VIDEO Hidroelectrica, în război cu autoritățile locale și de mediu din cauza dezastrului ecologic de pe lacul Izvorul Muntelui: Peste 250 de tone de deșeuri plutesc pe apă / Este una dintre cele mai grave poluări - Hotnews Mobile
1 € 4,6559 1 USD 3,9517sâmbătă 22 sep 2018
Din pacate...
Cataleya [utilizator], Miercuri, 11 iulie 2018, 15:11
+49/51
Ceea ce pluteste pe lacul ala reprezinta perfect mentalitatea si gradul de cultura al majoritatii romanilor.
ABSOLUT!
schroedinger [utilizator], Miercuri, 11 iulie 2018, 15:48
+31/33
Din pacate suntem o natie de nesimtiti, de capre raioase dar cu cozile in sus!
Drept dovada avem DOUA ministere! Unul al mediului si unul al Apelor si Padurilor!
Poti sa crezi asa ceva?!?! Doua ministere pentru aceeasi treaba nefacuta!
Bine ca de doi ani cautam sa-l scoatem din puscarie pe jegosul ala!
hei
john70 [utilizator], Miercuri, 11 iulie 2018, 15:16
+28/30
"compania a anulat în instanță această obligație" - tovarasi, instanta a anulat obligatia.
Compania pare a avea dreptate cand sustine, practic, ca romanii sunt niste nesimtiti iar autoritatile niste putori corupte.
ce nume ce-i face dreptate
cristi_an [utilizator], Miercuri, 11 iulie 2018, 15:27
+15/17
"Izvorul muntelui" .. foarte frumos.. mandru ca sunt roman
RO si murdara si furata si depreciata in lume..
Plagarus [utilizator], Miercuri, 11 iulie 2018, 15:27
+17/19
Deep state este de vina,pt. mintile imbacsite ale penalilor " alesi "
Ce a ajuns tarisoara asta
gaudi [utilizator], Miercuri, 11 iulie 2018, 15:27
+19/19
Educati-va votantii.......
!
tudorr [utilizator], Miercuri, 11 iulie 2018, 15:44
+16/18
Ce-a ajuns? Dar ce-a fost de suntem asa rau? Tot ce vedeti in jur e oglinda populatiei, mai ales conducatorii penali...!
15t
Motanul_incaltat [utilizator], Miercuri, 11 iulie 2018, 15:32
+21/21
15 tone de PETuri inseamna peste 1 milion de PETuri.
1 milion!!!!!! si asta e doar ce au strans pana acum!
Asa se intampla atunci cand
Cuca [utilizator], Miercuri, 11 iulie 2018, 15:33
+32/36
tara este populata de urangutani.

Am revenit recent dintr-o excursie in strainatate. Timp de 10 zile nu am vazut gunoaie decat la cos. Si apoi am intrat in Romania - mormane de gunoaie de-a lungul soselelor, aruncate prin santuri, etc, campuri intregi necultivate, strazi murdare, case darapanate, etc.

Nu-mi spuneti ca e din cauza saraciei pentru ca a) depinde de noi sa nu mai fim saraci si b) nu din cauza saraciei aruncam gunoaiele peste gard. Nu din cauza saraciei in loc sa avem iarba si flori in fata portii avem batatura si noroi si gunoaie. Nu din cauza saraciei nu suntem in stare sa dam o mana de var pe casa aia amarata. Toate astea tin de o minima si elementara civilizatie, nu de saracie.
De acord,
2016 [utilizator], Miercuri, 11 iulie 2018, 15:49
+20/20
insa educatia se face in cei 7 ani de acasa (incluzind gradinita) si apoi in scoli. Cum sa avem educatie in scoli, cand se aloca 3-4% din PIB? Sunt tari unde se investeste peste 10% din PIB in educatie (cazul Coreea de SUD: 12% din PIB, care este imens comparativ cu al nostru). In scoli se indoapa creierul copiilor cu (destule) notiuni inutile (mai voiau penalii sa introduca si campania electorala in scoli, asta lipsea, in rest totul este perfect!), in loc sa se faca ore de educatie civica. Se face religie (nu am nimic impotriva ei, insa religia se face la biserica!), in loc sa se educe copii in spiritul respectului fata de semeni si mediul inconjurator! Ar trebui programe de reeducare si pentru adultii de la tara, unde majoritatea arunca gunoiul pe camp! La munte, normal ca-l ia apa si-l duce in lacuri, unde altundeva!
Din pacate, asta este o ofensa adusa
CetateanExilat [utilizator], Miercuri, 11 iulie 2018, 16:34
+10/10
...urangutanilor. Ei nu produc PET-uri si alte deseuri care nu sunt bio-degradabile.. ca atare nici nu le arunca in mediul inconjurator. Singurul pacat al urangutanilor este ca incearca sa opreasca defrisarile padurilor tropicale pentru a-si proteja puii....
aduse de torente
Toni_Romania [utilizator], Miercuri, 11 iulie 2018, 15:40
-22/24
au fost aduse in lac de torentele de pe versanti si maluri la ploile din iunie
exact!!!
EMC2*2/2#@4 [utilizator], Miercuri, 11 iulie 2018, 16:41
+20/20
Acele peturi au crescut in copaci. Natura nu a facut decat sa stranga recolta.
)))
Cataleya [utilizator], Miercuri, 11 iulie 2018, 17:41
+4/4
...
ce nu pricepi?
Toni_Romania [utilizator], Joi, 12 iulie 2018, 12:10
0/0
normal ca romani tembeli le au aruncat , nu le a adus ciclonul Cici - eu ziceam ca nu fura aruncate direct in lac
mandri ca suntem romani!!!
Roman_Cetatean [utilizator], Miercuri, 11 iulie 2018, 15:47
+25/25
100 de ani de poluat si stricat impreuna! sa celebram!

