VIDEO Cum sunt aruncate trolerele de angajații unei firme de handling de pe Otopeni / Munte de bagaje și banda blocată timp de 30 de minute. Imagini publicate de Răzvan Cuc - Hotnews Mobile
1 € 4,7786 1 USD 4,3124sâmbătă 14 dec 2019
Dati afara toti!
magicianul [utilizator], Duminică, 13 octombrie 2019, 14:44
+20/28
Nu-mi vine sa cred cum arunca bagajele! Si nu e doar o persoana, toti 3 care apar in film.
Problema este si organizarea sortarii-ca la romani. Toti dati afara inclusiv directorul aeroportului. Asta e organizare cu benzi???
Daca vede un strain asa ceva da jn judecata aeroportul fara sa se gandeasca.
Iar angajatii aia concediati instant. Nimic nu rezista la socurile alea.
O tara care merge prost pentru ca e gandita prost!!
Nuuuu.... nu aeroportul e de vina????
radu_cel_frumos [utilizator], Duminică, 13 octombrie 2019, 15:02
+23/23
Oameni buni. Aeroportul trebuie sa aiba sistem de scanare automata a bagajelor pe banda si de directionare a lor catre benzile de ridicare bagaje sau alte curse. Uitati aici: https://www.youtube.com/watch?v=1MBWZWyvMng

Aeroportul e mai mult decat un hangar in care se vinde apa minerala la pret de specula.

Cine e vinovat ca nu avem sistemele automate in lucru si se munceste cu forta bruta ca in Africa?
Hahaha
Pink Z [anonim], Duminică, 13 octombrie 2019, 15:13
+20/20
Dl Cuc mai are de rezolvat treburi inainte sa plece. Trebuie scoasa Globeground de pe piata romaneasca, repede. Are el niste baieti, o firma ceva..
ha-ha
Irizat [anonim], Duminică, 13 octombrie 2019, 15:14
-4/22
am vazut aceiasi scena pe multe aeroporturi din Europa sau US. asta la vedere! cand bagajele sunt incarcate in vagonete, la descarcarea din cala avionului.
"Dacă aș fi fost încă ministru cu puteri pline"
imi_pasa_de_romania [utilizator], Duminică, 13 octombrie 2019, 15:15
+15/19
Si Parazitii au o melodie "Dac-as fi pentru o zi presedinte". Hai sa incerc si eu sa inteleg punand niste intrebari, considerate de mine, pertinente si de bun simt, ca sa nu zic logice.

1. asta se intampla de ieri? e primul caz?
2. de cat timp exista acest contract cu Globeground?
3. exista vreun angajat TAROM care sa supravegheze ce se intampla?
4. cati sefi a avut TAROM si de cine au fost numiti? ca ma indoiesc ca au fost concursuri transparente
5. ce partid a avut ministru de transporturi ce l mai mult pana acum in ultimii 30 de ani?

Apoi da, ne putem mira cum, iata, nu e ceva nou, nu a inceput peste noapte, iar coruptia propagata de PSD si intinsa pana la TAROM e de vina. O firma bine pusa la pucnt care are principii in spate nu ar fi tolerat asa ceva.
Prostia depaseste imaginatia
newlook [utilizator], Duminică, 13 octombrie 2019, 15:23
+11/19
Prostia depaseste imaginatia:

In filmuletul din articol se vede o banda rulanta. Lururile par simple: O parte din bagaje trebuie luate de pe banda rulanta, celelate lasate sa treaca.

Dar "simplu" nu e atat de simplu la romani.
In loc sa extraga bagajele ce trebuie inlaturate de pe banda rulanta (cam jumatate) si sa le lase pe celelate sa treaca, pur si simplu...
... romanasii au pus o bariera fizica astfel incat sa opreasca TOATE bagajele si sa manipuleze TOATE bagajele. Adica sa munceasca DUBLU pentru acelasi rezultat. Ba chiar mai mult decat dublu, pentru ca acum trebuie sa faca si exercitii de aruncare a bagajelor de 20 kg peste bariera de jumatate de metru!
Chill, Așa e peste tot.
vindicomvs [utilizator], Duminică, 13 octombrie 2019, 15:23
-4/12
Crezi sau nu dar așa e in toate aeroporturile.
Chiar din contra, este și mai horror. N au arătat când le scot din avion...sa vezi acolo cum le aruncă de la câțiva metri înălțime.

Cuc a postat asta pentru are altă agenda...probabil vrea sa bage vreo altă firmă...care va fi la fel evident.
Comment sters de user
Fapte [anonim], Duminică, 13 octombrie 2019, 16:15
+1/1
... sa ne frecam la ochi .....
cbogdan [utilizator], Duminică, 13 octombrie 2019, 18:11
+11/11
Povestea lui Ion Creanga "Prostia Omeneasca " nu era fictiune. Baietii acestia ar arunca nucile in pod cu furca si ar face lumina in casa cu butoiul.
Firma handling Otopeni
12Cristian [anonim], Luni, 14 octombrie 2019, 9:40
+3/3
Acest ministru este hahalera?? Un parlit de director de prestatii servicii pt Tarom isi bate joc de un ministru? Directorul Tarom beleste berbunca!? RUSINOS...Afara! de la Ministru - care oricum pleaca la director Tarom! Tarom, una din cele mai mari Mafii de Stat!
stirea e alta
I [utilizator], Luni, 14 octombrie 2019, 11:09
+1/3
Cuc vrea spaga. Cuc nu a primit spaga. Cuc da drumul la filmarile astea ca sa aiba motiv sa schimbe firma asta cu alta care da spaga. Altfel ar fi facut ordine mai demult... Prostii se bucura crezand ca noua firma nu o sa arunce bagajele tot asa :))) Probabil o sa fie alta firma dar cu aceeasi oameni.
Asa este
DrDoc [utilizator], Luni, 14 octombrie 2019, 19:15
0/0
Vezi pe youtube United Breaks Guitars, https://www.youtube.com/watch?v=5YGc4zOqozo