Sebastian Ghiță a fost achitat de Instanța supremă. Decizia nu e definitivă - Hotnews Mobile
1 € 4,6662 1 USD 0,8518luni 18 iun 2018
Repede răspund la mită toți.
ouyang [utilizator], Joi, 14 iunie 2018, 13:39
+20/28
.
SCANDALOS
Bokila [utilizator], Joi, 14 iunie 2018, 14:50
+8/20
DACA ASA AU AJUNS JUDECATORII DE LA ICCJ NU STIU DE CE AR MAI MODIFICA CODURILE...ORICUM NICIUN BASTAN NU MAI PRIMESTE VREO CONDAMNARE....ORICAT DE EVIDENTE AR FI TICALOSIILE.
Au cumparat curtea suprema sau suficienti judecatori de acolo ....si practic orice sperante de justitie in legatura cu politicienii s-au spulberat
evidente? poate
kingdavidhotel(banat pentru adevar?) [utilizator], Joi, 14 iunie 2018, 16:16
-6/18
dar in instanta conteaza dovezile, nu impresiile de facebook. Asta-i situatia.
Am mai spus-o...
Stef_and [utilizator], Joi, 14 iunie 2018, 20:01
0/4
Ghita - e clar un infractor.
Dar sistemul judiciar e mai corupt.
Dovezile ersu clare, insa
procurorii asa le-au prezentat ca sa nu fie evidente. Judecatorii asa le-au interpretat incat a iesit basma curata.
Cred ca cea mai corupta in tara asta e Justitia- cea care face ce doreste si cum doreste.
hopaaaa
srpc [utilizator], Joi, 14 iunie 2018, 23:34
+3/7
pai nu asta vreti voi, sa nu raspunda magistratii pentru erori, comise cu voie sau fara voie, si sa nu le fie controlate deciziile si dosarele? :)))
Magistratii sa raspunda.
Stef_and [utilizator], Vineri, 15 iunie 2018, 7:04
0/2
E clar. E un proverb de bun simt:
„Dupa fapta si rasplata“
E important sa raspunda.
Pe vremea romanilor justitiarii trebuiau sa aiba avere cel putin atat cat era judecata- nu putea ajunge judecator un oricine.
Acum oricine poate ajunge prim ministru.
Si nici acesta nu raspunde.
GRAV.
Iarasi Pistol .......
cartofil [utilizator], Joi, 14 iunie 2018, 18:28
+5/11
Unde apare numele acesta de minoritar imediat apar si achitarile infractorilor. Inspectia Judiciara ce face ??? A, am uitat, este populata acum de mai multi Pistol, la comanda infractorului condamnat definitiv Dragnea.
de ce se mai chinuie psd ?
lp [utilizator], Joi, 14 iunie 2018, 13:42
+24/32
oricum, scapa toti infractorii
ce surpriza!!!!
kingdavidhotel(banat pentru adevar?) [utilizator], Joi, 14 iunie 2018, 13:43
-23/37
adica dovezile procurorilor n-au convins?
Ba nu, au fost ignorate
midufi [utilizator], Joi, 14 iunie 2018, 15:14
+9/15
.
de unde stii?
kingdavidhotel(banat pentru adevar?) [utilizator], Joi, 14 iunie 2018, 16:16
-6/12
ai citit minuta?
May degraba Pumnul Mafiei a convins
Wanheda [utilizator], Joi, 14 iunie 2018, 19:03
+5/9
Iti place Lega Pumnului mai sluga???
sa precizam
cucuveauamov [utilizator], Joi, 14 iunie 2018, 13:44
-19/47
ca toate cheltuielile de judecata (3.000 euro ziua de filaj etc) raman in sarcina Statului (adica a voastra, cititori HN). Sa multumim inca o data procurorilor DNA pentru Dosarul lucrului bine facut. Sa nu cumva sa fie revocata Cucuveaua, ca e atac la statul de drept!
Da' de judecatori ce zici?
Cataleya [utilizator], Joi, 14 iunie 2018, 14:47
+10/16
Le-au trebuit 2 ani de procese ca sa constate "subit" ca faptele nu exista?
Sa mai precizam si ca...
IoPaNet [utilizator], Joi, 14 iunie 2018, 15:23
+11/17
... toate furturile trecute, prezente si mai ales viitoare, raman tot in sarcina Statului (adica a noastra). Sa multumim inca o data judecatorilor rosii pentru legalizarea furtului. Indrazneste sa crezi, s-a dat liber la furat!
la fel si cheltuielile pesedistilor cu borduri
qwerasdf [utilizator], Joi, 14 iunie 2018, 15:36
+8/12
panselute, statui inutile, concediile lui vrabi,
[1 milion de motive mai departe]
salariile a vreo 500.000 de bugetari care freaca menta, parcuri care se inunda, bmw-uri de 100.000 Euro, clopot la catedrala, catedrala, etc...

