1 € 1 USD 4,4163duminică 05 apr 2020
Versiune
Mobile
Domnul UE a Dat
un domn [utilizator], Vineri, 14 februarie 2020, 12:51
+5/17
Domnul Shpagoveanu A Luat
Cum?
Arminius [utilizator], Vineri, 14 februarie 2020, 12:58
+8/12
Numerosi comentatori il numeau Spagoveanu si acum reiese ca era nevinovat? Ne miram ca avem asa o tara? O meritam, este oglinda noastra. Improscam mizerii, primim la fel.
Nimeni
ABBV [utilizator], Vineri, 14 februarie 2020, 13:01
+2/14
nu se atinge de biserica, are imunitate. Sa nu plangeti ca pleca sclavi. Sti uni tovarasi care judeca si care au mai mult de 10 ani pana la pensie ....o sa mai luati speciala doar pe imprumut de la FMI.
Curiozitate
Soljenitin [utilizator], Vineri, 14 februarie 2020, 13:02
+10/16
Din dosar au fost eliminate probe pe parcursul judecarii datorita modificarilor aduse legilor de catre PSD-ALDE-UDMR?
Din nou
Unforgiven [utilizator], Vineri, 14 februarie 2020, 13:04
-9/15
Asteptam postacii de dreapta sa ne lamureasca ca de fapt popii sunt cei mai corupti si au masini, case, sutane de aur etc!!

Coruptia sistemica din DNA cu dosarele (pre)facute pentru mimarea luptei anticoruptie este lasata deoparte, principalul aspect fiind popii care au masini si cer bani!
vb. unuia de pe FB
liviu_ [utilizator], Vineri, 14 februarie 2020, 13:13
+6/16
daca face un genocid de 5 mil de oameni poate primeste si el 3 ani cu suspendare...

mentalitate din 1100... nu poti sa condamni "omu lu dumnezeu" ca nici nu scrie prin biblie "sa nu furi"!

tara de kkt unde doar prostii ca mine nu fura!
Comentariu sters de utilizator
[anonim], Vineri, 14 februarie 2020, 13:27
-6/18
Securist șpăgar
Ochii_pe_voi [utilizator], Vineri, 14 februarie 2020, 13:27
+9/19
O noua pata pe obrazul Justitiei române, complice cu toti criminalii si infractorii.
borrr
------ [utilizator], Vineri, 14 februarie 2020, 13:27
+1/11
Nu stiu de ce ,dar nu cred in decizia de achitare,astfel omul cu joben din tuciuriu cum este s-a albit dar din pacate el tot ............ramane. Trist!!!!
Asta din cauză că are
nick24 [utilizator], Vineri, 14 februarie 2020, 13:37
+4/14
IMUNITATE!
De fraudat le-a fraudat, dar ...
Politia, clasa politica, biserica, justitia...
Tommy Bahama [utilizator], Vineri, 14 februarie 2020, 13:53
+1/11
si mai adaugati voi, ce au toate astea in comun? Sa traiasca bine pe banii prostimii.
si cine plateste ca l-a acuzat pe nedrept?
mike_the_hunter [utilizator], Vineri, 14 februarie 2020, 14:16
-3/17
Si cine plateste ca l-a acuzat pe nedrept? Ca l-a tarat prin instante? Ca a aparut la TV ca un preot corupt?

Arhiepiscopul Tomisului ar trebuie sa dea in judecata DNA si sa ceara ca procurorii care gresesc sa nu mai primeasca pensie speciala! Macar atat!
Normal
tudor74 [utilizator], Vineri, 14 februarie 2020, 14:24
+6/14
Ca doar in salile de judecata in sec 21 juri cu mana pe biblie, doar nu il trimiti la inchisoare pe unsul mai marelui zeu!

De faptul ca popimea ca organizatie are terenuri agricole, hoteluri, agentii de turism si cate si mai cate afaceri nici nu mai vorbesc!
Curios este ca popii niciodata nu sunt pedepsiti
farty [utilizator], Vineri, 14 februarie 2020, 15:08
+8/14
... decat de Dumnezeu. Si atunci, la ce ne mai chinuim cu anchetare, procese si alte balarii, cand putem spune din prima faptul ca ei au imunitate mai mare decat parlamentarii.

