1 € 1 USD duminică 13 iun 2021
Versiune
Mobile
Dati drumul
panda_rosu [utilizator], Marţi, 4 mai 2021, 14:32
+1/23
Pentru toata lumea oricand oricum, nu mai bagati restrictii, ca si asa nu se inghesuie lumea!!
Romania singura tara unde esentialii au prioritate
Gryphus [utilizator], Marţi, 4 mai 2021, 14:37
-1/31
doar in Romania vaccinarea s-a facut cu prioritate in functie de locul de munca al cetatenilor

in alte tari civilizate vaccinarea s-a facut in functie de vulnerabilitatea la boala dar Romania e o tara condusa de securisti (esentiali)
??
cucuveauamov [utilizator], Marţi, 4 mai 2021, 14:53
-14/34
pentru ce e vaccinul?
Ai o fixatie...
Thexy [utilizator], Marţi, 4 mai 2021, 15:06
+12/34
... A fost asa cum spui, intre timp au corectat problema. Se vaccineaza oricine de aproximativ o luna, in curand si fara programare, dar tu o tii pe a ta. Se pare ca ai idei putine, dar fixe!
@Ai o fixatie
f.c. [utilizator], Marţi, 4 mai 2021, 15:13
-1/27
Si totusi, dupa ce au vaccinat esentialii cu prioritate, ce mai ramine de "corectat" ?
Ca au ramas doar ne-esentialii. Iar acum, cum se pare ca lumea nu se inghesuie sa se vaccineze, nu a ramas decit alternativa la liber, ca altfel ai o problema cu stocarea si termenul de valabilitate al vaccinului.
o ții langa
Dogul [utilizator], Marţi, 4 mai 2021, 15:19
+1/33
copilaș, o ții langa cu esențialii, de au uitat și ăia că s-au vaccinat, atât timp a trecut deja de la momentul respectiv, dar tu tot cu ei în gură ești. E liber la vaccinare de o grămadă de vreme, așa că cei ce plângeau că le-au luat locul esențialii puteau să se vaccineze deja la orice centru. Mai termină cu prostiile, că o să râzi și tu când o să ți le spui în fața oglinzii :))))
pentru
andr1stE [utilizator], Marţi, 4 mai 2021, 15:26
-12/30
a avea privilegiul de a sta la coada la lidl, kaufland, si a manca floricele la mall la filme, si pentru nevarsi si antol. la carciuma si terase eu am mers tot anu.
Ti se pare...
Thexy [utilizator], Marţi, 4 mai 2021, 15:37
-1/15
....ca lumea nu se inghesuie (inca) la vaccinare? Inteleg ca tot la Moscova (ca si papusarii tai) traiesti, dar macar uita-te ce se intampla in realitate in Romania.
.
Elfu [utilizator], Marţi, 4 mai 2021, 15:40
+14/18
iar se schimba regulile in timpul jocului fara o analiza a ceea ce se va intampla cu cei care sunt programati deja in centrele aglomerate....

sa luam exemplul romexpo centrele 4-5-6-7-8-9 - o singura intrare pentru 6 centre - unde fiecare centru vaccineaza 500-600 persoane pe zi... deci cam cati credeti ca stau la coada in fiecare ora pentru a intra ?

e adevarat ca in interior vaccinarea merge repede ... dar afara e o masa de oameni cu interval de vaccinare fixat care asteapta intr-o coada/gramada ca sa intre ...
(si deocamdata sunt inca cei care au asteptat pe liste ca fraierii ca statul sa dea un semn ca se pot programa in speranta revenirii la normalitate )
...
Ecce_Homo [utilizator], Marţi, 4 mai 2021, 15:42
+10/22
Nu te vaccina, te rog! Si continua sa te duci pe peste tot. Si fara masca.
Nu stăm foarte rău
Ochii_pe_voi [utilizator], Marţi, 4 mai 2021, 15:42
+4/14
raortat la populație. Am intrecut Cipru, si am ajuns pe locul 23 din cele 2 țări UE :)))
Prioritatea sunt votantii PNL/PSD,
emil bobu [utilizator], Marţi, 4 mai 2021, 15:47
-11/25
pentru ca tineri nu mai avem, au plecat din tara.

