Gabriela Firea explică de ce nu a fost autorizat protestul diasporei din 10 august: Organizatorul să își reconsidere solicitarea, să se încadreze în limite rezonabile / Și PSD a vrut organizarea unui miting cu 1 milion de oameni, dar s-a decis redimensionarea lui în concordanţă cu capacitatea zonei - Hotnews Mobile
1 € 4,7808 1 USD 4,3144joi 21 nov 2019
care e problema?
zicsieu [utilizator], Joi, 19 iulie 2018, 22:24
+38/44
nu ai destui jandarmi? neprihanita asta cu cruciulite nu intelege ca noi bucurestenii aprobam acest miting. orice sa scapam de ea si pzdisti.
Sa dea autorizari la Vaslui, la ea.....
cartofil [utilizator], Vineri, 20 iulie 2018, 9:32
+16/22
Nu la Bucuresti, sa ne invete pe noi democratia. Flamanda asta face orice sa parvina, a spart doua case, acum isi bate joc de romanii care cu banii lor sustin pe linia de plutire Romania.
PSD nu-i mai vrea pe români acasă?
asavreau [utilizator], Vineri, 20 iulie 2018, 9:39
+17/23
Auzi la Firea!Să vină,dar mai puțini că nu sunt locuri.Deci să vină în grupuri mici să-i lase banii lui Firea&Co.și să plece repede să facă rost de alți bani.Ce tupeu ai fă,Gabi,să nu lași un român să vină în țara lui?Nu-i loc?Sau adunat hoții în București că nu mai au loc românii cinstiți!
In tara lui?
razvan_ [utilizator], Vineri, 20 iulie 2018, 10:14
+13/17
"să nu lași un român să vină în țara lui?"

Care tara lui?...nu ai auzit ce i-a spus Simonei pe stadion "Bine ai revenit in tara noastra". Astia se cred deja stapani aici
poate primim explicatii
Dizidentul [utilizator], Joi, 19 iulie 2018, 22:24
+29/33
de la doamna Firea, daca la mitingul lui Dragnea veneau un milion cum se descurca Primaria? declaratia de astazi are numai scopul de a pune in Lumina nefavorabila eventualii protestatari,si mai este un motiv FRICA pentru ca cei veniti de afara traiesc in alte democratii. Cu siguranta nu vor veni un milion dar trebuie ca Primaria sa sperie populatia.
Comment sters de user
qwerasdf [anonim], Joi, 19 iulie 2018, 22:26
+44/50
ce se
nahir [utilizator], Vineri, 20 iulie 2018, 8:44
+13/19
va face firea daca 1.000.000 de turisti (romani care lucreaza in afara tarii si care se intorc in concediu acasa) vin sa viziteze, toti in aceeasi zi, Muzeul Antipa, Muzeul Geologiei si Muzeul Guvernului?
ii tine
nash pandelica [utilizator], Vineri, 20 iulie 2018, 10:01
-9/11
la frontiera.
ce se
vasilica_costica [utilizator], Vineri, 20 iulie 2018, 12:17
+1/1
o sa creasca bugetul statului, si in consecinta o sa creasca pensiile, salariile la stat, si ajutoarele sociale. plus inflatia
un milion...
gatsby [utilizator], Joi, 19 iulie 2018, 22:28
+20/24
cu mortii lui dragnea! Stiu placa asta cu mitingul pezede care se vede de pe Marte!
Ala n-a fost miting
Dalinar [utilizator], Joi, 19 iulie 2018, 22:29
+40/44
A fost un deja vu ceausist, oameni adusi cu arcanu.
mananci ca..at ţoapă
marr.io [utilizator], Joi, 19 iulie 2018, 22:44
+31/37
O tara intreaga stie ca toata distractia mitingului PSD-ALDE a costat 50 lei + un rahat de sanvich + o apa si amenintari voalate daca nu vin sa-si faca planul de prezentare sefi hotilor din teritoriu. Din banii cui s-a platit megalomania aia? Din cate stim partidul abia are fonduri sa treaca strada! Da, prostovanilor ati venit la mitingul ala de frica sau pentru ca sunteti si voi niste hoti. Hai pa!
Care apa?
alibaba_zeul_meu [utilizator], Vineri, 20 iulie 2018, 19:50
+2/2
https://www.youtube.com/watch?v=NHTSCpT-ddU

Si motorina?
gggg
PADUCHE [utilizator], Vineri, 20 iulie 2018, 20:31
+2/2
Corect . Cacatul ala de sandwich a fost platit din banii celor ce muncesc . dupa 2 zile de la miting . Hinele psd au trimis A.N.A.F Sa controleze sa recupereze bani fututi de PSD sa dea amenzi la garaje si mici servisuri ,indiferent daca te aflai in legalitate , amenzile au fost de 5 milioane vechi .10 si 80 . Eu am platit si pot atesta cu chitanta pe care o am
Firea = ticalosie maxima
emil bobu [utilizator], Joi, 19 iulie 2018, 22:49
+34/40
Care 400000? Maxim 150000 ati fost, ati adus oamenii cu minciuni, cu amenintari ca le taiati ajutoarele sau ii dati afara.

