1 € 1 USD 4,1999duminică 19 sep 2021
Versiune
Mobile
La Antena 3 aseara
mitg [utilizator], Sâmbătă, 11 august 2018, 14:21
+17/23
"Femeia-jandarm ar putea ramane paralizata"
Pai ce-ati facut doamna ministru?
omezu [utilizator], Sâmbătă, 11 august 2018, 14:23
+17/21
Le-ati stricat principalul motiv de propaganda securistilor din PSD, nu ca n-ar avea si altele. Pai reporterul ala de la Antena cred ca a intrebat de 4 ori daca are sau nu fractura de coloana. Tot astepta un DA, saracu'.
Ce minune!
imi_pasa_de_romania [utilizator], Sâmbătă, 11 august 2018, 14:27
+12/16
Prea Tristul Daniel, Doamne miluieste-l, a vindecat acest suflet muritor pe care toate posturile afiliate stapanilor erau gata sa-l declare pierdut.

Toti au insistat ca a fost justificat bazat pe aproape-moartea-jandarmeritei si iata cum totul se spulbera.

Ntz ntz.

Intrebare... daca era vorba ca portestatarii huligani o omorau in bataie dar de fapt vedem ca a fost o scena mai reusita ca cele de Bollywood (nu Hollywood), are sens sa insinuam ca a fost o inscenare regizata (a se nota ca stirea este despre o jandarmerita, nu un jandarm, pentru ca impresioneaza mai bine) si ca ei stiau magic pe cine sa ia? Si ca de-acolo filmul PSD s-a derulat?

Imposibil, ar insemna ca PSD minte si dezinformeaza. Nu se poate, doar PSD are un lider autentic!

https://www.hotnews.ro/stiri-politic-22637326-psd-teleorman-critic-iohannis-pentru-declara-iile-privind-violen-ele-ieri-nu-uita-psd-este-cel-mai-puternic-partid-datorit-unei-conduceri-bine-organizate-liviu-dragnea-lider-autentic.htm
si pe ceilalti
dani2018 [utilizator], Sâmbătă, 11 august 2018, 14:34
+12/16
batuti, gazati, loviti in piata i-ati vizitat, doamna ministru?
.
Toate nickname-urile erau luate [utilizator], Sâmbătă, 11 august 2018, 14:34
+11/15
Iar ăilalți 400+ de fraieri or fi și ei prin spitalele Capitalei, dar nu e important că așa a zis aneta 3.
Nu intelegi
imi_pasa_de_romania [utilizator], Sâmbătă, 11 august 2018, 14:41
+21/21
Ramane paralizata si are fractura de coloana, dar e bine si in afara oricarui pericol, stare e buna si nu a patit nimic. E un fel de jandarm Schrodinger.
Comment sters de user
qwerasdf [anonim], Sâmbătă, 11 august 2018, 14:49
+7/9
"nu e ce ma asteptam"
revo [utilizator], Sâmbătă, 11 august 2018, 14:49
+5/5
Asta spune totul. Crima cu premeditare esuata, spre regretul d-nelor ministri psd, care aveau nevoie de un jandarm mort, pentru a institui teroarea impotriva Capitalei.
Comentariu sters de utilizator
[anonim], Sâmbătă, 11 august 2018, 14:50
+7/7
Pai in declaratia de presa...
Groove_Ozy [utilizator], Sâmbătă, 11 august 2018, 14:52
+7/7
....martalogul de la jandarmerie mai avea putin si pisa ochii povestind cum s-a chinuit el sa explice parintilor fetei ca va ramane paralizata pe viata.
Inainte de a te face de cacat pe posturile de televiziune nationale informeaza-te.
Sa inteleg ca toata conferinta de presa a fost o minciuna bazata pe dezinformari?
Cica are sentimentul datoriei indeplinite
Ochii_pe_voi [utilizator], Sâmbătă, 11 august 2018, 14:54
+7/7
E si ea o huliganca din banda de brute numita JANDARMERIA ROMANA (-securitatea psd-alde-udmr)
Comentariu sters de utilizator
[anonim], Sâmbătă, 11 august 2018, 14:54
+12/12
Unii vor plăti
Ochii_pe_voi [utilizator], Sâmbătă, 11 august 2018, 14:58
+5/5
Pentru brutalitate animalica. Ei inca mai cred ca mafia PSD ii va apara. Nu !Vvor fi judecati ca niste brute ce sunt, si condamnati pentru violenta. Ha ha ha
Jandarmeria
DanielSurpateanu [utilizator], Sâmbătă, 11 august 2018, 15:03
+7/7
Cine a bagat femei in fortele de anti-riot nu are voie sa joace cartea - dati in femei! Este noaptea mintii!
Femeia avea antrenament de omorat oameni si putea sa-l exercite linistita pe manifestanti deoarece Jandarmeria nu are elemente de identificare (inclusiv faciale) atunci cand ei sunt imbracati complet,
Plus - doamna a semnat contractul de munca in care stie ce riscuri are jobul - riscul de a omora si de a fi omorat. Nu poti fi revoltat sau plans cand ti se intampla un risc asumat si filtrat prin creier.
....
ak33 [utilizator], Sâmbătă, 11 august 2018, 15:07
+2/6
Nu se mai lupta pentru viata domnisora jandarm, ca asa se zicea la Latrina 3
Ma bucur...
Gigi Kent [utilizator], Sâmbătă, 11 august 2018, 15:08
-3/5
Ma bucur nespus ca e bine.

