Orban promite că anul viitor nu va apărea nicio taxă nouă și face noi precizări despre taxa auto: "Așa se nasc fake news-urile" - Hotnews Mobile
1 € 4,7776 1 USD 4,3172joi 21 nov 2019
Comment sters de user
polonyca [anonim], Vineri, 8 noiembrie 2019, 19:52
+4/14
ce-ar fi
Mawrkuss [anonim], Vineri, 8 noiembrie 2019, 19:58
+9/13
ce-ar fi daca masurile pe care nu vrei sa le iei le-ai discuta, de principiu, intre voi.

Numai ca tare ma tem ca ai aruncat asta in spatiu doar sa vezi ce reactie are societatea. Daca nu se agita nimeni bagai inainte cu taxa nu-i asa?
Asa se intimpla
mimiloi [utilizator], Vineri, 8 noiembrie 2019, 21:38
+3/9
cind vrei sa te dai atotstiutor.
Mai domol cu aparitiile la teve si mai mult la treaba.
Nu de declaratii avem nevoie ci de fapte.
Nu de taxe noi este nevoie.
asavreau [utilizator], Sâmbătă, 9 noiembrie 2019, 9:45
0/2
Trebuie corect administrate taxele existente și pedepsirea exemplară a celor care folosesc taxele pentru câștig personal.
Fake
Soljenitin [utilizator], Vineri, 8 noiembrie 2019, 20:13
+7/13
Si plagiatorul ala pus de PNL la ICR este tot fake news?
Impozit IT
galeo [utilizator], Vineri, 8 noiembrie 2019, 20:21
+3/15
Parca ti se parea anormal ca IT-istii sa fie scutiti de taxe.
Ai reevaluat sau esti mincinos?
...
mihai_mi [utilizator], Sâmbătă, 9 noiembrie 2019, 9:27
+2/2
Se pare ca i-a venit mintea la cap.
Și de unde vei avea bani la anul?
prec [utilizator], Vineri, 8 noiembrie 2019, 20:43
+5/9
Că nu trebuie uitată creșterea punctului de pensie. Găurile negre nu vreți să le astupați, de investiții nu mai sunt bani de zeci de ani.
Că noi, populimea, vrem spitale, școli și autostrăzi, nu vrem s-o vedem pe Țurcanu sau pe ăsta cu grinda să ne spună de „greaua moștenire”.
fiasco
Ademordna [utilizator], Vineri, 8 noiembrie 2019, 20:54
+3/9
Destul de patetic acest inceput de guvernare.
E o zicala in project management: daca nu reusesti din prima, inlatura toate dovezile ca ai incercat.

Ce nu pricep eu e de ce atata cramponare pentru aceasta taxa idioata care a cauzat atatea probleme guvernelor trecute. Cine-i mana pe ei in lupta, poate cineva sa explice?

Ca sigur nu e poluarea. Daca ar fi fost asta nu aveau decat sa imite toate tarile europene care au o taxa anuala in functie de tipul de motor, capacitate cilindrica etc.
orban promite
nash pandelica [utilizator], Sâmbătă, 9 noiembrie 2019, 0:03
+1/5
wow !!
Nu bagam nici o taxa noua
Dodel540 [utilizator], Sâmbătă, 9 noiembrie 2019, 0:14
+1/7
Le marim pe cele existente!
daca incepe cu mistouri...
Coco Whistle [utilizator], Sâmbătă, 9 noiembrie 2019, 4:57
0/6
se pare ca statul e in stare sa colecteze doar ce e simplu. 1. daca poporul ar fi bogat parcul auto ar fi mai nou, 2. nu e normal ca statul sa accepte aceste dscrepantie intre cei care arunca banii pe masini de miliarde doar ptr ca banii vin la ei din afacerile cu statul si restul populatiei. nu poti pune taxe la nesfirsit, cine mai face o facultate, se educa, stie ca statul reglementeaza piata pe care o lasa libere sa se dezvolte. la noi nu numai ca e sufocata, dar controlul si distributia banilor e cu circuit inchis. ce cauta plagiatorii care sint niste infractori in institutiile statului? nu mai aveti altii? rusine.
Si va mai mirati...
Task Damager [utilizator], Sâmbătă, 9 noiembrie 2019, 6:21
-4/4
... de ce USR nu vrea sa intre la guvernare cu astia!
Adica
consumator2 [utilizator], Sâmbătă, 9 noiembrie 2019, 8:15
0/4
Adica sa bagam o taxa care sa nu mai poata fi contestata. Cam asta e viziunea, nu?
Îmi aduce aminte de Vosganian ...
BleahBleah [utilizator], Sâmbătă, 9 noiembrie 2019, 10:13
0/2
Al liberal care încercarea cu degetul ... Când propunea taxarea produselor obținute în gospodăriile țărănești ...
cum ramane ca nu se reduc...