"On a Sunday", cântată de Ester Peony, va reprezenta România la Eurovision - Hotnews Mobile
1 € 4,7550 1 USD 4,2719vineri 18 oct 2019
Melodia este slaba
simplex1 [utilizator], Luni, 18 februarie 2019, 4:46
+14/20
Cu piesa interpretata de Ester Peony ne ducem degeaba la Eurovision.
De acord
aladdin [utilizator], Luni, 18 februarie 2019, 6:44
+6/10
Nu m-oi pricepe eu la muzica, dar nu a ramas nimic dupa ce am ascultat-o. Nicio secventa pe care sa o fredonez, nicio dorinta de a o reasculta, nimic cu care sa atraga atentia. A se compara cu cele mai mari succese ale Romaniei la EV: Let me try, Tornero, Playing with fire. Pe oricare dintre ele o pot fredona si acum (desi Tornero nu ma da pe spate) si le-am si revazut de cateva ori. La fel, spectacolul de pe scena a fost deosebit (mai ales cel cu Sistem), nu vad la melodia asta ce se poate organiza.
Dar poate gresesc eu si nu stiu sa recunosc genul de melodie care are succes la EV. Mult succes.
PS: Mi-a placut mult melodia lui Ovidiu Anton, castigatorul din 2016, cand Romania nu a participat. Cu aia te puteai prezenta la EV dpmdv.
Manele de la psd sunt mai bune pentru tine
Miky60 [utilizator], Luni, 18 februarie 2019, 12:09
-3/13
PSDistilor, nu veti sti niciodata sa apreciati muzica buna. Pentru voi sunt bune doar manele si asistarile sociale de la primarii, atata stiti. Gratare si manele. Ester aduce muzica din afara, din diaspora, ea traind toata copilaria in Canada. Diaspora care va fi mereu anti-psd si anti-manele!
si ce daca..
exilatul [utilizator], Luni, 18 februarie 2019, 18:28
+3/3
a trait in canada!?...dar melodia e slaba si poate nu are legatura cu talentul ei ...cred ca laura bretan merita sa cistige dupa mine ..
lol
toxx [utilizator], Luni, 18 februarie 2019, 6:02
+12/14
cine e si fata asta ? ascult destul de mult muzica romaneasca, si nu am auzit niciodata de ea. nu cred ca artistii care produc in Romania si chiar canta au vreun interes sa se duca la concursul asta politic. Din toata lista aia cred ca doar de Laura Bretan am auzit, daca o fi aceeasi de la romanii au talent.
Din păcate nu înțelegi
Observatory [utilizator], Luni, 18 februarie 2019, 16:08
-2/4
romanii nu mai trăiesc in România, sunt toți afara la munca.....
Poate găsiți un copil mic sau un pensionar sa reprezinte adevarata Românie.

Nu căutați PSD isti, ei sunt foarte ocupati cu grătarul și berea....și când obosesc mâncând , mai da “ o jula, doua)
Comment sters de user
Fapte [anonim], Luni, 18 februarie 2019, 6:46
+10/12
sora
BillytheGreat [utilizator], Luni, 18 februarie 2019, 7:29
+15/15
lui Polimer Paun.
Tra-la-la, Tra-la-la...
4clase [utilizator], Luni, 18 februarie 2019, 7:57
+11/13
Votul publicului a fost cel mai corect. Trei dintre jurati, au ignorat total vocea si piesa Laurei Bretan, cea ce mi se pare extrem se suspect... Si mai suspect mi se pare ca o piesa deosebita ca cea a baietilor de la Trooper a luat 10 puncte de la public, si nici-un punct de la jurati…
Hai sa fim seriosi cu acest Easter Peony... Sunt calificati sa piarda. Parerea mea umila este ca Romania se pregateste ca la anul sa nu mai aiba reprezentant la Eurovision. Si poate ca asta este si idea. Nu cred ca e intamplatoare alegerea acestui menuet murmurat si batut la tobe. Ca si roman nu ma pot bucura de alegerea unor jurati straini.
