1 € 1 USD 4,0034sâmbătă 23 ian 2021
Versiune
Mobile
adica a primit salariu de 75000 euro
Kivek [utilizator], Miercuri, 13 ianuarie 2021, 13:02
+36/42
spaga luata de sot de-a lungul carierei nu e cunoscuta
prejudiciul e mult mai mare
oaresicare [utilizator], Miercuri, 13 ianuarie 2021, 13:19
+52/54
prejudiciul juridic si medical prin exercitarea fara drept a profesiunii e mult mai mare. Cei examinati ar trebui sa conteste rezultatele si sa se indrepte impotriva spitalului in justitie.
Prejudiciul real
Con_stan_tin [utilizator], Miercuri, 13 ianuarie 2021, 13:27
-9/21
este diferența dintre salariul încasat și rezultatele muncii ei. A făcut ceva evaluări la spital, sunt ele profesional făcute sau nu? Au fost incidente in urma evaluărilor, cum se mai întâmplă prin armată și poliție.
Si ar cam trebui sa ii fie stearsa
Milka Man [utilizator], Miercuri, 13 ianuarie 2021, 13:27
+19/25
toata contributia la pensie, dar o fi oare constitutional? Oricum, banuiesc, ca dupa o pedeapsa simbolica cu suspendare, se va pensiona si duduia exact ca sotul care a tras din greu pana la varsta de 49 ani...
Cum este in alte judete ?
Victtor [utilizator], Miercuri, 13 ianuarie 2021, 13:43
+15/19
Nu cumva aceste apucaturi se repeta si in alte judete ? Cunoaste cineva toate afacerile si abuzurile care se fac in teritoriu ?
Doar n--oi fi nebun s-o dau în judecată
Con_stan_tin [utilizator], Miercuri, 13 ianuarie 2021, 13:50
+12/22
că mi-a făcut o evaluare care certifică că-s întreg la minte.
RESPECT !
iondero [utilizator], Miercuri, 13 ianuarie 2021, 13:59
+10/14
Sa salutam cu respect comportamentul ireprosabil al ofiterilor din toate structurile acestui STAT ...de drept !
////
GemstonePig [utilizator], Miercuri, 13 ianuarie 2021, 14:04
-15/23
Hai domle ca n-a dat in cap la nimeni, si ce altii nu au luat bani fara sa fie doctori? si n-a mai murit nimeni
ce personaje creeaza societatea noastra
levierul [utilizator], Miercuri, 13 ianuarie 2021, 14:27
-8/24
Doar nu sunteti atat de naivi incat sa dati vina exclusiv pe individ. Societatea e bolnava. Va dati seama ce mediu familial al minciunii si al imposturii. Aici e treaba tuturor, nu doar a justitiei. Nu poti condamna (prea tare) pe cineva pentru ca l-ai lasat sa ajunga cine e. Practic, societatea ii ajuta sa ajunga astfel. Aia e problema. Societatea suntem toti, nu numai parlamentarii sau Dragnea.
Mafia de stat e o afacere de famiglie
emil bobu [utilizator], Miercuri, 13 ianuarie 2021, 14:35
+17/25
Toti se cunosc, toti sunt din aceeasi famiglie.

Greu de inteles cum unii inca mai voteaza PSD si PNL, daca nu cumva sunt si ei parte din famiglie in vreun fel.
Ceea ce inseamna ca
Unforgiven [utilizator], Miercuri, 13 ianuarie 2021, 14:49
+13/19
Fosta sotie a fostului sef al Politiei Dambovita, care a cerut parola oamenilor, pentru a putea participa la mitingul lui Dragnea, a fost angajata acolo chiar de fostul sef al Consiliului Judetean Teleorman, fost sef al PSD si fost sef al Camerei Deputatilor, precum si viitor fost puscarias.

Dragnea sa fie inchis din nou si sa vedem cati alti fosti angajati ai fostilor cunoscuti si necunoscuti ai lui Liviu Dragnea au mai facut abuzuri, mergand pana la fosti soti/foste neveste si fosti apropiati de ai fostilor prieteni de dinainte de a intra in puscarie, dar si de ai actualilor prieteni puscariasi/paznici/gardieni din inchisoare, iar pe viitor fiind vorba drespre apropiatii fostilor prieteni detinuti si/sau colegi de celula/inchisoare, pana la rude de gradul IV.
Si v-a luat 20 de ani
Qu [utilizator], Miercuri, 13 ianuarie 2021, 15:36
+12/16
Sa descoperiti asta?
Halal competenta.
dar niște
nahir [utilizator], Miercuri, 13 ianuarie 2021, 15:44
+14/16
ani de pușcărie nu au luat? Sau escrocheria de anvergură o fi premiată cu libertate și concedii în Insulele Baleare?
adevărul e
nahir [utilizator], Miercuri, 13 ianuarie 2021, 15:46
+15/17
că partidul ăla escroc, care a promis marea cu sarea, care a scos România din noroaie și a băgat-o în glod, nu e desfințat iar membrii săi încă bântuie prin Parlament.
haoleo
Fyhn [utilizator], Miercuri, 13 ianuarie 2021, 15:52
+7/13
care e problemele?

se numeste 'calificare la locul de munca'

arbeit macht frei, altfel era mai demult la puscarie... dar asa a fost libera sa profeseze.

inainte sa mergeti la doctori, dati pe google istoria si antecedentele doctotului, ca altfel nimeriti pe mina vreunui macelar, veterinar sau mai rau!

aur, aur, tara are viitor de haur.
sosoaca, nu cred ca are 8 clase, nu verifica nimeni?
Hotii platiti cu pensii speciale/serviciu
floriniulian [utilizator], Miercuri, 13 ianuarie 2021, 16:00
+9/13
Statul analfabeto securist mafiot unde hotia si minciuna este conditia minima pentru a acessa functiile din sistemul bugetaro securist mafiot.

