Reacție a președintelui Klaus Iohannis: Condamn ferm intervenția brutală a Jandarmeriei, puternic disproporționată/ Ministrul de Interne trebuie să dea urgent explicații - Hotnews Mobile
1 € 4,6590 1 USD 4,0937marţi 14 aug 2018
Ministrul de Interne NU TREBUIE
comentatordiletant [utilizator], Vineri, 10 august 2018, 23:43
+12/24
SĂ DEA EXPLICAȚII, pentru că a primit ordine!
Oare va face Iohannis ceva concret?
Jos_Dictatura_Dragnea [utilizator], Sâmbătă, 11 august 2018, 0:14
+8/16
Sau va pleca in concediu?

Asa postez si eu pe net, nu are niciun efect.

Dar sa faca ceva concret, sa faca sedinta CSAT.
Ar fi bine sa convoace CSAT,
pepper89 [utilizator], Sâmbătă, 11 august 2018, 0:36
+7/9
daca se mai intampla chestii de astea, scoasa armata in apararea poporului!
Sa-ti dam la gurita, carmenita! Iesi din gaura in care te-ai ascuns, si asuma-ti ordinele !
DA!
CetateanulRoman [utilizator], Sâmbătă, 11 august 2018, 7:51
+4/4
Se intoarce pe partea cealalta si se aseaza mai bine pt a putea urmarii cu atentie!
A dormit in post!
Ca inttodeauna reactie tardiva si inutila, de moliu
Explicatia e simpla
imi_pasa_de_romania [utilizator], Sâmbătă, 11 august 2018, 1:52
+8/10
Nu eram imbracati in alb si Jandarmii ne-au tratat ca atare. Data viitoare sa venim imbracati in alb si sa vedeti ce bine vom fi tratati, cu tot cu toalete Eco.

Nu asa ne-a demonstrat dom' Dracnev?
Hai melcule fa un efort si schimba-ti ritmul.
uncetateansimplu [utilizator], Sâmbătă, 11 august 2018, 8:15
+3/5
Hai melcule, fugi pana la spital, iesi la o conferinta de presa, fa si tu ceva concret, lasa bicicleta astazi si udatul florilor, fi si tu activ, ai atatea sanse sa te faci remarcat pozitiv si tu dormi in izmene, de fiecare data!
Melcul tarii
uncetateansimplu [utilizator], Sâmbătă, 11 august 2018, 8:41
0/2
Hai melc, hai, incearca sa te prinzi de ce esti in functia aia, dar partea aia reala, nu aia in care iti deschid unii usa si accesul in trafic.
Hai melc, arata ca ai si tu outze!
slabe sperante
revo [utilizator], Sâmbătă, 11 august 2018, 11:22
+1/1
domnul melc reactioneaza doar cand e frig afara si are paltonul la el si nu vine slujbasul sa i-l ia din brate!

Azi e vineri! Gata, plecarea spre semenic!
mesajul Președintelui
Mazeta [utilizator], Vineri, 10 august 2018, 23:45
-9/39
miroase a soare, fructe de mare și nisip fin-fin.
Bun
nano2k [utilizator], Sâmbătă, 11 august 2018, 2:10
+4/12
Si postarea ta pute a duhoare ciumata
scurt
cucuveauamov [utilizator], Vineri, 10 august 2018, 23:57
-12/36
un cretin!
Cine? Daddy?
Dalinar [utilizator], Sâmbătă, 11 august 2018, 0:32
+8/10
Absolutely, tot scurt!
Seful Jandarmeriei?
imi_pasa_de_romania [utilizator], Sâmbătă, 11 august 2018, 1:52
+8/10
De acord!
Slăbuț
Nyk1 [utilizator], Vineri, 10 august 2018, 23:57
-8/26
Dacă chiar era de condamnat Jandarmeria, Johannis trebuia să declare imediat stare de urgență și să scoată Armata în stradă pentru a restabili ordinea și siguranța cetățenilor.
Care armata ?
ruskimushki [utilizator], Sâmbătă, 11 august 2018, 0:12
+3/5
aia transnistreana ?
Discutabil
imi_pasa_de_romania [utilizator], Sâmbătă, 11 august 2018, 1:54
+4/6
Armata ar fi reactionat la fel. Totusi soboloanii sunt huliganii, nu? Aritmetica simpla Dracneviana.

