1 € 1 USD 4,0034sâmbătă 23 ian 2021
Versiune
Mobile
Ma intreb...
un_moftangiu [utilizator], Miercuri, 13 ianuarie 2021, 18:24
+21/33
...daca a avut timp sa treaca pe la Caransebes si sa se vaccineze absolut intamplator cu o doza de vaccin ramasa nefolosita?
Cine te-a amenintat? Ai dovezi?
Coco Whistle [utilizator], Miercuri, 13 ianuarie 2021, 18:25
+25/29
Pina una alta, unde sint acele “pomeni” nu cred ca nimeni in lumea asta te poate judeca doar pe baza unor denunturi, in termeni juridici se cheama evidenta. 263mii sint o gramada de bani, sint mosteniti? Lol...nevinovat...eu unul, daca nu poti doveni provenienta banilor direct 10 ani inchisoare, la care se acumuleaza celelalte fapte infractionale: volumul prejudiciului, trafic de influenta, abuz, etc.ce tara in lumea asta ofera azil unui infractor care face parte dintr-o grupare mafiota calata pe furtul de la stat?
Justitia romana e o gluma
emil bobu [utilizator], Miercuri, 13 ianuarie 2021, 18:28
+24/34
Pleaca in Italia si traieste acolo, nicio problema.
pai
bancheru83 [utilizator], Miercuri, 13 ianuarie 2021, 18:29
+22/24
la multi ani,multa sanatate si sa te bucuri de banii castigati cinstit din romanica in maldive!
Normal
2304 [utilizator], Miercuri, 13 ianuarie 2021, 18:30
+40/40
ca si-a luat talpasita. Daca nu proceda asa, strica bunul obicei al condamnatilor de a disparea in locuri bine studiate, unde nu exista acorduri de extradare. Ar trebui modificat CPP unde sa fie prevazut ca sustragerea de la executarea pedepsei sa dubleze pedeapsa, fara posibilitatea prescriptiei
..
ak33 [utilizator], Miercuri, 13 ianuarie 2021, 18:36
+34/34
celor cvare fug ar fi bine sa li se dea si un spor de pedeapsa
in alta ordine de idei asteptam sa ii treaca covidul duamnei udrea
ca daca intra dansa multi vor mai pica
toti sunt nevinovati
pmct [utilizator], Miercuri, 13 ianuarie 2021, 18:40
+26/26
tuturor li se insecenaza cate ceva in tara asta. Toti sunt nevinovati, afaceristi de succes, etc
Hoție PDL Gașca lui Basescu
dx [utilizator], Miercuri, 13 ianuarie 2021, 18:48
+10/34
Toți hoții din gașca lui Băsescu emigrează. Ne pleacă valorile...
Trimisi baieti dupa ei
Gicone [utilizator], Miercuri, 13 ianuarie 2021, 18:50
+17/17
Ar trebui sa nu scape de justitia din RO (aia care e, cum e). Trimisi baieti, si adusi incoace: "Vii cu noi, sau vii cu noi"... La restul le-ar fi frica.
ca sa vezi
srpc [utilizator], Miercuri, 13 ianuarie 2021, 18:51
-13/21
a luat cat pentru crima cu premeditare
macar ca la americani
levierul [utilizator], Miercuri, 13 ianuarie 2021, 19:30
+12/14
sa iti puna totul pe nota de plata
Un basist cinstit, ca toti ceilalti.
newlook [utilizator], Miercuri, 13 ianuarie 2021, 20:11
-18/28
"Fostul europarlamentar Marian Zlotea, condamnat la 8 ani și jumătate de închisoare pentru corupție, anunță că a plecat din România"

==========================

Desigur, un basist cinstit, ca toti ceilalti, acum in PNL si USRi (i de la SRI). Desigur, basistul s-a pronuntat hotarat, decisiv si contondent pentru Endependenta Justitiei si impotriva korupzionen din Peeeee-Seeee-Deeee. A fost folositor, acum e o carpa ce trebuie aruncata.
"Baietii"...
Mihail. [utilizator], Miercuri, 13 ianuarie 2021, 20:16
+12/16
....ii ajuta sa fuga din tara. Apoi implinesc 45 de ani si se pensioneaza.
Sa-i dea itinerarul de fuga si lui Popescu T.Calin
Plagarus [utilizator], Miercuri, 13 ianuarie 2021, 20:30
+5/9
A furat din pasiune si din dragoste de functie.
Inca o dovada ca legile din Romania
Milka Man [utilizator], Miercuri, 13 ianuarie 2021, 20:34
+7/13
sunt facute pentru a sprijini si incuraja infractorii...Se stie de zeci de ani despre obiceiul de a "disparea" al politicienilor corupti. Nu ar fi mai corect sa fie tinuti sub control judiciar pana la pronuntarea definitiva a sentintei, cu interdictia clara de a parasi tara? Dar, cata vreme un judecator a considerat ca si acest infractor e de buna credinta si ca nu se va sustrage executarii pedepsei, s-au cheltuit niste resurse pentru o condamnare inutila. Mai mult, e un model simplu si usor de urmat de multi altii...Nimic nou sub soare...
hai du-te
mache [utilizator], Miercuri, 13 ianuarie 2021, 20:44
+7/17
si ia-ti pastilele ca ai incurcat iar borcanele..
Dreptate?
john-doe [utilizator], Miercuri, 13 ianuarie 2021, 21:08
+1/13
Nu am nici o ideee cine are dreptate sau nu aici, o singurav nelamurire, se vorbeste de probe din anii 2008-2010, de ce s-a asteptat mai mult de un deceniu pentru o sentinta?
Cand o sa plecam....
middle_brick [utilizator], Miercuri, 13 ianuarie 2021, 21:36
-6/6
’Cand o sa plecam
Nimic n-o sa luam, asa ca hai sa va dam, hai sa va dam!
Cand o sa plecam
Nimic n-o sa luam, așa ca hai sa va dam, hai sa va dam,
Ciucurii de la perdea,
Fumul de la narghilea,
Bățul de la acadea,
Tapițeria de pe canapea,
Un buchet de flori cu amintiri,
Parfumul ce rămâne după musafiri,
Panza de păianjen din sertar,
Muștele înecate in pahar,
Când o sa plecam
Nimic n-o sa luam, așa ca hai sa mai stăm, hai sa mai stam!
panarama de justitie
comentacu [utilizator], Miercuri, 13 ianuarie 2021, 22:09
+5/9
Le-a luat un cincinal ca sa condamne o gasca de gainari cum gasesti cu zecile, la fiecare SANEPID judetean.
Sa fie clar, daca nu furi, nu ajungi sef!
Asa era si pe vremea lui Ceausescu, asa e si acum.
Cintarul justitiei e defect rau
n.dumiritu [utilizator], Miercuri, 13 ianuarie 2021, 22:09
+8/12
"În prima instanță - Tribunalul Bucureşti - Marian Zlotea fusese condamnat la doi ani de închisoare cu suspendare."

