1 € 1 USD 4,0823duminică 16 mai 2021
Versiune
Mobile
Statii comuniste vs statii capitaliste
AndyXXX [utilizator], Joi, 8 aprilie 2021, 23:09
-51/65
Statiile din S1 si S2 unde sunt primari USR care au dat avize de demolare vor arata exact ca in comunism: goale, murdare si urate.

Statiile din celelalte sectoare unde primarii nu vor da autorizatii de demolare vor ramane ca un simbol al dezvoltarii initiativei private de dupa 1990.

Comunistii care muncesc la Pipera au primit exact ce au votat si ce merita. Sa se bucure de peretii aia goi si la fel de comunisti ca si ei.
Ești “destept”
Dogul [utilizator], Vineri, 9 aprilie 2021, 0:42
+23/25
Cum stii tu dinainte ce se va întâmpla... destept mai ești. Poate ne zici ceva si de pandemie, când a programat Bil sa se încheie? :))))
N am inteles niciodata
yol [utilizator], Vineri, 9 aprilie 2021, 1:04
+24/28
cine cumpara chiloti de dama si guma turbo contrafacuta de la metrou...
Eu nu stiu ca in spatiile alea capitaliste sa se gaseasca si altceva. A vazut cineva vreo chitanta in spatiile alea capitaliste vreodata?
Si deci, daca nu esti fan alba neagra sau chiloti de dama falsi, esti automat usr-ist? Sau comunist?!?
Sau avem postaci care vand ginko biloba pe reteta l metrou si acum sunt afectati.:)))
McDonalds
alias21 [utilizator], Vineri, 9 aprilie 2021, 4:51
-22/24
Pariez că niciun metrorexist nu are curaj să demoleze McDonalds-ul de la Unirii!... De ce ați început cu Pipera, stația Unirii era mai la îndemână! Acum, sincer, nici eu nu am fost de acord ca să mă sufoc prin pasajele de metrou dând de oameni care așteaptă să se coacă vreun covrig... Dar să-ți arăți mușchii demolând amărâtele de chioșcuri din stația Pipera, e lamentabil! Începe cu stația Unirii, dacă ai chef de demolări!
Pe cind si in aeroport, coane Drula?
O_Tannenbaum [utilizator], Vineri, 9 aprilie 2021, 7:11
-10/16
La Otopeni, de pilda. Si acolo pot aparea incendii iar calatorii s-ar impiedica de spatiile comerciale duty free .
De ce?
asavreau [utilizator], Vineri, 9 aprilie 2021, 8:00
+9/13
Nu ai de lucru și vrei să te angajezi la demolări? Pe de altă parte, ai dreptate. Și la Aeroport trebuie făcută ordine la spații comerciale, că nu poți să ajungi la avion din cauza lor. Ar trebui separate de calea de acces. Dacă se supără cineva, am să spun că tu ai propus și insistat.
Da, este un pardox
Sunt_nimic! [utilizator], Vineri, 9 aprilie 2021, 8:04
+13/13
Este un paradox ca tocmai un pedeserist, un fan Pingelica, ne facepe noi "comunsiti" si ridica in slava capitalismul!

Dar, deh, trollul pedeserist este platit ca sa trolleze, nu ca sa spuna ceva care are logica, ceva cu sens, care poate fi convingator ...
:)))))
b24fun [utilizator], Vineri, 9 aprilie 2021, 8:23
+21/21
Dacă ai circula cu metroul ai știi ca McDonald’s de la unirii a fost închis acum câțiva ani;)
Initiativa..,da.
vali_pk [utilizator], Vineri, 9 aprilie 2021, 8:26
+19/21
Primarii USR sunt mersi prin tari civilizate, unde la metrou nu exista bazare... "privatii" sindicatului doar au sarit din caruta in metropola.

Statiile de metrou nu sunt urate, urate sunt placarile cu gips carton, termopan alb si mazgalituri pe post de reclamre. Statiile au peretii placati cu acel mozaic ce le face speciale. Din pacate mozaicul a fost acoperit cu mizerii din polistiren, gk, termopan. Daca asta vi se pare frumos... nu stiu ce gusturi aveti.

In nicio tara din vest statiile de metrou nu sunt impanzite de bazare, cel mai mult automate de sandwishuri, cafea, bauturi si ziare. Nu chiloti, patiserii si turcaleti care nu mai au loc la piata Obor.

Prefer sa nu fie nimic. Oricum am prea multe degete la o mana sa numar de cate ori am cumparat ceva de la gheretele astea, rareori o apa sau suc, niciodata de mancare.

Pe langa asta, comerciantilor li se va asigura o zona in sectoarele de care apartin statiile unde se demoleaza magazinele, unde sa-si vanda marfa.

Statiile de metrou sunt proiectate pentru oameni, nu pentru bazare. Culoarele late sunt proiectate pentru evacuarea unor fluxuri de oameni in caz de dezastru: incendii, cutremure. In cazul actual, acele culoare au capacitatea de evacuare redusa, ocupandu-le cu gherete de 2x2m.

