1 € 1 USD 4,1529sâmbătă 26 sep 2020
Versiune
Mobile
Trăiască U.S.L.-ul.
Tayen [utilizator], Miercuri, 16 septembrie 2020, 10:29
+13/31
USL-ul nu piere în Constanța.
tara nu se face bine... din pacate!
wweesstt [utilizator], Miercuri, 16 septembrie 2020, 10:29
+11/29
conform sondajului, constantenilor le palc cei cu epoleti si pensii speciale, apoi angajati tot la stat! cum sa votezi un special in functia de primar?! si le mai plac si ciumatii rosii eliberatori de puscariasi! nu vor un om tanar care sa remarcat prin pozitia sa transanta vis-a-vis de pensiile speciale, un reformist care vrea sa desfinteze pensiile speciale, care vrea sa depolitizeze institutiile statului, care militeaza pt reducerea impozitului pe munca, care militeaza impotriva traseismului politic! mai bine un special, un comunist 'de al nostru', nu din astia tineri de al lu' Bill Gates'.
Romani cinstiti si cu capul pe umeri vindeti tot si plecati! tara asta nu se va face bine!
Ne am saturat de fagadau
Pana Ana-Maria [anonim], Miercuri, 16 septembrie 2020, 11:00
-1/23
Oamenii s au desteptat dupa 4 ani de cadere in cap :) cu penalii din psd. Au realizat ca avem nevoie de un om cu experienta si prestanta, nu de un individualist care isi urmareste interesul propriu
Dezinformare
Alessia96 [utilizator], Miercuri, 16 septembrie 2020, 11:52
-7/21
Nu mai minti, Chitac are pensie militara, nu pensie speciala.
Acasa cu Fagadau
Anton Amortoaie [anonim], Miercuri, 16 septembrie 2020, 11:56
-3/21
Era si timpul dupa atatia ani in care am stat controlati de PSD si de penalii din acest partid. Lumea nu poate fi prostita la nesfarsit cu ulei si faiba moca. DL Chitac e singurul care are competenta necesara pentru a conduce constanta.
"E" multi si se desteapta greu...
UnOarecare [utilizator], Miercuri, 16 septembrie 2020, 11:57
+6/8
...daca o fac vreodata
:(
Jos fagadau
Iulia Antoniu [anonim], Miercuri, 16 septembrie 2020, 12:28
+2/16
Usor usor o luam pe calea cea buna. Cum dracu sa mai votezi cu psd in 2020, mai ales cu fagadau
nu zau?!
wweesstt [utilizator], Miercuri, 16 septembrie 2020, 12:31
+14/18
Pai nici-o pensie nu se numeste ofiicial "speciala". Toate au diferite denumiri, dar care nu sunt pe baza de contributivitate sunt speciale! nu mai vorbesc ca a iesit la pensie(speciala probabil obscena comparativ cu alegatoriii) la varsta la care alegatorii lui (unii dintre ei) si duc copii la gradinita. Apoi binenteles 'specialul' tot la stat vrea si nu oriunde sef la primarie! si din postura de membru de partid au unui partid care este antireforme, pro speciali, probugetari, campion la traseism, campion la imprumutri si pomeni pe datorie, etc la fel ca ciuma rosie!
AIA ESTE!!!!!
Tayen [utilizator], Miercuri, 16 septembrie 2020, 12:37
+9/13
Plus că se pensionează înainte de 65 de ani!!!
Haitele au două „speciale”!
BINE PUNCTAT!
Tayen [utilizator], Miercuri, 16 septembrie 2020, 12:38
+11/13
De aceea și orașul este o cloacă și nimic mai mult!
Și puneți unul cu pensie specială!
Tayen [utilizator], Miercuri, 16 septembrie 2020, 12:39
+11/19
Uauuuu,,,,
Hai nu zău!?
Tayen [utilizator], Miercuri, 16 septembrie 2020, 13:10
+7/15
UNUL CU PENSIE SPECIALĂ? UNUL CARE S-A PENSIONAT ÎNAINTE DE VREME!!!
Vai de orașul care îți alege astfel de „speciali” primar.
o sa ia inca una daca va ajunge primar
jorj_bv [utilizator], Miercuri, 16 septembrie 2020, 13:51
+5/9
frumos, tot speciala
Nota 10!
Tayen [utilizator], Miercuri, 16 septembrie 2020, 13:52
+10/12
Să nu uităm că USL=PSD+PNL!
Dar votezi cu un „special”!!!
Tayen [utilizator], Miercuri, 16 septembrie 2020, 13:53
+2/12
Scapi de dreaqu, dai de mumă-sa!
Un comunist vopsit
Zache58 [utilizator], Miercuri, 16 septembrie 2020, 13:59
+8/14
Obisnuit sa ia bani de la stat si sa nu respecte legile!S-a vazut ce a facut in criza Covid:nu a respectat regulile si i-a bagat pe parlamentari in testari,pentru ca domnul era mai cu mot decat poporul.Nu are nimic concret inprogram,pentru constanteni,buzunarul lui sa fie si mai plin...Penibil.Doar stim cu totii ce insemna un cadru militar.S-a vazut la Revolutie!.
Experienta de tablagiu?
Zache58 [utilizator], Miercuri, 16 septembrie 2020, 14:01
+6/14
Multumesc,nu.
Cine dezinformeaza aici?
sile_v [utilizator], Miercuri, 16 septembrie 2020, 14:10
+13/15
Stire din martie 2018:

"Senatorii Chițac și Sălan au cerut abrogarea unui alineat din proiectul de lege al unei ordonanţe de urgenţă (103/2017)

Beneficiarii acestui proiect de lege, aflată la un pas de a trece în Senat, sunt chiar Chițac și Sălan. Atât membrul PSD, cât și fostul liberal au activat ca și cadre miliatare, Sălan fiind un beneficiar al unei pensii speciale ca urmare a carierei de 30 de ani din cadrul Jandarmeriei, iar Chițac contraamiral trecut în rezervă în 2016. Amândoi fiind acum parlamentari, datorită legii propuse de ei, vor avea dreptul la două pensii speciale."

DOUA PENSII SPECIALE, DA?

Poti sa le numesti cum vrei, sunt pensii cu reguli "speciale" de calcul, care nu au nicio legatura cu suma cu care ai contribuit, de vechime sau de cat e punctul de pensie. Asa cum se calculeaza pentru 5 milioane de pensionari "nespeciali"

Cine dezinformeaza aici?
Fagadau la puscarie
AurelianTopolev [anonim], Miercuri, 16 septembrie 2020, 14:18
0/14
Sa se lase naibii fagadau de politica ca nu i de el
Perenitatea buruienilor
Don Ciccio [utilizator], Miercuri, 16 septembrie 2020, 14:22
+4/10
USL_amismul s-a înfipt adânc în solul autohton...
din fericire
Cata_ [utilizator], Miercuri, 16 septembrie 2020, 15:23
-1/13
Constanta nu voteaza un om a carui singura realizare e ca si-a falsificat dosarul pentru o garsoniera ANL declarand in acte publice ca are handicap grav. daca aveti dubii despre cine vorbesc, e bineinteles "marele avocat" stelian ion
Frumoasa reclama
codo [utilizator], Miercuri, 16 septembrie 2020, 16:13
+6/16
Constanța Votează cu Stelian Ion. Nenea asta de se da mare cu sondajele făcute in casa a arătat ce ii poate pielea. A câștigat locul de consilier și s-a carat in loc sa transpire 4 ani pe o remunerație de nimic și sa lucreze efectiv pentru constănțeni, dacă tot îl durea de oraș. Sau numai din poziția de primar poate sa presteze? Așa de tare îl intereseaza Constanța ca sta la Eforie.
Constănțeni, 27 Septembrie e ultima strigare dacă mai vreți in secolul 21. Stelian ion a turuit mult și bine in interviul de la Adevarul. Primele 6 luni face audit și curatenie in primărie și in poliția locală. La cum l-am văzut bătăios in comisia juridică cu brontozaurii de Serban și Iordache, o sa facă treaba și la Constanta.
Hehe
bogdan1477 [utilizator], Miercuri, 16 septembrie 2020, 16:56
+4/18
Deci pana si la Constanta, condusa de PSD din vremuri imemoriale, PSD are jumate cat PNL + USR, doar la Bucuresti e lupta la baioneta. Nush cum se face, dar preferintele electorale ale bucurestenilor sint mai apropiate de cele din Teleorman decat de cele ale marilor orase.
Pai....
paulbutoi [utilizator], Miercuri, 16 septembrie 2020, 20:53
+6/8
Amiralu' asta nu-si daduse demisia din PNL in 2018 ?
Ia cautati putin prin arhive .
Cum a ajuns acum candidat al PNL ?
Decebalus per Attila
seb_h [utilizator], Miercuri, 16 septembrie 2020, 21:13
0/8
Fagadau inseamna carciuma, in Ardeal. din maghiara : fagado
diferente ?
sareta [utilizator], Joi, 17 septembrie 2020, 8:27
+5/9
Cel mai bun banc !Nu exista diferente ,sunt din aluat bine "framantat" si unul si celalat...Analfabetii orasului nu s-au prins.
minciuni montate de tov din poza
codo [utilizator], Joi, 17 septembrie 2020, 12:11
+1/9
USL face ce stie: arunca cu rahat, la fel cum face si cu Nicusor Dan acum. Acelasi mod de operare. Ce proiecte, ce dezbateri? Stelian Ion ba a falsificat dosarul pentru o chirie ANL, ba e prea fraier ca sta in garsoniera si nu si-a tras si el niste retrocedari. Va spun eu, e prea competent ca sa mai dati votul unor hoti. Vrei progres? pune unul muncitor si modest. Nu hahalerele care au avut deja toate sansele posibile daca aveau de gand si capacitatea sa faca ceva.
Ala tanarul vrea pensii speciale!
Pakam [utilizator], Joi, 17 septembrie 2020, 15:27
-1/5
Ce credeti ca daca e tanar nu se gandeste ca va deveni pensionar special probabil pe la doar 45 ani!? De ce ar vrea desfiintarea lor?
Mai degraba militeaza pentru micsorarea pensiilor normale ca doar astea duc in faliment Romania!