1 € 1 USD 4,1087vineri 14 aug 2020
Versiune
Mobile
Erata
AlinBejenaru [anonim], Vineri, 3 februarie 2017, 14:50
-19/27
Pertinent articolul, dar anii prezentati la inceputul articolului sunt gresiti. Ba 2015, ba 2007...
Aide capu' nostru!
Muncitorul [utilizator], Vineri, 3 februarie 2017, 14:56
+45/49
Astia sunt monstrii pur si simplu! Draci iesiti din iad. Ce creaturi Doamne!
domnule Tapalaga
xanti [utilizator], Vineri, 3 februarie 2017, 14:58
-64/72
Nimic nu va convine.
Nu vreti cumva o revolutie ,exact ce vor rusii in Romania adica ,DESTABILIZAREA ROMANIEI.
Manifestatiile sunt suspect de comandate din exterior asa cum a spus Dragnea.
Nu i-ai vazut pe aia cu pancarta
MasP [anonim], Vineri, 3 februarie 2017, 15:04
+32/34
"Soros daca vezi asta sa stii ca n-au sosit banii"
exterior
hamurabi [utilizator], Vineri, 3 februarie 2017, 15:04
+37/39
Unii oameni sunt tampiti altii hoti, nu stiu in care categorie esti !
Banditii sunt
doi si-un sfert [utilizator], Vineri, 3 februarie 2017, 15:05
+17/17
din pacate la putere, cu ajutorul prostilor.
In acest moment, din pacate, Dragnea si clanul lui nu mai pot fi opriti dect prin actiuni de forta. Mafia s-a lansat intr-o actiune de totul sau nimic si nu va ceda dect atunci cand va fi calcata pe gat si nu va mai putea sa respire.
Grup infractional organizat falimenteaza Romania
24alex24 [utilizator], Vineri, 3 februarie 2017, 15:06
+22/22
Dragi români, in aceste zile este ultima noastră șansă pentru următoarele două decenii să prevenim un dezastru național. Să dovedim că românii nu sunt mămăligi și nici proști, așa cum ne cred prădătorii din PSD/ALDE.

Este incredibil cum se ruinează o țară ziua-n amiaza mare de către scursurile societății ajunse miniștri, prim-miniștri, parlamentari și șefi de partide...

Ar trebui să iasă milioane de oameni in stradă, nu sute de mii! Dacă cedăm azi, România e pierdută. Oameni buni, cum pot fi votați tâlhari la conducerea unei națiuni?
bai xanti,
NWalker [utilizator], Vineri, 3 februarie 2017, 15:06
+40/42
tu gandesti cu buca stanga sau cu aia dreapta?!
Omul spune aici cu dovezi ca eu si tu si ai tai urmeaza sa fim furati si jecmaniti in ultimul hal si tu o dai inainte cu "destabilizarea Romaniei".
Stiu ca ai si strofa a doua cu Soros, mai sunt cantecele cu homosexualii, Negru Imparat, Tom si Jerry dar alta explicatie la faptul ca tu le canti incontinuu nu exista decat ca: ori esti imbecil ori esti unul din astia pusi pe furt si plangi ca ti se ia jucaria! Astia ca tine indiferent ca se vorbeste de economie, justitie, energie, coruptie au un singur raspuns "Soros vrea sa rupa tara".
Ai bunul simt, si daca nu multumesti celor care iti deschid, ochii macar taci dreaq!
Cand au aparut celebrele coduri ale lui Bica
xrogo [utilizator], Vineri, 3 februarie 2017, 15:07
-26/28
asumate de Boc si compania,fara discutarea lor in societate,coduri cu sute de articole neconstitutionale,domnul Dan Tapalaga nu cracnea de loc,el era ziaristul de casa al Basescului si toate erau bune si frumoase!
-
Made in Romania [utilizator], Vineri, 3 februarie 2017, 15:08
+36/38
Nu sunt monstri. Sunt doar poiticienii pe care romanii i-au votat cu manutele lor, in decembrie 2016. ;-)
Greatza
Muncitorul [utilizator], Vineri, 3 februarie 2017, 15:10
+13/13
Astia nu fac decat sa se gandeasca toata ziua cum sa faca rapt din banul public. La ei sunt legile si au toate mecanismele astfel incat sa devina veritabile capusi ale Romaniei. Asa au trait din veci si in ultimul timp li s-a subtiat hrana. Acum au dat spargerea si vor sa se intinda peste tot fara intoarcere!
Folositi cu incredere ochelarii de vedere
ArgusRO [anonim], Vineri, 3 februarie 2017, 15:11
+8/14
De cal, daca altfel nu se poate!
Nu apar nicaieri in articol anii 2015 si 2007.
evident sunt multe interese geopolitice in piata..
demaGOGU [utilizator], Vineri, 3 februarie 2017, 15:11
+7/13
...dar daca Dragnea a batut palma cu Poutine?
Ce trebuie facut?
danut1 [utilizator], Vineri, 3 februarie 2017, 15:11
+13/13
Anulat OUG 13, 7 etc cat mai curand ca sa nu-si produca efectele.

Dat jos guvern
Dat jos parlament pentru ca ele nu mai reprezinta vointa poporului

Organizat alegeri anticipate, daca dupa alegeri, tot borfasii de la PSD ies invingatori, inseamna ca suntem o tara de idioti, si ne meritam soarta.

