1 € 1 USD 4,3869luni 29 nov 2021
Versiune
Mobile
cate mizerii
..13 [utilizator], Sâmbătă, 1 octombrie 2016, 15:47
+51/77
arunca copiii astia in Kovesi - doar, doar...

Bleah!
Comment sters de user
NL [anonim], Sâmbătă, 1 octombrie 2016, 15:49
+39/51
Culmea nene
mitg [utilizator], Sâmbătă, 1 octombrie 2016, 15:52
+34/40
Si pana in anul de gratie 2016 nu v-ati gandit sa aduceti la cunostiinta p*****ii asa ceva?

Ori mintiti de ingheata apele, ori societatea asta e grav bolnava.
A3 si RTV
MirceaGeorgescu1 [anonim], Sâmbătă, 1 octombrie 2016, 15:55
+32/44
Doua televiziuni foarte credibile! Care om de afaceri? Care Ponta? Doi viitori puscariasi, si-au dat mana!
Comentariu sters de utilizator
[anonim], Sâmbătă, 1 octombrie 2016, 15:56
+25/41
foarte amuzant
selavitujurparshiv [utilizator], Sâmbătă, 1 octombrie 2016, 16:05
+29/39
Incearca sa-i strice reputatia lui Kovesi asociand-o cu ... ei.
Ponta: "Da domle, ma stiam cu dna Kovesi da ei nu i-am cerut niciodata sa faca trafic de influenta."
Ghita: "Asa spaima precum comisia de doctorat n-a mai bagat nimeni in Kovesi. Asa cum o vedeti dvs. puternica si fara frica in fata infractorilor, s-a facut cat un purice cand a fost sa isi sustina lucrarea in fata comisiei si de mila am facut un pic de trafic de influenta."
???!!!!
unde e kovesi in poza?
de-departe-vin [utilizator], Sâmbătă, 1 octombrie 2016, 16:07
+25/35
unde e codruta kovesi in poza afisata?
:)
karula [utilizator], Sâmbătă, 1 octombrie 2016, 16:11
+21/33
Victoras, erai doar ..la podgorie! Nu te ai intalnit cu Codruta, Ghitulas doar ti a aratat fotografia persoanei pe care - ti cerea sa o mazilesti!
saptamana viitoare ponta va declara
__alex__ [utilizator], Sâmbătă, 1 octombrie 2016, 16:18
+33/41
ca Kovesi a fost prima fata pe care a tinut-o de mana si ca ii este ca o sora.
erai ametit monto
utilizator_ [utilizator], Sâmbătă, 1 octombrie 2016, 16:27
+42/58
fiecare atac impotriva responsabilului in statul roman cu lupta impotriva coruptiei, e un atac impotriva noastra, a tuturor.

cand o sa intelegeti asta?

atunci cand o sa dispareti voi ( ca de schimbat doar un naiv poate crede, sanse zero ) , astia care furati si corupeti, o sa isi ia zile de concediu si aia de la DNA , dar fii sigur ca DNA va fi acolo intotdeauna , sa va sufle in fata, nu in ceafa.