pusi in fata a nenumarate motive, pesedistul, lenes de la natura, tot se face ca nu intelege
Gogule,
salvatore [utilizator], Vineri, 15 iunie 2018, 12:31
+1/1
vezi ca alea cu bordurile si cu panselutele sunt ale noastre de pe vremea lui Videanu. Pesedistul clasic asteapta pomeni a la Vanghelie, mici, bere, Revelioane.
Dormi in continuare
Wanheda [utilizator], Joi, 14 iunie 2018, 20:08
+2/4
Nu te mai chinui!!!
asta a fost
Cosmin-cel-Mare [utilizator], Joi, 14 iunie 2018, 13:45
+31/41
S-a dus naibii justitia din Romania. Liber la furat
Romania e a borfasilor.
Prea_Tarziu [utilizator], Joi, 14 iunie 2018, 13:51
+21/27
Cine mai are urma de bun simt sa impacheteze si sa plece cat poate.
Vestitorii Primaverii
Inapasevedeinvers [utilizator], Joi, 14 iunie 2018, 15:24
+7/9
"Veniti dragi pasari inapoi, veniti cu bine!"
Din Madagascar, Costa Rica, Serbia si de unde veti mai fi migrat de frica DNA.

Un titlu de film italian din anii 70 era cam asa:
"Politia acuza, legea achita"
Cand mafia ajunge sa faca legea nici nu mai e nevoie de DNA. Luati pauza dragi procurori si, ciocu mic.
Asta a fost...
Alovi [utilizator], Joi, 14 iunie 2018, 13:53
+18/22
Au justitia.
Inseamna ca pana acum...
salvatore [utilizator], Vineri, 15 iunie 2018, 12:35
0/0
... au avut-o ceilalti, nu?
Ca un omagiu
Martinezu [utilizator], Joi, 14 iunie 2018, 13:55
+24/26
Azi este oricum mare sarbatoare: Ziua 2-a a mineriadei.
Ma intreb, maine il achita si pe Dragnea ca o incununare a victoriei totale?
Justitia
Tony_K [utilizator], Joi, 14 iunie 2018, 13:55
+23/25
Justitia penalilor....fara cuvinte.
RIP DNA :)
Incomod3 [utilizator], Joi, 14 iunie 2018, 14:00
+7/15
Mai mult de-atat, ce sa mai zici ? :)
Daca era acuzat si de o crima...
Ritzi Pitzi [utilizator], Joi, 14 iunie 2018, 14:02
+23/29
... ii dadea ICCJ dreptul si la despagubiri pentru stresul la care a fost supus pe timpul procesului, nu... ?
Mda
Tony_K [utilizator], Joi, 14 iunie 2018, 14:02
+34/38
Bravo judecatorilor...ati dat inca un motiv hotilor sa spuna ca au fost abuzati. Colcaie si pute a coruptie in orice loc in tara asta...
Nu inteleg...
IoPaNet [utilizator], Joi, 14 iunie 2018, 14:02
+32/36
... de ce PSD-ul se mai oboseste sa lupte cu procurorii. Oricum judecatorii "s-au dat pe brazda" si ii albesc mai repede decat Vanish.
Asa cum nici procurorii nu inteleg de ce s-ar mai obosi sa ii ancheteze, stiind ca judecatorii ii vor face oricum scapati.
Cam asta a fost si cu justitia. Les jeux sont faits rien ne va plus...
pace, pace, între două dobitoace
Mazeta [utilizator], Joi, 14 iunie 2018, 14:05
-17/37
deci nu mai vedem poza cu cucuvaia în vie.
Probabil ca aceasta postare a ta...
midufi [utilizator], Joi, 14 iunie 2018, 15:16
+3/11
este un raspuns codificat tovarasului cucuveamov
Usor, usor...
traian_mari [utilizator], Joi, 14 iunie 2018, 14:06
+24/30
Ii achitati pe toti si faceti inexistenta justitia in Romania!!! Urmeaza Dragnea sa fie achitat....iar noi stam cu mainile in san!
Usor, usor...
traian_mari [utilizator], Joi, 14 iunie 2018, 14:06
+14/18
Ii achitati pe toti si faceti inexistenta justitia in Romania!!! Urmeaza Dragnea sa fie achitat....iar noi stam cu mainile in san!
achitarea lui Dragnea... nu stiu, stai sa vedem
revo [utilizator], Joi, 14 iunie 2018, 18:07
+5/7
Acum ma gandesc ca Dragnea a primit vestea ca pe un sloi de gheata bagata pe sub guler: Ponta, Sova, Ghita achitati, Iohannis il propune la SIE pe un prieten al lui Hrebenciuc... Asta inseamna reactivarea vechii garzi, factiunea Sarbu.
Daca mai punem la socoteala si faptul ca Iohannis a trecut mai intai pe la aripa Voiculescu, putem ajunge la concluzia ca o mare parte a vechii Securitati, trasa pe linia moarta de regimul Dragnea, a inceput deja sa actioneze sau cineva s-a gandit sa o bage din nou in paine si ii albeste progeniturile.

