1 € 1 USD 4,1823sâmbătă 24 iul 2021
Versiune
Mobile
Jegosii
Speedster [utilizator], Vineri, 11 iunie 2021, 14:03
+5/21
Cica nu este discriminare, cat cacat sa manance politicienii astia.

Esti vaccinat, ai liber, nu esti vaccinet, mucles si stai acasa sau in carantina.

Si asta in timp ce anumiti cetateni europeni inca nu au acces la vaccin, retardatii naibii.
pariu ?
nick1587873340950 [utilizator], Vineri, 11 iunie 2021, 14:24
+3/13
pina va fi gata, Cel putin la noi vor fi ZERO cazuri zilnice, (Oficial pandemia s-a terminate cam de 1 an, asa a declarat un CEO Pfizer!)
Exact invers
aaxx [utilizator], Vineri, 11 iunie 2021, 14:33
+2/18
Iti dai seama ca este discriminatoriu cand trebuie sa motivezi de ce NU este discriminatoriu.
Hmm..
Mazeta [utilizator], Vineri, 11 iunie 2021, 15:07
+1/15
Poate ar trebui înființate și niște lagăre de carantinare și vaccinare.
Testele pentru cancer
DanTeo [utilizator], Vineri, 11 iunie 2021, 16:31
+2/10
sau ciabet nu intereseaza pe nimeni.
Nu e,
sorance2000 [utilizator], Vineri, 11 iunie 2021, 16:48
+4/10
adica e.
esti analfabet?
moima [utilizator], Vineri, 11 iunie 2021, 17:33
-4/8
daca nu esti in stare sa citesti 3 randuri fara sa le uiti pe primele doua, chiar nu e bine sa iesi din casa, daramite din tara.

Citat:
Nu te-ai vaccinat? Nicio problemă, respecți ca toți ceilalți aceleași cerințe - prezentarea acelor teste PCR care să dovedească faptul că rezultatul este negativ.

Explicatie:
Daca tu nu te vaccinezi, trebuie sa arati ca nu esti infectat si asta o faci cu un test PCR
Daca te vaccinezi, poti sa arati asta cu certificatul sau tot cu un test PCR.

Tu oricum stai acasa ca nu-ti permiti sa te duci nici la etajul inferior, nu vad de ce iti bati capul?
ai fost primu la vaccin :))
moima [utilizator], Vineri, 11 iunie 2021, 17:35
0/2
te-a chemat la UM sa nu cumva sa te piarda.
ciabetu
moima [utilizator], Vineri, 11 iunie 2021, 17:36
-1/5
in mod sigur nu intereseaza pe nimeni.
Imi place propaganda
copci [utilizator], Vineri, 11 iunie 2021, 18:10
+8/10
Cel mai amuzant mi se pare cum cineva incearca sa spuna ca acest certificat faciliteaza libertatea de circulatie, principiu fundamental al UE.
Cum poate facilita circulatia un certificat care anume o restrictioneaza, prin insasi natura sa? Poti calatori in alta tara doar daca indeplinesti una din cele 3 conditii. Ce poate fi mai clar de atat pentru a intelege ca e facut pentru a restrictiona circulatia?