+5/9
desi #romaniitrebuiesastie, catu minte destul de des
La fel si Câțu
PowerIon [utilizator], Miercuri, 21 iulie 2021, 18:37
+5/15
Propaganda in partid cu bani publici. Salariata care a scris documentul din ce bani e platita?
E groasa pentru Câțu, de aia se face ca ploua. Chiar daca o sa ia numai cu suspendare, la fel ca Dragnea nu o sa poata mai fi ministru, la fel ca Dragnea poate fi presedinte de partid. La fel ca Dragnea pana cand o s-o ia cu executare.
Ca Mioara Costin
autan [utilizator], Miercuri, 21 iulie 2021, 18:45
+5/9
Se apuca de capul ei sa isi riste libertatea. Canta la alta masa. Directivele vin de sus, te supui sau zbori. Ca si in primarii si in alte institutii.
Pardon
autan [utilizator], Miercuri, 21 iulie 2021, 18:47
+8/8
A furat dar nu pt aia a fost condamnat. I s-a aratat doar pisica cu 2 ani. Tragedia e ca marile dosare sunt tinute doar pt santaj.
dragnea
nahir [utilizator], Miercuri, 21 iulie 2021, 19:01
+2/10
nu a făcut pușcărie pentru folosirea calculatorului guvernului pentru comunicări de partid. A făcut pușcărie pt. că a plătit două funcționare de la partid (organizație privată) cu banii de la bugetul de stat.
De asemenea, trebuie reamintite (ca să nu se mai facă nici ciolacu că a uitat) întâlnirile de partid cu subalternii lui de încredere (dar care totuși l-au trădat) pe care le avea în biroul lui de Președinte al Camerei Deputaților.
Nu înseamnă însă că nu trebuie condamnat cîțu doar pt. că l-a copiat pe dragnea. chiar și la o scară redusă.
deci
nahir [utilizator], Miercuri, 21 iulie 2021, 19:07
-2/10
să înțeleg că o condamni pe Firea pentru folosirea resurselor bugetului Primăriei Capitalei folosite în timpul campaniei electorale pt. alegeri locale. Nu-i așa?
bineinteles
PowerIon [utilizator], Miercuri, 21 iulie 2021, 20:05
+1/7
.
Prostie periculoasa
valll [utilizator], Joi, 22 iulie 2021, 0:06
+4/6
Nici eu nu credeam. Dar ce ma uimeste cel mai mult este ca sunt atat de rudimentari! Ca nu i-a dus mintea ca asa ceva e complet interzis! Ca e imposibil sa nu se afle ca NU SE CUVINE sa implici guvernul in interesele particulare ale premierului.
Iar continutul, amintind de zvonerilor si raspandacilor comunisti, compromite PNL si il coboara la un nivel pe care niciun alt partid nu l-a atins!
Ba credeam!
Observator roman [utilizator], Joi, 22 iulie 2021, 10:17
+2/2
Sunt la fel de proști ca și pe vremea când se aliaseră cu PSD și se credeau stăpânii României...
Scria Păstorel Teodoreanu

Oare nu-ţi mai aminteşti,
Vorba din bătrâni lăsată?
Din beţie te trezeşti,
Din prostie niciodată.