pricepeti, mbah?
mintomani si prosti pe deasupra...
liviu_ [utilizator], Sâmbătă, 1 octombrie 2016, 16:41
+25/37
1 - intalnire cu x, nu inseamna prietenie cu x
2 - credibilitatea unor infractori e 0
3 - inaca odata can dovedeste ca ia bani degeaba... orice spune roamnia tv si antena 3 e ok... daca maine dau o crima in direct can nu ii va amenda ca doar sunt televiziunile cui trebuie.... sictir!
ba nu
Mazeta [utilizator], Sâmbătă, 1 octombrie 2016, 16:42
-29/51
Tată are, că i-a scris doctoratul.
cei doi
nahir [utilizator], Sâmbătă, 1 octombrie 2016, 16:46
+20/30
acoliti intru cardasie arunca cu cuvintele tot asa cum fac copii cand arunca cu pietrele pe suprafata apei incecarnd sa le faca sa 'zboare' pe luciul apei.
o intalnire informala a devenit prietenie sau relatie foarte apropiata" iar a3 este garantul afirmatiilor. sa-ti vina sa vomiti.
pai, la asa doctorat
om simplu din multime [utilizator], Sâmbătă, 1 octombrie 2016, 16:47
-11/35
ma intreb daca si'a iubit copiii.:-)
Sunteti prea vehementi
man_and_twin [utilizator], Sâmbătă, 1 octombrie 2016, 16:47
+8/34
Prea mult radicalism dauneaza grav perceptiei realitatii.
Fara incuviintarea lui Ponta/Cazanciuc, Kovesi nu putea fi desemnata sefa la DNA. Un lobby a exista, despre care a povestit si Udrea.
Ponta e un mitoman, far nu cu subiect, predicat, complement si atribut. Totusi o vizita intamplatoare la podgoria lui Ghita nu-i face prieteni. Nu e nevoie sa sariti ca picati cu ceara.
pana atunci
om simplu din multime [utilizator], Sâmbătă, 1 octombrie 2016, 16:53
-21/33
au fost prieteni. sau, poate, partasi.
partasi la ...conducerea tzarii. aaa ?!

sau, poate pe atunci kodrutza draguta era pe vin, mai tarziu, la patru stele gropea, s'a dedulcit si la whisky.
cui nu'i place un vin bun de valea calugareasca sau un scotch on rocks :-) si un bourbon merge.

de'as mai duce'o pan'la toamna, lelita ioana,
sa ma urc in deal la vie, lelita ioana
sa beau vinul cu canutza, lelita kodruta....
Ma bucur!
Jean_Valjeanu [utilizator], Sâmbătă, 1 octombrie 2016, 16:53
+14/24
Ma bucur ca atacurile impotriva statului de drept din zona asa-zisului avocat Dottore (PRU si subsidiarele PSD si ALDE) devin din ce in ce mai timide si subtirele chiar daca sunt mai sinistre ca inainte.

Acum doar o luna, Olgogva din Craiova in nebunia ei de manelista sociopata PSD isi mana Berevoiestii indobitociti sa fabrice denunturi la DNA si sa ameninte cetatenii cu moartea. Intre timp Ologva a fost pusa sub control judiciar iar infractorii sai au inceput sa inteleaga ca e groasa si vor plati tot ce a plusat aceasta indiferent cine vine la putere.

Marturia falsa este mai mult decat o calomnie standard PSD, este pasibila de 5 ani inchisoare cf. art. 273 cod penal in vigoare si o infractiune grava in orice sistem legal sau moral de la cele zece porunci incoace.

Acum vor doar sa ne convinga ca nu misca nimic fara mafia coruptiei, un fel de a spune ca toata autoritatea vine de la asa-zisul avocat Dottore. Teza asta plagiata dupa "democratia originala" Iliescu merita un nou doctorat Bombonist, dar e la fel de absurda si expirata ca lupta de clasa.

Mai mult, asa-zisul avocat Dottore a fost nevoit sa deconspire ca penalii PSD si inculpatii PRU sunt de fapt capete ale aceluiasi balaur - o pacaleala pentru prosti, ca si frauda ALDE.
Comment sters de user
Reticentul [anonim], Sâmbătă, 1 octombrie 2016, 16:56
-14/32
Deci acum
KostasP [utilizator], Sâmbătă, 1 octombrie 2016, 17:02
+27/37
N-a mai plagiat, maz? I-a scris-o taica-sau, aha, bine. Vorbeste-n punga ca te-ascult diseara.
Cata prostie la baroni
KostasP [utilizator], Sâmbătă, 1 octombrie 2016, 17:06
+30/40
Deci au cheltuit 1,5 milioane de lire ca s-o faca pe lck sa renunte la unele dosare si n-au reusit. Acum cred ca daca iese ghitza la portitza cu o basinutza cum ca lck a plagiat, gata cade dna-ul. Norocul nostru ca sunteti prosti gramada, ca altfel nu mai scapam de voi.
Si infractorii pot sa spuna lucruri adevarate
man_and_twin [utilizator], Sâmbătă, 1 octombrie 2016, 17:08
+7/19
Pe asta isi construiesc si procurorii DNA cazurile. Pe denunturi face Kovesi cariera. Si foarte bine face.

