1 € 1 USD 4,0683duminică 16 mai 2021
Versiune
Mobile
USR trebuie sa primeasca drepturi pt voturi
Gryphus [utilizator], Marţi, 4 mai 2021, 12:21
+8/30
USR a castigat alegerile in Bucuresti dar NU are primarul iar viceprimarul NU are atributii de semnatura

USR trebuie sa primeasca acele drepturi si responsabilitati pt care a fost votat de cetateni
in momentul in care cineva ajunge primar,
bancher [utilizator], Marţi, 4 mai 2021, 13:52
+3/11
nu mai conteaza culoarea politica si partidul care l-au sprijinit, conteaza sa faca treaba pentru cetateni.
faptul ca Nicusor Dan nu este de la USR nu mai are nicio importanta in acest caz.
nicusor corijent la buget
snowflake [utilizator], Marţi, 4 mai 2021, 13:55
0/12
Nicusor Dan tocmai a devenit din eminent in matematica corijent in administratie pentru ca nu a fost in stare sa produca un buget echilibrat.
Pana la urma are si Citu dreptate,
bancher [utilizator], Marţi, 4 mai 2021, 13:56
+1/11
nu poti sa scoti una doua bani de la bugetul general national ca sa ajuti Bucurestiul (si spun asta in calitate de bucurestean, nu de locuitor in alt oras). Fiecare oras are bugetul lui si trebuie sa se incadreze, nu sa stea cu mana intinsa ca orice pierdere poate fi acoperita de bugetul national.
dar
codrean [utilizator], Marţi, 4 mai 2021, 15:04
+1/9
despre "rectificari bugetare' in cazurile in care estimarile initiale - in plus sau in minus - nu se dovedesc exacte ati auzit ???
"samanta de scandal" este asa zisul "dreot de semnatura"!? Ala ramane primarului ALES, cel care , singurul, raspunde in fata alegatorilor !
normal!
I [utilizator], Marţi, 4 mai 2021, 16:40
0/0
daca era un pesedeu altceva era. Nu mai zicea nimic catu.
Primar/viceprimar
FortApache [utilizator], Marţi, 4 mai 2021, 17:58
-3/5
O sa va convingeti pana la sfarsitul anului cum e cu N Dan, asta doar in cazul in care nu ati facut-o pana acum :)))

Chiar daca nu-l cunosc pe viceprimar cred ca are dreptate...trebuie sa "manance" si USR doar a strans cele mai multe voturi, nu doar PNL sa stea la masa...iar USR doar votac remunerat la rand....
na ca si eu sunt bucurestean,
TipTop [utilizator], Marţi, 4 mai 2021, 19:02
+4/4
get beget si vor bani una doua ,,,scumpirea locurilor de parcare de 7 ori ? niste mizerii de oameni !
estimari
ras-putin [utilizator], Marţi, 4 mai 2021, 20:57
0/2
una e sa estimezi cu 5% peste realizarile precedente si alta cu 50%, dar presupun ca pt tine asa zisa "rectificare bugetara" inseamna numai primirea de noi bani din bugetul national.
cearta USR cu Romania
Razvan_M [utilizator], Marţi, 4 mai 2021, 21:29
+1/5
In mod normal nu m-as intrista sa vad ca exista si un partid care chiar face ceea ce a promis. Cu conditia ca asta sa se intample in cazul certurilor USR cu oricine.

Vom vedea mai devreme sau mai tarziu cine ce face. Deocamdata vad doar aplicate strategii extremiste importate din Statele Unite si Uniunea Sovietica.

https://en.wikipedia.org/wiki/Brinkmanship