Familiile bucureștene care împlinesc 25 de ani de căsătorie primesc de la Primărie 1.000 de lei - Hotnews Mobile
1 € 4,6662 1 USD 4,0240luni 18 iun 2018
sper sa reintroduca taxa pe celibat!
kingdavidhotel(banat pentru adevar?) [utilizator], Joi, 14 iunie 2018, 14:00
-1/1
ca in Europa!

http://www.lessentiel.lu/fr/luxembourg/story/Les-celibataires-6-fois-plus-taxes-que-les-familles-22422637
i-au
andrei108 [utilizator], Joi, 14 iunie 2018, 14:11
-1/1
targetat bine: pensionarii.
la 25 ani
nahir [utilizator], Joi, 14 iunie 2018, 16:51
0/0
de casnicie, nu esti pensionar decat daca ai facut pasul respectiv pe la 40 ani.
Ce prostie...!
Ritzi Pitzi [utilizator], Joi, 14 iunie 2018, 14:20
+2/2
Primesc banii si daca:
- sunt despartiti in fapt dar nu au divortat
- unul e in Bucuresti, iar altul la munca in UK
- sotul abia a iesit din arest preventiv si asteapta procesul, iar sotia e in spital, rupta in bataie de sot
- in ultimii 25 de ani nu au locuit deloc in Bucuresti, dar unul din soti are, inca, in acte adresa de la parinti

Si-or mai fi si alte situatii, la fel de absurde...

Niste piste pentru biciclete nu faci, Fireo ? Ca pomana din banii altora poate da orice prost...
total
mos ion roata [utilizator], Joi, 14 iunie 2018, 14:35
+2/2
fara logica.Oamenii astia arunca cu bani.( fara numar!!!)
perspectiva suna bine
Dimijoarei_Obt [utilizator], Joi, 14 iunie 2018, 14:49
+1/1
Cu asemenea strategie bucuresteanul de rand este condamnat sa traiasca intr-un ctotez, dar macar va avea rahat pe saturate !
Banuiesc ca se va incepe cu.....
gigiN [utilizator], Joi, 14 iunie 2018, 14:56
+2/2
…"familia traditionala" dragnea-tariceanu,dar mai trebuie stabilitit care este mireasa si care mirele.Tariceanu ar trebui sa fie mireasa,caci mire a fost deja de 5 sau 6 ori,nu se mai stie numarul..
nu se lasa
anion [utilizator], Joi, 14 iunie 2018, 15:34
+1/1
La tineri, la lauze, la octogenari, etc., iata destinatia unor bani din bugetul primariei. Am cunostinta de persoane care au implinit 50 ani de casnicie, magistrati amandoi, si tare se vor bucura cand vor primi inca 1000 lei pe langa pensia de 15 000 lei pentru fiecare . Bravo, sa nu-i uiti Fireo!
noi
nahir [utilizator], Joi, 14 iunie 2018, 16:49
0/0
implinim anul asta 33 ani de casnicie. Noua sa ne dea cate 1300 lei fiecaruia?