Dar ai grija ca daca esti asa riguros nici Iohannis nu poate sa mai fie vreodata credibil. Conform legii din Romania a comis niste infractiuni.
sa ne gandim
anion [utilizator], Sâmbătă, 1 octombrie 2016, 17:30
-10/26
In 2011 Kovesi era cineva in guvernarea Basescu inainte cu un an de a-l supune pentru a doua oara suspendarii. Ajunge la Valea Calugareasca, Dealu Mare, Ceptura, Pietroasele , Vadu Sapat, Tohani la via lui Ghita. Vine si Ponta. Mai lipseste Antonescu, poate aflam ca a fost si el si atunci o intelegem ca s-a dus pentru ca urma al doilea val si trebuia aleasa ceea ce s-a si intamplat din cate stim propusa de Ponta putin mai tarziu. Dar pentru nereusita de la referendum a intocmit dosarul lui Dragnea ca sa-i faca pe plac marinarului, atent si el la ce s intamplase in 2011. Acum daca ganditi, cum sa depinda de noi alegatorii ce soarta ne alegem cand ei fac ce fac acolo sus?
Hmm...
solar [utilizator], Sâmbătă, 1 octombrie 2016, 17:39
-7/13
Cred ca e si una si alta...ASTA E !
Bravo,
Jar [utilizator], Sâmbătă, 1 octombrie 2016, 17:41
+14/28
bravo,bravo!
Mazeto,imi pare rau,da' te-ai cam oparit.
Sic!
Cred ca mitomanul i-a scris si lucrarea l'u Kovesi
Plagarus [utilizator], Sâmbătă, 1 octombrie 2016, 17:47
+5/17
Bleah ce om demn de ..............tot oprobiul public !
Voi, alegatorii
KostasP [utilizator], Sâmbătă, 1 octombrie 2016, 17:50
+2/8
Nu mai votati psd, voi alegatorii, masa de manevra pt toti borfasii si tradatorii de tara. Atata prostie s-a acumulat in tara asta ca nu stiu daca vom mai scapa vreodata de hoti. Voi, alegatorii lui peste prajit (cu taratze in loc de creier) l-ati votat pe ilici de 2 ori. So shut tfu!
Primul mincinos al țării, plagiatorul
andreitr [utilizator], Sâmbătă, 1 octombrie 2016, 17:55
+4/14
penal crede că toți sunt ca el. Monta si mafia roșie kaghebista ar trebui să se îndrepte spre canal pentru că pușcăria e un lux pentru cei care au supt sângele tarii douzeci si cinci de ani. Hai DNA!
Deci imaculata eroina a anticoruptiei se
xrogo [utilizator], Sâmbătă, 1 octombrie 2016, 17:55
-1/13
intalnea cu Ghita si Ponta in vie,asta n-ar fi mare branza,dar imaculjata o acuza pe madam Bica de ce se intalnea cu politicieni,adica Udrea,unde-i moralitatea madam,adica Bica nu putea dar tu putei sa stai cu politicieni la un pahar de vin?
Asta-i una,apoi madam Kovesi e si mincinoasa,la ultimul interviu spunea ca nu s-intalnit,nu se intalneste si nuseva intalni cu inculpatul Ghita,apoi hopa intalnirea din podgorie!
Si in sfarsit,daca unul sau mai multi din podgorie erau si cercetati de DNA ce avemnoi aici,simplu,uncaz de cercetat de Inspectia Judiciara!
Ce-au ajuns penalii
Daniels22026 [utilizator], Sâmbătă, 1 octombrie 2016, 17:55
+4/10
Penalii se lauda in public ca au baut cu Laura Codruta Kovesi. Urmeaza sa ne spuna ca au pupat-o la perinita, si ca Laura s-a imbatat si a facut scandal.

