1 € 1 USD 4,1999duminică 19 sep 2021
Versiune
Mobile
Izolati!
Zubizareta [utilizator], Marţi, 31 martie 2020, 20:23
-9/11
Izolati Bucurestiul! Hai sa va vad....
asta e
cucuveauamov [utilizator], Marţi, 31 martie 2020, 20:26
-8/32
anticipate mai facem?
Spitalul Universitar din București ?
Ochii_pe_voi [utilizator], Marţi, 31 martie 2020, 20:28
-5/29
Sunteti siguri? Nu e unul din Bălțații de Câmpie? Propun sa mearga tovarasul Nelu Tătaru, activist de partid cu vechii stagii, sa faca si acolo o ancheta, că pe aia de la Suceava a facut-o (adica s-a intors cum a plecat, pentru ca oricum e o nulitate, un propagandist cum sunt multi in guv. Orban 1,2,3).
singura solutie
alfa1 [utilizator], Marţi, 31 martie 2020, 20:36
-8/28
in acest moment este organizarea cat mai rapida a alegerilor anticipate . Asa am putea ajunge pe cele mai inalte culmi ale progresului si dezvoltarii tarii noastre...
Ăsta e spitalul...
NME [utilizator], Marţi, 31 martie 2020, 20:48
+16/16
condus de amanta, pardon, „concubina” lui Oprescu?
Igiena actului medical...
spirache [utilizator], Marţi, 31 martie 2020, 20:59
+6/6
Cursurile din facultate trebuie recapitulate. Desigur că sunt infectați, unii fiind asimptomatici. Poate unii sunt infectați de acum 20 de zile, dar nu s-a manifestat agresiv virusul. Dar poate afirma cineva că acești oameni au purtat macar o masca pe timpul executării actelor medicale? Sa nu zică cineva că nu au măști, că nu cred( la Spitalul Neuro la Brașov, deci la a 15 roata de la căruță, managerul a spus clar că au 15.000 de măști). Mai mult, este evident că la acest moment orice personal medical trebuie sa poarte masca și să se spele pe mâini, de la dispensar sătesc până la cel mai avansat spital de urgență.
Personalul medical
Kornell [utilizator], Marţi, 31 martie 2020, 21:08
0/8
dincolo de prostiile NUMEROSILOR POSTACI (pe care HN ii tolereaza dupa sute de comentarii negative) reprezinta la ora actuala 20% din bolnavi. In plus, nu s-au infectat cei din Boli Infectioase - ci cei din spitale normale, datorita LIPSEI DE ECHIPAMENT si minciunilor populatiei pe ansamblu. In aceste conditii ce va mira compartamentul normal al medicilor care nu vor sa mearga la moarte???
Nu
Ochii_pe_voi [utilizator], Marţi, 31 martie 2020, 21:34
0/8
E condus de Cătălin Cârstoiu - finuțul lui Traian Băsescu
Oare cati pacienti au fost infectati de medici?
Boham [utilizator], Marţi, 31 martie 2020, 21:40
+5/5
Spitalul Universitar e unul din cele mai jegoase din Bucuresti
Spitalul Univ apartine Primariei PSD
Boham [utilizator], Marţi, 31 martie 2020, 21:41
+2/8
de aia acolo doar slugile PSD sunt angajate
este o lectie
carmen_i [utilizator], Marţi, 31 martie 2020, 22:10
+7/7
Poate asa cetatenii vor pricepe ca sistemul sanitar nu poate fi condus de corupti si incompetenti pusi in functie de partid.
Lectia Colectiv nu a fost suficienta.Acum vom plati pretul coruptiei. Un pret mare, masurat in vieti omenesti.