Acum se duc tratative, vechea garda poate sa se intoarca la conducere dar sa pastreze o oarecare aparenta de normalitate in privinta statului de drept, macar pentru ochii strainatatii. Probabil ca in functie de cat sunt dispusi sa dea vechii sobolani (rozalii) si de angajamentele luate, va fi data si decizia finala in cazul Ghita.

Pe Udrea au condamnat-o defintiv pentru ce este proasta, a amenitat cu dezvaluiri si da din clanta, o vor cat mai departe. Cu Ponta-Ghita e altceva.

Eu zic ca Dragnea e in flacari acum, daca nu spunea prostiile cu sobolanii, avea sanse, acum, nu mai are.
mda
SoulSearcher [utilizator], Joi, 14 iunie 2018, 14:09
+21/27
rip common sense...

se achita pe banda rulanta dosarele de cand a ajuns PSD-ul la butoane
A inceput distractia
florinos [utilizator], Joi, 14 iunie 2018, 14:09
+21/31
Dacă Iohannis o va revoca pe Kovesi atunci Ghiță, Mazare, Udrea și Popoviciu se pot întoarce liniștiți în țara de unde au furat peste 200 milioane euro apoi putem stinge lumina în România, ne luam de mână cu Rep. Moldova unde au plecat toți tinerii iar pensionarii ii votează doar pe comuniști in schimbul unei sticle de ulei.
putina atentie
noi2013 [utilizator], Joi, 14 iunie 2018, 15:18
+4/6
Udrea si Popoviciu sunt condamnati definitiv, nu mai au treaba cu Kovesi
200 de milioane ????
cartofil [utilizator], Joi, 14 iunie 2018, 18:33
+8/8
Glumesti, Nastase si Dragnea au furat fiecare peste miliard de E. Sunt zeci de miliarde furate., asta-i miza, daca justitia functioneaza derbedeii isi pierd miliardele...... Bravo Kovesi, prinde-i, aresteaza-i , pune-le catusele, ia-le banii. Esti Jeanne d Arc a Romaniei, Dumnezeu sa te aiba in paza sa poti sa dovedesti toti acesti infractori......(Ma astept ca HT sa-mi stearga comentariul in care o laud pe Kovesi, cu ultimile 20 de astfel de comentarii asa a facut, probabil ca au inceput sa suga la robinetul de bani al megainfractorului)
Stire fara continut
mikef [utilizator], Joi, 14 iunie 2018, 14:10
+14/20
Stirea nu precizeaza de ce a fost achitat.
Doar se limiteaza la a spune ca a fost achitat, iar apoi povesteste istoricul procesului DNA cu Ghita.