Sunt disperati rau de tot penalii. Arunca cu noroi ca o masina impotmolita. Nimeni nu o mai poate salva. Masinaria coruptiei ramane impotmolita pe veci.

Penali din toate tarile, adio ba!
Nivelul Doamnei....
mcv [utilizator], Sâmbătă, 1 octombrie 2016, 17:58
-4/12
Sunt tare curioasa ce argumente penibile o sa aduca aparatorii neconditionati ai lui Kovesi, in chestiunea Ghita.
Nega doamna Kovesi, prietenia cu "inculpatul Ghita". Dar, ce sa vezi, nu i-a iesit nici asta, caci, inculpatul de azi, era si atunci inculpat, insa in alt(e) dosar(e)!
Dar sa presupunem ca inculpatul Ghita, era doar Ghita. Acest Ghita. Ghita, adica. Cam ce nivel de pretentie are doamna Kovesi, de-si gasea fericirea in compania lui Ghita? A acestui Ghita. Acelasi Ghita!
Il aud pe domnul Tapalaga, dandu-se de ceasul mortii, ca Basescu ii viziteaza televiziunea lui Ghita. Mocirla. Teroare. Infern.
Dar, omul care a creat mocirla, teroarea, infernul, e numa' bun de-ntalniri cu onorabilul sef DNA si/sau Procuror General!
Bun....
D-le Tapalaga, ghinion! Cu ce sunteti d-voastra de vina ca doamna il prefera pe Ghita, in locul d-lor Plesu, Liiceanu, Cartarescu, etc?!
NB. Eu n-as avea nicio treaba cu intalnirile doamnei, daca as simti eu, sau daca as fi simtit ca ar fi din alt material decat cei pe care ii vad in politica, in presa, la tv, cu catuse/fara catuse. Dar doamna, tocmai prin asta mi-a atras mie atentia: prin asemanare!
si bunici Ghizela...
ilex2013 [utilizator], Sâmbătă, 1 octombrie 2016, 18:03
+2/6
etc
!
melcul_naravas [utilizator], Sâmbătă, 1 octombrie 2016, 18:05
+3/9
I-auzi! Are si podgorie Guita!
Acum urmeaza Basescu
ilex2013 [utilizator], Sâmbătă, 1 octombrie 2016, 18:08
0/10
care ne va povesti ca el era sub masa in podgorie si a vazut si a auzit tot, parol monser, si acum"" pac cu ea la Rasboiul'( citat Caragiale, sa nu fiu acuzat de plagiat)
Frumoasa poza, da Codruta unde e???
ilex2013 [utilizator], Sâmbătă, 1 octombrie 2016, 18:12
+11/17
Pa astia doi care nu mai sunt copii dar sunt usor retardati i-am tot vazut impreuna - dar unde e Codruta?? Ponta confirma ce-a zis Ghita iar Ghita confirma ce-a zis Ghita, "curat murdar".
vro' 6
vinowatt [utilizator], Sâmbătă, 1 octombrie 2016, 18:21
+1/3
...
Blestemata tara
Adri70 [utilizator], Sâmbătă, 1 octombrie 2016, 18:25
+6/12
Blestemata tara, daca asa sobolani, cum e uratul asta, au ajuns sa-i decida destinul. Gunoiul asta precum si "sosete flausate la costum Armani de Teleorman", ar trebui sa-si gaseasca locul, cat mai repede, "la racoare" si sa ne lase, odata, in pace. Tare mult as vrea sa nu-i mai vad mutra aia urata, de sobolan.
Doar Ponta Viorel stie si poate scrie "doctorate"
Plagarus [utilizator], Sâmbătă, 1 octombrie 2016, 18:35
+5/11
Ultimul este la faza de redactare,cel cu Comarnic-Brasov
De acord
Coco Whistle [utilizator], Sâmbătă, 1 octombrie 2016, 18:35
-1/9
Vedeti cine era taticul lui codruta ca sa vedeti cum copiii lor au sfirsit. Daca credeti ca e intimplator cititi si despre 'noul' sef sie. Dragii mei noi nu am facut nici o revolutie si citi sint cu certificateeliberate chiar recent. Tot ei sint la putere iar noi ba pe afara ba pe site comentind. Li se rupe fratilor..
Raison, monșer.
Non.e [utilizator], Sâmbătă, 1 octombrie 2016, 18:47
+1/9
Și a asta a fost doar prima întâlnire.
Vom afla dacă au mai fost întâlniri în perioada dintre asta și ultimele ( care n-au mai avut parte de un cadru atât de romantic)?
Mâ întreb și eu, pentru ce atâta forfotă și frecuș între români?
Care este miza? ( o fi tulburelul?)
Ce-o mai fi de furat?
Podgorie
HP [utilizator], Sâmbătă, 1 octombrie 2016, 18:54
+4/6
Deci a fost sau nu Kovesi cu aia la podgorie ?

