Jandarmeria: Femeia jandarm, lovită de huligani, internată cu suspiciunea de fractură la coloana cervicală - Hotnews Mobile
1 € 4,6590 1 USD 4,1340miercuri 14 nov 2018
Ne pare rau
Ochii_pe_voi [utilizator], Sâmbătă, 11 august 2018, 0:42
-2/12
A fost sluga unei institutii ceausiste care a gazat ca adevarati NAZISTI:
mineriada #rezist
cucuveauamov [utilizator], Sâmbătă, 11 august 2018, 0:51
-14/20
o imagine va face diferenta: zeci de barbati #rezist lovind o femeie.

Mitingul #Diaspora asigura rezultatul viitoarele alegeri.
Dosar penal
exlc [utilizator], Sâmbătă, 11 august 2018, 0:55
+8/10
... și închisoare merita cretinii aia care au făcut așa ceva. Am văzut imaginile, și sunt înregistrați toți. Sper sa fac pușcărie mulți ani. Am fost la toate protestele, dar nimic nu justifica ce au făcut ei.
justifica sau nu!
schroedinger [utilizator], Sâmbătă, 11 august 2018, 8:44
0/2
Ce cauta femeia acolo?
Cine a trimis-o in aceasta misiune?
Daca ai fi picat in mana ei, nu cred ca ti-ar fi fost usor!
A la guerre comme a la guerre!!
Atata o multime de 100000 de peroane
Martinezu [utilizator], Sâmbătă, 11 august 2018, 11:40
0/0
da le cu gaze constant, si apoi ia-o printre protestatari. Vezi ce te pupa!
Niste cretini.
In orice grup de anvergura asta se vor gasi elemente violente. Nu trebuie sa fi danjarm sa stii asta.
ca sa ne lamurim
bokila1 [utilizator], Sâmbătă, 11 august 2018, 0:55
+4/12
piesa de teatru cu jandarmerita batuta a fost regizata cu grja de mai mult timp.
huliganii pe care majoritatea nici nu i+a vazut erau cca 40 de interlopi marca pandele in tricouri negre majoritatea... absolut suficienti ca sa mimeze atacarea jandarmilor si sa justifice interventia in forta.
Dar ca sa vezi niciun huligan nu a inghitit gazele lacrimogene destinate strict protestatarilor pasnici
puie msd!!!!!!!!!!!!!!!
vidra [utilizator], Sâmbătă, 11 august 2018, 1:04
+4/14
De ce cretinii de jandarmi au dat cu gaze in oameni pasnici? Am ZERO compasiune pentru aceste slugi! NU se justifica violenta fata de oameni pasnici. Cretinilor!
Serios???
karula [utilizator], Sâmbătă, 11 august 2018, 1:04
+2/14
Exista cineva in Jandarmerie care are coloana vertebrala?
pai..
Talibanu' cu turban Armani [utilizator], Sâmbătă, 11 august 2018, 6:37
+2/6
..la cum si-au abandonat colega, nu prea.. noroc cu protestatarii, barbati adevarati, care i-au scos de acolo, cu riscul de a fi raniti ei insisi.
Nenorocitii
TheDudeLebowski1988 [utilizator], Sâmbătă, 11 august 2018, 1:10
+8/10
Nenorocitii aia care au dat in jandarmi sa plateasca cu var fi indensat multi ani de puscarie!!!!!

Dar la fel sa pateasca si jandarmii care au lovit oameni cu mainile ridicate !!!!!
Eu zic ca...
Talibanu' cu turban Armani [utilizator], Sâmbătă, 11 august 2018, 6:35
+3/3
..sunt usor de identificat agitatorii. care au lovit. Se vede cum protestatarii pasnici protejeaza jandarmii cazut si ii scot din muntime, abandonati fiind de colegii lor.
Foarte trist :(
Clop [utilizator], Sâmbătă, 11 august 2018, 1:17
+10/12
Am vazut la Digi24 inregistrari foarte bune ale incidentului, in care toti cei implicati pot fi identificati.

Ma intreb daca "organele" vor fi interesate realmente de aceste identificari.
Spiritul democratic
Stefannel [utilizator], Sâmbătă, 11 august 2018, 1:18
-6/16
Mai vreti dovezi ca rezist vreo doar destabilizarea tarii ?
Îmi pare rău de starea ei
Captain Obvious [utilizator], Sâmbătă, 11 august 2018, 2:00
+1/11
Dar asta se întâmplă când depui un jurământ și apoi faci ceva pe el
Aha
The_Dude [utilizator], Sâmbătă, 11 august 2018, 2:38
+8/14
Mai sunt cateva sute de romani internati. Pe gaze, bulane si pumni in gura. A se cerceta. Tragem linia la final.
Jandarmi...
Talibanu' cu turban Armani [utilizator], Sâmbătă, 11 august 2018, 6:34
+8/10
Femeia asta a fost scoasa din muntimea agitatorilor de catre protestatarii de buna credinta, fiind abandonata de catre colegii ei. incredibil cat de lasa a putut sa fie jandarmeria.
Pai...
paulbutoi [utilizator], Sâmbătă, 11 august 2018, 9:32
0/0
Aici nu pare sa fie vorba de lasitate .
Mai curand , pare sa fie vorba de un mic scenariu .
Intrebari simple :
- cum se motiveaza prezenta unei femei in efectivele de interventie ( represiune )
- au fost si alte femei in efectivele de interventie ( represiune ) in seara trecuta ; de ce
- cum se motiveaza abandonarea ei ( dupa o sarja a jandarmilor in multime ? )
- daca este singurul incident de acest gen din seara trecuta , cum s-ar putea explica asta
Pare sa fie un foarte lung sir de coicidente ciudate .
Prima ciudatenie fiind ca jandarmii nu au mai incercat sa-i extraga pe cei violenti din multime .
Asa cum au facut in februarie 2017 .
De ce oare ?
...
cartograful [utilizator], Sâmbătă, 11 august 2018, 8:20
+1/1
a fost vina comandantilor jandarmeriei. Fata de cei doi jandarmi, in special fata de femeie, pot avea compasiunea pe care o avem fata de orice fiinte umane. Jandarmeria a dovedit ca e o institutie de toata jena. Bine ca nu-s in stare sa intervina cand se bat clanurile de romulani sau cand iau bataie medicii de garda pe la spitale.