Asta e o lectie dura, de tinut minte pentru toti blazatii care nu au iesit la vot. Acum inteleg si ei poate, ca hotii nu au mama nu au tata si sunt in stare sa-i vanda la bucata pe toti fara pic de mustrare a constiintei, pentru ca borfasii nu au constiinta.

Dupa ce se rezolva si cu alegerile, trebuie reglementata toata treaba, si date legi dure anti furt manifestat in orice forma: furt, abuz, etc
si dat ani grei de puscarie sa nu mai vada lumina zilei pentru o lunga perioada de timp, ca sa fie invatare de minte pentru toti cei care le trece prin gand sa incerce.

Daca nu se face asta, o sa fie in cel mai bun caz ce a fost si pana acum, adica borfasii dau legi sa fure si noi ne chinuim sa-i blocam cumva, adica o bataie in mocirla si o balacareala totala, si intre timp tot noi pierdem pentru ca tara sta pe loc, sau face pasi inapoi.
200.000 lei
gabriel4west [utilizator], Vineri, 3 februarie 2017, 15:13
-7/13
Cum adica - "Sa nu raspunda penal pentru abuz in serviciu. Sa poata fura cu legea in mana fara sa poate fi anchetat si, mai ales, sa poata fura cat vrea, fara limite, " - ca parca abuzul avea o limita pana la care trecea de la legea penala la legea adninistrativa - 200.000 de lei ... nu ?? -
Bravo Tapalaga!
Kevi [utilizator], Vineri, 3 februarie 2017, 15:13
+12/14
Esti cainele de paza a democratiei! \o/
puteti da mai multe dovezi?
tahomir [utilizator], Vineri, 3 februarie 2017, 15:14
+9/9
Chiar e adevarata acea licitatie ptr mobiler stradal, licitatie ce pare cu dedicatie? Cred ca ptr buna informare a cititorilor mai multe detalii si dovezi ar fi binevenite
Infantil...
blackarrow [utilizator], Vineri, 3 februarie 2017, 15:14
+11/13
n-ai inteles nimic
Cine o destabilizeaza
MrMeisenshi [utilizator], Vineri, 3 februarie 2017, 15:14
+18/20
si o falimenteaza mai mult decat patronii tai? Trebuie mers pana la capat: astia nu mai pot ramane la guvernare.
solutie
dum_i [utilizator], Vineri, 3 februarie 2017, 15:14
+10/10
Trebuie pichetate zilnic toate sediille psd.
Trebuie abordati membrii simpli ai psd, lipitorii de afise si platitorii de cotizatie, carora nu le iese nimic din toata nemernicia asta.

Romanii din strainatate, printre care si eu ma numar, trebuie sa trimita scrisori ambasadei din romania a tarii in care rezideaza si guvernului tarii in care rezideaza. Trebuie lobby pur si simplu, altfel nu merge.

Iar ONG-urile de buna credinta trebuie sa sesizeze dna pentru orice astfel de abatere
la obiect
tahomir [utilizator], Vineri, 3 februarie 2017, 15:17
+19/21
Nu stiu ce si cum vor rusii dar iti spun ce vor multi, tare multi dintre cei ce sunt la proteste.
Ai ghicit! O REVOLUTIE!
Dupa care PSD sa devina istorie, se poate muta la Antipa ca tot e in zona. Sectia de lighioane nesuferite, urate si periculoase.
domnule Xanti
Tiberian [utilizator], Vineri, 3 februarie 2017, 15:18
+14/14
Nimic va convine - ca nimic mai ramane dupa distrugerea PSD.
Destabilizarea Romaniei se face prin coruptie acuta, hotie pe fata, justitie oprita, scoaterea puscariasilor din inchisori - oare cine face jocul Rusiei daca nu PSD?
Oare manifestarile de pitici pe creier ale dumitale de unde sunt comandate?
Use your brain!...
ArgusRO [anonim], Vineri, 3 februarie 2017, 15:20
+13/13
Cate generatii de acum inainte vreti achite lacomia guvernantilor PSD-ALDE?
Aveti nevoie de inflatie pentru a achita mofturile lacomiei Guvernului GrinDragnea?
Faptul ca actualii guvernanti sunt filorusi inca de pe vremea lui Taica Ion Iliescu nu va pune ganduri?
Evident, intrebarile de mai sus nu sunt retorice.
idiotule !
Myo [utilizator], Vineri, 3 februarie 2017, 15:22
+14/14
Codurile asumate de Boc si compania, aveau cu siguranta multe lacune, dar nu pradau tara asa cum face banda lui Dragnea.
Citeste idiotule si o sa vezi diferenta !
Si daca?
AlinBejenaru [anonim], Vineri, 3 februarie 2017, 15:23
-12/24
Si daca greselile au fost corectate intre timp, dar comentariul a ramas neschimbat?

