1 € 1 USD 4,1382duminică 11 apr 2021
Versiune
Mobile
o idee
nub [utilizator], Miercuri, 7 aprilie 2021, 18:24
+17/27
fur un carut de kaufland si i-l pun pe masina, asa am garantia ca nu stau la cozi ! :D ce ziceti ?
din categoria fii prost pana la capat
..13 [utilizator], Miercuri, 7 aprilie 2021, 18:29
+14/36
Cum dreac cu masca pe gura, masca corespunzatoare purtata corespunzator, vrei tu sa limitezi numarul de persoane in interior.

chestiunea asta prosteasca imi aduce aminte de felul in care in industria de aviatie vroiau sa le permita sa zboare cu 30% capacitate dupa care aia cu banii si cu avioanele le-au spus ca sunt un pic prosti la cap si au permis umar langa umar, zbor transatlantic, dar cu masca corespunzatoare pe nas si pe gura>

eu doar cred ca unii sunt prosti, dar prosti rau de tot si insista in prostia lor pana la capat ca sa puna si mai tare pe butuci buticurile ca supermarketul se mai descurca 2-3 luni dar aia mici o sa moara...

SPor la inmormantarea micilor afaceri!
Scapa cine poate dar de prostie...
Mda
Mazeta [utilizator], Miercuri, 7 aprilie 2021, 18:32
+1/37
Măsura este bună, dar nu era mai simplu cu cartelă?
:)
Xorciser [utilizator], Miercuri, 7 aprilie 2021, 18:33
+10/22
Aia cu cosurile e o prostie.
O singura mare problema
AndreiGr [utilizator], Miercuri, 7 aprilie 2021, 18:40
+12/12
Care nu vad sa fie rezolvata nici in occident. Magazinele f mari (supermarket-le) primesc un numar mare de clienti (corespunzator suprafetei) dar acestia se inghesuie la raionul de legume si lactate (70% din cosul de cumparaturi e de aici) unde oamenii si stau mai mult (cauta rosia cea mai rosie). In rest culoare aerisite mai ales daca se vand si haine, produse de igiena, mancare pt animale etc..
Mai bine
Costi888 [utilizator], Miercuri, 7 aprilie 2021, 18:50
+42/44
Dati drumul la magazine la program non stop.. ca sa nu stam la coada ca pe timpul lui Ceasca.. unde majoritatea vor sta cu masca sub nas sau deloc traganf o “tigare” inainte de shopping. Asa ma duc la 10 noaptea si gata
E gandit mult si profund..
Ben-Zen [utilizator], Miercuri, 7 aprilie 2021, 18:50
+33/33
Matematica si logica simpla ar arata contrariul - suparafata magazinelor e constanta iar numarul de oameni care le viziteaza e variabil. Toti oamenii trebuie sa-si faca aprovizionare si daca scurtezi programul magazinelor aduni mai multi oameni in magazine decat in cazul programului normal. Dar cine stie or fi facut studii pertinente la Minister si or fi constat ca seara dupa 18 ii apuca amocul pe aia care sunt in magazine si sar unii in bratele altora...
alta propunere
comentacu [utilizator], Miercuri, 7 aprilie 2021, 18:56
+3/17
Micsorezi cosurile si carucioarele :)
In curand..
John_Re [utilizator], Miercuri, 7 aprilie 2021, 19:09
+18/26
.. cartela de iesit afara pentru zile cu sot si fara sot sa nu se inghesuie lumea.

Omg
Eu ce fac?
Dodel540 [utilizator], Miercuri, 7 aprilie 2021, 19:17
+15/19
Eu folosesc foarte rar cos la cumparaturi. Prefer sa car 2 sacose zdravene decat sa imping "mortul" printre raioane.(nu mai vorbesc de manerele infecte ale carucioarelor..).
Eu cum mai fac cumparaturi?
alta maura idioata
Fartacus [utilizator], Miercuri, 7 aprilie 2021, 19:43
+23/33
si prefectul si arafat sunt rupti de realitate.

niste idioti ce iau doar masuri idioate, fara sa le gandeasca. zici ca s-a rasturnat carul cu prosti si au coborat astia.

in supermarket se duce lumea de nevoie, idiotilor. pentru mancare, nu de placere ca in cluburi sau pentru alte mofturi.

acum nu numai ca este program scurt, dar se vor face cozi ca pe vremea lui ceausescu. ca altceva nu avem ce face decat sa stam la cozi...

iar in supermarket oamenii se duc cu masti.
- mai bine va luati de covidiotii care fac proteste fara masca si fara distantare sociala
- mai bine rezolvati aglomeratiile din metrou, autobuze, tren, etc.
- mai bine luati masuri ca toata lumea sa poarte masti, sa inteleaga scopul lor si cum se poarta
- mai bine deschideti supermarketurile non-stop sa mearga lumea oricand fara sa stea la cozi sau sa se inghesuie in magazine
- mai bine ajutati supermarketurile sa implementeze o solutie de livrare daca nu au deja (de exemplu LIDL care e foarte bun dar nu are livrare)
- mai bine va luati de cei care se duc la munte si la mare ca disperatii si se aglomereaza in ultimul hal, fara sa poarte masti.
- mai bine amendeaza toti cocalarii si tiganii care dau petreceri in grupuri mari, fara sa poarte masti
- mai bine trimiteti politistii care o freca aiurea sa verifice daca oamenii carantinati sau izolati chiar stau acasa. am cunostiinte ce au avut covid si nu i-a controlat nimeni.