Deci, de ce a fost achitat Ghita !?
Cica faptele nu exista
terkos [utilizator], Joi, 14 iunie 2018, 14:31
+13/15
Cica faptele nu exista
îți zic io
Mazeta [utilizator], Joi, 14 iunie 2018, 14:37
-13/33
probe false, martori care și-au retras depoziițiile, portocale și protocoale, să fie bine ca să nu fie rău.. capisci?
ia uite
Keni [utilizator], Joi, 14 iunie 2018, 14:48
+6/16
unde era cel ce le stie pe toate...sper sa primesti in viata ce meriti.
Hmm... asa ti s-a spus
midufi [utilizator], Joi, 14 iunie 2018, 15:18
+6/12
de la centru ?
Te-ai uita si pe verso?
Poate mai scria ceva pe copiuta.
Apropo
Tony_K [utilizator], Joi, 14 iunie 2018, 14:12
+24/28
La ce dosar are, nici macar pentru conducere fara permis nu l-au sanctionat ! Si romanii lupta in strada pentru ca judecatorii astia sa fie liberi iar ei se pi sa pe o tara intrega....ce mizerie e in tot sistemul !
Corupția
Omics [utilizator], Joi, 14 iunie 2018, 15:13
+7/9
Adevărat vă spun vouă: magistrații sunt mai corupți decât politicienii.
Numai din asta se vede cat de prosti si
xrogo [utilizator], Vineri, 15 iunie 2018, 9:36
0/2
incapabili sunt procurorii DNA, nici macar conducerea fara permis nu au putut s-o dovedeasca!
Exodul intelectualilor
Gigi Kent [utilizator], Joi, 14 iunie 2018, 14:13
+1/17
Ne pleaca tinerii IT-isti ca Ghita din tara pentru ca sunt persecutati :)
Gigele...
midufi [utilizator], Joi, 14 iunie 2018, 15:19
+9/9
Ghita nu e IT-ist, e un afacerist care a prosperat din contracte dubioase cu statul...
Hopa, noi suntem DNA si noi
xrogo [utilizator], Joi, 14 iunie 2018, 14:14
-13/35
nu scapam nici un prilej de-a ne face de cacao, deci judecatorii le-au dat dreptate "penalilor" din familia Cozma si nu i-au crezut pe vajnicii procuori din unitatea de elita a DNA Ploiesti!
Asteptam un comunicat de presa de la DNA, sa vedem pozitia zeitei anticoruptiei ce lauda amintita unitate de elita!
Sper ca
nscandal [utilizator], Joi, 14 iunie 2018, 15:06
+1/5
pozitia zeitei va fi sub forma unei demisii....ca sa nu-l aiba pe constiinta pe nejucator....
Adevarat graiesti
midufi [utilizator], Joi, 14 iunie 2018, 15:20
+3/9
Nu scapi nici un prilej de-a te face de cacao.
bine Tudorele...
rochiri [utilizator], Joi, 14 iunie 2018, 14:19
+12/24
bravo..hai cu Mazare si Udrea ajuta-i si pe ei.. e pacat.!
Gata..Bravo , Felicitari PSD au oprit abuzurile !

Sa inceapa cozile la vize si vami ..nu prea mai este de stat pe aici!
dece Tudorel
victor L [utilizator], Joi, 14 iunie 2018, 15:11
+3/3
si nu ICCJ?
Ura! În curând va răsufla ușurat și Mazăre.
c.radu [utilizator], Joi, 14 iunie 2018, 14:29
+16/20
Cred că Mazeta și tabăra din care face parte răsuflă, în sfârșit ușurați: Începe să se facă dreptate. SRI-ul a fost pus cu botul pe labe. Degeaba a muncit atâția ani făcând filaje și ascultând convorbirile unor astfel de inocenți ca Ghiță, pentru că acum informațiile produse de ei valorează cât o ceapă degerată în fața instanțelor. De-acum se va respira al aer, al libertății: Nimeni nu le va mai cere socoteală, averile sechestrate le sunt restituite, li se va cere scuze și vor fi invitați să-și reia locurile „binemeritate” din afaceri și din politică. Liber la cheltuirea după bunul plac a banilor publici!
Felicitari, d-na Tarcea!
nscandal [utilizator], Joi, 14 iunie 2018, 14:34
+13/15
Mai are cineva vreo indoiala care va fi verdictul pe 21.06. pentru dragnea ? Sa numaram steagurile, coane Fanica! ponta, sova, tariceanu, chiuariu, grebla, barsan, ghita....se pregateste dragnea. Vad ca d-na Tarcea se descurca totusi cu dosarele grele, cu tot vocalismul dinsei din mass-media. Probabil Udrea - Bica au fost dosare usoare, d-aia s-a lasat cu condamnari. Ehei, protocoalele saracele....Stanoiu - Tarcea - arc peste timp....Deh, ce sa-i faci, daca sint nevinovati oamenii...
?!
noi2013 [utilizator], Joi, 14 iunie 2018, 15:21
+2/4
Dar un oarecare semn de intrebare nu apare totusi ca poate dosarele alea erau facute ca sperietoare?