Poate va pricepe si justitia romana ca oprestii, beuranii, bradistenii, sinestii, macoveii, lascaricii, monicilepop si sorinelepintea trebuie sa ajunga in puscarie si nu la conducerea unui spital public.
Pana acum 4 zile
un domn [utilizator], Marţi, 31 martie 2020, 22:15
+4/4
Apoi a fost preluat de Finul Lui Base si o Asistenta “avertizor” de integritate al lui Emanuel de la useree
Deci
O parashuta a fost la conducere, acum un Fin si O Asistenta ! Crud Destin Are Acest Spital !
Statistica e complet
Alexa.99. [utilizator], Marţi, 31 martie 2020, 23:18
+6/8
scapata de sub control, sunt alte mii de infectati in spatele celor testati. Haos, ca intotdeauna. Eu abia astept sa ne intoarcem la munca, pentru ca mi-a ajuns de circareala asta , de toate declaratiile aberante ca situatia e tinuta sub control, de stiri ca medicii demisioneaza. Hai sa mai facem si lucruri serioase, ca ne uita Dumnezeu in case si la tv vedem aceleasi porcarii de care ne-am saturat, numai incompetenti si nesimtiti. Nu mi-e groaza de coronavirus, cat ma ingrozeste sa vad debandada asta. Iohannis e in lumea lui cu declaratii de incurajare, oamenii mor si abia apoi aflam ca au avut coronavirus, altii nu mai au job si raman fara bani, economia e in picaj, ne urcam pe pereti de nerabdare sa iesim odata din case, medicii dispar de frica, vai de capul nostru...
Bah, @kivek ventila la fel
un domn [utilizator], Miercuri, 1 aprilie 2020, 0:06
+1/3
DUamna Gabi nu are stofa la ast spital !
http://www.assmb.ro/detail-page/hospitals/0/0

Încetați sa ventilați mizerii
Finul lu Base
un domn [utilizator], Miercuri, 1 aprilie 2020, 1:24
-1/5
Era la Butoane in Seara Dezastrului Colectiv ! Asta Spune Multe !
Întrebare
spirache [utilizator], Miercuri, 1 aprilie 2020, 8:32
0/0
Draga Kornell, ești de acord cu mine că spitalul de neurologie-psihistrie din Brașov nu este un spital de boli infecțioase, ci un spital normal? Bun, dacă ești de acord, ce părere ai de faptul că managerul a precizat clar că are 15.000 de măști ? Daca minte, sunt de acord cu ce și scris mai sus, daca nu minte nu pot pune rata de infectare doar pe seama "lipsei de echipamente".
Mai informeaza-te
Kornell [utilizator], Miercuri, 1 aprilie 2020, 19:11
0/0
1. Managerii sunt numiti POLITIC SI NUMAI POLITIC, nu ai cum sa-i scoti in afara unor grave abateri. De asta n-a reusit inca PNL sa-i schimbe decat pe o parte din cei PSD, nu ca ai lor ar fi mai buni
2. SARS-cov nu se ia in sectiile care au PPE ci in cele in care vine lumea si MINTE, ca nu avenit in contact, ca nu a fost in izolare, ca nu s-a plimbat pe afara. Un astfel de pacient imbolnaveste 10-20 altii
3. 15000 masti...depinde de care sunt. Daca sunt chirurgicale, dau bine pe fata si atat, filtrare la 2 um particola. Virusul are 0.12um. !5000 FPP2 sau 3 nu are nici Balsul, unde se poarta o masca pe zi/persoana. In plus MASCA SINGURA NU AJUNGE
4. In garda mea de alaltaieri - am primit sub semnatura o masca de hartie, o boneta si un halat de hartie(care pe vremuri se fadeau gratuit la vizitatori) - si ATAT pe 24 ore. La sala nu au nici masti de hartie, operez cu masti de tifon - si asta in spital UNIVERSITAR
5. imbe..ilii care ii injura pe doctori in toate felurile, nu vor sa vina ei in locul nostru daca se tot pricep? e usor sa fii erou la tastatura
„Imbe..ilii care ii injura pe doctori”
NME [utilizator], Sâmbătă, 4 aprilie 2020, 7:35
0/0
„5. imbe..ilii care ii injura pe doctori in toate felurile” sunt cei cărora li s-a cerut plicul gros ca un doctor să se uite la bolnav și să le spună dacă se mai face bine sau nu. Sau ca o asistentă să vină să le schimbe lenjeria de pat.
„5. imbe..ilii care ii injura pe doctori in toate felurile” sunt pacienții cărora acum le cereți să vă aplaude pentru că vă faceți treaba pentru care sunteți plătiți nu bine, ci extrem de bine!

Iar dacă părerea dvs. despre pacienți este că sunt „imbe..ili”, mai bine v-ați lăsa de meserie. Fie că-s operat de unul căruia nu-i pasă dacă mă face bine sau nu (că nu i-am dat plicul suficient de gros sau că se gândește cum să scape mai repede ca să ajungă la clinica particulară de unde curge banul și mai gros), fie că mor singur acasă, e același lucru.

Tratați-vă pacienții ca pe oameni, nu ca pe portofele bune de tăiat, și veți fi tratați cum meritați, ca „doctori”, nu ca „șuți”.