etc. sunt atatea masuri mai bune ce puteau fi luate.

dar asta cu program redus la supermarketuri si cu carucioarele este o tampenie absoluta.
corect
Fartacus [utilizator], Miercuri, 7 aprilie 2021, 19:46
+28/36
din pacate e o idee prea inteligenta pentru desteptii care ne conduc si iau toate masurile astea super gandite.

cred ca nici veorica nu ar fi venit cu masuri atat de stupide cu au facut astia...
Ahahahaha
Luk [utilizator], Miercuri, 7 aprilie 2021, 20:18
+14/26
Sau in zilele cu sotz si fara sotz? :)))
Doar o intrebare
Luk [utilizator], Miercuri, 7 aprilie 2021, 20:19
+13/21
Daca aia care tipa ca nu vor masca sunt "covidioti", cum sa-i numim pe astia ca Arafat si prefectul de Bucuresti?
E foarte buna masura
galeo [utilizator], Miercuri, 7 aprilie 2021, 20:28
0/12
Însă la schimb trebuia eliminată restricția închiderii la ora 18
o idee minunata ar fi de a nu permite accesul in magazin
mbembe [utilizator], Miercuri, 7 aprilie 2021, 20:30
+13/19
daca nu e nimeni in magazin nu vor mai fi nici cozi
Idiotii ne conduc....????
mike123 [utilizator], Miercuri, 7 aprilie 2021, 20:38
+8/12
Noi sintem si mai dioti ca i-am votat si le permitem toate prostiile si absurditatile!
De acum incolo...
Liros [utilizator], Miercuri, 7 aprilie 2021, 20:47
+9/13
...nu vei fi lasat inauntru fara jegul de carucior (sau cos). Si eu tot asa fac (faceam), umplu o sacosa mare in magazin si o golesc la casa, am avut intotdeauna o sila fata de carucioarele murdare din supermarketuri, le foloseam numai cand cumparam ceva foarte greu (sau foarte multe lucruri).
Băi chiar au luat-o razna?
MIKI@ [utilizator], Miercuri, 7 aprilie 2021, 20:57
+6/10
Băi aştia chiar au luat-o razna? Prefectul e un om integru şi a cerut studii pentru aplicarea unor măsuri de carantinare, nu doar vorbe aşternute pe hârtie de "specialişti" fără nume - fantome. Care sunt studiile, cine şi le însuşeşte cu nume şi prenume, etc.....să ştim şi noi!
carantina dura functioneaza
Francisc 1 [utilizator], Miercuri, 7 aprilie 2021, 21:33
-7/15
dau exemplu vecinilor unguri , le merge de minune dupa trei luni de stat inchisi ( sau cam atat ,mi-e lene sa caut ).
Soluția
Bubulac [utilizator], Miercuri, 7 aprilie 2021, 21:39
+14/18
Se știe încă de pe vremea lui Ceaușescu că românii fac coadă de fiecare dată când se bagă câte ceva. Soluția e să deschidem magazinele dar să interzicem prin lege să mai vândă ceva, în afară de conserve de pește și săpun de rufe Cheia. O să fie complet goale magazinele garantat, risc de contagiune zero.
da, la respectat reguli si legi avem alergie
TheBorg [utilizator], Miercuri, 7 aprilie 2021, 21:41
-3/19
Legea zice asa: "Luarea unui bun mobil din posesia sau detenţia altuia, fără consimţământul acestuia, în scopul de a şi-l însuşi pe nedrept, se pedepseşte cu închisoare de la 6 luni la 3 ani sau cu amendă."
completare
atc [utilizator], Miercuri, 7 aprilie 2021, 21:56
+4/8
- mai bine va dati demisia! Ce nenorocire mai mare ni s-ar intampla fara voi?
masuri
atc [utilizator], Miercuri, 7 aprilie 2021, 22:00
+14/16
Astea-s masuri luate de cei ce-si trimit servitorii la cumparaturi, nu de oameni ce intra in magazine pentru a se aproviziona .
autobuz
of of [utilizator], Miercuri, 7 aprilie 2021, 22:05
+6/10
De ce nu se limitează numărul în autobuze, metrouri, birouri etc.?
Bine boss...
comentacu [utilizator], Miercuri, 7 aprilie 2021, 22:46
+3/3
Si aia cu sotie nu mai voie sa iasa zilnic?
Nu e nevoie sa il iei
Mica Sirena a lui Vasile Roaita [utilizator], Miercuri, 7 aprilie 2021, 22:50
+3/7
Poti acizitiona de pe eBay un carucior si doar ii pui logo-ul magazinului pe care vrei sa il vizitezi.
Ar fi mai simplu
ALFY [utilizator], Miercuri, 7 aprilie 2021, 23:13
+7/7
sa prelungeasca programul pana la ora 24.
nu se vor mai aglomera oamenii. cu limitarea iesirii (incalcarea drepturilor fundamentale) oricum nu se rezolva nimic.
in acest caz
Dodel540 [utilizator], Miercuri, 7 aprilie 2021, 23:33
+7/7
Voi intra cu carucior si..il voi lasa pe undeva inauntru. Nah forma de protest
COMUNISM
AlexBkk [utilizator], Miercuri, 7 aprilie 2021, 23:54
+9/9
Deci acum trebuie sa stam la coada ca inainte de 89 ca sa cumparam lapte si paine !?