Apropo, se mai aude ceva cu cazul Barladeanu (n.r. episcopul de Husi care facea cu elevii din seminar facand abuz de putere, santaj etc)?
Ambasadori
un domn [utilizator], Vineri, 14 februarie 2020, 15:10
+7/9
CLSfinte de la Stuttgart
din pacate
liviu_ [utilizator], Vineri, 14 februarie 2020, 16:24
+6/10
cum curg minusurile pe acest site, dovedeste, inca odata ca suntem o tara profund habotnica si profund toleranta cu coruptia...

poti sa arunci in aer juma de tara, dar tot mai rau e daca te iei de un hot in sutana!
ahahah
liviu_ [utilizator], Vineri, 14 februarie 2020, 16:25
+2/6
"acuzatiile pe nedrept"

sa nu cumva sa ne atingem de biserica , o sa ne bata dumnezeu!

hai ma marsh de aici!

ala a furat de a rupt la fel ca si don daniello, tu doar esti un postac jegos care te foloseste de prostia romanilor care apara preotii by default (si pe tanacu au sarit o gramada sa-l omoare) ca sa acuzi DNA...

mash de aici!
suntem o tara de evu mediu
liviu_ [utilizator], Vineri, 14 februarie 2020, 16:27
+5/9
uitete doar cum reactioneaza lumea la aceste postari!

cum zice unu ca a fost scapat ca e popa, cum e bombardat cu minusuri!
daca spui asta despre orice alt om, nu se reactioneaza la ceva.

se comfunda popii cu religia si cu dumnezeu si nu realizeaza ca sunt niste entitati diferite si ca popii nu au nimic sfant in ei!

ma rog mai e si faza cu "da ce, a omorat pe cineva?"

tara corupta pana in maduva oaselor!
nu
noi2013 [utilizator], Vineri, 14 februarie 2020, 16:53
-5/7
Nu a scapat pentru ca e popa, cu pentru ca asa au spus mai munlte instante judecatoresti.

