Sorina Pintea despre cazul falsului medic din Ilfov: A fost întocmit ilegal un contract de voluntariat. Îmi mențin declarația că în sistemul public nu pot fi angajați medici falși - Hotnews Mobile
1 € 4,7537 1 USD 4,3082joi 17 oct 2019
Intoarsă ca la Pliești
Ochii_pe_voi [utilizator], Marţi, 12 februarie 2019, 15:20
+12/12
Declarațiile propagandistei psd Pintea valoreaza zero lei. Ele nu pot ascunde miile de decedati din pricina lipsei de medicamente, a spitalelor mizerabile, lipsei vaccinurilor anti-gripa, exodul de medici, sistemul de șpăgi, minciuna, impostura și furtul organizat din sistemul de Sanatate. E un ministru carierist, incompetent si mafiot, ca toti din Guvernul Hotiei Nationale
Menține că nu știe ce face.Adică-i proastă.
asavreau [utilizator], Marţi, 12 februarie 2019, 18:32
+5/5
Coana ministru al sănătății nu pricepe că răspunde de sistemul de sănătate public și privat.Și chiar repetă să pricepem că nu știe să conducă Ministerul Sănătății.
Ma bucur ca a intrat presa pe fir
t4v1 [utilizator], Marţi, 12 februarie 2019, 15:24
+11/11
Mai ies un pic la suprafata mizeriile din sistemul medical romanesc, mizerii pe care spitalul din Ilfov pare ca incearca sa se acopere cu un "contract de voluntariat".
...
T-Ora [utilizator], Marţi, 12 februarie 2019, 15:32
+11/11
Coana ministra nu stie cum s-o dea la intors.
economista de la sanatate...
T-Ora [utilizator], Marţi, 12 februarie 2019, 15:36
+10/10
Si adaug ca problema coanei ministre este ca habar nu are de domeniul medical, ea avand o diploma de economist obtinuta la -citez din cv-ul sau:
" facultatea de economia industriei, constructiilor si transporturilor."
Incompetentă
Ochii_pe_voi [utilizator], Marţi, 12 februarie 2019, 18:35
+5/5
dar carieristă si înhâitată cu hoții. Cine se aseamănă se adună, iar in pezede nu pot fi decât mafioți, penali si complici de-i alor. Cum e si această trâmbiță numită Pintea, moral responsabilă de moartea a sute de pacienti.
Comentariu sters de utilizator
[anonim], Marţi, 12 februarie 2019, 15:52
+10/10
da salariul
gidi [utilizator], Marţi, 12 februarie 2019, 16:01
+7/7
da salariu de medic a luat?
totul e firesc
carmen_i [utilizator], Marţi, 12 februarie 2019, 16:02
+9/9
Ce natural ne explica stimabila! ce firesc pare totul! o falsa doctorita isi face de cap intr-un spital public iar ministra ne explica intr-un mod nosalant ca totul merge cum trebuie.
Pana cum ar fi trebuit demis managerul spitalului, seful de sectie precum si functionarii de la resurse umane. Dar ce sa vezi? nu se va intampla nimic.
Comentariu sters de utilizator
[anonim], Marţi, 12 februarie 2019, 17:42
+6/6
Iar...
Gojira [utilizator], Marţi, 12 februarie 2019, 18:41
+5/5
Iar începem cu "nu am lovit copilul nici cu pumnul...". Fix așa sună declarația. Nu contează, tanti, dacă e angajat cu normă întreagă, dacă-i voluntar, sau dacă-i angajat cu contract.
Când intru într-un spital de stat, sau o clinică de stat, nu mă interesează cum sunt angajați doctorii ăia, dacă-s voluntari sau dacă-s cu jumătate de normă. E irelevant. Dacă mă tratează, mă aștept să fie doctor. Dacă nu e, e foarte grav.

Exercițiile astea literare sunt inutile. Nu interesează pe nimeni forma legală sub care lucra, contează faptul în sine, de a profesa fără studiile necesare.
In sistemul public nu pot fi angajați medici falși
Lu48 [utilizator], Marţi, 12 februarie 2019, 19:16
+8/8
Doar să profeseze. Mătura zburătoare a vrăjitoarei machiate a aterizat greşit la Ministerul Sănătăţii, în loc de vreun şantier. I-auzi, voluntar – nu medic angajat. Deci dacă pacientul moare nu se pune. Poate vrăjitoarea ar fi ma puţin penibilă dacă ar sta mai puţin în faţa oglinzii şi mai mult la birou.
Și în continuare realitatea îți dă palme.
ouyang [utilizator], Miercuri, 13 februarie 2019, 9:33
+1/1
.