De Oprescu se mai aude ceva?! sau a cazut la pace, s-a retras frumos si nu mai pune probleme?
gata cu munca,
mos ion roata [utilizator], Joi, 14 iunie 2018, 14:39
+18/20
ma apuc de furat.
deci nu mai dai meditatii?
kingdavidhotel(banat pentru adevar?) [utilizator], Joi, 14 iunie 2018, 14:51
-2/12
ghinion.
ce ma,
meditatorul [utilizator], Joi, 14 iunie 2018, 15:12
+6/8
nu se mai castiga din postari?
nu e vorba de bani
mos ion roata [utilizator], Vineri, 15 iunie 2018, 12:11
0/0
daca vroiam sa fur bani ma inscriam la partidul care te plateste pe tine.
Diferențele sunt minore între
Con_stan_tin [utilizator], Joi, 14 iunie 2018, 15:40
+2/4
muncă și hoție, in definitiv au același scop, acumularea de resurse. Amândouă necesită educație și calificare, planficare, timp, gestiunea riscului, pentru a te bucura cu succes de resursele acumulate.
Diferența este una
batmanss [utilizator], Joi, 14 iunie 2018, 16:57
+3/5
ETICA !
peste ocean luau 100 ani
Coco Whistle [utilizator], Joi, 14 iunie 2018, 14:45
+6/8
si nu ii mai vedeam la fata. se judeca pe inverse in tara asta. sistemul e putred, ordinele se executa nu se discuta. banul vorbeste iar legea nu mai exista...asta inseamna ca romania nu mai e un stat, o jungla si..cu consecinte grave....ptr viitor.
D-asta plangea azi dna Tarcea!
abisala [utilizator], Joi, 14 iunie 2018, 14:50
+6/6
Preventiv, sa aiba impresia lumea ca ea e de partea dreptatii, si nu de partea infractorilor! Rusine!
Democratie made in romania
Raduvic [utilizator], Joi, 14 iunie 2018, 14:53
0/12
După mintea voastră nu știu de ce mai e nevoie de judecători în tara asta, dacă oricum au doar o variantă de raspuns, stabilită dinainte de o sleata de pe HN sau #rezist. Așa ar trebui să nu se mai joace nici meciurile de fotbal sau tenis, stabiliti voi aici cine câștigă și gata. Mai simplu și mai ieftin. Mi-e milă de voi. Și ăștia care tot amenințați cu vămile și cu vizele, nu știți drumul său ce? Curaj că trece timpul
si cum ramane cu trepcea...?
barba-neagra [utilizator], Joi, 14 iunie 2018, 14:55
+6/6
Oare doamna Cristina Trepcea s-a trezit vorbind ca dintr-un vis urat, in care, chipurile, era de partea celor buni?
Se pare ca asa e.
CCR, ICCJ, DIICOT, CSM (majoritatea aia de judecatori),SIE, SRI, Bibi, Trump...
Vor fi achitari pe banda pentru ca practic
ilex2013 [utilizator], Joi, 14 iunie 2018, 14:57
+7/7
este imposibil sa mai administrezi probe - mai ramane sa fie condamnati numai cei care se duc si declara ca sunt vinovati si pot administra ceva probe care sa nu cada sub incidenta niciunei restrictii legale ca sa dovedeasca ca sunt vinovati. Deci : liber la furat!!!!!
Achitari pe banda rulanta!
skanda7 [utilizator], Joi, 14 iunie 2018, 15:02
+5/5
Nu stiu de ce-si face griji Dragnea :(
s-a facut dreptate!
DrInOrice [utilizator], Joi, 14 iunie 2018, 15:08
+7/7
Ca doar nu degeaba a fugit... pt ca era nevinovat :)
vezi de treaba
nash pandelica [utilizator], Joi, 14 iunie 2018, 23:15
+1/1
e numai unul din dosare, la care era auxiliar.
mai are fo doua trei pe rol.
n'o sa'l vedeti curand :-)
poate numai daca'l mai baga nea ion crissstoiu in seama....
rezultatul
victor L [utilizator], Joi, 14 iunie 2018, 15:09
0/10
dosarelor facute in livezile cu Portocala de la DNA
si tot Dragnea, Tudorel, judecatorii, postacii etc
kingdavidhotel(banat pentru adevar?) [utilizator], Joi, 14 iunie 2018, 16:18
+2/6
sunt de vina.
oh...
Adrian2017 [utilizator], Joi, 14 iunie 2018, 15:20
+6/8
Va rog mult dati-mi link-uri cu site-uri de joburi din afara ca aici, in Romania, te mananca hotii.
iata si explicatia achitarii
revo [utilizator], Joi, 14 iunie 2018, 17:40
+4/6
"Mesajul de 'Stat paralel' a fost folosit în Turcia unde, dupa aceea, magistrații au fost arestați”, a declarat judecătoarea Andreea Chiș în timpul ședinței Consiliului Superior al Magistraturii".