Sa vedem ce pofta de cumparat patiserie si chiloti mai ai cand o lua foc in subteran si nu ai cum sa ocolesti cutiile astea.
sau dimpotriva, va fi loc sa se dea
natbl73 [utilizator], Vineri, 9 aprilie 2021, 9:00
+12/14
cu matura si cu mopul

daca vrei capitalism de anii 90, baga o rulota si vinde bonibon si tigari la bucata, patonule !
Apare o problema
O_Tannenbaum [utilizator], Vineri, 9 aprilie 2021, 9:08
-5/9
Esti sigur ca o sa te intrebe cineva? Te mai cunoaste si altcineva decit tovarasii tai din vulcanizarea unde tragi la saiba?
Numai USR face treaba in Romania
emil bobu [utilizator], Vineri, 9 aprilie 2021, 9:14
+7/15
PSD si PNL doar fura.

Bine, tot PSD si PNL veti vota masiv, fiindca sunteti un popor de inteligenti.
NU mai exista MacD la Unirii de 1 an
Gryphus [utilizator], Vineri, 9 aprilie 2021, 9:20
+11/11
la UNIRII se vand acum doar CHILOTI si gogosi facute in uleiul de saptamana trecuta
Doua porcarii facute cu aceasta ocazie,
xrogo [utilizator], Vineri, 9 aprilie 2021, 9:40
-13/19
s-a inchis metroul si s-a interzis filmarea, deci noaptea ca hotii si fara publicitate, curst murdar, coane!
troll alert..
rochiri [utilizator], Vineri, 9 aprilie 2021, 10:17
+4/4
...super funny comentariul tau..
Au construit ilegal..
draga AndyXXX
gwolf [utilizator], Vineri, 9 aprilie 2021, 10:29
+4/4
la ora 23:09 nu aveai altceva de facut pe site-urile de profil? ai ramas fara clienti de te-ai apucat sa scrii un comentariu demn de top 3 cele mai mari tampenii afisate pe hotnews de la infiintare?
In schimb,tu umpli rafturile
persuasiv [utilizator], Vineri, 9 aprilie 2021, 10:50
+1/5
academiilor cu creatiile tale.Nu-i asa?
Măcar mă pricep la ceva.
asavreau [utilizator], Vineri, 9 aprilie 2021, 10:57
0/4
Și poate am, făcut la viața mea multe, fapt ce tu nu pari să fi făcut, altfel ai avea respect față de muncă. Mămica ta sigur suferă când te vede puturos și nepoliticos, ca să nu zic //șoșoacă//.
Se pun mari sperante in Drula
O_Tannenbaum [utilizator], Vineri, 9 aprilie 2021, 11:12
+2/6
Acum, dupa ce a rentabilizat Metrorex-ul prin citeva masuri simple dar indraznete, se asteapta sa rentabilizeze si TAROM-ul. Sanse reale exista caci la Otopeni are ce demola.
Aveti de lucru si acum?
O_Tannenbaum [utilizator], Vineri, 9 aprilie 2021, 11:32
0/4
Cind toate anvelopele sunt tubeless? Sau mai compensati lipsa de activitate cu ceva potcoave puse la cai?
3 sec...
sipu [utilizator], Vineri, 9 aprilie 2021, 12:36
0/2
.
Aproape ca le-as fi umplut
O_Tannenbaum [utilizator], Vineri, 9 aprilie 2021, 13:09
0/4
Dar nu mai aveam loc de ale tale. Si nu-s toate plagiate.
Cum, adica prin daramarea
xrogo [utilizator], Vineri, 9 aprilie 2021, 13:50
-1/3
de chioscuri a rentabilizat metroul, mai nene, in ce tara traiesti, ai fumat ceva?
Nu eu, Drula
O_Tannenbaum [utilizator], Vineri, 9 aprilie 2021, 15:00
+1/3
Pai dupa cit se umfla-n pene ca a darimat niste prapadite de chioscuri, nu ti-e clar ca in sinea lui e convins ca prin asta a rentabilizat Metrorex-ul? Doar nu-ti inchipui ca ar putea abdica de la acest obiectiv major si mai potrivit cu anvergura unui ministru...

Si fiindca tot veni vorba: razbunarea sindicatului lui Radoi va veni in clipa cind Drula va fi nevoit sa scumpeasca DRASTIC calatoria la metrou. Dar va fi suficient de abil sa-l lase pe omul cu ranga, pe seful Metrorex-ului sa-si asume nepopulara decizie. Atunci Drula, viteaz cum e , va face un pas in spate si-l va impinge in fata pe omul cu ranga.
si acum daca ai aflat in sfarsit ca McDonald Uniri
..13 [utilizator], Vineri, 9 aprilie 2021, 17:10
0/0
a fost inchis poti intelege ca oamenii de acolo nu au dorit sa plateasca niste ceva celor care gestionau spatiile...

la vremea cand s-a inchis m-am mirat maxim: vad era, clienti cat cuprinde si atunci de ce??? se poate ghici de ce acum...