Da sau nu ?

Daca nu, perfect.

Daca da, de unde naiba sunt toti astia asa de prieteni si apropiat ? Udrea, Ghita, Ponta...Kovesi
da mincinosule. si ai si doctorat in regula.
ouyang [utilizator], Sâmbătă, 1 octombrie 2016, 19:54
+4/10
stim deja. cel mai “bun” premier al romaniei. mars ma de-aici, ai zero credibilitate. singurii ce te mai cred sunt moroii lui dragnea
parlamentu-i plin de mincinosi ......
TRABI [utilizator], Sâmbătă, 1 octombrie 2016, 20:40
+1/5
Tot ce a fost si a nascut f.s.n. , nu sunt decat niste mincinosi calificati . Aceste nulitati , au in teoria lor kgb-ista minciuna repetata . Se va dovedi in curand miciuna /minciunile .
Apropo , minciuna cu asa zisul film facut de britanici cu vanzarea de arme , cand se lamureste ? Ce nu ne vine sa credem ca in tara noastra sunt structuri si persoane care fac asa ceva ?
surpriza???????????
geo_p21 [utilizator], Sâmbătă, 1 octombrie 2016, 21:39
+5/9
Ponta,Ghita si Basescu isi ridica mingi la fileu.........
Povesti
tddrg [utilizator], Sâmbătă, 1 octombrie 2016, 23:11
+4/8
Taica Ponta nu va cred nici pe tine nici pe Ghita. Si iata de ce papagalilor:
1. Nebunia asta cu plagiatele dezvaluite a inceput dupa ce Ponta a ajuns PM. Adica dupa mai 2012. In 2011 nimeni nu era ingrijorat de plagiate.
2. Daca doamna Kovesi a fost la podgoria lui Ghita cand se facea vinul in 2011, adica septembrie - octombrie, de ce ar fi fost ingrijorata de un plagiat al unui doctorat pe care nici macar nu-l sustinuse? Doctoratul l-a sustinut parca prin decembrie 2012.
Cel mai interesant este ca Ponta si Ghitza
Susufler0 [utilizator], Duminică, 2 octombrie 2016, 0:37
+4/8
vorbesc amandoi despre faptul ca LCK a fost intr-o zi din toamna anului 2011la o petrecere privata la vie. Pai daca a fost petrecere, or mai fi fost si altii,ma gandesc eu. Sa mai dea cei doi niste nume (desi nu-s obligati).

Altfel, doamna Kovesi ar trebui sa dezminta, ori sa confirme. In fond la petreceri vin nu numai prieteni, ci si simple cunostinte, iar prezenta in sine la un astfel de eveniment monden, nu este prin ea insasi un lucru reprobabil, o gresala, nu conduce automat la crearea unri vulnerabilitati.