Folositi cu incredere creierul! De furnica macar, daca altfel nu se poate!
domnule xanti
Ochiul lui Horus [utilizator], Vineri, 3 februarie 2017, 15:26
+12/12
Daca va convin toate aspectele mentionate, va rog sa va faceti publica identitatea.
Ma voi ocupa personal de situatia dvs pentru ajunge in tabara de munca fortata la canalul Siret-Baragan in care vor fi si alesii sau sponsorii dvs.
Unde-s multi puterea creste,
Baraganul cu drag rodeste!
Ai gandit singur asta
doi si-un sfert [utilizator], Vineri, 3 februarie 2017, 15:28
+6/6
sau tI-a soptit cineva de la partid?
Mare-i gradina lui Dumnezeu!
dom tapalaga are o misie
om simplu din multime [utilizator], Vineri, 3 februarie 2017, 15:34
-15/15
jos guvernu !
ca e hotzi ! :-)

primarii incep lucrari de drumuri, scoli, dispensare, gradinite. e normal ca nu poti face o treaba ca lumea, atunci cand ai bani pt. fundatie numai, iar la anul ridici peretii, urmand ca acoperisul sa'l terimine primaru' ales in mandatul urmator.
cam asa s'a lucrat si se lucreaza.

necazul este ca securitatea si precurorii nu iar mai putea agatza pe indezirabili.

niciun primar nu poate face plati fara justificare..
iar daca fura, nu e abuz in serviciu, e furt.
dna sa se mai ocupe de cazuri adevarate, sa'l prinda pe dragnea cu furtisaguri, ca nu s'a imbogatit prin munca cinstita. nu pe abuz in serviciu, sa'l scoata numai din politice. sa dea banii furati.

de fatpt, toata vanzoleala este lupta lui herr primar de cotrocesti sa dea jos guvernu lui dracnea.

sa presupunem ca'i iese, il pune pe ciolos, pe neicusor dan sau pe turcana.
psd va putea face exact ce face niamtzu, sa scoata zecile de mii de suporteri in piata.
si o luam de la capat.

iar securitatea isi vede de ce stie bine, controlul intregii societati.
d'aia din ce in ce mai multi romani isi cumpara bilete one way....
da ma
hot news [utilizator], Vineri, 3 februarie 2017, 15:37
+7/9
comandate din Bulgaria si Moldova cel mai probabil,ca am vazut ca se solidarizeaza cu protestele din tara.
O fi dat Iohannis niste telefoane si o fi trimis sri-ul si pe acolo sa comande proteste de solidaritate cu romanii !?
E normal sa nu -i convina d-lui Tapalaga si nici noua ,nimic din ce legifereaza furtul..daca asta este replica si logica ta dupa ce ai citit acest articol.. ori nu esti roman ori..nici nu mai stiu ce sa zic..
Cum poti fi tu, deacord cu furtul ?
Deja se pregatesc de licitatii
Magdalena B [utilizator], Vineri, 3 februarie 2017, 15:41
+6/6
http://www.viata-libera.ro/politica-administratie/85010-proiect-de-amenajare-urbana-demarat-de-primaria-galati
sigur
om simplu din multime [utilizator], Vineri, 3 februarie 2017, 15:42
-23/25
tapalaga are o serioasa experienta in management public, adminstratie, a fost primar, sef de judet.
le stie !
io zic sa nu se mai da bani de loc la primari si sefi de judete, ca tot ii fura. :-)
imediat
hot news [utilizator], Vineri, 3 februarie 2017, 15:43
+7/7
''HotNews.ro va prezenta pe larg acest caz uluitor de licitatie cu dedicatie pe o suma astronomica.''
Vine ,vine!E pe ''topogan''.
Asteptam cu interes
Domnule (sunteti un domn, nu?) .. Xanti ...
Alius [utilizator], Vineri, 3 februarie 2017, 15:45
+12/14
...cred ca orice om logic iti da dreptate. Nu te mai uita in "gura" postacilor de pe hotnews, postaci care, stim cu totii, chiar si ei, ca sunt platiti de Soros (marea majoritate) si de Ratiu (cativa, ca lui Ratiu - RIP- i-au mai ramas ceva bani, droguri si masini de tiparit bani dupa mineriada din 1990, mineriada care tot de Soros a fost finantata).

Tot ce a facut dracnea pana acum (pardon, mult iubitul si stigmatul nostru dracnea), adica: pregatirea OUG, fara a fi anuntata, fara a o pune pe ordinea de zi, data in mod banditesc pe timpul noptii, cat si contnutul acestei OUG, ultrasii etc.. toate acestea sunt facute doar si numai pentru amaratii aia din inchisorile supraaglomerate, pentru ca stim (iarasi) cu totii, ca daca nu se dadea aceasta OUG de care beneficiaza circa 2-3000 de detinuti (din cei 9000 care sunt considerati ca supraaglomereaza inchisorile), intr-o saptamana plateam la CEDO 80 de milioane de ieuroi.

Asadar si prin urmare (cum spune zicala) dracnea (pardon, iarasi, mult si iubitul etc) este un adevarat patriot. Ceea ce asta, cum ii zice aaaa, tapalaga asta scrie pe-aici sunt doar niste manifestatii ale unei frustrari mocnite care vine din faptul ca si el ar vrea sa fure ca domnul dracnea si ai lui 40 de hoti si nu poate domnule Xanti, pentru ca in aceasta OUG nu e nimic pentru ziaristi. Adicatelea e nu pot sa fure si sa fie aparati de lege, asa cum este ea legiuta de legiutorul ales legal de romani si ma refer la dracnea asta al tau. Pardon, al nostru, fratioare.

Te pup pe botic si te astept cu petardele in piata!!!

