1 € 1 USD 4,0467duminică 13 iun 2021
Versiune
Mobile
Ce treabă are CNCD cu asta?
BEDE [utilizator], Joi, 10 iunie 2021, 11:53
-33/61
Chiar nu este discriminare. Cred că este o afirmație calomnioasă. S-ar preta bine la un proces de calomnie.
De aceea mi-ar place cel mai mult să se desființeze CNCD, care, de la crearea lui este un instrument politic.
Sunt 100% pnetru libertatea de exprimare și contra CNCD care este ca un fel de inchiziție.
Dacă cineva exprimă ceva care incorect, atunci să fie dat în judecată pentru calomnie sau să fie sancționat de societate în general prin trântirea ușilor în nas.
Adevarul doare
Socrate2021 [utilizator], Joi, 10 iunie 2021, 12:18
-47/61
Afirmatia este corecta. Vezi ce s’a intamplat saptamana trecuta in Belgia.
ce sa te astepti
ipsilon [utilizator], Joi, 10 iunie 2021, 12:19
+43/59
de la niste primate PSD-iste ... asta e nivelul lor, toti imbuibatii si analfabetii sunt in partidul asta
CNCD lucreaza la comanda politica
emil bobu [utilizator], Joi, 10 iunie 2021, 12:24
-14/38
Acum e PNL la putere, deci se pot sanctiona PSDistii.

Cand va fi PSD+AUR la putere in 2024, vor putea fi sanctionati PNListii.

Desi PNL, PSD si AUR sunt la fel.
Rromania este nr.1 in Europa la tinere traficate .
viziru [utilizator], Joi, 10 iunie 2021, 12:29
+32/40
Rromania este nr.1 in Europa la tinere traficate ..... o parte din bani se intoarce la PSD ..... consilierul stie asta de aia si vorbeste asa de degajat .....
Desigur
palatin [utilizator], Joi, 10 iunie 2021, 12:31
+8/22
USR sunt "altfel". Alte litere.
doar
Mistrelutz [utilizator], Joi, 10 iunie 2021, 12:35
+11/19
doar BOR e imun,indiferent de guvernare
Ai verificat tu?
BEDE [utilizator], Joi, 10 iunie 2021, 12:38
+17/33
Ești sigur că s-a întâmplat ceea ce spune minunatul PSD-el?
Și, chiar dacă s-ar fi întâmplat - ceea ce mă îndoiesc -, afirmația că i-a și plăcut este deplasată. Chiar nu are de unde să știe că i-a plăcut.
despre
costelo999 [utilizator], Joi, 10 iunie 2021, 13:54
-22/32
sa apara un oneghe French Woman Maters sa ii apere lu zoe ce trebuie de aparat, si voi fi fan si voi sustine, neaparat un oneghe cu fonduri de la soros afiliat la plusere.
pariu ca infractorul scapa cu avertisment!
Antenistontel [utilizator], Joi, 10 iunie 2021, 14:53
+13/19
.
era si cazul
unusiunu [utilizator], Joi, 10 iunie 2021, 15:36
+11/17
Este inacceptabil. Avem nevoie de normalitate. Trebuie sa aratam ca putem sa ne diferentiem de astfel de oameni si stim sa sanctionam aceste abateri impardonabile
PSD ul din ei iese la suprafata
Amariei [utilizator], Joi, 10 iunie 2021, 17:18
+15/17
Incet incet se arata adevarata fata a maimutelor oparite din PSD...spagari, misogini, chivute, secretare de gimnaziu cu aere de dive si vaslasi nebarbieriti...
consilier PSD
sile1 [utilizator], Joi, 10 iunie 2021, 17:43
+14/14
Ce jigodii umane populeaza politica romaneasca !!

Ia uitati-va si la primarul ala din PNL care a violat o fata de 12 ani.

Partidele pun pe liste tot felul de indivizi care nu au ce cauta in politica iar Romania profunda voteaza !