Pe de alta parte daca 5 sunt spitalizati, unde or fi cei 400 de raniti? Ah ... au venit smurd-ul si le-a dat ceva pentru gazele iritante. Mare lucru ... bine pa!
si totusi
lp [utilizator], Sâmbătă, 11 august 2018, 15:18
+5/7
jandarmul-femeie era inarmata cu pistol de 9 mm. De ce ? Jandarmii vin inarmati "sa ne pazeasca" ..... de cine ?! cred ca ne-am lipsi de paza lor, cu iz de crima premeditata
Si
paulbutoi [utilizator], Sâmbătă, 11 august 2018, 15:26
+4/6
sa nu uitam sa punem o intrebare simpla :
ce cauta o fata de 23 de ani in trupele de interventie ( represiune ) ?
Ce sens are ?
Plus ca in film se vede cum camarazii ei nu fac nici o incercare de a o recupera .
Penibil !
E cusuta rau cu ata alba .
Nu aveti habar , dna Pintea !
paulbutoi [utilizator], Sâmbătă, 11 august 2018, 15:34
+4/4
Nu l-ati ascultat pe dl. Enache la 10,15 :
" Cel mai greu moment a fost cand a trebuit sa le spunem parintilor colegei noastre ca poate ramane paralizata pe viata "
Mai informati-va !
Ca doar nu mintea / manipula emotional purtatorul de cuvant al Jandarmeriei Romane !
In nici un caz !
Pentru ca el este militar , ofiter superior .
Adica " om de onoare " .
Romanas verde , de-al nostru !
as intelege
g01an [utilizator], Sâmbătă, 11 august 2018, 15:35
+2/2
inteleg sa vrei sa calmezi spiritele, dar cum sa spui ca este "foarte bine" dupa incidentul respectiv? asa putin discernamant sau empatie sa ai? in mod sigur nu este bine, nimic nu este bine in tot ce s-a intamplat.
Nu,
fat.cat [utilizator], Sâmbătă, 11 august 2018, 15:36
+6/6
ca aia isi revin si singuri, nu trebuie sa fie pupati in cur de doua ministre, de fata cu presa, ca si madam Dan a tocmai a fost sa-si viziteze si ea “colegii”. Pulimea batuta cu bastonul, gazata si insultata de acesti eroi ai ordinii publice e irelevanta pentru aceste cucoane de stat. Cat despre scuze, pareri de rau sau urari de insanatosire grabnica, nici nu poate fi vorba, bineinteles. Unde ne trezim, sa avem asemenea asteptari?
hematom
Ilidia [utilizator], Sâmbătă, 11 august 2018, 15:41
+3/3
Nu va speriati, are si ea o vanataie.... Ce-o fi cautat sa se bage in ciorba aia printre jandarmi?
Eu cred ca
TudoracheCopilulDeDiamant [utilizator], Sâmbătă, 11 august 2018, 15:46
+6/8
daddy ar fi in stare s-o paralizeze, s-o faca victima a protestului. De fapt, intentia a fost ceva mai grav, altfel nu-mi explic cum sa pui o femeie fata in fata cu huligani si cum a fost lasata, doar ea si colegul ei, in mijlocul galeriilor. Ori incompetenta, ori premeditare.
sa fie sanatoasa
gatsby [utilizator], Sâmbătă, 11 august 2018, 15:53
+5/5
victimizarea fortelor de represiune imi suna cunoscuta de la mineriade... Rusine securistilor din jandarmerie pentru lipsa de profesionalism! Cefe late, muschi si pumni, lipsa creier la purtator, astia-s bodyguarzii lui suleiman de teleorman, jandarmeria reciclata din fortele de secu ceausiste!
Pai...
paulbutoi [utilizator], Sâmbătă, 11 august 2018, 16:07
+3/5
Dv enuntati o chestie elementara , de bun simt :
" Cine a bagat femei in fortele anti-riot nu are voie sa joace cartea - dati in femei "
Problema este ca pesedeii nu cunosc notiunea de " bun simt " .
Si , evident , nici slugile lor - care sunt platite copios din munca / banii cetatenilor -nu au auzit de " bun simt " .
Ma bucur ca e bine
MakeRoGreatAgain [utilizator], Sâmbătă, 11 august 2018, 17:12
+5/5
Ma bucur ca e bine, pentru ca din filmari si-a luat-o rau de tot.
Eu ma mir ca se trece totusi cu atata usurinta. Nu cred ca un om normal la cap ramane fara urmari in plan psihologic dupa asemenea bataie.