P.S.:si io zic ca manifestatiile astea sunt comandate din iexterior (se vede ca toate asa-zisele personalitati care sunt solidare cu manifestantii, erau in exterior la un moment data). Manifestatiile astea sunt foarte toxice si nu sunt vointa majoritatii, asa cum erau, de exemplu, manifestatile impotriva dictatorului Basescu, sustinute din interior (interiorul latrinelor), la care au participat 2000 de oameni in toata tara.
Te intreb ce te-am intrebat si aseara
CaiusCosades [utilizator], Vineri, 3 februarie 2017, 15:47
+9/9
nu te-ai saturat de cate minusuri primesti ? esti postac platit la bucata sau vreo specie de masochist ?
Articol intru luminare si desteptare
Plexus [utilizator], Vineri, 3 februarie 2017, 15:49
+9/9
Salut acest articol. Ar trebui sa nu fie unul izolat, ci sa faca parte dintr-o ampla campanie mediatica prin care sa li explice oamenilor care este impactul unor astfel de prevederi. Este rolul presei: sa informeze si sa analizeze.

Suspendarea articolelor este inacceptabila, avand in vedere efectele catastrofice pe care le va genera. Constanta, de exemplu, a fost distrusa si praduita, fara astfel de "facilitati normative". E un oras in care domnesc decrepitudinea si subdezvoltarea si in care nu lipsa de resurse bugetare a fost problema.

Vorbim cu ironie, dispret sau neputinta despre domnia baronilor locali, dar astfel de masuri care ii avantajeaza direct trec neobservate sau declanseaza reactii de mica amploare, desi ne vor afecta pe toti.
Dan Tapalaga continua prezentarea acapararii
Susufler0 [utilizator], Vineri, 3 februarie 2017, 15:50
+11/11
Romaniei in timp real, inceputa de Radu Petreanu pe blogul sau !

Iata inca un motiv in plus sa protestam impotriva OUG, impotriva dezincriminarii abuzului in serviciu.

Cum spuneam acum circa o saptamana Dragnea si ai lui vor sa-si rezolve trecutul penal prin Legea Gratierii si viitorul penal prin OUG nr 13 de modificare a Codului Penal.

Dar albirea cazierului si asigurarea impunitatii penale pt viitor doar nu erau sa fie facute asa, de amorul artei. Scopul lor era acela de a asigura terenul pt viitorul jaf fenomenal al tarii.

Suspendarea pt un an de zile a articolelor din Legea Finantelor Publice care asigura respectarea disciplinei financiare si respectiv care sanctioneaza dpdv penal incalcarea acestei discipline, coroborat cu cele aproximativ 30 de miliarde de lei alocate Bugetului Ministerului administratiei locale arata ca pesedistii de la orase si sate sunt gata sa jefuiasca legal resursele tarii, fara a se teme de ceva.

Pare ca ei nu mai au nici frica, nici rusine. Daca rusine nu putem sa-i facem sa le fie, de infricosat insa putem sa-i infricosam, in asa fel incat sa-i determinam sa dea inapoi si sa abroge OUG.

Pt asta trebuie sa continuam protestul masiv in toata tara !

Ieri au iesit sa protesteze oameni in aproape 70 de orase din Romania si din strainatate. De la cativa oameni, pana la cateva zeci de mii !

PS. Ce-ar fi ca maine sa fim vreo 200 k in Bucuresti si mult mai multi de-atat in restul tarii ?

PPS. Hai, ca se poate !
Esti copil ?
gamma [utilizator], Vineri, 3 februarie 2017, 15:52
+8/8
Faci mai multe licitatii cu prejudiciul sub 200000 lei . Adica diferenta intre un catel cu os pe bune si altul cu dedicatie .

Daca idiotii au votat psd o sa vada ei pe dracul cand n-or mai avea apa si curent electric pentru ca banii s-au dus pe marele jaf si nu pe intretinerea unei infrastructuri din ce in ce mai imbatranite .
dar,
om simplu din multime [utilizator], Vineri, 3 februarie 2017, 15:55
+4/8
mai exista si altii, mojicii.
de obicei siun postaci.
are lumea ceva cu voi, clar
bogdan1477 [utilizator], Vineri, 3 februarie 2017, 15:58
+9/9
Nu numai ca tapalaga n-a zis nimc, da' nici ambasadele occidentale, nici CE, nici PPE, nimeni. Oare de ce?

Iti zic eu de ce, pentru ca prevederile alea nu lagalizau hotia. Si daca se da lege si CCR nu o blocheaza, tot in strada ne vedeti. Daca modificarile la ordonanta PSD re rezumau doar la punerea in acord cu CCR, fara legalizarea hotiei, ar fi miriit citiva ca nu e deontologic si gata.
aha, pai asa sa ne spuna
om simplu din multime [utilizator], Vineri, 3 februarie 2017, 15:58
+3/5
autorul, ca ordonanta s'a dat tot cu dedicatie, numai pt. primarii si sefii de judete psd-alde !
acu' mai vii d'acasa...
sa vedem...
subcultura [utilizator], Vineri, 3 februarie 2017, 16:00
+8/8
e vorba de o primarie de sector. Ca bucurestean, ma gandesc, cam care primarie e cea mai penala?!! (nu, nu cea generala, de sector zic)... aaa (aici creierul imi zice "alta intrebare") ... of course, primaria sector 3! dl Negoita.
Goagalim repede si peste ce dam: contract de furnizare mobilier urban, valoare 782,886,044 RON!!!
Oh yes!
http://www.infocentrum.ro/licitatiiseap.php?domeniu=Mobilier&contract=1&seap=1&sdate=31&trim=Cauta
Detaliile banuiesc ca sunt in SEAP, deci asteptam articolul detaliat!
exact
badia [utilizator], Vineri, 3 februarie 2017, 16:03
+6/6
Aveti dreptate cu destabilizarea tarii. Dragnea si gasca lui o destabilizeaza.
Este o solutie simpla de a opri manifestatiile: abrogarea ordonantei. De ce au dat-o cu atita graba?
Sa se poarte responsabil si sa nu destabilizeze tara. E misiunea lor.
Faliment !
OferteProprietari [anonim], Vineri, 3 februarie 2017, 16:09
+14/14
Putini realizeaza dar vom ajunge in faliment, ca Venezuela. Si nu ne va lua 15 ani, pentru ca nu avem petrolul lor. Iar inconstientii care i-au votat si se bucura la firimiturile aruncate de Dragnea vor ajunge sa caute de mancare prin gunoaie. Si vor blestema in continuare agenturile straine, sorosistii, bubulii etc
ce face psd acum este CRIMA cu premeditare
linarel [utilizator], Vineri, 3 februarie 2017, 16:10
+14/16
http://www.dailymotion.com/video/x2inuc6

