Tăriceanu acuză o campanie de "fake news" în cazul său, promovată de DNA. "Poate se dorește ruperea coaliției" / "Cât am fost premier, pentru licențele Microsoft nu s-a plătit nicio sumă. Prima plată, abia în prima jumătate a lui 2009" - Hotnews Mobile
1 € 4,6644 1 USD 4,0999miercuri 21 nov 2018
Cum e cu șpaga?
Ochii_pe_voi [utilizator], Joi, 8 noiembrie 2018, 23:03
+8/12
Moliceanu bate câmpii... Cum rămâne cu șpaga pentru ALDE? S-a dovedit că ești nu numia traficant ordinar de influenta, seful gruparii e hoti din Senat, ci si un borfas de clasa.
Mintea de pe urma
florinos [utilizator], Vineri, 9 noiembrie 2018, 0:40
+5/5
Tariceanu chiar nu înțelege ca este mana lui Dragnea, va amintiți cum vota Tariceanu pana sa scape de dosare ? era oglinda PSD-ului, după ce a scapat a inceput sa pună conditii plus ca daca are dosar nu mai poate candida la președenție din partea coaliției si alt personaj nu exista in ALDE care sa fie cunoscut sa aibe șanse împotriva lui Iohannis sau Ciolos.

Din tot scandalul asta doar Dragnea si Firea câștigă.
.
Ingwar [utilizator], Vineri, 9 noiembrie 2018, 1:08
+5/7
statul paralel austriac ataca cel mai cinstit si mai curat politician romain Tariceanu
inocentul
clujanu [utilizator], Vineri, 9 noiembrie 2018, 6:59
+5/5
De unde nu-i foc, nu iese fum.
Bravo DNA
visury [utilizator], Vineri, 9 noiembrie 2018, 9:34
+4/6
A scapat prima oara, acum ajunge la puscarie.
interesanta declaratie a lui tariceanu
subcultura [utilizator], Vineri, 9 noiembrie 2018, 10:17
-4/4
la prima vedere ar trebui ca actiunea DNA sa consolideze coalitia, sa il faca pe Tariceanu sa se tina strans cu Dragnea de mana impotriva justitiei.

Totusi, cand parea ca anumite ape se separa in coalitia aia, poc chestia de la DNA ...
ar fi....
asada [utilizator], Vineri, 9 noiembrie 2018, 12:13
+3/5
....interesant de stiut care este natura acelor "foloase materiale "necuvenite !!!! In opinia lui Tariceanu Maicrosoft, in saracia lui, ar fi trebuit sa astepte incasarea banilor ca sa poata onora spaga !!!! Penibil si cam sarac cu duhu motocicleanu !!!!
tot DNA este vinovata?
Dizidentul [utilizator], Vineri, 9 noiembrie 2018, 15:06
+4/4
dl. Tariceanu nu spune ca dovezile sint in 73 volume(Dosare) care vin din Austria,Procurori de la DNA sint obligati sa ancheteze conform regulilor europene,un alt aspect care da de gindit este faptul ca in noile legi au propus NUMAI DACA SE CISTIGA (BANI SI AVANTAJE) PENTRU SINE SA POATA FI PEDEPSIT