Tăriceanu îi încurcă planul lui Dragnea: Dacă președintele va respecta Constituția, va lăsa lucrurile să meargă normal, nu știu dacă suspendarea va mai fi o prioritate / Ar trebui un armistițiu - Hotnews Mobile
1 € 4,6549 1 USD 4,0128joi 19 iul 2018
hai cu cearta
zicsieu [utilizator], Joi, 12 iulie 2018, 21:47
+3/9
pana nu creste pretul la popocorn mai mult
Tariceanu continua sa pluseze la imagine
animatron [utilizator], Vineri, 13 iulie 2018, 10:00
-4/6
E f putin probabil sa fie un joc de culise cu o impartire a rolurilor publice, miza e mult prea mare, presedintia Romaniei.

Presedintele Senatului vrea sa para prudent, echilibrat, responsabil, preocupat de interesul superior de stat.

PSD-Dragnea nu e insa dispus sa sustina o alta candidatura, din afara partidului, ori dl Tariceanu a decis deja ca are sanse reale in fata dlui Iohannis intr-un eventual tur2 de prezidentiale, pt ca ar fi votat de ALDE+majoritate alegatori PSD.

Sansele pot creste exponential daca intre timp dl Orban Ludovic e debarcat de la PNL si se merge spre o reunificare liberala PNL-ALDE.

Dlui Iohannis, liberal si europeist convins, bine vazut la Berlin si Bruxelles, i se va propune o candidatura la presedintia UE, un rol f pozitiv pentru influenta Romaniei in Europa.

In cazul in care dl Iohannis va refuza si se va concentra sa castige un al doilea mandat la Cotroceni, exista si planul B al aliantei ALDE-PSD, acela de a transforma Romania in "regim parlamentar", cu doua variante: presedinte cu rol protocolar sau monarhie constitutionala (proiect mentinut in "stand by" de catre dnii Dragnea si Tariceanu, foarte amabili cu familia regala).

Un regim parlamentar ar avantaja imens coalitia PSD-ALDE, data fiind slabiciunea cronica a actualei Opozitii si n-ar fi respinsa nici de partide care se vor arbitri la votari parlamentare (gen UDMR).
interesanta abordare :)
natbl73 [utilizator], Vineri, 13 iulie 2018, 11:20
-2/6
tu esti "nou pe-aicea", ceea ce e bine, caci de vechile texte ne-am cam saturat
Presedintele este santajat !
Frank777 [utilizator], Vineri, 13 iulie 2018, 10:29
+6/8
Art. 207
Şantajul
(1) Constrângerea unei persoane să dea, să facă, să nu facă sau să sufere ceva, în scopul de a dobândi în mod injust un folos nepatrimonial, pentru sine ori pentru altul, se pedepseşte cu închisoarea de la unu la 5 ani.
Cei care au exercitat santajul trebuie sa mearga la puscarie. Santajul este : daca nu o demiti pe kovesi te suspendam! Santajul este exercitat public si dupa demiterea lui Kovesi facuta sub santaj, santajistii continua actiunea lor cu scopul declarat de a obtine foloase nepatrimoniale(politice) si patrimoniale( promulgarea unor legi care aduc bani cercurilor sde interese fanariote)
stiu
asddd [utilizator], Joi, 12 iulie 2018, 22:09
-3/11
stiu o tara ue mai corupta decat ro: croatia!!!
NU CRED!
iliterat_b3-a5-8c-30-58-1f [utilizator], Vineri, 13 iulie 2018, 9:51
+3/5
Nu zic ca este absolut imposibil, dar e extrem de improbabil!
Ce, Croatia are un super-Daddy?
au doua de Docila?
Nu prea cred, poate Ungaria
Zimbru [utilizator], Vineri, 13 iulie 2018, 12:10
+4/4
Ungaria si Bulgaria sunt extrem de corupte. In absenta unui DNA, pur si simplu furturile nu sunt vizibile. Insa in Ungaria s-a furat enorm partidul FIDESZ instaurand o dictatura pe care Daddy vrea sa o copieze. Vrea si el sa aiba un partid-stat in Romania, insa asta nu poate functiona. Romanii nu vor PSD si nu il vor pe Dragnea.
paralel my ass
danco [utilizator], Joi, 12 iulie 2018, 22:11
+9/11
Asta in ce univers paralel traiestre? Nu vede cum se fura totul in tara asta? De la panselute, la borduri, strazi asfaltate anual etc etc etc? Chiar nu mai au limita astia?
Cata nerusinare ???
Isobar [utilizator], Joi, 12 iulie 2018, 22:17
+9/9
"Trebuie la nivelul societății inițiat un demers de recoagulare"
Cine propune o recoagulare ???
Cameleonul politicii romanesti,omul care vrea sa cada permanent in picioare.,organizatorul principal al dezbinarii.
A sosit momentul cand acest impostor al politicii
romanesti ar trebui sa paraseasca scena.
Analistii lu" peste prăjit...
gmb72 [utilizator], Joi, 12 iulie 2018, 22:18
+10/12
Va faceți iluzii degeaba... Voi nu vedeți ca leprele astea sunt vorbite, unul joaca rolul râului altul e cel bun care oferă alternativa... Cu alte cuvinte, trece-ne bre codurile de protecție a infractorilor și scapi de suspendare....
Dacă Iohanis are sânge in instalație, în momentul în care dosarul de înaltă tradare are probele complete, convoacă CSAT-ul și arestează toti trădătorii ăștia care joaca după cum canta Putin, aproape pe fata....
ma bucur ca ai vazut
thatchme [utilizator], Vineri, 13 iulie 2018, 6:03
+3/3
E perfect adevarat ce spui. Vor doar sa-l determine pe Iohannis sa promulge codul infractorilor. Din pacate, PSD-ul mai are foarte putin si acapareaza TOATA puterea. Au Guvernul, MO, SRI, SIE, DNA, Politia, CCR, Parlamentul.
sa defineasca..."normal"
rov [utilizator], Joi, 12 iulie 2018, 22:21
+9/9
pana acum i s-a parut normal ce a facut dracnea, deci e anormal sa ne punem speranta in hotul asta...
Decat cu prostu' la castig
Inapasevedeinvers [utilizator], Joi, 12 iulie 2018, 22:26
+6/8
Mai bine
mai astepti sa vezi ce se mai intampla.