Primarul: Daca se mai poate face ceva, daca puteti sa ma iertati, va promit ca o sa fac din localitatea asta ceva ce nu s-a mai vazut. O sa fac Micul Paris din ea.

Prefectul: Tu de ce esti primar, ca sa faci treaba? Nu! Trezeste-te! Crezi ca o sa fii toata viata primar? O sansa ca asta vine o data la 100 de ani. De cand esti aici, tot aud de tine ca ai ciupit un pic de colo, c-ai ciupit un pic de dincolo. Ce inseamna asta? Ia ba cu amandoua mainile! Umple sacul, ia tot, ca vin ailalti si iau aia dup'aia. Sa nu mai ramana nimic de furat dupa noi, asta-i scopul nostru.

Primarul: Pai si daca ma prinde?

Prefectul: Cine sa te prinda, ma? Eu? Pai interesul meu si al nostru ca partid care e? Sa te prind sau te acopar? Fura ba, cat mai e de furat, dar si imparte. Da mai departe cum zice la Biblie, ai citit Biblia? S-o citesti! DAR DIN DAR SE FACE RAIUL. Ia tu ca sa-mi dai mie ca trebuie sa dau si eu la altii si tot asa ca sa ajunga la toata lumea. Din ce-mi dai tu mie, eu dai mai departe.Trebuie sa ia si senatorul, si deputatul, si ministrul si primul ministru.

pt guvernual actual este o singura pedeapsa : inchisoare pe viata,
Comentariu sters de utilizator
[anonim], Vineri, 3 februarie 2017, 16:14
+17/17
SA iesim in strada !
AlinCraciunescu [utilizator], Vineri, 3 februarie 2017, 16:14
+10/10
Cateva milioane de oameni, sa iesim in strada !
anuntul de licitatie
Akhi [utilizator], Vineri, 3 februarie 2017, 16:17
+4/4
Anunt de participare nr. 172782 / 28.01.2017 - publicat pe e-licitatie.ro.
Primaria Sector 3
distrugerea PSD
xanti [utilizator], Vineri, 3 februarie 2017, 16:23
-12/12
Ba desteptule suntem 5000 000care votam PSD si ALDE plus jumatate din liberali.
Aizi la tine distrugerea PSD.
Jos psd ... Jos alde!
ihateyou [utilizator], Vineri, 3 februarie 2017, 16:32
0/8
1. Oronantele anti-Justitie trebuie retrase de urgenta! Noi trebuie sa iesi in Strada pana cand Guvernul va ceda!

2. Dupa ce-si retrage ordonantele .... Guvernul trebuie sa-si dea demisia!

3. Dupa aia ... Parlamentulul trebuie sa demisioneze in bloc ... Strada a vorbit!

4. Ramasi fara imunitate ... parlamentarii psd si alde trebuie arestati ... de catre dna!

5. Alegeri anticipate ... intre singurele 3 partide valabile si democratice din Romania : USR, PNL si PMP.

6. Corelarea dreptului de vot cu dreptul de munca! Penisionarii nu ar trebui sa mai voteze nefacand parte din clasa muncitoare! Studentii sunt exceptati de la aceasta regula ...

7. Desfintarea unor posturi de televiziune ... care mint, si aduc atingere justitiei, afectandu-le target-ul de condamnari. Stiti foarte bine ca ma refer la Haznaua 3!

8. Inasprirea pedepselor penale, si a regimului de detentie ... in special ma refer la infractiunile de coruptie ... prin ordonanta de urgenta ... pentru a nu scpa nimeni! Stiti foarte bine ca pedespele actuale sunt foarte mici ... si ele incurajeaza de fapt ... coruptia!

9. Mai multe drepturi, libertati si instrumente pentru procurori, ca sa poata sa-i prinda pe corupti ... parte din mecansimul consolidariii statului de drept.

10. Desfintarea meserie de avocat ... care nu face decat sa protejeze infractionalitatea si sa ingreunzeze procesul de condamnare al penalilor ... care au fost deja stabiliti ca penali de catre Justitie. Ar trebui sa mergem si la pasul urmator ... si sa-i arestam pe avocati pentru complicitate la diversele infractiuni si favorizarea infractorului.

