1 € 1 USD 4,1823sâmbătă 24 iul 2021
Versiune
Mobile
Corect
mitg [utilizator], Vineri, 11 iunie 2021, 15:34
+25/25
Cum ar zice marea judecatoare tembela intr-un caz similar, "nu s-au creat manifestari de strada impotriva faptuitorilor". Apropo, parca proasta lumii era cercetata disciplinar, se mai aude ceva?
Ce zice Sectia Speciala Dragnea&Dorneanu?
mihaiAlt [utilizator], Vineri, 11 iunie 2021, 15:36
+21/21
Sau asta e doctrina lor sa blocheze dosarele coruptilor si infractorilor printr-o Sectie Speciala? In caz ca fata asta de 13 ani nu a inteles ca procurorii sunt impotriva ei, iar violatorii sunt eliberati ca sa poata sa o influenteze, ameninte sau cumpere.
Viol
yol [utilizator], Vineri, 11 iunie 2021, 15:45
+27/27
cu minori nu reprezinta pericol public?!?!????
Pai si victima ce trebuie sa faca intre timp?!! Sa-l ocolessca, sa mearga numai pitita?!?
Fiind primar, deci seful satului, nu poate influenta ancheta?! Politia a crezut alfel decat procurorul. Daca victima isi va retrage plangerea si martorii vor disparea?! Cine sa-l ancheteze pe procuror, netejoru?!:))

Romania nu este stat de drept! Aceste decizii ale magistratilor ( da, toti lbarii din procuratura sunt magistrati) nu au nicio legatura cu legea si ordinea publica. Animalul al nu are ce cauta in libertate nicio secunda.
bataie de joc !
Laura21 [anonim], Vineri, 11 iunie 2021, 15:45
+22/22
Acesta este justitia din tara noastra ... judecatoarea acuzată că a înlocuit arestul preventiv cu arest la domiciliu pentru un violator care batjocorise o minoră a fost repusă în drepturi și deja și-a reluat activitatea în cadrul Judecătoriei Brăila !
Si, ce a asteptat politia???
persuasiv [utilizator], Vineri, 11 iunie 2021, 15:46
+17/19
fapta s-a intamplat in 2017,a nascut in 2018,cand avea 13 ani.Suntem in 2021,noi.Poate pentru altii timpul trece altfel...
Niciodata
CristiGex [anonim], Vineri, 11 iunie 2021, 15:47
+21/23
Uite si de asta nu o sa ma mai intorc niciodata in haznaua aia numita Romania plina de rahati care ajung primari si in care oamenii de bine, care platesc 40% din salariu taxe, stramba din nas la stirile astea cand ajung acasa de la munca, apoi ies p'afara sa joace o miuta pe terenul detinut de un infractor, isi comanda o shaorma de la dristor cu sos imbogatit cu dragoste de bucatar si apoi o iau maine de la capat fara sa (mai) protesteze.
Ca o puscarie in care oamenii cinstiti sunt detinutii si infractorii gardieni..
Halal!
in RO e bine sa fii pedofil
Francisc 1 [utilizator], Vineri, 11 iunie 2021, 15:57
+26/30
nu te atinge nimeni , am vazut si ieri cata indignare privitor la educatia sexuala ( ar ramane baietii fara minori si minore , daca s-ar face ).Da-ti inainte nu va sfiiti!
Politia apara infractorul, normal
emil bobu [utilizator], Vineri, 11 iunie 2021, 15:57
+12/22
Asta le e meseria.
...
mihai_mi [utilizator], Vineri, 11 iunie 2021, 16:21
+15/15
procurorul*!!!
Asta
Tony_K [utilizator], Vineri, 11 iunie 2021, 16:22
+20/20
Asta e o tara stramba de tot din pacate…
E vb de procuratura
yol [utilizator], Vineri, 11 iunie 2021, 16:24
+16/16
Citeste textul! Politia chiar a actionat cum trebue de data asta….
Sectia Speciala PSD & Dorneanu?
mihaiAlt [utilizator], Vineri, 11 iunie 2021, 16:26
+20/20
Parca pentru cazuri de astea de abuzuri ale procurorilor a fost justificata, nu? Nu astea erau justificarile:
- persoane nevinovate (adica o fata de 12 ani) sunt abuzate
- nu li se respecta drepturile (adica violatorii eliberati)
- nu sunt protejate (acum primarul si violatorii or sa incerce sa o faca sa declare ca a fost de acord)
- justitia nu-si face treaba