Pana nu este curatat Guvernul, degeaba... exterminarea daunatorilor tre' sa inceapa de la Guvern. Apoi la Parlament.
Inca nu e momentul sa intervina Armata.
Rahan5 [utilizator], Sâmbătă, 11 august 2018, 1:56
-5/7
Dar daca Dragnea vrea sa incalace Constitutia cu ne-organizarea Referendumului de Demitere a lui Johannis dupa Suspendare, va venii si acel moment.
Cand a dat rusul Crin Antonescu impreuna cu Ponta, Lovitura de Stat din vara lui 2012 nu a intervenit Armata. Scuza este ca Ponta este albanez dupa tata, adica inrudit cu dacii (albanezii impreuna cu dacii fac parte din familia popoarele tracice. Cu alte cuvinte, atunci Ponta era in postura sa faca ce vrea).
In schimb, rusul Dragnea impreuna cu grecul Tariceanu sunt o asociere nereprezentativa pentru Romania, iar Armata va intervenii daca Dragnea si Tariceanu vor incalca impreuna Constitutia.
Carmen Dan isi apara fostul amant: Dragnea !
DEMA GOGU' [utilizator], Vineri, 10 august 2018, 23:58
+13/27
...cu pretul incalcarii legii si ranirea celor care manifestau in mod legal !
Ceausescu-Dragnea, viitorul luminos al Romaniei , in dictatura coruptilor PSD .
PSD = PCR, acum intelegeti?
Jos_Dictatura_Dragnea [utilizator], Sâmbătă, 11 august 2018, 0:49
+3/5
Ce va mai trebuie sa intelegeti ca PSD e PCR?
X
Urangutanu [utilizator], Sâmbătă, 11 august 2018, 0:00
-9/27
Aia nu a fost o interventie in forta...
Nici mesajul tau nu este unul inteligent....
DEMA GOGU' [utilizator], Sâmbătă, 11 august 2018, 0:07
+10/22
...
:)
Urangutanu [utilizator], Sâmbătă, 11 august 2018, 0:21
-9/17
Ce sa zici si tu...
;)
Urangutanu [utilizator], Sâmbătă, 11 august 2018, 0:45
-3/5
Este usor sa fim aroganti si sa credem ca le stim pe toate.
Putea sa fie mult mai rau sau totusi putea sa nu fie nimic!
Noi avem norocul ca suntem mai civilizati (cu o idee doar) decat o buna parte din Europa de Est
:) Daca stii la ce fac referire...
Civilizati, ca asta
siska [utilizator], Sâmbătă, 11 august 2018, 15:41
0/0
care zice asa :https://www.hotnews.ro/stiri-politic-22637363-reac-virulent-deputatului-psd-lin-dulescu-dup-incidentele-din-pia-victoriei-nu-provoca-venim-1-milion-picioare.htm !
?
Gigi Kent [utilizator], Sâmbătă, 11 august 2018, 0:04
-10/24
Asta iar s-a uitat la filmul gresit ...
Da?
imi_pasa_de_romania [utilizator], Sâmbătă, 11 august 2018, 1:55
+4/8
Explica-ne la ce film sa ne uitam? La mineriada?
Gusta, dle presedinte
ruskimushki [utilizator], Sâmbătă, 11 august 2018, 0:11
+1/1
din propriile gogosi.
Incredibil
Azra [utilizator], Sâmbătă, 11 august 2018, 0:14
-5/9
Pentru prima data de cand se organizeaza mitinguri , acesta nu are nici un fel de organizatori; unii din diaspora care initial pareau a fi, si-au declnat cu una-doua zile inainte, cu usurinta, orice fel de intentie sau responsabilitate in organizarea lui si au refuzat sa semneze hartiile care trebuiesc trimise la Municipalitate , pentru obtinerea aprobarilor necesare si continand angajamentele lor pentru buna desfasurare a mitingului.In aceste conditii, intrebarea este de ce Primaria Capitalei a autorizat un astfel de miting fantoma; era absolut de asteptat ca elementre ultras sa profite de aceasta balbaiala, cum au si facut-o si sa comita acte grave de provocare la adrea jandarmilor .Iar cei care s-au dus la un asemenea minting improvizat, fara organizatori si fara scopuri clare s-au expus, asa cum s-a intamplat unor reactii ale jandarmeriei ca raspuns la provocarile dure ale ultrasilor.Trebuie sa invatam odata cum se exercita asemenea drepturi democratice si care sunt responsabilitatile tuturor: organizatori, autoritati municipale, jandarmerie si fortele de ordine.Ceea ce s-a intqamplat in Piata Victoriei , dintr-o proasta organizare a fost un fiasco total pentru toata lumea .
Carmen Dan a călcat pe bec
slashroot [utilizator], Sâmbătă, 11 august 2018, 0:26
+7/13
Ați deschis cutia Pandorei. Puteți să spuneți ce vreți despre noi, că suntem sorosiști, huligani sau elemente ale statului paralel (nu suntem). Făcând ceea ce ați făcut azi, gazând oameni nevinovați, ați făcut cea mai mare greșeală de la Timișoara '89 încoace: AȚI TREZIT FURIA. Ați trezit, în sfârșit, poporul.