Si de ce n-ar fi plecat, avand in vedere ca statul nu face nimic pentru ei?
Da, hai sa uitam statul roman cu doua viteze
emil bobu [utilizator], Marţi, 4 mai 2021, 15:50
+5/27
Hai sa uitam bataia de joc si prioritizarea marilor hoti si a familiilor lor, in detrimentul bolnavilor cronici.

Tu esti cumva bugetar de esti atat de arogant? Numai la stat am vazut asa trufie, delir de superioritate.
.
zigzag [utilizator], Marţi, 4 mai 2021, 16:44
+3/9
Bine ca ne-ai informat pe toti cat esti de betiv.
.
Elfu [utilizator], Marţi, 4 mai 2021, 16:58
+6/6
observ ca sunt voturi negative, presupun ca nu stiti unde este romexpo.
Am intrecut si Bulgaria !
Ion Alexandru [utilizator], Marţi, 4 mai 2021, 18:13
-2/8
Restul ne-au intrecut, toti. Suntem, din nou, la coada Europei.
planul cincinal
ras-putin [utilizator], Marţi, 4 mai 2021, 19:48
+4/4
ca sa satisfaca visurile umede ale lui cutzu cu gradul de vaccinare pina in iunie, iar se schimba regulile in mijlocul jocului.

de ce ne pdepseste al de sus si sintem condusi numai de handicapati?
Au "corectat" dupa 5 luni
balaban [utilizator], Marţi, 4 mai 2021, 20:44
+5/5
Problemuta "corectata" , cum iti place sa minimalizezi dezastrul creat in prioritate asa zisilor esentiali si loazele lor, au dus la moartea vecinei mele de 82 de ani care a tot fost amanata in februarie fiindca nu se mai gasea un loc de vaccinare pentru ea. In Vinerea Mare l-am ingropat pe un prieten de 53 de ani, om perfect sanatos altfel. Ghinionul lui a fost ca era corporatist, nu bugetar, a platit zeci de mii de euro in taxe in Romania ca sa huzureasca "esentialii", pentru el nu s-a gasit un loc de vaccin decat abia pe 20 aprilie. Ghinion de nesansa, la 5 zile dupa prima doza, a depsitat ca s-a infectat cu COVID. Valul 3 a insemnat morti, oameni nevaccinati pentru ca nu au gasit locuri libere la vaccin din ianuarie- sfarsit de aprilie. in timp ce mafia "esentialilor" isi vaccinase deja si familiile cu copii de 16, 17 ani ca sa poate merge copii linistiti la Starbucks zilnic cu pretenasii. Noroc ca exista Karma.
Esentiali
balaban [utilizator], Marţi, 4 mai 2021, 20:45
+1/5
Problemuta "corectata" , cum iti place sa minimalizezi dezastrul creat in prioritate asa zisilor esentiali si loazele lor, au dus la moartea vecinei mele de 82 de ani care a tot fost amanata in februarie fiindca nu se mai gasea un loc de vaccinare pentru ea. In Vinerea Mare l-am ingropat pe un prieten de 53 de ani, om perfect sanatos altfel. Ghinionul lui a fost ca era corporatist, nu bugetar, a platit zeci de mii de euro in taxe in Romania ca sa huzureasca "esentialii", pentru el nu s-a gasit un loc de vaccin decat abia pe 20 aprilie. Ghinion de nesansa, la 5 zile dupa prima doza, a depsitat ca s-a infectat cu COVID. Valul 3 a insemnat morti, oameni nevaccinati pentru ca nu au gasit locuri libere la vaccin din ianuarie- sfarsit de aprilie. in timp ce mafia "esentialilor" isi vaccinase deja si familiile cu copii de 16, 17 ani ca sa poate merge copii linistiti la Starbucks zilnic cu pretenasii. Noroc ca exista Karma.
Absolut corect
Ion Alexandru [utilizator], Marţi, 4 mai 2021, 20:48
+5/7
Singura țara care si-a vaccinat bugetarii inaintea persoanelor vulnerabile. O rusine.
babaiatule
andr1stE [utilizator], Marţi, 4 mai 2021, 21:18
-7/9
cand tu stateai in casa pazit de popotarii cu AK47 eu mancam caracatita in madeira
Telegraf
Tokra [utilizator], Marţi, 4 mai 2021, 21:35
-2/8
Visati la cai verzi pe pereti cornutelor, nici macar 5 mil nu se vor vaccina cu ambele doze.
Nu trebuie sa credeti ce spune unul sau altul, urmariti statisticile internationale la zi: romani vaccinati cu ambele doze 10.03% si cu o singura doza 17%.
Statul roman declara putin altfel: populatie vaccinata cu o singura doza 5,408,309 si cu ambele doze 2,029,610 adica 10.45% din total.
Indiferent dupa cine va luati rezulta un ritm incet cu tendinta de stop, pariu ca nu o sa se ajunga la 6.500.000 cat spera marionetele de la noi, va reamintesc ca initial vorbeau lejer despre tinta de 70% acum au scazul la 35%..... au inteles ca vaccinara este in picaj si nu au ce sa faca, probabil o sa scada la 25% ca sa para ca si-au indeplinit target-ul.
Acum incearca cu inoculari si hipnoze de genul avantajelor celor ce se vor vaccina, probabil cu manevra aceasta vor mai adauga un maxim de 400.000, maxim, maxim!!!!