Sau Sectia Speciala Speciala de Investigare PSD & Dorneanu a fost creata sa o cheme pe doamna Kovesi si alti procurori cinstiti la raport si sa le ia dosarele la care era nevoie de decizia politica a PSD.
Cum sa se lege de un pedofil pnl?
yellowdog [utilizator], Vineri, 11 iunie 2021, 16:27
+20/20
Bine ca n-a omorat fetita. Asta-i tara organizatiilor criminale de isi spun partide. Cat cinism la procurorii astia.
deci viol si pedofilie
liviu_ [utilizator], Vineri, 11 iunie 2021, 16:29
+21/21
si eliberat dupa 24 de ore
BRAVO jUSTITIEI ROMANE !!! eu zic sa le triplam salariile si pensiile si sa-i pensionam la 30 de ani ca MERITA dupa o asemenea decizia !!!

la urmatorul proces o sa auzim ca fata si familia ei au fost amentate , poate chiar arestate ca au indraznit sa reclame saracu pedofil!

mi-e o scarba totala de kktu asta de tara si de "justitia" platita pe bani grei careare mai multi mafioti decat mafia!
PS:
liviu_ [utilizator], Vineri, 11 iunie 2021, 16:31
+17/17
ca sa nu se faca vreo confuzie : prin justitie inteleg: melitie, judecatori, avocati, procurori, jandragmi, avocatul penalilor, CCR etc....

toti acesti oameni si institutiile pe care le reprezinta sunt pusi acolo doar cu scopul de a apara infractorii
justitia are rafuieli
cristi_an [utilizator], Vineri, 11 iunie 2021, 16:38
+18/18
cu vanzatorii de patrunjel
You totally missed the point
beeeeeenar [anonim], Vineri, 11 iunie 2021, 16:45
+13/13
Politia i-a retinut pt. 24 de ore (maximum cat puteau face) dar onor procurorul(PNL) i-a scos..
foarte bine
Pacala se intoarce [utilizator], Vineri, 11 iunie 2021, 16:51
-19/25
foarte bine ar fi daca lumea s-ar documenta inainte sa-si dea cu parerea.
Indignarea nu e in legatura cu "educatia sexuala" ci cu programa pentru ea, si cine o face. Programa nu e facut de ministerul educatiei, nici de cadre medicale, ci de ONG-uri in sfera LBGTQ samd, orientate spre identitatea de gen si alte ideologii recent aparute. nu are decat tangential de'a face cu educatia sexuala cum s-ar astepta orice parinte. Mai mult chiar, predarea se faca fara acceptul parintilor pentru copii incepand de la ciclul primar.

Problema e ca aproape nimeni din clasa politica, din lasitate, nu are curajul sa spuna lucrurilor pe nume, am ajuns toti robii corectitudinii politice, si nu a ramas decat prostul satului (PSD) sa tzipe ca imparatul e gol. Bineinteles, daca zice PSD ceva e neaparat gresit.

Cam despre asta e vorba. Educatia sexuala e MUSAI sa fie facuta, dar cum pe nimeni nu intereseaza sa faca ceva, am ajuns sa preluat intiativele primului ONG progresist.
nu e aia care a fost suspendata
liviu_ [utilizator], Vineri, 11 iunie 2021, 16:56
+12/12
si apoi a fost repusa in drepturi cu salariu din urma?!

sau confund eu?! si daca nu confund asta o sa pateasca toti...
pedepsele in romania sunt pt oameni cinstiti... infractorii sunt recompensati!
la pedofilie
liviu_ [utilizator], Vineri, 11 iunie 2021, 17:01
+14/14
nu e cu plangere....
adica isi retrage degeaba plangerea ca infractiunea ramane...

sigur vorbim de romania deci nu m-ar mira

tara in care justitia mere la fel de "bine" ca aia din africa...

cum sa se la procurori de dom primar.... e urat...
si i-au dat
liviu_ [utilizator], Vineri, 11 iunie 2021, 17:06
+15/15
si salariu pe perioada in care a fost suspendata... cu alte cuvinte au gresit ca au suspendat-o...

ti-e scarba de jeguile astea numite judecatori.... efectic sistemul de justitie (nu numai judecatorii) sunt o adunatura de majioti!

iti dai seama ce jeguri au ajust "reprezentantii legii" daca nu le mai pasa nici de copii violati!!!!
probabil daca ai 20 de ani si te duci la politie sal acuzi pe unu de viol te iau astia ca "Ti-ai cerut-o" si ca "ar fi mai bine sa va impacati"...
eu zic
liviu_ [utilizator], Vineri, 11 iunie 2021, 17:09
+5/5
CA ti-ai raspuns singur la intrebare :)
De multe ori lucrurile nu sunt ceea ce par
eu [anonim], Vineri, 11 iunie 2021, 17:10
-5/13
Într-un stat de drept - cum se dorește a fi România - nu se mai poate justifica măsura arestării preventive la 4 ani după săvârșirea faptei. Așadar procurorul de caz a procedat corect. Pe de altă parte, nu știu dacă omul este vinovat sau nu, dar cel mai probabil că nu prea există probe. Pentru niște fapte atât de grave, dacă ar fi existat probe clare, omul era de mult la pușcărie. După toate aparențele, dosarul a fost readus în prim plan mai mult cu voință politică decât cu probe juridice. De când USR-PLUS a luat ministerul justiției, tot auzim mereu de primari liberali care ar avea probleme cu legea. Se vede ca principala preocupare a USR-PLUS în domeniul justiției nu este nici MCV-ul, nici desființarea SIIJ, nici Curtea Constituțională. Principala lor preocupare este să îșî saboteze colegii de coaliție, ceea ce spune cam totul despre caracterul lor !
realizezi ca
liviu_ [utilizator], Vineri, 11 iunie 2021, 17:13
+5/9
jumate din ce spui (si-s dragutz) e zvonistica, nu?!

