1 € 1 USD 4,1382duminică 11 apr 2021
Versiune
Mobile
....
ursu_rebegea [utilizator], Miercuri, 7 aprilie 2021, 13:38
+4/12
Alocarile alea de 1000 lei sunt la mijto, presupun...
mii de lei
fdaniel [utilizator], Miercuri, 7 aprilie 2021, 14:13
+8/10
Bugetele se fac in mii de lei, asa ca 1000 = 1.000.000 lei.
Problema este ca se folosesc inconsistent in articol ba milioane, ba lei, etc... :)
Ciudat
TrueBlue [utilizator], Miercuri, 7 aprilie 2021, 14:43
+2/2
Preturi mari, alocari mici.
P.Ghencea
Hans Metter [utilizator], Miercuri, 7 aprilie 2021, 14:56
-6/14
47 mil din 564. Faceti voi calculul cand se va termina acest proiect.
alocari buget PMB
atc [utilizator], Miercuri, 7 aprilie 2021, 15:13
-8/12
Mai adaug la bataia de joc mentionata ( alocari de cate 1.000 lei) si : "Restaurarea Palatului Voievodal Curtea Veche - 4.000 lei."
In schimb: "Sistem de management al documentelor și fluxurilor de lucru în PMB - circa 1 milion lei;"
Ha, ha, ha!
minuni
BanuManta [utilizator], Miercuri, 7 aprilie 2021, 15:27
-10/14
1000 de lei pt ce? Credeam ca tu esti matematician nu magician.. cam ce faci cu 1000 lei sau mai daugi 5 paini si 2 pesti si e gata treaba?
Linkuri
GrigAl [utilizator], Miercuri, 7 aprilie 2021, 15:54
-1/9
ce noroc ca nici un link din buget nu merge...transparenta totala....
subtire ....
asada [utilizator], Miercuri, 7 aprilie 2021, 16:11
+7/11
...logica si socoteala matale !!! O astfel de lucrare nu seamana cu zugravirea apartamentului tau ci se executa o perioada mai lunga de timp (nu stiu ,poate ani )iar alocarea fondurilor este corelata cu stadiul lucrarilor si natura lor !!! Nu mai cititi titlul si incepeti sa bateti campii !!!Alocarile sant pentru 2021 nu pentru intreaga investitie !!!!
Merg
Methos [utilizator], Miercuri, 7 aprilie 2021, 19:17
+3/5
Linkurile sunt functionale. Intotdeauna se gaseste cineva sa caute nodul in papura.
Bun
Fanel01 [utilizator], Miercuri, 7 aprilie 2021, 21:27
+2/2
Asteptam ceva si in intersectia de la Razoare ca e jale. Multumim
Multi vad, putini cunosc
1anonim [utilizator], Miercuri, 7 aprilie 2021, 23:04
0/2
Daca chiar aveai un pic habar de bugete, stiai ca acestea se fac in mii de lei. 1000lei se citeste 1000000lei. Ramai mai bine la 2 pesti..
buget
atc [utilizator], Joi, 8 aprilie 2021, 19:17
0/0
"Reabilitare Pasaj Muncii, lucrare finalizată - 1.000 lei. Valoarea totală a proiectului este de 94 milioane lei, s-au plătit 62 milioane lei."
Corect: - 1000 lei se citeste 1 milion lei
- 94 mil. lei se citeste 94 miliarde lei?
razoare
atc [utilizator], Joi, 8 aprilie 2021, 19:18
0/0
...N-ai pentru ce!