O parere
critics222 [utilizator], Luni, 18 februarie 2019, 8:25
+6/6
Melodia castigatoare mi s-a parut interesanta, desi as fi vrut sa castige Laura Bretan, insa nu cred ca are sanse in concurs. Ca sa castigi trebuie sa ai cumetriile puternice, ceea ce la noi nu este cazul, ori sa vii cu o maimutareala ca cea a Israelului. Trebuie sa surprinzi cu ceva nonconformist chiar daca melodia e mediocra. S-a vazut si aseara cand au promovat-o pe neandertalianca aia. Organizarea mediocra, s-a vazut si din prestatia prezentatorilor. Ramolitul ala de Temisan parca fumase ceva interzis, ori nu-l mai ajuta hard-ul
muzica tarii mele
floarealbastra [utilizator], Luni, 18 februarie 2019, 9:16
-4/8
Cea mai buna din tot ce s-a inscris la concurs.
Doresc mult succes mai departe acestei cantarete sper incet, incet sa dispara sforarii muzicii romanesti si sa vedem/auzim adevaratele talente nu miorlaitele cu pile, fandositele si sustinutele.
nota zece si pentru Trooper si cei care au cantat Daina.
Engleza și stilul 'indie'' sunt mioritice ?
FreakaThe-jmirghel [utilizator], Luni, 18 februarie 2019, 16:50
-2/4
Naționaliști psd-aldiști sunt totalmente inepți
Slabă, slabă, foarte slabă interpretarea și melodia/piesa muzicală
Fix pixu'
Pixelul [utilizator], Luni, 18 februarie 2019, 10:21
+12/14
Laura Bretan a avut 12 puncte (locul 1) de la public. Ester ne "reprezintă" cu 3 puncte doar pentru că minunatul juriu a votat-o. Cât de nebun să fii să oferi publicului 1/7 din totalul voturilor la un astfel de concurs, în timp ce juriul are 6/7?! O mare rușine pentru TVR.
lol
muciflenduri [utilizator], Luni, 18 februarie 2019, 15:52
-6/8
Melomanul public a dat 10 puncte lui Trooper si 8 puncte fatucii care mi-a sugerat ca urmeaza un gang-bang de toata frumusetea.
Inteleg ca intr-o tara de manelisti si pesedisti e greu sa apreciezi pe cineva cu voce si prestatie live rezonabila.
Da, toata votarea e o mascarada, dar intamplator a castigat cea mai buna piesa.
in sfarsit o melodie inteligenta
tecumseh [utilizator], Luni, 18 februarie 2019, 11:16
-9/15
cred ca e prima de la holograf in '91 pe care as asculta-o cu placere si la radio. eu ma bucur ca a aparut asa o melodie in concurs.
din ce citesc mai sus inteleg ca un juriu strain a ales-o. ce dovada mai buna ca de-acolo vine salvarea..
Zero .. ..
Vali Cel Batran [utilizator], Luni, 18 februarie 2019, 11:50
+8/10
. . . . sanse! Cred ca astia de la televiziune sunt si surzi si orbi, de nu vad care este trendul astazi in muzica! Astazi se poarta muzica dinamica care scoala si babele din scaun pentru a dansa nu lalaiturile astea elaborate si cu pretentii de muzica aproape clasica!
o piesa foarte slaba
DSS [utilizator], Luni, 18 februarie 2019, 15:31
+3/5
cred ca e una din ele mai slabe melodii cu care ne ducem la Eurovision. O piesa fara cap si fara coada.
Nu au avut curajul sa trimita o piesa rock, iar melodia Trooper e mult mai catchy, chiar daca nu e cine stie ce opera de arta.
bani aruncati pe fereastra
esti din alt film
muciflenduri [utilizator], Luni, 18 februarie 2019, 18:12
-1/1
Asadar trooper a scos o melodie catchy, cu care ar fi facut furori prin europa. Lalaiala cu pricina, gen phoenix '80s merge la o bauta cu prietenii, dar sa fim seriosi, nu ar fi prins intr-o suta de ani prin europa.
Asta nu inseamna ca e un cantec prost, ci doar ca n-are nicio legatura cu fenomenul.
Pe oricine am trimite...
Nyk1 [utilizator], Luni, 18 februarie 2019, 22:10
+3/3
...nu ar avea nicio șansă în fața ladyboy-ului francez de origine magrebiană.