Ati adus oameni saraci lipiti, alcoolici, 170 de oameni au avut nevoie de ingrijiri medicale.

Nu mai zic de ce scrie pe mitingcujapca.ro

Chiar e ceva in neregula cu romanii din moment ce nu voteaza impotriva PSD.
bine ca nu au fost milioane..
pehash [utilizator], Vineri, 20 iulie 2018, 1:06
+22/26
400.000 / 50 locuri per autocar = 8000 de autocare parcate la Romexpo.. :))
Draghe duamna
Soljenitin [utilizator], Joi, 19 iulie 2018, 22:55
+31/35
Draghe duamna primar, in Piata Victoriei s-au strans 600.000 de oameni. Iti zic si cand, draghe duamna primar: atunci cand seful matale a incercat marea cu degetul si a emis porcaria aia de OUG13.

Asa ca, draghe duamna primar, daca mai punem si bulevardele adiacente, 1.000.000 de oameni intra lejer.

Apoi, cu autorizatiile tale: cine crezi ca a cerut autorizatie in decembrie 89? Si cine crezi ca ar fi dat-o? Nu, cucoana, nu avem nevoie de permisiunea unei gasti de penali pentru a ii da jos! Avem nevoie doar de oameni deschisi, onesti si liberi! Iar toate aceste calitati le avem deja, spre deosebire de voi, sclavii lui dragnea!

Daca este cineva care sa aiba nevoie de autorizatie, aia esti tu, fireo! Tu ai nevoie de autorizatie din partea societatii civile! Iar la cat de bolsevica esti, sigur nu o vei capata!
in
PlutoniumBoy [utilizator], Vineri, 20 iulie 2018, 0:10
+14/22
Piata Victoriei s-au strans 250000, in toata tara s-au stans 600000. Hai sa nu ne mai mandrim cu asta, la urma urmei ciumatii tot si-au facut mendrele (pe popor)iar de-atunci au mai emigrat vreo 300000 de romani. Mergeti cand trebuie la vot si n-o sa va mai numarati cu stele de mii la mitinguri inutile.
Mea pulpa
Soljenitin [utilizator], Vineri, 20 iulie 2018, 8:44
+10/14
True, vreo 300000 in Bucuresti, restul in tara si in afara.

In rest, da, trebuie mers la vot.
O mare prostie
PlutoniumBoy [utilizator], Joi, 19 iulie 2018, 23:06
-22/32
Cine organizeaza mitingul, ce-a avut in cap oare? Ciuma rosie abia asteapta pretexte pentru a actiona abuziv si in forta. Declari un milion de oameni si nu vor fi mai mult de 10000 (mark my words ! ). Cred ca organizatorii ori sunt niste oameni total neinspirati, ori sunt cozi de topor prin miscarea Rezist.
Dupa Amploarea Nemultumirilor
un domn [utilizator], Vineri, 20 iulie 2018, 7:20
+7/11
In Ziua de 10August se va Celebra Diferit 23 August
Apoi Va Fi Liniste
cozi de topor zici?
AliKimiku [utilizator], Vineri, 20 iulie 2018, 9:23
+13/17
Deci sa stam acasa sa nu o suparam pe tanti Firea si pe madam Dan?
ce vrajeala ieftina marca tzatza pandele...
liviu_ [utilizator], Joi, 19 iulie 2018, 23:09
+26/30
putea sa spuna domne va dam autorizatie da pentru 500 000.... simplu, nu?!

ba jeguriloe... la mitingu ala au fost vreo 100 000 - 150 000 de oameni adusi cu arcanu... ATAT... mai taie din faza cu 250 000 ca macane... nu poti sa nu te lauzi de marele eveniment gen koreea de nord... imi e scarba!

also... mai iti aduci aminte de Simana Halep?! acolo s-a vazut adevarata ta popularitate!
Desigur că n-au voie să depășeasca
nick24 [utilizator], Joi, 19 iulie 2018, 23:13
+24/28
în număr manifestația PSD, care ar putea aduna 1 milion sau chiar 2, dar nu le-a dat voie Firea.
Sper că la manifestația din 10 august să vină și Firea să le vorbească manifestanților.
O explicatie cel putin ridicola
g01an [utilizator], Joi, 19 iulie 2018, 23:15
+24/28
Deja frizeaza inspre patetic. Daca ar fi fost asa, de ce explicatia nu era inclusa in raspunsul oficial?

Doi la mana, nu exista nicio prevedere legala care ar permite folosirea acestui pretext, iar articolul invocat in refuz in mod sigur nu acopera estimarea numarului de participanti.

Nicio problema, mai mult material cu care isi semneaza propriile sentinte.
Ne-ar prinde f bine sa stim
baimarean [utilizator], Joi, 19 iulie 2018, 23:17
+14/18
si alte adrese la care ne putem "plimba"... Sunt publice?

