1 € 1 USD duminică 13 iun 2021
Versiune
Mobile
Deja vu...
Andreas1256 [utilizator], Vineri, 16 aprilie 2021, 22:37
+5/7
...stiu si eu unul, din min. Transporturilor, pe vremea cand faceam exproprieri pentru CNADNR (CNAIR). Raportor la partid.
Nu de aceea ati fost demis
Ichi [utilizator], Vineri, 16 aprilie 2021, 22:51
-8/20
Domnule Voiculescu, nu de asta ati fost demis. Politizarea statului roman e o tragedie pe care o stim cu totii si de care nu o sa scapam nici cu USR-PLUS pentru simplul motiv ca viziunea voastra e sa schimbati oamenii lor nespalati cu parfumatii vostri (stim, in limbajul de lemn se cheama meritocratie).

Ati fost demis fiindca nu ati inteles ca trebuie sa va purtati ca un om politic si nu ca un activist. Probabil ca activismul v-a adus mandatul si expunerea care v-au facut sa deveniti ministru, dar sa stiti ca treburile cetatii nu se gestioneaza avand la baza resorturile care ii fac pe unii sa aprinda masini in numele unei idei.

Pe langa faptul ca ati fost mai mult activist decat ministru, ridicolul unor episoade neprovocate, precum cel “cu masca sau fara masca”, ar fi fost singure suficiente sa va faca sa plecati. Dar, aceeasi idee de sacrificiu pentro cauza nobila v-a oprit de fiecare data.
E
Lexis [utilizator], Vineri, 16 aprilie 2021, 23:12
-3/9
deplorabil !!!
Inaltul functionar e seful lor
luciannn [utilizator], Vineri, 16 aprilie 2021, 23:17
+9/13
Cum sa-si dea afara seful.

Catu, Orban, Ponta, Dragnea, azi sunt la putere, maine pleaca acasa sau la parnaie... dar inaltul functionar tot acolo ramane...
eu zic
liviu_ [utilizator], Vineri, 16 aprilie 2021, 23:19
-1/9
sa scoti si niste dovezi ca tre sa ai cererile alea!
nu dealta dar sa stim si noi cum e treava cu pnl. Ma rog deja stim, dar sa invete si altii!
Se refera la Citu?
cenzuratul [utilizator], Vineri, 16 aprilie 2021, 23:21
0/14
Care a vrut sa concedieze un incompetent si i-au sarit in cap toti colegii de partid ai incompetentului?
Ok
FortApache [utilizator], Vineri, 16 aprilie 2021, 23:25
-4/16
Sa spuna macar cine si de ce l-a "fortat" in Guvernul Romaniei in 2016 si cel de acum....se vede ca nu a performat cum trebuie si acum incearca "explicatii" patetice....ai strambat-o si acum vrei sa zici ca este dreapta :)))

PS: A mai fost unul Laufer pe aceeasi "smiorcaiala" :)))
Vrajeala
RazC82 [utilizator], Sâmbătă, 17 aprilie 2021, 2:26
-4/8
VV putea sa ii suspende macar iar de dat afara...de ce mai esti ministru daca doar te plangi. Se scot in curand la concurs? Pai USR+ numeste in curand un alt ministru care continua ce a inceput el, poate unu cu OO care poate si sa faca curatenie. Nu de alta, dar daca ai fost de 2 ori la minister si nu l-ai putut curata, esti deja incompetent.

Postul de ministru e al USR+ clar NU asta e motivul pentru care a fost plecat, vine altul tot axat sa faca curatenie. A fost dat afara ca e arogant, nu comunica si deleaga responsabilitatea sa isi protejeze fundul.
penibil
Arl [utilizator], Sâmbătă, 17 aprilie 2021, 8:05
0/6
Spune cel care și-a pus șefa de cabinet vicepreședintă la ANM...
zau, uite cum se face, vezi la Citu, a demis un in
hopsinoi [utilizator], Sâmbătă, 17 aprilie 2021, 9:12
-1/7
competent cu carnet de USR+. si mai sunt si altii care ar trebui sa-l urmeze pe V Vaicarila
are si el.....
asada [utilizator], Sâmbătă, 17 aprilie 2021, 9:20
-2/8
.....in felul lui dreptate !!! Si Catu cand la trimis la plimbare pentru incopetenta a calcat pe carnetul lui de partid ,vasnicul si maretul USR ,minunea de la Maglavid a partidelor politice !!! Atat a trebuit altui "maret ",presedintelui Barna ,cel de conduce adunatura si gastile proprii santajat de acestea ca sa poata ramane in fruntea bucatelor !!! Penibila adunatura de teribilisti !!
O minciuna!
yol [utilizator], Sâmbătă, 17 aprilie 2021, 13:20
0/2
Toti psd-istii si pnl-istii stiu ca au administrat sistemul cum se cuvine, numai profesionisti, timp de 30 de ani. Or, sa vina acest tast bast, care e activist si nici nu stie sa faca politica, sa spuna asemenea minciuni.
USL!! USL!!