Jandarmeria: În Piața Victoriei au venit persoane din galeriile de fotbal, rugăm delimitarea de ele - Hotnews Mobile
1 € 4,6669 1 USD 4,0761duminică 21 oct 2018
normal
martel55 [utilizator], Vineri, 10 august 2018, 21:03
+6/6
ca doar ei i-au adus, doar se cunosc foarte bine, isi fac servicii reciproc...asa se intampla daca nu au fost urmariti penal de procurori pentru provocarile ordinare pe care le-au pus la cale in februarie 2017 la manifestatia aceea cu incidente...daca ar fi fost anchetati si trasi la rapsundere cei din MAI care au pus la cale acele provocari, acum s-ar fi invatat minte si nu mai repetau figura
Daca Jandarmeria stie ca-s agresisi de ce ii lasa?
Gryphus [utilizator], Vineri, 10 august 2018, 23:52
+3/3
Jandarmeria spune ca ii cunoaste pe cei din galerii si din clanuri dar in acelasi timp ii lasa sa se infiltreze printre protestatari pasnici


nu vi se pare ciudat ca jandarmeria lasa indivizi cunoscuti ca violenti printre oameni pasnici???

Dragnea vorbea inca de ieri de VIOLENTE la protestul de astazi....credeti ca e o COINCIDENTA???
galeriile de fotbal sunt finantate
...!?! [utilizator], Vineri, 10 august 2018, 21:33
+5/5
de puscariasi notorii, ba', jandarmerie pesedista.
Angajatii MAI sub acoperire
alibaba: 10 AUGUST 2018 MPSD [utilizator], Vineri, 10 august 2018, 22:01
+4/4
fac parte din MAI.

Amintiti-va de prostul care pierduse satia si urla disperat dupa ea!
S-a umplut piata de jandarmi
alibaba: 10 AUGUST 2018 MPSD [utilizator], Vineri, 10 august 2018, 22:03
+4/4
pare ca vor sa protesteze ei!
se forteaza o confruntare cu jandarmeria
Adrian_. [utilizator], Vineri, 10 august 2018, 22:07
+4/4
ieri deja erau tot felul de comunicate si declaratii alarmiste cum ca prostestul va fi unul violent.

astazi observ tot felul de tentative de a transforma acest protest cu o mare putere simbolica intr-o confruntare con jandermeria.

cum fortele politice si institutiile controlate politic doresc acest lucru, riscul este major.
acum stim sigur ca apara hotia
g01an [utilizator], Vineri, 10 august 2018, 22:36
+4/4
ce justificare au gazele date in mijlocul multimi unde sunt sute de persoane daca scopul era dispersarea unui grup de 20 de indivizi din alta locatie a pietei?

daca voiau delimitarea oamenilor de galeriile de forta care ataca intotdeauna din aceeasi directie, nu intrau in forta cu gaze lacrimogene si caii pana in partea opusa a pietii, la muzeu, unde se aduna lumea care s-a separat de grup pentru a fi departe de incidente. ce sens are?
pai are
revo [utilizator], Sâmbătă, 11 august 2018, 0:59
+2/2
Ca la girafa ne-a dat intalnire Mihail Sora! Nu au reusit sa-l puna la pamant data trecuta, cand l-au imbrancit, trebuiau sa-l rezolve astazi!
Si au ordin sa-i intimideze pe demonstrantii de buna credinta, sa-i indeparteze, sa-i raneasca, sa-i calce in picioare.

Ultrasii si clanurile tiganesti trebuie protejati, sunt fortele lor paramilitare, mai au nevoie de ei, basca ca aia stiu multe si, la o adica, pot sa ciripeasca - cine sunt persoanele de legatura si ce grade au, cine a adus ordinele, de la cine erau, ce contineau ordinele, cine a facut convocarea, unde s-au grupat, cum s-a organizat transportul, care au fost tintele, cum au comunicat in teatrul de operatiuni, cum s-au retras, cu cat au fost platiti, cum au fost platiti etc.
iar mintiti!
revo [utilizator], Vineri, 10 august 2018, 23:12
+3/3
in piata nu "au venit", ci "au fost aduse" galeriile de fotbal. Amicii vostri si ai d-nei curve de la interne...

PUIE MSD! PUIE MOLITIA!