Poti spune ca judecatorul este corupt, dar in egala masura, procurorul de ce nu ar fi?! Este chiar asa de greu de crezut ca procurorii au ordine clare de a face dosare aiurea?! Justitia a devenit in Romania sperietoarea cu care se tin in frau politicienii, exact ca pe vremea lui Ceausescu
Și de ce plătim salarii uriașe
nick24 [utilizator], Vineri, 14 februarie 2020, 17:43
+4/6
și pensii MAI MARI CA SALARIU?
La niște ciudați care judecă mai rău ca unul cu salariu minim pe economie!
Și încă pa salarii și pensii speciale
nick24 [utilizator], Vineri, 14 februarie 2020, 17:47
+5/7
cât au 10 000 euro pe lună?
Merită!
Da! Să nu te iei
nick24 [utilizator], Vineri, 14 februarie 2020, 17:50
+2/8
de popi și de judecători...
Zi tu ca biserica nu fura!
Urzitoru [utilizator], Vineri, 14 februarie 2020, 19:41
+5/7
Biserica nu plateste impozite! Mai mult, popii iau 65% din salariu subventie de la stat! deci 65% din cat au ei chef, nu din salariul minim sau mediu... mai vad ei dupa ce trec un salariu de 6000 de lei, daca mai pun ei restul de 35% dupa aia! Eu nu consum vrajeala bisericeasca, prin urmare nu sunt de acord ca din banii mei sa fie subventionata! Biserica ar trebui sa functioneze ca un ong! cine pune botu sa plateasca! Stii tu, separarea bisericii de stat...
Ce sa mai vorbim de popi pedofili, popi care le iau casele batranilor pe promisiuni ca ii ingrijesc si ii ingroapa, ajutoarele date de primarie pt catedrala aia monstru, santajele dintre popii cu grad inalt, masinile de lux (audi a8, Maserati Cuatro porte...), cotizatiile luate cu japca de la oamenii timorati de la sat...
Asta nu e oprimare a poporului de catre biserica?
Bai tamaie, au fost ignorate
kkciosuldelahamangia [utilizator], Vineri, 14 februarie 2020, 20:51
+3/5
Dovezile procurorilor plus unele decizii ale ccr care sunt in favoarea infractorilor, ca exemplu, inregistrarile sri.
Au active de minim 2 miliarde euro
un domn [utilizator], Vineri, 14 februarie 2020, 20:51
+2/4
NEIMPOZITATE
sarmane @urzitor
Altiro [utilizator], Vineri, 14 februarie 2020, 22:05
-4/6
Singurul lucru care te oprima pe tine e ignoranta coplesitoare peticita cu 2-3 clisee de 'liber-cugetator'..Cat despre banii tai, fii sigur ca nu ajung la biserica, ei ajung in pensiile speciale ale zecilor de mii de fosti atei comunisti si securisti ai vechiului regim si tot nu ajung. Asa ca sunt completati din banii majoritatii romanilor(98%-cf.INStatistica 2011) declarati credinciosi in unul din cultele(18 la numar)legal recunoscute de statul roman, cei din a caror bani se ridica stadioane prin paduri si pante de deal sau se finanteaza ONG-uri ateiste care au ca obiect injurarea bisericii si lupta cu credinta romanilor. Sa fii sanatos!
Asa este, instanta a decis...
farty [utilizator], Vineri, 14 februarie 2020, 22:56
+3/5
Insa, sincer, nu cunosc abolut nici un caz in care un popa a fost condamnat. Nici macar Barladeanu, care, in orice alta tara normala, era inchis demult. Inclusiv in Romania ar fi fost inchis daca nu era popa. De Pomohaci nu mai zic, acolo e un caz in care probele nu au fost chiar evidente. Insa Barladeanu a corupt elevi din seminar (apropo, elevi fiind, doar cei din clasa a 12-a au peste 18 ani, deci ar fi putut intra lejer la pedofilie).
E aproape trecut postul de Vineri
un domn [utilizator], Vineri, 14 februarie 2020, 23:27
+3/7
Placutza Suedeza sa iti dau la Ultima Cena
Țapu' încornorat
BehehePapu [anonim], Sâmbătă, 15 februarie 2020, 8:18
+3/3
A scăpat borfașu. Judecători de tot rahatul, mânjiți de un popă. Ce rușine.
Tzapu inseamna Ceva
un domn [utilizator], Sâmbătă, 15 februarie 2020, 9:13
+4/4
Crezi ca Shpagoveanu constientizeaza ?
Ai net si"nu cunosti", parol?
Altiro [utilizator], Sâmbătă, 15 februarie 2020, 12:33
-3/3
Un simplu click si gasesti. Exemplu, "Ziare.com:Trei preoti, acuzati in cursul anului 2017 ca l-au santajat pe fostul episcop Corneliu Barladeanu, au fost condamnati joi, de catre magistratii de la Curtea de Apel Iasi, la inchisoare cu executare, sentinta fiind una definitiva, a declarat purtatorul de cuvant al institutiei, Diana Micu Cheptene." Inca ceva,odata dovediti infractori ei nu mai sunt preoti, la fel si Pomohaci care nici macar nu a fost condamnat definitiv.
Ce are asta cu spaga luata de PS?
midufi [utilizator], Luni, 17 februarie 2020, 9:41
+1/1
Ce libertate religioasa ? Ce comunism ?
Omul a furat, si e revopsit in alb prea cinstit...
E simplu, ce tot gavaresti acolo ?
De ce aperi tu hotii cu sutana ?
Sanatate si tie!
midufi [utilizator], Luni, 17 februarie 2020, 9:43
+1/1
Eu tot nu inteleg cum habotnicii ca tine tin partea hotilor cu sutana.
Daca e in sutana poate sa fure?
Unde scrie asta in biblie?
Sa fii sanatos!
Cum pe nedrept ?
midufi [utilizator], Luni, 17 februarie 2020, 9:44
+1/1
Asta ai inteles tu ?