1 € 1 USD 4,1999duminică 19 sep 2021
Versiune
Mobile
Cine nu are batrani...
idealogul [utilizator], Marţi, 15 iunie 2021, 11:28
+33/39
Sa isi cumpere.
Din pacate stocul de batrani se epuizeaza si nu se mai fabrica altii noi.
Din generatiile actuale ies la 70 de ani doar niste adolescenti frustrati si complexati.
Roger
Zache58 [utilizator], Marţi, 15 iunie 2021, 11:31
+35/41
te iubesc pentru ce ai facut si pentru ceea ce faci si astazi.Muzica voastra ,care promoveaza libertatea de gandire ,nu se potriveste cu controlul exercitat pe net de catre Mark si altii ca el.
buna descriere....
Ismail Paine de circ [utilizator], Marţi, 15 iunie 2021, 12:01
+7/15
.. tare balanu, o sa il las pe Salam si o sa le ascult muzica. imi place atitudinea!
eh..
YamamotoIsoroku [utilizator], Marţi, 15 iunie 2021, 12:18
-10/26
Oare in ce vremuri bunicii si-au inteles vreodata nepotii ?
De cand e ;lumea bunicii socotesc ca "pe vremea lor era mult mai bine!"
ironic nu?
Point [utilizator], Marţi, 15 iunie 2021, 12:18
+20/28
tucalemberg dorea o bucata din munca de o viata a altora care au promovat libertatea,si el se ocupa cu cenzura absurda...
dar cine sa se prinda?tucalarii sau pustimea invatata cu
muzica fara mesaj?
Vad ca nu observa nimeni nuanta "Assange"
BIM15 [utilizator], Marţi, 15 iunie 2021, 12:23
-4/24
Il respect pe Waters pt muzica, dar acum si-a folosit faima personala pt a promova cauza unui personaj controversat...e o declaratie politica

Iar povestea lui Assange o stie toata lumea, s-au facut si filme...deci unde e cenzura de care se face vorbire?
Unii se ramolesc la batranete
Ahha [utilizator], Marţi, 15 iunie 2021, 12:28
-11/27
si devin victime usoare ale teoriilor conspirationiste. Waters nu e Pink Floyd, dimpotriva a facut rau trupei parasind-o si dand-o in judecata. Norocul lui e ca a obtinut drepturile de autor pentru The Wall pe persoana fizica. Dar un miliardar poate cumpara daca vrea drepturile de autor ale oricarei trupe, cu totul
SUA vs China
CezarN [utilizator], Marţi, 15 iunie 2021, 12:29
+8/16
In China, un miliardar (Jack Ma) a criticat presedintele, presedintele l-a belit!

In SUA, un presedinte(Donald Trunp) a criticat miliardarii, miliardarii l-au belit.

Un pic pe dos, insa este aceeasi mizerie.
Are, oare Zuckerberg curajul sa critice ideologia de partid din SUA si sa afirme, de exemplu, ca homosexualitatea este o boala, sau ca albii nu au nicio vina pentru a fi pedepsiti ca rasa, sau ca un copil trebuie sa aiba mama si tata? Jack Ma a scapat ieftin pe langa ce ar pati el. :))
da..
Ismail Paine de circ [utilizator], Marţi, 15 iunie 2021, 13:09
+9/13
.. doar ca acum e cazul ala in care nepotu e prost si bunicul are dreptate. mai sunt si d'astea.
mda..
YamamotoIsoroku [utilizator], Marţi, 15 iunie 2021, 17:08
-3/7
Bunicu are dreptate..doar pentru toti aia trecuti de 45-50 de ani care daca inca n-au nepoti ii asteapta cu sufletul la gura.
Generatiile tinere s-au cam saturat de sfaturile alora care, pe cand erau tineri, invarteau discul cu degetul la telefoanele rotary.
Iesiti la pensie ca sa avti timp sa va aduceti aminte de trairile tineretilor voastre pline de semnificatii !
Totusi...
BIM15 [utilizator], Marţi, 15 iunie 2021, 17:11
-4/10
Roger Waters care critica FB are, ai ghicit, cont de FB cu 2,5 mil. de urmăritori - cand ai atat de multi urmaritori faci si bani din asta, f multi bani. Asa ca intr-un fel sau altul tot ia bani de la FB...cu toata libertatea de gandire pe care o promoveaza.
diferenta intre roger waters si niste fraieri
Razvan_M [utilizator], Marţi, 15 iunie 2021, 20:02
-1/9
anonimi care-l injura este ca a avut suficienta coloana vertebrala sa refuze o suma enorma de bani.

Julian Assange a fost urmarit de serviciile secrete ale catorva state din Vest si a fost tinut in conditii de izolare abuziv ani de zile, incalcandu-i-se drepturi fundamentale ale omului. A fost trimis in judecata si condamnat cu executare pentru motive frivole, ajungand sa stea in inchisoare si in izolare, in conditii mai rele decat cele ale unor teroristi.

Si toate astea pentru ca a indraznit sa publice documente secrete ce aratau incalcari ale legilor internationale de catre institutii americane si nu numai.

Ceea ce fraierii nu inteleg este ca Julian Assange a avut curajul sa lupte pentru drepturile noastre fundamentale si s-a pus in pericol pentru asta. Daca regimul criminal al lui Putin ii facea lui Assange ce i-a facut regimul criminal din Marea Britanie, in cardasie cu regimul criminal din Statele Unite, ar fi fost condamnat in presa din lumea intreaga.
Cred că bătrânul Roger este un mare idiot
ploiesteanu [utilizator], Miercuri, 16 iunie 2021, 8:54
-3/3
Când spune că nu are nevoie de educație, iar profesorii să lase copiii în pace. De ce? Să rămână fără educație? Să ajungă un cretin ca tine Roger? Iar când Mark Zuckerberg vrea să-i includă partea a doua care este pozitivă și corectă, fără droguri care spală mințile, într-o reclamă, el îl numește idiot. Și se dă și mare, ce faptă de vitejie a făcut el că a refuzat o sumă mare de bani ca să-și apere principiile. Care principii Roger? Fără educație?
Ce fel de salam?
Vruum [utilizator], Joi, 17 iunie 2021, 18:59
0/0
Ce fel de salam?