Orice om inzestrat cat de cat cu simtul vederii, poate sa vada ca dragnea merge pe un drum infundat.
Acuma ... ca pana la fundatura mai ai timp sa impusti cate ceva, desigur depinde de indemanare.
Dar fiecare sta cu muschii incordati sa sara la timp.
Cine crede ca dragnea va termina victorios e - rog redactia sa completeze cu cuvantul acceptabil
100% corect!
iliterat_b3-a5-8c-30-58-1f [utilizator], Vineri, 13 iulie 2018, 9:56
+1/3
Ma refer la prima parte: tariceanu este ticalos, dar nu e tampit, si-a dat seama ca alaturi de Daddy merge spre dezastru. Chiar in cazul in care Dracnea obtine TOATA puterea, pentru fostii sai aliati nu va fi prea bine!

"Cine crede ca dragnea va termina victorios e .." - OK, deci eu sunt un dobitoc!

Dar poate imi explici tu CE l-ar putea impiedica pe Daddy sa obtina victoria finala: cu Justitia a terminat, pe Johannis o sa il suspende, iar alegatorii sai, care se uita doar la Latrine, stiu ca inflatia este din cauza lu' Statu parale si a exogenilor externi, deci si data viitoare, tot cu Daddy o sa voteze!
Cine l-ar putea opri pe Dracnea??
Normal
ruskimushki [utilizator], Joi, 12 iulie 2018, 22:26
+4/4
ar fi sa-ti cumperi Dove si nojici.

Are asta habar de ce infaptuieste si pentru cine ?
.
theo667 [utilizator], Joi, 12 iulie 2018, 22:27
+7/7
Comisia pentru aflarea adevarului suna exact ca in Orwell, adevarul vostru este ca sunteti mai egali decat toti cetatenii Romaniei
Tariceanu si-a dat in sfarsit seama ca
scaraotchi [utilizator], Vineri, 13 iulie 2018, 0:03
+4/6
Javra poate fura inclusiv de la copiii sai...!
Fapte vs fumigene
gheorghedan978 [utilizator], Vineri, 13 iulie 2018, 0:15
0/6
Dragilor, fiti rationali. Conflictul asta cu Tariceanu, Dragnea si Ioannis este fals fiind fabricat in laboratoarele masinariei Antena3 & RomaniaTV. Ioannis nici nu se stie daca exista ca persoana fizica cu buletin. Planul a fost de la bun inceput - debarcarea lui Codlea si Kovesi + schimbarea legislatiei, punct. Uitati-va la minge si nu la jucatori :) Nu uitati ca Iohanis in primele zile i-a decorat pe Gelu Voican Voiculescu si Razan Teodorescu, l-a numit pe Dan Mihalache, ambasador plenipotentiar la Londra. Asistam la rejucarea noptii hotilor dar cu o colaborare mult mai ampla. Dragilor statul (imparatul) e GOL. Presedintele e fictiv precum si conflictul cu adversarii politici.
Exact
ruskimushki [utilizator], Vineri, 13 iulie 2018, 9:06
+3/3
shi ambasadele sunt fictive, si bancile, si panselutele, si invazia rusasca.
Meic a foto ?
hehe
si acest vierme
Coco Whistle [utilizator], Vineri, 13 iulie 2018, 1:22
+4/4
a contribuit la suminarea statului de drept si a economiei, ma intreb acel tribunal a lui iliescu cum i-ar fi condamnat pe astia?
legea lui Newton
natbl73 [utilizator], Vineri, 13 iulie 2018, 9:47
+2/2
cu cat marul pica de mai sus, cu atat pica mai rau

dar dracnea e repetent, nu are de unde sa stie asta
Astia ataca Justitia si Democratia
Wanheda [utilizator], Sâmbătă, 14 iulie 2018, 2:27
0/0
si mai vor si Armistitiu. Adica noi atacam, voi stati capra si ciocu mic ca de nu...….ce faceti? Coborati mitraliera din pod?