De aia tara asta este praf de coruptie.

Tara condusa numai de hoti,mincinosi si analfabeti cum e asta din Politie,asa sunt peste tot.
Daca vrei, poti incerca
Milka Man [utilizator], Miercuri, 13 ianuarie 2021, 16:35
+13/17
sa aplici fara pile la un post de bugetar. Am facut asta, de curiozitate sa vad cat de serioase sunt "concursurile". Si concluzia a fost ca toate sunt masluite. In plus, exact ca si in cazul pensiilor calculate gresit, in sistemul bugetar nu e nimeni responsabil pentru absolut nici o greseala. Deci nici cel care a angajat-o pe duduie nu e responsabil...Daca era la o firma privata, verifica acreditarile pentru ca na, scrie in fisa postului.
Controale
mihnea1976 [utilizator], Miercuri, 13 ianuarie 2021, 16:39
+9/13
Trebuie controlati toti cei care lucreaza la stat,luate toate diplomele la control dar trebuie sa se si vrea.Daca aceste controale nu au loc inseamna ca politicul este in cardasie cu infractorii.La fel cu cei care beneficiaza de pensii pe caz de boala sau nevazatori.Sper ca noua putere sa realizeze ca asa nu se mai poate sau sa mearg la cosul de gunoi al istoriei impreuna cu PSD.
mda
SoulSearcher [utilizator], Miercuri, 13 ianuarie 2021, 16:42
+9/11
ca ea sunt sute sau poate mii de bugetari falsi care au pile la partid si stau acolo linistiti si incaseaza salar si apoi pensie frumusica...

va dati seama ce prejudiciu a facut tanti asta... nu numai banii incasati ca salar..

dar pe baza a ce a scris sau facut ea, s-au luat niste decizii pentru niste oameni...

deci prejudiciul nici nu poate fi masurat decat daca absolut toti cei care au avut contact cu tanti asta in ultimii 20 ani.. sa se faca parti civile la dosar...

pfii ar inseamna ani de audieri si marturii..

e jale...
Jeguri
danton68 [utilizator], Miercuri, 13 ianuarie 2021, 16:52
+9/11
Jeguri cu J mare!
hehe, HOTIA, FALSUL, CORUPTIA au un nume
transpenibilus [utilizator], Miercuri, 13 ianuarie 2021, 17:18
+3/7
Peeeeeeeeeeesseeeeeeedddeeeeeeeeeeeeeeeeee, Jo Napot #penalilor!
Pentru simplu motiv
Milka Man [utilizator], Miercuri, 13 ianuarie 2021, 17:25
-8/10
ca nu au de ales si pentru ca absolut toate formatiunile politice vin cu aceeasi gargara ieftina. Nici un partid nu vine in campania electorala cu o lista a realizarilor, toti vin cu promisiuni si minciuni mascate corect, de genul: "am marit salariile (alea brute, prin trecerea contributiilor de la angajator la angajat), am votat marirea pensiilor (dar nu vor sa spuna si de unde vin banii in plus). Si aia care s-au saturat de PSD si PLUS, au votat cu AUR, iar cei mai dezorientati, au votat cu USR-PLUS, care pana acum s-a facut remarcat exclusiv prin scandalurile si arata ca o famile cu multi copii care urla tot timpul...
S-a descoperit acum
Milka Man [utilizator], Miercuri, 13 ianuarie 2021, 17:38
+6/12
doar pentru ca vrea altcineva postul ala caldut si bine platit...
dacă Dăncilă a fost prim ministru
MG [utilizator], Miercuri, 13 ianuarie 2021, 18:13
+6/10
de ce ar mai fi nevoie de diplomă pentru o amărâtă de funcție într-un colț de țară?
"trăiască pesede, să moară creerele"
momentul adevarului
ber [utilizator], Miercuri, 13 ianuarie 2021, 18:14
+10/12
Asta ne arata ca meseria de psiholog este una de inalta calificare pe care "o poate practica oricine".
Câte asemenea neveste de milițian !!!.
asavreau [utilizator], Joi, 14 ianuarie 2021, 9:23
+3/5
Cu diplome false,sau și mai rău,fără nici-o diplome,ocupă încă și au ocupat funcții bine plătite.Asemenera polițiști sunt de fapt la baza răului ,a organizațiilor criminale locale.
!
tudorr [utilizator], Joi, 14 ianuarie 2021, 10:08
+5/7
Costantine, costantineeee, cum vedeti voi intelijentii pesedisti partea buna din orice rau? A facut "treaba" infractoarea, auzi la el! :)))
pai tocmai...
Dr.Mythnick [utilizator], Sâmbătă, 16 ianuarie 2021, 0:51
0/0
pai tocmai... :D