1 € 1 USD 4,2570miercuri 20 oct 2021
Versiune
Mobile
Totul pare de bun simt
O_Tannenbaum [utilizator], Vineri, 25 iunie 2021, 4:44
-3/17
Si totusi, va ingrozi pe toata lumea cite injuraturi se vor revarsa asupra ministrului. Din partea cui? Din partea celor care tin cu ursii. Si cine tine cu ursii? Toti aceia care n-au suferit niciodata ceva de pe urma ursilor si i-au vazut numai in filme.Adica, animalistii de apartament care stau la bloc si freaca toata ziua atit tastatura cit si menta.

Sa remarcam ca,totusi, acest ministru ungur , face cevs in problema ursilor.In timp ce ministrii romani n-au facut nimic. Care ministri romani? Gratiela Gavrilescu de la ALDE si Cristiana Pasca Palmer, a lui Ciolos.
Tu ai vise umede
Captain Obvious [utilizator], Vineri, 25 iunie 2021, 7:56
-1/9
Cu urșii morți, bag de seama
wow... ursii erau cea mai problema a tarii
qwerasdf [utilizator], Vineri, 25 iunie 2021, 8:33
+2/10
nu poluarea si defrisarile masive!

creier cat nuca aveti unii...
Comentariu sters de utilizator
[anonim], Vineri, 25 iunie 2021, 8:58
0/10
Schimba canapeaua
O_Tannenbaum [utilizator], Vineri, 25 iunie 2021, 12:10
-3/5
Aia pe care stai e prea moale si stai intr-o rina pe ea. De aia si vezi lucrurile strimb.

Meritul tau e ca te incadrezi perfect in explicatia mea: tin cu ursii numai ăia care n-au avut nimic de suferit de pe urma lor.

Asa ca pentru a fi credibil dovedeste-n ca ai avut ceva de suferit de pe urma ursilor. De pilda, că ti-au spart masina ca sa-ti fure un sandvis din torpedou, sau că i-ai prins noaptea in casa umblindu-ti la frigider, sau că ti-au mincat boii de la bicicleta.
schimb canapeaua...
qwerasdf [utilizator], Vineri, 25 iunie 2021, 15:18
+1/1
dar te tine sa mergi cu mine pe munte? sau lesini dupa primul km?
facepalm
tudor74 [utilizator], Vineri, 25 iunie 2021, 15:39
+1/3
Ce nu intelege psihopatul din tine este ca nu ai nicio scuza sa iti extinzi orasul in casa ursului, il numesti intravilan si pe urma da-i vina pe urs!

Iar milioanele (exagerat) de caini vagabonzi nu au ajuns acolo ca i-a adus barza ! Au ajuns acolo pt ca ani la randul bizonul pui de dac mioritic abandona caini pe unde apuca in loc sa isi sterilizeze animalul si autoritatile statului (ASPA in cazul asta) sugea bani de la buget cu mai multi directori si sefi de departamente decat angajati, fara sa faca nimic si luau salariul degeaba.

Deci cine e dobi?
Tu la alta intrebare trebuia sa raspunzi
O_Tannenbaum [utilizator], Vineri, 25 iunie 2021, 16:04
0/0
Nu sa te dai p' acilea mare montagnard.

Ia zi daca ai avut ceva de suferit, vreodata, de pe urma ursilor?

Că daca n-ai avut n-ai nici LEGITIMITATEA de a te pronunta asupra problemei.
nu e rost de discutie cu tine
qwerasdf [utilizator], Vineri, 25 iunie 2021, 17:38
0/0
tu stii una si buna! ursii trebuie impuscati... nu conteaza altceva, nu conteaza care e numarul lor exact, nu conteaza de ce au ajuns ursii prin zonele urbane.. important e sa fie impuscati... ca te sperie gandul ca te-ai putea intalni cu ei cand stai la coada la telecabina la Busteni, 4 ore sau cand te indestulezi cu ciorba de burta la cabana
N-ai descifrat corect mesajul meu
O_Tannenbaum [utilizator], Sâmbătă, 26 iunie 2021, 8:03
0/0
Fiindca eu nu vreau sa fie impuscati toti ursii ci vreau ca lucrurile sa se petreaca potrivit dorintelor celor care au avut de suferit de pe urma lor.. Ei sa decida daca ursii sa fie impuscati sau nu. Ei sunt singurii legitimati sa-si dea cu parerea. Orice alti chibiti sau parerologi sunt NEELIGIBILI. si trebuie sa-si tina gura.

De aia te intreb pe tine obsesiv-compulsiv; poti dovedi ca ai avut de suferit de pe urma ursilor?