Am văzut oameni fugind de gaze pe Berzei, la Orange, la BCR, pe pod deasupra pasajului. Departe de clădirea Guvernului. Nu erau huligani, erau oameni PAȘNICI.

Iar Voi I-ați Gazat.

Carmen Dan, ai făcut o mutare complet greșită pentru gașca de infractori, dar bună pentru România: ai deschis cutia Pandorei. Este începutul sfârșitului pentru PSD. Furia ne va aduce din nou în stradă. Și din nou. Și din nou.

Rămâne cum am stabilit:
#MUIEPSD
Presedintele
Iaca [utilizator], Sâmbătă, 11 august 2018, 0:29
+4/8
Romaniei are dreptate .
Sa raspunda toti pt.cele intamplate
Abuzul de putere nu este admis . Cu atat mai mult violenta,prin gazare ,a celor care sustin bugetul cu miliarde de euro !
...
ak33 [utilizator], Sâmbătă, 11 august 2018, 0:29
+6/8
Ore suplimentare pentru postacii psd
Si eu condamn
Stefannel [utilizator], Sâmbătă, 11 august 2018, 1:20
-5/11
Si eu condamn ferm un presedinte ce nu instiga la calm si la manifestatie pasnica ci gireaza violenta.
Acum trebuiesti suspendat !
In fine, aia nu erau ultrasi, nu erau huligani, erau romani muncitori, harnici din diaspora. Da, da, da.
Huligani psd tavarasci
Dalinar [utilizator], Sâmbătă, 11 august 2018, 5:16
+4/6
Tacticile kgb nu le-am uitat.
tovarase iohanis
Coco Whistle [utilizator], Sâmbătă, 11 august 2018, 1:46
+7/9
aveti o functie suprema ca si comandant al fortelor armate. eu as fi chemat aramata imediat sa protejeze poporul suveran. nu aveti nici o scuza ptr ceea ce se intimpla in romania si sinteti complice.
crima cu premeditare
revo [utilizator], Sâmbătă, 11 august 2018, 1:51
+7/11
Il capo a expediat-o pe imbecila de dancila in vacanta, ca sa nu i se poata cere demisia. Iar carmencita va sustine sus si tare ca ea a facut tot posibiliul sa previna incidentele, cand de fapt, ea a orchestrat si a dat ordin jandarmeriei sa curete in forta piata de demonstranti.
In mod normal, luni dimineata nimeni nu ar mai trebui sa iasa din casa - vreo saptamana.
Herr Klaus,
Stapanu [utilizator], Sâmbătă, 11 august 2018, 7:27
-1/7
hai sa n-o mai lungim sau aburim: demite-o pe decerebrata!!!
Domn johannis ,
A310 [utilizator], Sâmbătă, 11 august 2018, 10:02
0/6
cei care au provocat , sunt sustinatorii dumitale .
Asa ca nu o mai da in mangleala .
Nu, tovarase,
siska [utilizator], Sâmbătă, 11 august 2018, 15:39
0/0
provocatorii sint cei ca asta :https://www.hotnews.ro/stiri-politic-22637363-reac-virulent-deputatului-psd-lin-dulescu-dup-incidentele-din-pia-victoriei-nu-provoca-venim-1-milion-picioare.htm !
Sau ca cei care i-au facut pe aia din diaspora hoti, curve, prosti s.a.m.d. !
Din pacate ,
A310 [utilizator], Sâmbătă, 11 august 2018, 17:08
0/0
dintre romanii care s-au autoexportat , din care fac si eu parte , sunt si "uscaturi" ca peste tot , dar sunt si oameni la locul lor .
In ceea ce ii priveste pe cei care au hotarat sa participe la o adunare publica care nu indeplineste conditiile legale , atunci isi asuma si riscurile , nicaieri in lume nu poti sa invoci necunoasterea legii .
Eu le-as fi recomandat sa se documenteze in ceea ce privesteLegea nr. 60/1991 privind organizarea și desfășurarea adunărilor publice actualizata , precum si .Legea 61/1991, Actualizata 2016, pentru sanctionarea faptelor de incalcare a unor norme de convietuire sociala, a ordinii si linistii publice