1 € 1 USD 4,0034sâmbătă 23 ian 2021
Versiune
Mobile
Și totuși o întrebare
JoshuaTree [utilizator], Miercuri, 13 ianuarie 2021, 21:04
-2/26
UE ne da pana și Rețetele de la covrigi sau pâine cu gramaj și tot.. întrebarea mea către UE: poate sa publice și niște Rețete cu viermi și eventual un video când ii consuma :) nu ca m-as uita dar sa fiu sigur ca ii mănâncă
Europeni
VOX. [utilizator], Miercuri, 13 ianuarie 2021, 21:09
-4/18
Pentru europenii din est, viermii sunt numai buni. Gustosi si nici nu ingrasa.
.
radukku [utilizator], Miercuri, 13 ianuarie 2021, 21:16
+6/18
Tocmai s-a largit gama utilizata de "proteine de origine animala" din ingredientele multor semipreparate. Sunt foarte curios daca BOR va considera acesti viermi ca fiind de post avand in vedere ca au fost personaje biblice insemnate care consumau cu precadere insecte, inclusiv Ioan Botezatorul.
sa vezi acuma aditivi la toate celea
dessik [utilizator], Miercuri, 13 ianuarie 2021, 21:22
+2/8
din acesti viermisori. Banuiesc ca is bogati in proteine...
Ce mai conteaza niste viermi acolo
Astazi [utilizator], Miercuri, 13 ianuarie 2021, 21:25
0/14
cand ne mancam intre noi mai abitir ca animalele?
Oricum, faptul ca ei le fac reclama nu inseamna ca le vor si consuma la mese in familie, sunt pentru noi astia sarantoci si prosti de punem botu` si dam banu`.
Am auzit
ipolitic [utilizator], Miercuri, 13 ianuarie 2021, 21:43
-3/11
ca si industria farmaceutica e interesata., pentru pilule vomitive.
Oare virusii cand vor intra in acest trend? La urma urmei, sunt proteina pura....
Sa fii sanatos...
Thexy [utilizator], Miercuri, 13 ianuarie 2021, 21:55
+11/11
... la cate insecte ai mancat pana acum:
E 120 – carminul este un colorant roșu strălucitor produs din insecte, coşenile, specie de gândac din America de Sud, uscate şi zdrobite"
alimentatie sanatoasa
Xorciser [utilizator], Miercuri, 13 ianuarie 2021, 22:00
-4/6
Asta e viitorul alimentatiei, vrem sau nu vrem. Un carabus, un greiere, o lacusta, o furnica- ceva acolo :)

https://www.standard.co.uk/reveller/restaurants/where-to-eat-insects-in-london-a3871381.html
Ce nu cred
TheFreeOne [utilizator], Joi, 14 ianuarie 2021, 0:39
-2/6
Nu cred ca vreun (euro)parlamentar va consuma la vreo orgie niste viermi din astia.

Intrebari: insectele si viermii se consuma vii?
Iti trebuie un sos anume, sau vin ele cu "sosul" in care traiesc ?
Daca vin din UK cu un sandvis cu viermi, mi-l confiscati la granita Olandei, asa cum faceti cu sandvisurile clasice ??? Sau nu, ca sa impulsionati consumul?
Dar Autoritatea asta consuma *ahat
Parzivall [utilizator], Joi, 14 ianuarie 2021, 6:10
-2/6
Ceea ce e ilegal, de aia e atat de hilar acordul asta care reglementeaza paparea de viermi!!!