Venim! Frankfurt vreo 200 de care stiu eu
si mie mi-ar prinde bine
vasilica_costica [utilizator], Vineri, 20 iulie 2018, 12:20
-6/6
din care frankfurt de pe rin sau de pe oder ?
Pai
Tony_K [utilizator], Joi, 19 iulie 2018, 23:53
+20/24
Atunci facem o vizita si in primarie ca sa nu incurcam circulatia.
.
Ingwar [utilizator], Joi, 19 iulie 2018, 23:53
+19/23
PSD doresc sa instaureze dicatura hotilor si a escrocilor unde nu vei avea dreptul sa protestezi impotriva abuzurilor si furturilor cu prag de 50000 euro pe furt.
am citit recent un articol unde se explica ca PSD doreste demobilizarea electoratului de dreapta. zic ca nu trebue cedat si de facut atitea mitinguri si proteste de cite e nevoe ca doar vointa poporului e mai presus decit dorinta unui primar pentru care iepurii de plastic de 25000 este ok, ca nici in Elvetia probabil nu au asa iepuri scumpi
Venim
vasile-roaita [utilizator], Vineri, 20 iulie 2018, 1:04
+21/25
Sintem o gasca din sudul Suediei din Scania care venim.
+1
Ochii_pe_voi [utilizator], Vineri, 20 iulie 2018, 7:06
+7/11
...
Comentariu sters de utilizator
[anonim], Vineri, 20 iulie 2018, 1:30
+19/23
vorbeste lumea ...
nu conteaza cine zice [utilizator], Vineri, 20 iulie 2018, 5:41
+12/16
circul continua ... penibilul pocneste pe la toate colturile ... persoanele sunt demult descalificate complet ... n-a mai ramas nimic din valorile alea plimbate pe la mai toate gurile cupolei pesediste ...
sunteti multi prosti pe la PSD?
Francisc 1 [utilizator], Vineri, 20 iulie 2018, 6:46
+11/15
practic impactul mediatic e si mai mare din cauza ca l-ati interzis din reflex comunist , si daca vin 10000 e destul ca restul o sa spuna ca le-a fost frica sa nu-i arestati , idiotilor!
Tot inainte! (spre Piata Victoriei)
Dedalus [utilizator], Vineri, 20 iulie 2018, 9:02
+11/15
Cine poate sa numere?!

Intre 500,000 si 1.000.000 e foarte greu de deosebit, oamenii vin si pleaca, fiecare numara altfel etc.

Vorbim despre ordine de marime (!) nu despre saibe tovarasa Firea!

Intrebati-l cum numara banii tarii pe tovarasul Teodorovici, sau consultati-va cu tovarasii economisit, tovarasii sociologi etc.

Traiasca lupta de clasa in frunte cu eroicul sau partid!
cum?
cucuveauamov [utilizator], Vineri, 20 iulie 2018, 9:20
-18/22
organizatorii au spus ca va fi un miting cu 1 mil de oameni? atitia #rezistenti avem pe melaguri straine + bastinasi? .... Cererea trebuia respinsa cu o motivatie scurta: "Primaria nu are un serviciu de psihiatrie. Va rugam adresati-va unuia dintre spitalele de specialitate."
:-)))))
Dedalus [utilizator], Vineri, 20 iulie 2018, 10:20
+12/16
"Primaria nu are un serviciu de psihiatrie."

Se vede. :-)))))
prostitutia politica...
strelka [utilizator], Vineri, 20 iulie 2018, 10:42
+12/14
Seara, cind se retrage cu torte, poate sa se uite in oglinda fara sa scuipe, duamna primar ?
Exemple de adunari:
LiviuX [utilizator], Vineri, 20 iulie 2018, 16:03
+1/1
Pasnice si proteste: https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_largest_peaceful_gatherings
https://people.howstuffworks.com/largest-protest1.htm
Oare au avut autorizatie?
confuzii !!!!!
asada [utilizator], Vineri, 20 iulie 2018, 17:33
+7/7
Madam Pandele a ramas incremenita in proiect de cand cu excursionistii PSD-ALDE . A intrat in panica crezand ca borfasii ei trebuie sa faca rost de mancare si bani pentru asemenea puhoi de oameni anuntat!!??? Sa ii spuna cineva ca astia vin mancati de acasa , iar de bani nu au nevoie !!! Mai mult au trimis atatia bani in tara ca sa aiba leprele si hotii din gasaca ei de unde ciordi !!!
!
tudorr [utilizator], Vineri, 20 iulie 2018, 21:25
-2/2
Stai bre linistita ca mai mult de 10.000 de insi nu se aduna sigur! Romanului tre sa-i iei din mici si berea la pet sa se trezeasca! Dormi in pace, psd lucreaza pentru tine!
Revolutie intre limite - vazut
Rafaila [utilizator], Vineri, 20 iulie 2018, 21:29
+3/3
Care sint limitele rezonabile pentru o revolutie?
Comment sters de user
un_deget_de_secaturi [anonim], Sâmbătă, 21 iulie 2018, 19:33
0/0