Ramane total inexplicabil pentru mine cum colegii jandarmi i-a lasat pe cei 2 practic singuri in mana multumii, fara sa intervina.
Poate imi explica si mie cineva, poate d-na ministru
Comentariu sters de utilizator
[anonim], Sâmbătă, 11 august 2018, 17:14
+4/8
Nu doar acolo
imi_pasa_de_romania [utilizator], Sâmbătă, 11 august 2018, 17:38
+6/6
Citeste articolul despre reporterul HotNews. Este vorba de un "civil" in alb care da ordine Jandarmilor. Mai sa fie. Sa inteleg ca erau mai multe tipuri de infiltrari intre protestatari? Nu doar agitatori, dar si spioni?

Sunt curios de ce nu declara Jandarmeria nimic despre asta. Mai curios sunt de ce nu intreaba nimeni nimic despre asta. Si mult mai curios sunt ce ar raspunde Jandarmeria pe subiectul asta... Dar na, visez...
S-a angajat in Janfarmerie
Inapasevedeinvers [utilizator], Sâmbătă, 11 august 2018, 17:57
+6/6
Nu la gradinita de copii.
Este egala cu colegii ei, nu i se vede sexul din armura.

Nimic despre faptul ca nu colegii au scos-o din gramada ci civilii. Un cuvant de multumire ceva?
Ba, unul dintre galonati zicea ca colegii s-au intors si i-iau recuperat. In realitate erau sa si-o ia de la jandarmi chiar civilii care i-au aparat.
pai toata jandarmeria e paralizata
kkciosuldelahamangia [utilizator], Sâmbătă, 11 august 2018, 18:03
+5/5
actioneaza la ordinul psd, o institutie de stat actioneaza la ordinele unui singur partid, iar asta e foarte grav.
Individul...
naitza [utilizator], Sâmbătă, 11 august 2018, 18:31
+4/4
...cel in tricou alb, cred ca-i coordona pe huliganii proaspat eliberati de tudorel.
ai remarcat cum era imbracat "civilul"?
revo [utilizator], Sâmbătă, 11 august 2018, 18:42
+5/5
in alb si cu zdreanta rosie la gat! marca PSD!

trebuie sa mai fi fost si altii, era semn de recunoastere, sa nu cunmva sa fie batut din greseala.
normal
bokila1 [utilizator], Sâmbătă, 11 august 2018, 20:25
-3/5
si cei batuti in filmele cu chuck norris sunt bine mersi....si alea sunt mai pe bune decat piesa de teatru de ieri.
Intai s-a stabilit scena, apoi s-a montat camera, apoi au trimis aiurea doi jandarmi baiat si fata sa iasa din dispozitiv.
cei care au parut ca o lovesc dur, actori in piesa, nu vor fi identificati niciodata.
chiar si cei mai odiosi huligani, beti si drogati, nu vor lovi o femeie politist sau jandarm
SUNT JALNICI SI TICALOSI
Ce vreau eu?
Orizont [utilizator], Duminică, 12 august 2018, 8:09
+3/3
Sa se gaseasca CINE anume a dat acel anunt de la jandarmerie cum ca ar fi suspiciune de .... sa gaseasca cine a dat acel comunicat si sa fie dat afara si eventual judecat pentru instigare la violenta (ca s-a urmarit ca lumea sa ii urasca pe protestatari).

Sa fie dati afara si judecati si cine a dat ordin pentru violentele comise de catre jandarmi

Sa fie dati afara si judecati jandarmi care au actionat ca adevarati huligani si au lovit in oameni pasnici.

Politia, jandarmeria, SRI-ul poate ne spune si noua cine e acel individ care tot apare in imaginile de la TV si pe net, acelasi personaj care e bodyguard-ul lui Dragnea si l-am vazut cu toti vineri seara cu bita lovind jandarmii. Noi tot il vedem in imagini si sint sigur ca jandarmeria si SRI stiu prea bine cine este.