Avem de aparat valorile noastre daco-ortodoxe-crestine si famelia traditionala, lasati-ne cu probleme din astea, gen gunoaie, poluare, lipsa educatie, coruptie, etc. Astea sunt pentru sorosistii de la #Rezist & comp!

Huooo, Soros!
rezolvare guvernamentala
cugetatorul [utilizator], Miercuri, 11 iulie 2018, 15:49
+18/18
Cele mai multe din PET-urile alea stau de multi ani la maluri, dar acum cand a plouat mult si s-a ridicat nivelul
apei plutesc toate in deriva. Cred ca curatirea apei
este un efort prea mare pentru oamenii de bine sau
pentru asociatii, guvernul ar trebui sa puna bani special si sa curete integral lacul odata la minim 10ani,si asta pana nu apare vreo epidemie pe acolo..
Tot statu', Coane Leonida?
Inapasevedeinvers [utilizator], Joi, 12 iulie 2018, 8:06
+3/3
Dar cetateanu de ce sa nu-si bata capul - si buzunarul cu grija asta?
De exemoplu comunitatile locale, ca sa simta direct consecintele ignorantei.
...
mi_po [utilizator], Miercuri, 11 iulie 2018, 17:46
+10/10
toata tara asta este sufocata de gunoaie. Orice rau, vale sau loc de relaxare este sufocat de gunoaie. Luati orice vale, munte sau poienita si va veti convinge. Nu suntem in stare, odata ce ducem totul plin, sa le si luam acasa goale si sa nu mai aruncam pe unde da Dumnezeu! Orice aruncam… Unii le mai si lasa in saculet pe malul raului, cumva crede ca e mai educat, dar e doar chestie de timp sa se imprastie si sa fie luat de rau…
Nu guvernantii nostrii sunt de vina, noi toti, ne complacem in starea asta. Vedem si trecem fara sa facem nimic. Ne este rusine sa atragem atentia, ne este rusine sa ne luam gunoiul acasa, dar gasim vinovati in toate forurile superioare! Mai mare rusinea!
Aia care arunca gunoaie
JHolden [utilizator], Miercuri, 11 iulie 2018, 18:54
+2/4
sunt 100% votantii fideli ai PSD. Sau, care-au mai ramas in tara.
Ei, sa nu politizam chiar totul
Cuca [utilizator], Miercuri, 11 iulie 2018, 20:57
+4/4
Nesimtiti avem cu ghiotura in tara asta. Nu cred ca are de-a face cu pesedeul....
Ceva-ceva are...
Inapasevedeinvers [utilizator], Joi, 12 iulie 2018, 8:08
+1/1
Daca nu esti in stare sa te desprinzi din minciunile psd, esti genul caruia nu-i pasa nici unde arunca gunoiul.
(Aici, persoana a doua nu se refera la interlocutor).
Aici este "educatia"
quietguy58 [utilizator], Joi, 12 iulie 2018, 9:56
+2/2
In aceste gunoaie se vede "educatia" romanilor.