Din patriotism (evident...), pentru ca Romania sa nu ajunga sa fie aratata cu degetul si pusa la colt, ca Turcia dictatorului Erdogan, judecatorii, in frunte cu judecatorii ICCJ, au luat hotararea sa-i achite pe toti marii borfasi, initiatorii si propagatorii statului paralel!

Astfel, eventuala criza in care am fi intrat, cu tot alaiul de declaratii ofuscate ale ambasadorilor, cu penalizarile care ar fi venit de la UE, taierea fondurilor si retragerea dreptului de vot, a fost prevenita!

Merci, ICCJ! Merci, Ministerul de Justitie! Acum asteptati cuminti case de protocol, masini, gagici sau gagii si ce va mai pofteste inimioara! Meritati din plin recunostinta Statului Mafiot Roman, in frunte cu mult iubitul si stimatul, farul vostru calauzitor, Dracnea!
Feudalism cu tendinte anarhice
Wanheda [utilizator], Joi, 14 iunie 2018, 19:04
+5/7
Aici a ajuns Romania!!!
achitarea n'a fost pt. ghitza
nash pandelica [utilizator], Joi, 14 iunie 2018, 19:09
+7/7
ghitza era numai parte dintr'un proces intentat de portocala sefului si adjunctului politiei din ploiesci, precum si a procurorului sef al parchetului de pe langa curtea de apel din ploiesci.
ghitza era secundar, adaugat la principalii inculpati.
asa, ca sa fie mai multi.
deci, nu este o achitare directionata pe ghitza.
e un esec al sectiei de elita a dna, cea mai laudata.
se pare ca astia, procurorul sef al parchetului ploiesci si sefii politiei il anchetau pe portocala, fost procuror subordonat in parchetul curtii de apel ploiesti.
odata trecut la dna, portocala, care aflase ca era anchetat, a contra lovit in atacatori, profitand de pozitia sa la dna, si de mult slavita sectie de elita.
ghitza a fost inclus, ca sa dea greutate dosarului.

anchetarea lui ghitza tre' sa fie pe smecheriile cu contracte cu statul, in special cu serviciile.
cum si la dracnea pe hotiile cu teldrum, nu pe fleacuri cu abuz de functie.
acolo au fost marile furturi, marile jefuiri ale statului..de drept. -
Ciuma rosie
Adrian1 [utilizator], Joi, 14 iunie 2018, 20:49
+2/6
Ciuma rosie a pus mana si pe instanta suprema. Romania a ajuns raiul infractorilor.
Fără permis
Celbland [utilizator], Joi, 14 iunie 2018, 22:17
+5/7
Dacă eu aș conduce cu permisul suspendat, oare m-ar achita instanța de judecată ?
jalnic
srpc [utilizator], Joi, 14 iunie 2018, 23:33
+3/3
toate acuzatiile DNA se dovedesc a fi doar afirmatii, fara probe
Mai cu dracu . . . .
Vali Cel Batran [utilizator], Vineri, 15 iunie 2018, 12:35
0/0
. . . unul alb si unul negru? Unii zic ca a furat( procurorii) altii, cu putere de decizie(judecatorii sau judecatorul) spun: nici vorba, tipul e curat ca lacrima. Când am spus odata ca aceasta prigoana indreptata impotriva procurorilor este de fatada si ca ea ascunde de fapt partinirea de care dau dovada judecatorii in procesele marilor pradatori ai tarii, m-am umplut de minusuri. Pedepse de cate doi trei ani, majoritatea cu suspendare, trimiteri de dosare inapoi la procuror dupa patru cinci ani de proces, sau pur si simplu achitari scandaloase a marilor inculpati da valoare din plin sintagmei lui Codrin Stefanescu, aplicata in justitie. PENTRU CA PUTEM!