PS. Confirmati sau infirmati doamna Procuror sef, pt a nu-i face jocul lui Ghitza !
pentru mine este clar
freejack [utilizator], Duminică, 2 octombrie 2016, 9:29
+2/10
nu a fost, nu este si nici nu va fi prietena cu "inculpatul Sebastian Ghita".
1. in 2011 Ghita nu era inculpat.
2. o vizita la podgorie nu inseamna neaparat o prietenie. a fost invitata si a onorat invitatia.
nu am treaba cu Kovesi. sa fie la ea acasa. dar tovarasii astia joaca murdar.
parerea mea.
De aceea .....
Nelamuritul [utilizator], Duminică, 2 octombrie 2016, 9:31
+5/9
declarațiile lui Ghiță ..........că la acea vreme avea „o relație foarte apropiata” cu Kovesi, „fiind practic prieteni” certifică un adevăr .......Cu asemenea prieteni, cine mai are nevoie de dușmani ?
ilici
nahir [utilizator], Duminică, 2 octombrie 2016, 12:11
0/2
a fost votat de 3 ori. 1990, 1992 si 2000.
da' vorba ceea, nici usturoi n-a mancat nici gura nu-i miroase.
Esti un "jaf", ca de obicei ! :))
Susufler0 [utilizator], Duminică, 2 octombrie 2016, 13:38
+4/8
Acum inteleg pe deplin de ce @Mazeta iti e sef. El., spre deosebire de tine are "clasa" cand minte si incearca sa manipuleze ! Nu o face asa ghiolbaneste ca tine ! Nicio clipa LCK, nu a spus in ultimul interviu acordat ca "...nu s-a intalnit, nu se intalneste si nu se va intalni cu inculpatul Ghita...", ci ca "nu a fost, nu este si nu va fi prietena cu inculpatul Ghita Sebastian". :)

PS. Vezi, de-aia @Mazeta ia 1 leu de postare, in vreme ce tu trebuie sa te multumesti cu 30 de bani! ;)
Conform spuselor indrumatorului ei
Susufler0 [utilizator], Duminică, 2 octombrie 2016, 17:34
+3/5
s-a apucat de lucrare in 2008 si a terminat-o in 3 ani, in conditiile in care spunea acest indrumator, un doctorat se finalizeaza in 4 ani. Deci..

Dar asta nu are nicio importanta vis a vis de presupusa prietenie dintre Ghita si Kovesi. Important e ca la acea vreme Kovesi era Procuror General Al Romaniei, iar Ghitza era judecat in dosarul ASESOFT

Daca ar fi reala aceasta prietenie (eu nu cred ca este, dar asta este doar parerea mea si totodata speranta mea), atunci ar fi vorba de o mare lovitura data credibilitatii lui Kovesi !

PS. Inca o data sper sa nu fie deloc asa !
Please, explain Mr. Ponta.
cerceteaza [utilizator], Duminică, 2 octombrie 2016, 18:26
+2/2
Ce inseamna, de fapt, cadru informal?
Ca de intalnire intre prieteni nu se poate vorbi. Nici de intalnire oficiala!
Deci, informal ar ptea fi o intalnire de a pune tara la cale? Un fel de intalnire de a forma, in limbaj juridic, "un grup organizat", nu stiu inca de care, infractional, criminal, mafiot? Si care n-a iesit cum au dorit, ca Basescu i-a by-pass-at intre timp? Nu stiu. Doar pot specula.
As dori, totusi ca Ponta sa explice, ce inseamna o intalnire (la podgorie) INFORMALA!
bun prieteni
..13 [utilizator], Luni, 3 octombrie 2016, 17:16
0/0
ala micu si cu Ghita - nu i-a lins ghita ranile lui ala micu dupa catastrofa din dec. 2014???

Si acum fac corp comun - vorba cantecului

dai intr-unul,
tipa doi,
valeleu de taraboi,
dai intr-unul,
tipa doi!!!!

cantec de gradinita - dar nu mai adoarme pe nimeni cantecelul asta...

Deh, viata asta!

Oare o sa scapa vreunul din ei doi???
Daca NU atunci se duce pe apa sambetei si sloganul

scapa cine poate,

pentru ca nu mai poate nimeni !

Curat murdar, coane!
hohohoho
..13 [utilizator], Luni, 3 octombrie 2016, 17:18
0/0
ca sa nu uitam!