1 € 1 USD 4,1525sâmbătă 31 oct 2020
Versiune
Mobile
Gafa fiind care?
Lovercraft [utilizator], Duminică, 18 octombrie 2020, 9:43
-8/36
Macron e și șeful guvernului.
păi
Mazeta [utilizator], Duminică, 18 octombrie 2020, 10:08
-8/22
Brigitte este șefa lui Macron, deci practic ea este președintele Franței.
Chiar asa?
RoyPeters [utilizator], Duminică, 18 octombrie 2020, 10:19
+5/25
Presedinte - Emmanuel Macron; Prim Ministru -
Jean Castex.

La Drumbo insa este o conduita intentionata, de minimalizare sau de "bascalizare" a restului lumii politice, tipica mentalitatii suprematiste a "elitei" americane....
dementa progreseaza
iolea [utilizator], Duminică, 18 octombrie 2020, 10:34
0/26
e plin de aderall si delireaza nonstop
Trump...
John M. [utilizator], Duminică, 18 octombrie 2020, 10:45
0/24
mai radeti cat aveti timp ca dupa 3 Nov. ne va lasa iar pe mana comediantilor de meserie. El va merge inapoi la cazinou sa-si aleaga alta nevasta ca asta l-a vazut cat e de tampit si-l va parasi pentru unul din bodyguards.
E o generalizare
JohnR [utilizator], Duminică, 18 octombrie 2020, 10:49
-3/19
In Europa Trump discuta mai mult cu prim-miniștrii, decat cu presedinti.
ehh
transpenibilus [utilizator], Duminică, 18 octombrie 2020, 10:51
+2/26
E o gafa minora, nu din cauza unei astfel de prostii va pierde alegerile.

Oranjutanul va fi zdrobit de cea mai rusinoasa infrangere la urne a unui presedinte USA din cauza ca e foarte prost, libidinos, rau, ingalat, populist si nu e in stare de nimic.
Gafa?
Rebecka [utilizator], Duminică, 18 octombrie 2020, 10:53
+3/21
Daca si asta se poate numi gafa,atunci ce sa mai zicem de Veorica ot Videle????? (In Franta,presedintele tarii este totodata si seful guvernului,adica premier)
Nu are importanță
Lovercraft [utilizator], Duminică, 18 octombrie 2020, 10:59
+1/25
Macron este șeful executiv al guvernului, deci are același rol cu premierul de la noi, de exemplu
Logic
Martinezu [utilizator], Duminică, 18 octombrie 2020, 11:08
+3/17
Oranjutanul e ( si) prim ministru. La fel ca Viorica Dancila.
Sh⬆︎t happens
fat.cat [utilizator], Duminică, 18 octombrie 2020, 11:45
+4/6
Emmanuel Macron are atata umor incat sa nu se ofenseze.
Hai lasa-ne!
Mihai Bucur [utilizator], Duminică, 18 octombrie 2020, 13:12
-5/9
Tu nu intelegi ca prim ministru e altcineva in Franta ?! Tu nu intelegi ca indiferent de prerogative, functia lui Macron este PRESEDINTE. Aceasta e titulatura lui, si numai un om politic porc o va diminua intentionat, sau un om politic ignorant o va gresi. Nu intelegi ca cu logica ta si Trump e prim ministru si ia inchipuie-ti ca vine o vita cornuta si zice premierul Trump, fiindca asa ii sunt prerogativele. Sau alt dobitoc zice ministrul de externe Iohannis, ca si asta are prerogative la externe, chiar daca exista deja ministru de externe, Asta ca sa vezi cat de imbecil e argumentul tau. Plus ca te-ai luat dupa altii care au scris inaintea ta.
Cine conduce
adrian88000 [utilizator], Duminică, 18 octombrie 2020, 13:22
-2/16
guvernul Frantei ? Acela este si Prim-Ministru. Deci, Macron este si Prim-Ministru si Presedinte.
Ramolire
A78 [utilizator], Duminică, 18 octombrie 2020, 15:27
+1/7
Emmanuel Macron este președintele Franței și co-Principele statului Andorra.

Franța se întinde pe 12 fusuri orare și are a doua suprafața marina de pe glob . Adică cu doar câteva procente mai mică decât a Statelor Unite.
Nu-i nici-o gafă.
asavreau [utilizator], Duminică, 18 octombrie 2020, 15:39
-2/10
Trump a spus că ar vrea să fie prim ministrul lui Macron.Răuvoitorii,adică democrații,au răstălmăcit vorbele.
Interesant..
blablavertical [utilizator], Duminică, 18 octombrie 2020, 19:09
0/12
‘Presupusele gafe ale rivalului sau’? Biden a zis, saptamana asta, pt a doua oara, ca el candideaza pt Senat. Nu am vazut nici un articol pe tema asta..
@Rebecka/adrian88000
RoyPeters [utilizator], Luni, 19 octombrie 2020, 16:46
+3/5
Va rog documentati-va. Este in eng., ca franceza nu prea mai e cunoscuta in aceasta tara "francofona"...

https://www.gouvernement.fr/en/how-government-works
Si ca el este
adrian88000 [utilizator], Luni, 19 octombrie 2020, 22:22
0/2
membru al senatului American de 160 de ani !!