Dăncilă, la Antena 3: Juncker și Timmermans au fost foarte mirați că înalta trădare e asociată unui act diplomatic - Hotnews Mobile
1 € 4,6519 1 USD 3,9743vineri 21 sep 2018
sigur ,nici acum nu-si revin!
Francisc 1 [utilizator], Miercuri, 11 iulie 2018, 6:47
+26/26
ce o fi inteles saracii oameni din ce a cotcodacit asta pe acolo!
Va rog
dealucaragiale [utilizator], Miercuri, 11 iulie 2018, 7:24
+19/19
Ea “reitereaza” de mai multe ori... saraca!
Nu stii?
imi_pasa_de_romania [utilizator], Miercuri, 11 iulie 2018, 8:00
+6/6
Sindromul casetei cu banda prinsa... Cauza este cand executi ordine orbeste de prea mult timp fara sa gandesti.
Tratament? Oamenii de stiinta in ca mai lucreaza la un leac.
Informatii denaturate?
D.M.A.Gogu [utilizator], Miercuri, 11 iulie 2018, 7:54
+20/20
Le-o fi spus si ca se supune unui multiplu condamnat penal a hotarat sa mute ambasada Romaniei, contra politicii UE?
D-na Dancila minte!
MirceaIo [utilizator], Miercuri, 11 iulie 2018, 7:59
+7/7
Ca toti stalinistii doamna Dancila minte non stop!
Nu stiu drept... dar...
imi_pasa_de_romania [utilizator], Miercuri, 11 iulie 2018, 8:15
+4/6
Hai sa vedem L286, A398 include A394 - 397

394:
Fapta cetăţeanului român de a intra în legătură cu o putere sau cu o organizaţie străină ori cu agenţi ai acestora, în scopul de a suprima sau ştirbi unitatea şi indivizibilitatea, suveranitatea sau independenţa statului, prin:

b) subminare economică, politică sau a capacităţii de apărare a statului;

c) aservire faţă de o putere sau organizaţie străină;

d) ajutarea unei puteri sau organizaţii străine pentru desfăşurarea unei activităţi ostile împotriva securităţii naţionale,

395

Sar peste 395 ca e cu secrete de stat si aici saraca oricum nu stie pe ce planeta se afla...

396

Fapta cetăţeanului român care, în timp de război:

a) predă teritorii, oraşe, poziţii de apărare, depozite ori instalaţii ale forţelor armate române sau care servesc apărării;

b) predă nave, aeronave, maşini, aparate, armament sau orice alte materiale care pot servi purtării războiului;

c) procură inamicului oameni, valori sau materiale de orice fel;

d) trece de partea inamicului sau efectuează alte acţiuni care sunt de natură să favorizeze activitatea inamicului ori să slăbească puterea de luptă a forţelor armate române sau a armatelor aliate;

e) luptă sau face parte din formaţii de luptă împotriva statului român sau a aliaţilor săi

Acţiuni împotriva ordinii constituţionale

(1) Acţiunea armată întreprinsă în scopul schimbării ordinii constituţionale ori al îngreunării sau împiedicării exercitării puterii de stat se pedepseşte cu închisoarea de la 15 la 25 de ani şi interzicerea exercitării unor drepturi.

(2) Întreprinderea de acţiuni violente împotriva persoanelor sau bunurilor săvârşite de mai multe persoane împreună, în scopul schimbării ordinii constituţionale ori al îngreunării sau împiedicării exercitării puterii de stat, dacă se pune în pericol securitatea naţională, se pedepseşte cu închisoarea de la 10 la 20 de ani şi interzicerea exercitării unor drepturi.


Mda. Si eu sunt surprins ca e "asociat unui act diplomatic".
oare aceasta imbecila
revo [utilizator], Miercuri, 11 iulie 2018, 9:12
+10/10
are o vaga idee despre ce inseamna cuvintele pe care le tot emite, fiecare luat separat si toate impreuna?
Poza clasica de pus in scoli
Bogdan_100 [utilizator], Miercuri, 11 iulie 2018, 9:56
+12/12
pe perete: hotia si prostia. Asa ajungeti daca nu invatati. repetentii si analfabetii conduc tara - la dezastru!
Viorica,tocmai ți-ai recunoscut vina.
asavreau [utilizator], Miercuri, 11 iulie 2018, 10:42
+7/7
Dacă tu crezi că-i diplomație să divulgi secrete de stat,te privește.Îți spun un secret,când guvernezi trebuie să respecți cu strictețe legile.Nu povețele lui Dragnea.
Corect - oricine se mira
Hababaeba [utilizator], Miercuri, 11 iulie 2018, 11:19
+6/6
Ca cine mai are atatia hoti si incompetenti la conducerea unei tarii.
In fiecare zi avem cate o surpriza ca se poate si mai rau.