Asta este tara in care vreau sa traiesc si eu si copii mei ... si astea sunt valorile care vreau sa si le insusesca ... de aia trebuie sa iesim ... si sa protestam! Multumim d-lui Tapalaga pentru suportul necoditionat al cauzei noastre! Impreauna ... pentru Romania Cinstita! ...:)) I love you...
Exact. Revolutie pentru distrugerea PSD
tahomir [utilizator], Vineri, 3 februarie 2017, 16:33
+12/12
Stati linistiti la locurile voastre ca va terminam pe toti. Vrem revolutie si vrem sa dispareti definitv din Romania. Nu recunoastem rezultatul alegerilor, Ati castigat in urma otravirii parintilor nostri zi de zi, de ani de zile prin minciunile si manipularile ordinare ale antenelor.
Ati fraudat din punct de vedere moral.. Nu avem nici un chef sa fim condusi de lichele si incompetenti si hoti si mincinosi si tocmai participam la o revolta generalizata. O sa te prinzi si tu in curand.
Nene, esti dus!
Ochii_pe_voi [utilizator], Vineri, 3 februarie 2017, 16:33
+7/7
Pai si pina acum aveau justificare. Ca de aia e plin DNA-ul cu dosarele lor. SI la OUG au justificari. Ciuma rosie se pricepe la doua lucruri - la jaf si la justificari. Mai recent, la pus Justitia pe butuci ca sa poata fi si jaf fara justificari.
Nu de asta au luat Puterea?
Ochii_pe_voi [utilizator], Vineri, 3 februarie 2017, 16:36
+4/4
Sa fure, sa fure, sa fure - dar fara sa fie pedepsiti. PSD = furt, jaf, coruptie, distrugerea Romaniei si scoaterea ei din Europa. Departe de lumea civilizata poti sa furi cit si cum vrei daca junta mafiota de la putere asta vrea.
ori noi ori ei
bob27 [utilizator], Vineri, 3 februarie 2017, 16:37
+3/3
Felicitari pt munca de investigatie dle Tapalaga!
Nene, ai stofa
Ochii_pe_voi [utilizator], Vineri, 3 februarie 2017, 16:37
+5/5
... ai stofa de bulangiu pesedist. O sa fii avansat pe linie de partid, pardon, grup mafiot.
Mobilier stradal
Ochii_pe_voi [utilizator], Vineri, 3 februarie 2017, 16:40
+5/5
Peste tot a fost o adevarata mana cereasca pentru hotime PSD (si nu numai). Au fost zeci de reportaje despre parcuri si mobilier stradal in sate in care nu exista nici apa curenta macar.
Propunere
revolution2017 [utilizator], Vineri, 3 februarie 2017, 16:40
+6/6
Sa stea cineva tot timpul la M.Of .
Nu stiu ce garantii mai putem sa avem de la acesti indivizi

Pe de alta parte haildeti ca fiecare dintre noi sa alegem doi prieteni, rude care mai sunt convinsi de intentiile bune ale acestui guvern si sa le explicam cu cuvinte simple care sunt consecintele pentru ei daca acest plan este pus in aplicare.
Din pacate, i-am ignorat mult timp pe votantii FSN, PSD .. dar de fapt si ei sunt oameni. Trebuie sa ii ajutam sa inteleaga ce se intampla in acest moment in tara.
===
Ochii_pe_voi [utilizator], Vineri, 3 februarie 2017, 16:41
+2/2
O Grecie in UE, din pdv financiar. combinata cu o diktatura de Bielarus. Spre acolo ne indeprtam
comenatriu
UlianSilviu [anonim], Vineri, 3 februarie 2017, 16:46
-1/7
alo tovarasi...poate nu ati facut contabilitate...nici eu...dar si eu as vrea sa cheltui mai mult de 2000ron salar...vreau sa cheltui 2.000.000.ron, cine, care banca are incredere sa mi.i dea? nu are legatura cu nicio.o lege in vigoare, este legea creditarii si riscurile asumate de crditor. atata prostie nu am mai vazut decat la pdlisiti.
trebuie luate masuri radicale
revo [utilizator], Vineri, 3 februarie 2017, 16:56
+2/2
M.O. trebui trecut de urgenta sub controlul Parlamentului. Poate asa va afla si "opozitia" de jaful practicat de PSD. Desi, avand in vedere ca si ei au asigurata o felie de Romanie, ma indoiesc ca ar action altfel decat sustinand furtul legalizat.
Toate ordonantele de urgenta date de acest Guvern trebuie atacate si anulate.
Alegeri anticipate si reintrodusa pedeapsa capitala.
da, si le-o vom lua inainte
revo [utilizator], Vineri, 3 februarie 2017, 17:00
+1/1
Noi o sa reusim performanta in doar un an!
Deci atat si-au proprus sa ramana la guvernare, maxim un an in care sa rada tot ce se poate rade. Apoi ar fi lasat opozitia sa vina si sa gestioneze dezastrul.
Streangul!
Am citit zilele trecute ca in Iordania au spanzurat un membru al familiei regale, un print. Noi de ce nu le-am urma exemplul? Trebuie reintrodusa pedeapsa capitala.
dar daca te ajuta
NWalker [utilizator], Vineri, 3 februarie 2017, 17:04
+3/3
pe tine, xanti(fratele-varul-finul-prietenul-vecinul-tovarsul lui) sa furi e furt sau abuz in serviciu?
si daca te ajuta sa furi 12 * 199,999 ROn in loc de 12*200,000 mai e urmarit penal?
dar daca fura numai cate 199,999 RON o data la 7 luni (timp in care nu i se face plangere si se prescrie) e furt sau nu? Intr-un mandat de 4 ani un primar poate face asta de (4*12)/7 ori... deci de 7 ori.
7*199,999 RON = 1,500,000 RON.
na, dracie.
Oh , dar se poate
gamma [utilizator], Vineri, 3 februarie 2017, 17:09
+3/3
Toata ideea e sa faca cumva ca grosul sa fie platit de noua conducere de peste 4 ani , ca sa pice ei bine . Am vazut de prea multe ori filmul asta dar acum l-au facut prea porno si a devenit gretos unei mase critice .
Insinuari fara suport factual
Andrei.Alevi [utilizator], Vineri, 3 februarie 2017, 17:11
-1/3
Mister/Miss Troll,

