O nouă mutare de imagine a lui Dragnea. Șeful PSD depune un amendament prin care se taie 140 de milioane de la finanțarea partidelor și se direcționează către Educație - Hotnews Mobile
1 € 4,7612 1 USD 4,2560duminică 26 mai 2019
atenție!
Mazeta [utilizator], Marţi, 12 februarie 2019, 15:53
-9/13
Liviu Dragnea a întins o capcană în care deja au căzut PNL și USR. E un joc parșiv. Iohannis însuși a ieșit azi și a declarat că proiectul inițial al PSD era foarte bun și că nu trebuie schimbat.
Jocul parsiv e ...
Alius [utilizator], Miercuri, 13 februarie 2019, 2:35
+1/1
.. ca dupa ce tot el a facut bugetul, tot el il "amendeaza", ca sa para omu' bun, care, uite ce face el, ia de la nenorocitele de partide banii aia multi pe care numai un ticalos si neroman a putut sa-i aloce si ii da la educatie , ca un bun roman si patriot ce este.

Da' asta pana si un papagal poate sa vada, daramite o mazeta de doi bani. Sau stai, e cam acelasi lucru.
Jocul parsiv e ...
Alius [utilizator], Miercuri, 13 februarie 2019, 2:35
0/0
.. ca dupa ce tot el a facut bugetul, tot el il "amendeaza", ca sa para omu' bun, care, uite ce face el, ia de la nenorocitele de partide banii aia multi pe care numai un ticalos si neroman a putut sa-i aloce si ii da la educatie , ca un bun roman si patriot ce este.

Da' asta pana si un papagal poate sa vada, daramite o mazeta de doi bani. Sau stai, e cam acelasi lucru.
O Pasa
BillytheGreat [utilizator], Marţi, 12 februarie 2019, 15:57
+16/16
vai ce darnic esti. Ce ar fi sa nu se dea nici o letzcaie la nici un partid? De ce trebuie sa suportam noi niste organizatii private? Vretzi ciolan? cereti donatii de la votantii vostri, aduceti de acasa dar nu de la buget.
ce porcari...
rochiri [utilizator], Marţi, 12 februarie 2019, 16:03
+12/12
deci ei fac proiect de buget si tot dragnea vine si propune amendamente dupa....pai de ce nu faceti din prima...astia cred ca toata tara este proasta ...
hai
daldepsd [utilizator], Marţi, 12 februarie 2019, 16:16
+5/9
sa o vedem si pe asta. Asta se pune la bile albe; deocamdata una. Si ca sa nu fie singurica ia reduceti si numarul de parlamentari asa cum a votat poporu'. Altfel e doar demagogie, ca de obicei, minciuni si inselaciuni de care oamenii s-au cam prins.
Bilă albă?!???
_Un stelist_ [utilizator], Marţi, 12 februarie 2019, 20:42
+2/2
De ce bilă albă? Dragnea a făcut bugetul, acum vine cu amendamente și’i dai bilă albă? Da’ o m..e nu vrea dragnea?
smecherie ieftina
mos ion roata [utilizator], Marţi, 12 februarie 2019, 16:26
+14/14
a marit bugetul alocat partidelor ca apoi sa propuna taierea aceieasi sume in favoarea educatiei
trece/nu trece?
TrueBlue [utilizator], Marţi, 12 februarie 2019, 17:13
+10/10
Dupa ce l-a facut, el cu valcov, acum il amendeaza tot el. Foarte bine. Dar s-ar putea sa nu treaca amendamentul, la asta v-ati gandit? Asa e in democratie.
Pesedeaua râde de fraierii care-o cred.
prec [utilizator], Marţi, 12 februarie 2019, 17:36
+2/2
Doar ce-i săraci cu duhul, recte votanții lor, pot pune botul la minciunile lor.