S-ar parea ca anti-selectia functioneaza acum chiar mai bine decat pe vremea comunismului,deoarece nimeni nu verifica onorabilitatea si cinstea celor de pe liste !!
DE CE ?
muscha mbanana [utilizator], Joi, 10 iunie 2021, 17:58
-10/14
De ce madam cum o chiama , trebuie sa plateasca " facturili"? la ce a facut atata circ ? cetatenii din sect, 1 , o asteapta la viitoarele alegeri , cand or fi !
Aiurea
midufi [utilizator], Joi, 10 iunie 2021, 19:23
+3/11
E ca si cum eu sau altul te-ar injura de mama, de rude, te-ar compara cu bu stiu ce animale, apoi ti-ar spune "E un pamflet..."
Ai inteles acum, tovarase?
Si daca...
gugurila [utilizator], Joi, 10 iunie 2021, 20:06
-4/6
... spune ca asa e religia lui?

CNCD nu se baga daca asa iti spune religia, nu?
ce e de asemenea de condamnat
Coco Whistle [utilizator], Joi, 10 iunie 2021, 20:11
+7/7
e lipsa de reactie. nu putem noi ca tara si ca cetateni sa nu luam o pozitie fata de scursurile din padure. pina nu revigoram aceasta opinie publica care sa arate ca inca gindim drept acesti lideri vor ramine singuri in linia intiia ceea ce nu e normal, nu ne ridicam ca tara nici daca vine un alt dictator.o sa fie si mai rau...degeaba cititi despre violuri, prostitutie, trafic, furturi de miliarde, ne-am pierdut si acel minim de 'asa nu'.
Intr-o tara civilizata si cu o Justitie...
Olyx [utilizator], Joi, 10 iunie 2021, 21:52
+5/7
independenta (!) ( oare cine o opreste si pe romana sa fie ???) individul asta grobian si (indraznesc sa spun) infractor, era arestat si condamnat cateva zile mai tarziu. Ganditi-va ca asemenea "specimene" populeaza existenta romanilor si, ceea ce mult mai grav, iau decizii cu impact major asupra unei comunitati mai mici sau mai mari...Si asta pentru ca "sistemul", mosit de politicieni de teapa respectivului individ, le permite...
Justitie serioasa
mihai53 [utilizator], Joi, 10 iunie 2021, 22:43
+7/7
In Franta , persoana care l-a palmuit pe Macron , a fost condamnat in doua zile la 18 luni inchisoare , din care 4 cu executare , dupa cum scrie Hotnews mai sus . La noi , procesul dureaza pana se prescrie fapta si judecatorii se tot plang ca au sute de dosare ""in lucru ""
arestat si condamnat pentru calomnie?
srpc [utilizator], Vineri, 11 iunie 2021, 0:57
-5/5
chiar ti-e dor de o dictatura sanatoasa, preferabil de tip fascist, asa-i?
Asta nu inteleg
Setalcott [utilizator], Vineri, 11 iunie 2021, 4:16
0/2
Si este treaba CNCDului sa sancționeze toate calomniile și înjurăturile de mama? Eu credeam ca discriminarea are o definiție precisa în legislație.
cred ca
liviu_ [utilizator], Vineri, 11 iunie 2021, 9:42
+1/1
ar trebui sa stai vreo 30 de an intr-o pestera, unde ti-e locul!
mda
liviu_ [utilizator], Vineri, 11 iunie 2021, 9:46
0/0
nu stiu daca CNCD e insitutia care trebie sa cerceteze aberatia asta.... adica CNCD se cam baga in fata aiurea.... DAR
intr-o tara civilizata creatura care a facut aceste afirmatii nu mai exista in viata publica toata viata lui... la noi o sa ramana bine-merci membru psd eventual cu un mic avertisment sau amenda, care dupa mintea pesedeilor e motiv de mandrie !

stam cel mai prost din UE la violenta domestica si permitem astfel de afirmatii (repet, realistic vorbind terminaatu asta nu o sa pateasca nimic).... sunetm o tara de kkt care incurajam toti cretinii sa iti dea cu parerea!

acest idiot ar fi trebuit zburat de urgenta din partid (lucru care nu se va intampla pt ca psd incurajeaza nesimtirea si minciuna) si trebuia cercetat penal!
dar nu... in romania poti spune orice si nu patesti nimic...
tara de idioti!
deci sa nu permiti
liviu_ [utilizator], Vineri, 11 iunie 2021, 9:47
+1/1
oamenilor sa minta cu buna stiita pentru a face rau voit altei persoane e dictatura?!

pai in cazu asta vreau dictatura!

tu vrei ca la noi sa vina latrina 3 si sa spuna toate aberatiile pe surse....
penibil!