Mai trebuie sa si probezi TOT ceea ce afirmi (Soros, Ratiu, CEDO, petardele cu bucluc, etc.). Iar in ce priveste insinuarile de care vrei sa ne convingi, ai face bine sa le faci un fwd la serviciul de manipulare de la care te inspiri. Le poti scrie si pe hartie igienica, poate ajuta.

P.S. Stiu ca te calca pe nervi ca aceste manifestatii nu sunt si nu vor fi niciodata politizate si mai stiu ca jandarmii primesc flori de la manifestanti, cum niciodata nu au mai primit. Mai rezista inca un pic, pana isi vor face efectul acestor manifestatii perfect democratice.
Certitudine
Bogdan EduardDascalu [anonim], Vineri, 3 februarie 2017, 17:12
+2/4
si bineinteles ca esti tu...nu mai punem ca nu trebuie sa ai experienta manageriala...este de ajuns sa ai experienta juridica, dar pentru voi totule ste important...mai putin detaliile...
Crima morala e asta ce faci matale
munuc [utilizator], Vineri, 3 februarie 2017, 17:24
-6/10
... amestecând realitatea cu ficțiunea. Îmi dau seama acum că sunt mulți oameni care confundă Bragadiru cu Las Fierbinți și că îi manipulați fără scrupule. Rușine, rușine, rușine să vă fie!
daca te ajuta sa furi
om simplu din multime [utilizator], Vineri, 3 februarie 2017, 18:11
-2/2
e complicitate la furt, n'are treaba cu ordonanta.
vezi, citeste hotararea ccr, codul si ordonanta.
taman aci e problema, confuzia.
numai ca de furt nu se ocupa dna.
le scapa. ii preia parchetul general. :-)
Da domnule!
Alius [utilizator], Vineri, 3 februarie 2017, 18:53
+1/1
Confuzare totala. Astia nu a cetit cum trebe codurile manca-ti-as, sa-ti traiasca frantuziaoca ta de roman verde.

Ca de aici si modul in care a fost elaborata si promovata aceasta OUG, ca nu mai era timp de discutat in parlament aceste modificare care este ele.. ca era graba fratioare, pen'ca noi astia, adevaratii romani, nu stam sa ne pe noi ca alte guverne, noi facem repede-repede toate, intr-o luna terminam cu tot ce am promis ca facem dupa care-le luam fratioare o vacanta da 4 anisori.. Da' sa nu creada lumea ca nu muncim in vacanta asta de 4 anisori, ca noi muncim rau la cat o sa avem de furat fratioare...
tu nu vezi padurea de tufisuri
linarel [utilizator], Vineri, 3 februarie 2017, 19:10
+3/5
daca vre-o 200000 de oameni seara de seara protesteaza in frig cite 5 sau 6 ore crezi ca o fac de placeresau pt ca trebuie ?

Modul de actiune al ciumei rosii este similar in fiecare localitate din tara , difera doar numele localitatii si sumele sifonate .... Prin acele furturi se fura din banii generatiilor vitoare, dar tie nu-ti pasa

mie imi pasa si nu-mi este rusine de opiniile mele, tie?
Se vede ca esti nou pe HotNews.ro !
Susufler0 [utilizator], Vineri, 3 februarie 2017, 19:12
+4/4
Si cred ca nici nu ai avut rabdare sa citesti comentariul lui @xanti, un binecunoscut postac pesedist ce isi face veacul pe-aici. Si nu ai nici simtul umorului, altfel nu te-ai fi apucat sa-l faci troll pe @Alius, vechi si el pe HN si sa-i ceri sa probeze niste poante.

PS. Mai incearca dupa un timp !
vorbim cand ies de la ccr
om simplu din multime [utilizator], Vineri, 3 februarie 2017, 19:25
-2/2
ok ?!
Bineinteles
Elena B. [utilizator], Vineri, 3 februarie 2017, 22:01
+1/1
ca cei care au castigat si sunt primari, 99,9% au experienta in administratie. Aiurea,toti , sau hai sa nu spunem chiar rai ci cel putin 8o% ,sunt niste oameni fara nici o treaba cu adminstratia. S-au dus acolo pentru a se capatui si atat. Altminteri marea majoritate a satelor, oraselor ar trebui sa arate intr-un mare fel, daca toti banii ar fi fost cheltuiti corect si in interesul comunitatii. Mergeti prin sate sau orasele mai mici si veti vedea dezastrul. Duceti-va la periferia Bucurestiului si sa vedeti strazi care arata ca in evul mediu. Vi se pare ca Bucurestiul arata ca o capitala europeana privind prin prisma banilor tocati ? Numai cand intru dinspre Buzau ma apuca jalea la ce vad.
Atentie SIE!
thatchme [utilizator], Vineri, 3 februarie 2017, 23:25
+2/2
La traficul de pe social media. Nu vrem nimic de la Moscova si nici de la Chisinau.
Revolutie pentru distrugerea PSD
dekirico [utilizator], Sâmbătă, 4 februarie 2017, 5:25
-1/1
Dupa ce terminati cu PSD-ul poate terminati si cu parintii ca nu cumva sa ramana ceva neterminat.
Din 1990
Toni_Romania [utilizator], Sâmbătă, 4 februarie 2017, 5:43
-1/1
Tara e scoasa la amanet si praduita din 1990, de cele 14 guverne.
Oh..
Alius [utilizator], Sâmbătă, 4 februarie 2017, 7:52
0/2
Deci tu esti postac.. Ok.
Da' putem a vorbim si acum ..
Alius [utilizator], Sâmbătă, 4 februarie 2017, 8:11
0/0
ca nu ne opreste nimeni, nici chiar bunul simt, dupa cate se vede la tine.