"a fost condamnat definitiv de Curtea de Apel Bucureşti la 8 ani şi jumătate de închisoare"

De la 2 ani suspendare la 8+1/2 inchisoare, cintarul justitiei a luat-o razna.
Abia intors din Parl.EU, acest Zlotea (n-ai zice ca e capabil) a inceput sa colecteze taxa de protectie, de la subordonati si de la cei pe care trebuia sa-i controleze. Mafie in stat. Iar Tribunalul Bucureşti crede ca trebuie mingiiat cu suspendare.
hehe
transpenibilus [utilizator], Miercuri, 13 ianuarie 2021, 22:10
+6/16
"Un basist cinstit, ca toti ceilalti."

-----------------------------------------

Spre deosebire de toti dragnistii, dancilistii, ciolacistii, taricenistii #penali care n-au furat, sunt cinstiti si decat au dosare politice.

Cac znati, Peeeee-Seeeee-Deeeeee, Jo Napot!
Iar a "scăpat' Miliția unul printre degete
DomnuTrandafir [utilizator], Miercuri, 13 ianuarie 2021, 23:23
+7/11
Ori hoti ori criminali

Lista lungă de banditi scăpați !
Ajutați sa scape!
Ghiță, Rizea, Zlote etc.

Niciun sef de Miliție vinovat!
Niciun telefon de judecător ascultat!
Vinovat e Aprodul!
Cand te uiti la asta
Parzivall [utilizator], Joi, 14 ianuarie 2021, 1:48
+9/9
Realizezi instant ca iti trebuie buzunare cu fermoar, si cu lacat.
Așa da..
spirache [utilizator], Joi, 14 ianuarie 2021, 7:14
+5/5
Și gata! Să tot furi in Romania. Trai neneaca pe banii proștilor, apoi victimizare. Tariceanu, Mazare, Vozganian, Udrea, Bica,........................ Aceeași rețetă.
mă întreb
nahir [utilizator], Joi, 14 ianuarie 2021, 7:22
+8/8
cum de nu a avut control judiciar sau cum de nu a fost dat în consemn la graniță.
Toți borfașii ăștia sunt informați din timp din interiorul sistemului de justiție, altfel nu se explică.
probele
nahir [utilizator], Joi, 14 ianuarie 2021, 7:34
+4/6
fac referire la fapte din perioada 2008-2010.
De asemenea contează și când s-a făcut sesizarea faptelor dar și când a început efectiv ancheta.
Adevărul este că există o foarte mare perioadă de timp între momentul începerii anchetei și cel al deciziei definitive. Mult prea mare. Uite la udreas. E încă liberă.
Care-i stirea?
Jegul Cristian Ioan [utilizator], Joi, 14 ianuarie 2021, 11:06
0/2
Dar care este stirea?

Evident ca si eu, daca asi fi condamnat, pe bune sau pe nedrept, la doi sau la 20 de ani din puscarie, as pleca din tara!

Diferenta este ca pedeseristul A REUSIT sa plece, nu a fost retinut, nu l-a intrebat nimeni de sanatate, ba am mai si gasit timp sa posteze asta pe FB ..

Va mai amintiti de serialul TV Evadatul, de la sfasitul anilor '70??
In varianta moderna, doctorul Richard Kimble ar fi postat permanent pe twitter sau FB ce a mai facut, unde se ascunde!
Nu-i bai!
Jegul Cristian Ioan [utilizator], Joi, 14 ianuarie 2021, 11:09
-1/1
Aparent, sigur ca da, pare foarte mult pentru o infractiune ECONOMICA.
Huidu a facut ucidere din culpa (faraa premeditare), si nu a patit nimic!
In realitate insa, stiau ca va pleca din tara, deci pedeapsa nu conteaza, puteau sa ii dea si 25 de ani cu executare, sau pe viata ...
Nu s-a amanat de voie
Eu the first [utilizator], Joi, 14 ianuarie 2021, 18:52
0/0
Mai ales anchetele de coruptie mare avanseaza foarte lent. E foarte greu pana aduni toate hartiutele si pana convingi toti martorii sa zica ce stiu.

Plus ca si cei inculpati tergiverseaza cat pot, asta dupa ce ancheta s-a terminat. Si dosarul trebuie sa fie beton, altfel scapa inculpatii pe motive de vicii de procedura. Asa-s facute legile in Romania, de-un parlament dominat aproape fara intrerupere, din '89 incoace, de PSD si aliatii sai.