Se se faca o ancheta si sa aflam si noi cine sint acei instigatori (nu ma refer la cei bagati in dube fara motiv), am vazut imagini cu instigatori care aveau legitimatii si intrau intre rindurile jandarmilor, am vazut instigatori care susoteau cu jandarmii ca intre prieteni.
Nu vezi cavantul "poate", deci a fost o
xrogo [utilizator], Duminică, 12 august 2018, 9:11
0/2
suspiciune care nu s-a confirmat, tot asa cum voi credeti ca guvernul va cadea, o suspiciune neconfirmata!
nu se va intampla niciodata
revo [utilizator], Duminică, 12 august 2018, 9:35
+2/2
vezi dosarele Revolutiei si Mineriadelor.

Chiar si dupa ce au fost nevoiti sa redeschida dosarele, fac scut in fata criminalilor acestui popor, pentru ca toti sunt o apa si un pamant: partidele, parlamentul, guvernul, presedentia, serviciile, armata, toti sunt strans uniti prin legaturi de rudenie, de afaceri, de furturi, de complicitati, de crima.
E simplu !
paulbutoi [utilizator], Duminică, 12 august 2018, 10:13
0/0
Incidentul s-a petrecut cam la ora 23 .
Declaratia lui Enache a fost la ora 10 .
Putem sa ne inchipuim ca timp de vreo 9 ore nu i s-a pus fetei diagnosticul la Spitalul de Urgenta .
Sau putem sa consideram ca pana la ora 7 se stia fara dubiu care este diagnosticul si starea fetei .
Iar Enache incerca o mica manipulare emotionala .
Mintind constient .
Asa cum a facut pe tot timpul conferintei de presa .
Noi alegem .
Putem folosi si oleaca de logica elementara .
Daca putem .
Surprinzator ,
paulbutoi [utilizator], Duminică, 12 august 2018, 13:06
0/0
s-ar putea sa spuna adevarul .
Partial .
" Colegii ei sub acoperire " ar fi fost -probabil - informatia completa .
Pentru ca in grupul de civili care ii protejeaza - si ii duc spre colegii lor in uniforma , aflati la vreo 20 / 30 m , care nu fac nici un gest pentru a-i recupera - sunt cativa tipi inalti si svelti , care actioneaza ca la carte si determina dinamica necesara grupului .
Dar asta adauga o alta coincidenta la lungul sir de tulburatoare coincidente vizibil initial :
fata , de 20 ani , in detasamentul de interventie / represiune , abandonata de colegi exact in zona cu huligani , salvata de un grup de colegi in civil aflati intamplator exact in locul acela .
Si folosirea intensiva a incidentului in justificarea interventiei jandarmeriei / compromiterea mitingului .
Inclusiv in declaratia purtatorului de cuvant al Jandarmeriei Romane , Georgian Enache , la aproximativ 11 ore de la producerea incidentului
Moment la care e de bun simt sa presupunem ca se cunostea fara dubiu diagnosticul pus fetei - hematom .
Misto , nu ?
Strategii straluciti din jandarmerie
PopescuMaria [utilizator], Duminică, 12 august 2018, 17:54
+1/1
Poate isi da seama si domnisoara jandarm cam cat le pasa superiorilor ei de ea. Ce strateg stralucit din jandarmerie trimite in prima linie de conflict o domnisoara de 20 de ani? S-au terminat barbatii caliti in lupta din jandarmerie? Sau aia erau ocupati sa gazeze femei, copii si oameni cu mainile sus. Pe duduile astea le trimiti la defilare de 1 decembrie, la dialog, nu in linia intai la bataia cu huligani. Dar poate ai nevoie de o victima ca sa te vaiti pe la tv........si dupa ce au trimis-o sa se bata cu unii de trei ori cat ea, vine doamna Carmen Dan si o mangaie pe obrajori...Sper ca si-a dat seama domnisoara cam cat le pasa de ea...A, si doamna Carmen Dan a stat in minister pana la 3 noaptea si nu s-a bagat. A stat linistita intr-un colt si a crosetat un guleras....
E posibil!
Inapasevedeinvers [utilizator], Luni, 13 august 2018, 15:12
0/0
Mi-a trecut si asta prin minte, dar de regula ma feresc sa fac speculatii de tip conspirationist. A mai aparut si o declaratie a unuia dintre cei care au protejat-o in acea busculada.
Mai apoi a mai aparut si o inregistrare de la Libertatea cu fata, mergand flancata de colegii care au preluat-o si pe care-i intreaba "unde m-ati dus fratilor..." in sensul ca "in ce m-ati bagat...?".
Practic au bagat-o in bataia inamicului in modul cel mai cinic. Halal strategie!
N-as vrea sa fiu in pielea comandantilor ei in cazul unei actiuni de front adevarate - glontul camarazilor pe care ii trimiti aiurea la moarte poate fi mai aproape decat cel al inamicului.