La inceput, cand s-a dus Iohannis neinvitat la sedinta de guvern, ati spus ca s-a facut de ras, ca nu era nici o OUG pe ordinea de zi, ca nu era trecuta OUG. Dupa care, a aparut si proiectul OUG, moment in care au inceput demonstratiile, la care "voi" (ca sa nu fie vreo confuzie, "voi" = sustinatorii si votantii hotilor) ati "sarit" ca "de ce demonstreaza astia, manipulatii, ca doar e vorba de o propunere, care o sa fie, daca o sa fie, nu se stie etc...Cand o sa apara, atunci sa demonstrati". S-a publicat OUG, asa cum era "prevazut" de la inceput, fara sa apara pe nici o ordine de zi, in ceas de noapte, banditesc. Dai cu dracnea ca el nu stie ce cuprinde acea OUG si, in acelasi timp, ca oricum nu ies coruptii din puscarii (asta o stie, desi nu stie continutul OUG).

In fine, ajungem la momentul de fata, demonstrati masive (nu chiar asa de mari cum au fost impotriva dictatorului Basescu - trebuie sa subliniez acest aspect - cand circa 2000 de oameni in toata tara ii cereau demisia basescului; aia romani adevarati, neplatiti de Soros, nemanipulati etc).

Sa presupunem prin absurd ca 'mneata esti PM al Romania in momentul de fata. Ai iesit sa explici frumos ca nu este nimic in neregula cu aceasta OUG, ca totul este perfect constitutional, ca oamenii nu au inteles aceste modificari, ca sunt manipulati ca etc si ca a fost o lipsa de comunicare. Booooon. Ce te opreste pe tine, ca PM, sa retragi OUG, sa pui frumos totul intr-o dezbatere parlamentara, care sa fie vazuta de toata lumea, sa se lamureasca si manipulatii astia cat e iei de prosti si ce bine si frumos este totul?

Deci, care este rationamentul acestei OUG? De ce trebuiau adoptate aceste masuri/modificari printr-o OUG, cand ai ditamai majoritatea in parlament si poti trece orice lege asa cum ti-o doresti? De ce se evita dscutarea acestora in parlament?
Ti-ai dat o explicatie rationala? Daca da, poti sa o impartasesti si cu "noi"?Multam
Mai omusorule,
Alius [utilizator], Sâmbătă, 4 februarie 2017, 8:18
+3/3
...mai rumanas verde ce esti, tu de ce esti pana la urma suparat? De ce tii tu cu dintisorii tai de rumanas verde la aceasta OUG? Care-i spilul? Ce-ti iese tie la asta? Ai niste rude ceva la parnaie?

Sau esti din ala care orice face PSD ie bun si nimeni trebuie sa zica nimic (ca pe vremea mult iubitului Nascase)?
Io-te d-acilea:
Alius [utilizator], Sâmbătă, 4 februarie 2017, 9:00
+3/3
Fostul ministrul al Mediului de Afaceri Florin Jianu:

"Vreau sa raman in istorie ca un om corect, vreau sa fiu de partea corecta a istoriei. (...) Ce pot spune este ca adoptarea unei legi fara a informa in prealabil membrii Cabinetului, in absenta presei si aproape de miezul noptii nu este un lucru corect", a afirmat fostul ministru in emisiunea "Quest means business", realizata de Richard Quest, fiind intrebat care au fost motivele deciziei sale."

Io inteleg ca pentru "voi", este absolut normal: cum naiba sa te duci sa furi in timpul zilei, cu presa de fata?...Aveti si "voi" niste onoare, ce naiba!
nu banii
om simplu din multime [utilizator], Sâmbătă, 4 februarie 2017, 10:31
-3/5
dar au venit gustarile, ceaiul, cafelutza....
bre...ceapa
om simplu din multime [utilizator], Sâmbătă, 4 februarie 2017, 10:32
-2/2
ce bine ca judeci cu capu matale ! :-)
bine scris
muma_padurii [utilizator], Sâmbătă, 4 februarie 2017, 23:29
0/2
Dar mi-as dori sa pot trimite articolul asta si unora care nu le au cu engleza ... e frustrant (sau suspect - in functie de personalitatea cititorului) sa citesti pina la un punct, si apoi sa ai senzatia ca ai pierdut ceva .

..daca R.Vent era un personaj hilar intr-o piesa e teatru, in realitate lucrurile stau mult mai trist.
declaratia primariei e suficienta?
revo [utilizator], Duminică, 5 februarie 2017, 13:34
0/0
Aia in care se spunea ca s-a retras licitatia, din cauza unei "erori" materiale, of course.