Ia sa vedem ce o sa decida statul cand o sa vada ca incasarile la buget se vor duce si ele in jos datorita faptului ca cei nevaccinati nu vor mai merge la restaurant, hotel, cinema, etc, etc
Mai suntem unii care avem si case/pensiuni la mare si munte, o sa le facem disponibile DOAR pentru nevaccinati!

Ce sa zic: beeheeee beeheeee si mac mac!
o idee f buna
hanu [utilizator], Marţi, 4 mai 2021, 21:49
-1/3
fara programari si birocratie, la liber, cum trebuie.
Felicitari inca o data Romania, la capitolul vaccinare e ani lumina inaintea laudatului vest, unde birocratia e ridicola si nimeni nu pare sa aiba absolut nici o graba. Si cica e pandemie.
caaaalm
hanu [utilizator], Marţi, 4 mai 2021, 21:50
+1/3
.
Femeie.
Ecce_Homo [utilizator], Marţi, 4 mai 2021, 22:16
+3/3
Ce sa iti povestesc, mare realizare! Ai descoperit Madeira si fructele de mare. :))) Penibil. Asta e lupta pe care ti-o alegi?
pentru cei netransportabili
mongolul [utilizator], Miercuri, 5 mai 2021, 7:38
-2/2
sau greu trasportabili, din cauza varstei, bolilor etc. exista echipe ce vin la domiciliu? De ce nu? Cu astea trebuia sa incepeti!
Anuntati cand introduceti Johnson&Johndon.
Da, exista echipe de vaccinare mobile
bcsb [utilizator], Miercuri, 5 mai 2021, 8:45
+2/2
... functioneaza de vreo 3 luni
Singura tara
gigiK [utilizator], Miercuri, 5 mai 2021, 9:27
-2/4
Singura tara in care s-au vaccinat aproape toti cei ce vor sa se vaccineze. Mai vezi putin in Germania, Franta cum se sta cu vaccinarea si dupa comenteaza.
Nu pentru
gigiK [utilizator], Miercuri, 5 mai 2021, 9:27
0/0
Nu pentru ce ai tu
Depinde cum te uiti
gigiK [utilizator], Miercuri, 5 mai 2021, 9:28
0/0
Depinde cum te uiti la date. La noi s-au vaccinat cei care vroiau. Problema e ca de obicei, de educatie.
esentiali
Elfu [utilizator], Miercuri, 5 mai 2021, 10:28
0/0
nu toti 'esentialii' au fost egali. cunosc 'esential' care a gasit loc sa se vaccineze in B dupa inceperea vaccinarii pentru toate categoriile ... dupa inscriere pe lsita unui centru care avea locuri a asteptat 1 LUNA pana sa se poata programa ... probabil conta CUI-ul angajatorului si in cazul acestora sau locul in schema de personal ... cine poate stii ? asa ca nu huliti toti 'esentialii'
corect
Vasile-Vasile [utilizator], Miercuri, 5 mai 2021, 14:49
+1/1
apreciez, asa gandesc si eu.
dar cred ca suntem foarte putini.
vaccinarea a ajuns un scop in sine, nu mai e privita ca o modalitate de protectie .... bine, nu ca ar fi .... e cam zero protectie. restul placebo
Comentariu sters de utilizator
[anonim], Miercuri, 5 mai 2021, 20:47
+1/1