Guvernul asta de cretini bate din ce in ce mai tare spre comunism.

NU era mai simplu daca faceati non stop programul in loc sa-l micsorati ca sa se inghesuie lumea??

Nu imi dau seama daca sunteti chiar atat de prosti sau rau intentionati??

Ne trebuie o noua revolutie cred ca sa intram in normalitate.
sau la taxe
AlexBkk [utilizator], Miercuri, 7 aprilie 2021, 23:56
+6/6
Da exact! Sau la taxe si impozite.. acolo nu mai e nevoie de distantare sociala?? Acolo putem sa ne inghesuim cand vreti sa ne luati banii nu?
Aia cu sotie
John_Re [utilizator], Joi, 8 aprilie 2021, 0:53
+2/2
...la munca nu la intins mana.

:))
prosti de dau in gropi
graygoose [utilizator], Joi, 8 aprilie 2021, 3:51
+3/3
S-au complicat ca niste idioti, exact cand era mai putina nevoie. Acum au creat haos prostii astia. Mari cretini. Era ok asa cum era pana la 21.00, lumea isi formase niste ritualuri de cumparat alimente si apa, dar i-a mancat in c.r sa faca pe istetii. Acum isi pun toata lumea in cap doar din vina lor. Boi!
De acord dar...
comentacu [utilizator], Joi, 8 aprilie 2021, 8:12
-1/3
Poporul asta e tampit.
Cati oameni vezi ca in supermaket pastreaza distanta, ca au putin rabdare sa iti punga cu mere rosii, si sa pleci, nu, ei vin fix in tine, ca-sa ia si ei rapid mere galbene, pt ca 3-5 secunde de asteptare la dauneaza sanatatii.
Nici macar la casa, nu au invatat sa stea naibii la 1.5 m distanta macar, daca 2 m li se pare prea mult.
Cu siguranta, niciun idiot d-asta din administratie NU poate explica pe ce se bazeaza aceasta masura pt ca nu sunt capabili sa faca anchete pt a afla cum se infecteaza oamenii, in schimb iau masuri tampite.
Doi la mana, vizavi de unde locuiesc, e un coafor unde nimeni nu poarta masca!
Se vede din strada. Nu intra nimeni sa ii amendeze sau sa ii inchida! Si stau muierile alea bot in bot si trancanesc fara masca, toata ziua...
Are dreptate Latrina!
Jegul Cristian Ioan [utilizator], Joi, 8 aprilie 2021, 8:20
-2/4
Pentru o data, are dreptatea Antena 3, au remamarcat, corect,ca un program redus de functionare inseamna AGLOMERATIE MAI MARE!

Ca sa evitam aglomeratia, programul de functionare trebuie EXTINS, nu redus!
niste
spy [utilizator], Joi, 8 aprilie 2021, 8:26
+2/4
alte tampenii care le vom plati din buzunar
problema
nahir [utilizator], Joi, 8 aprilie 2021, 9:21
0/4
nu e ca sunt prosti de dau in gropi. Ar fi doar problema lor daca indivizii nu ar fi in pozitii de decizie asupra activitatilor economice si a vietii oamenilor.
Astea sunt decizii luate doar de amorul artei, ca sa fie bifate la cv-ul activgitatii lor. "Uite sefu ce destept am fost eu si ce am facut. D-aia a scazut nr. de infectari cu SARS-Cov 2."
daca
nahir [utilizator], Joi, 8 aprilie 2021, 9:23
+3/3
tie ti-a trebuit a3 ca sa-ti dai seama de aberatia restrangerii orarului de functionare a magazinelor, ...
zile cu
nahir [utilizator], Joi, 8 aprilie 2021, 9:27
0/0
sot/sotie si zile cu amant/amanta.
le ceri
nahir [utilizator], Joi, 8 aprilie 2021, 9:34
0/0
sa gandeasca.
Cum poti sa le ceri asa ceva, complet logic dar care nu corespunde cu copy-paste dupa ce au facut alte tari?
cretini la conducere
Trollhammeren [utilizator], Joi, 8 aprilie 2021, 13:13
+3/3
Poți sa tot numeri coșurile lu loboda daca ii obligi pe majoritatea oamenilor care ies de la lucru sa își facă cumpărăturile la același interval de o ora ... majoritatea de "fraieri" lucra pana pe la 4-5. Ca nu ne-a dus capul la furat ...
f tare....