also faptul ca parinsii nu trebuie sa-si dea acordu e un lucru rau?! pai exact aia a carori parinti nu-si dau acordu ca-i bate doamne-doamne sunt cele care raman gravide la 12 ani...

gresesti amarnic... indignarea e ca se preda altceva decat doamne-doamne in scoli si biserica a sari dee c*r in sus si impreuna cu presa au inceput cu tot felul de zvonistica.... ca sa denigreze probramul!

daca programa e intr-adevar facuta de LGBTQ (lucru asupra caruia imi pastres indoielile), trebuie rezolvata problema asta, NU trebuie incheiat programu !!! dar nuuuu toata lumea hai sa nu predam in scoli educatie sexuala ca "ii invete sa se masturbeze" -> unu din psd...
Pomohaci cânta la AgroTV
alibaba_zeul_meu [utilizator], Vineri, 11 iunie 2021, 17:15
+10/10
duminica trecută.
mda...
liviu_ [utilizator], Vineri, 11 iunie 2021, 17:22
+16/16
- daca politia (printr-o minune) isi face treaba , ii scapa procuroru;
- daca politia si procuroru (printr-o minune) isi fac treaba , ii scapa judecatoru;
- daca toti 3 (printr-o minune) isi fac treaba , ii scapa la recurs;
- daca si la recurs nu reusesc sa-l scape.... schimba legea sau o declara neconsitutionala...
ti ai luat la minusuri parinte
Coresponedntu [utilizator], Vineri, 11 iunie 2021, 18:19
+10/16
lasa ONG urile si comunitatea LBGT ca nu acestia se dau la minori ci sarlatanii cu patrafire si sponsorii lor, ca primarul din Stefanesti, ctitori de biserici , asa zisii suporteri ai familiei traditionale: pomohaci violatori de copile si baietei, genul care considera ca bataia e rupta din Rai, ca muierea trebuie batuta asa, preventiv, ca unde da mama creste si cate si mai cate ne invata sfanta scriptura.
lasa tu ONG urile si LGBT ul, ca in Olanda de exmplu, tara liberala cu o populatie educata si emancipata, nu am auzit de ororile de la noi.
Of...ce tara de k.k.t unde justitia e deja pe fata
kkciosuldelahamangia [utilizator], Vineri, 11 iunie 2021, 18:50
+15/15
De partea infractorilor.
Nu stiu de ce , dar am impresia ca lipseste doar scanteia...
Abuzurile justitiei si ale gastilor politice, in special pnl-psd, devin tot mai insuportabile.
Comentariu sters de utilizator
[anonim], Vineri, 11 iunie 2021, 21:56
+6/6
În aia din Africa ticăloșii violatori ar fi
Rescator [utilizator], Sâmbătă, 12 iunie 2021, 8:34
+4/4
fost deja lapidați cu pietre.Ticălosul de *procuror
de caz* trebuie trimis acasă și repartizat ,ca
muncitor necalificat,pe un șantier de construcții.
În România nu avem nici măcar o umbră de
justiție,toți judecătorii și procurorii sunt profund
corupți și total în afara conceptului de dreptate.
Bre
yol [utilizator], Sâmbătă, 12 iunie 2021, 11:29
+2/2
Pacala, textul de lege spune clar ca educatia sexuala va fi fost facuta de cadre medicale. Ia-l si mai citeste-l, ca e scurt.
Ati speriat toate babele si taximetristii!

Ce era asa rau daca fata era documentata cu privire la inceperea vietii sexuale, ce riscuri sunt, ce drepturi are ca femeie (ma indoiesc ca mama ei stia astfel de lucruri - multi isi educa plodul in oglinda, fiind convinsi ca asa e viata, cum au inteles-o.)
hmmm...
vizirul [utilizator], Sâmbătă, 12 iunie 2021, 12:59
+2/2
SINISTRU!
intre timp
vizirul [utilizator], Sâmbătă, 12 iunie 2021, 13:07
+3/3
ce face stimabilul Orban in acest timp?Este in campanie electorala,si spera sa castige????????????