Raluca Turcan: Planul lui Liviu Dragnea de a-l suspenda pe preşedinte ar însemna o lovitură de stat - Hotnews Mobile
1 € 4,6686 1 USD 4,0026sâmbătă 23 iun 2018
Si...
lider [utilizator], Miercuri, 13 iunie 2018, 19:58
-7/13
Cand nu-ti faci "meseria" esti pus pe liber!
A fost o data ordonanta de migratie a primarilor
ty [utilizator], Miercuri, 13 iunie 2018, 21:37
+1/5
OUG nr. 55/2014. Tot Dragnea cu PSD au fost autorii. CCR a declarat-o neconstitionala si a stabilit ca parlamentul sa rezolve problema de neconstitutionalitate. Pana azi nu a fost rezolvata problema. De ce va grabiti cu Kovesi? Nu ar fi normal sa rezolvaati problemele de neconstitutionalitate in ordinea aparitiet lor?
Nu fi tembel, toarșu, că țara geme...
Spiky [utilizator], Joi, 14 iunie 2018, 10:20
+2/2
Înaltă trădare este o gravă acuzație, care trebuie probată cu dovezi clare. Cum a trădat Johanis țara? Că nu a dat liber la hoție și iertare pentru penali? Că nu a pus-o pe liber pe Kovesi? Să fim serioși!
Mai degrabă PSD ar putea fi acuzat de înaltă trădare - capul la Curtea Constituțională (nu este o cacofonie întâmplătoare, ci deliberată, exprimând grafic situația acestei instituții) gaspadin Valter Dorneanu se duce la Moskova, să pupe fun...., pardon, mâna țarului....
Este lovitura
rubberdick [utilizator], Miercuri, 13 iunie 2018, 20:04
-2/10
Dar e legala.
Nu inteleg de ce dati minus
rubberdick [utilizator], Miercuri, 13 iunie 2018, 22:14
0/4
Este un plan diabolic DAR presedintele poate fi acuzat de inalta tradare pentru ca a tras pisica de coada (a incalcat o decizie CCR). Legea nu cere ca decizia sa fie nici batuta in cuie, nici indiscutabila, nici aia si nici aia. O incalca si ala e motiv.

Cu usurinta 2/3 din parlament vor vota "pentru".

Cazul presedintelui urmeaza sa se judece. Luni de zile se va taragana, se va face apel, nu se va prezenta acuzarea, se va amana sentinta, etc. In tot acest timp presedintele NU e demis ci SUSPENDAT. Cu alte cuvinte altul va fi in locul lui la butoane.

Si toate conform legii. Nu eu am facut tembelismele astea de legi.
Dar legile pot fi si strambe
Wanheda [utilizator], Miercuri, 13 iunie 2018, 22:56
+2/4
Dar las ca ii bine, poate se lasa cu Revolutie, daca nu...si mai prosti si mai saraci o sa fiti in cativa ani!!!
Asta am zis si eu
rubberdick [utilizator], Joi, 14 iunie 2018, 5:37
+1/1
Si-au votat legi ca sa le fie usor ca - de exemplu - sa poata da o lovitura de stat in mod legal.
PNL - a doua oară
slashroot [utilizator], Miercuri, 13 iunie 2018, 20:08
+1/5
Dacă acum ar fi lovitură de stat, la fel a fost și în 2012. Cu diferența că atunci PNL-ul era oficial în gașca inițiatoare. (Credeați că am uitat? N-am uitat.) Iar acum PNL-ul zice una, dar votează beneficii cot la cot cu Ciuma Roșie, deci... suntem cu ochii pe voi.
Mai sunt oameni
Observatory [utilizator], Miercuri, 13 iunie 2018, 20:36
+1/7
...cu minte și înțelepciune cu este aceasta doamna adevarata, din păcate sunt o minoritate nu numai in parlament, dar in general romanii.
“ V-am lăsat săraci și prosti,! V-am regăsit mai săraci și mai prosti”
Citat din Brâncuși după întoarcerea acasă după ani de munca și creație la Paris .
nici o noutate sub soare
Coco Whistle [utilizator], Miercuri, 13 iunie 2018, 23:10
-2/6
sa ne aducem aminte: Cuza - fortat sa abdice(prietenii stiu de ce), Mihai-fortat sa abdice(aceeasi sobolani stiu de ce- aceeasi strategie), Ceasca(incapatinat - l-au decapatinat)...si istoria se repeta pina justitia ii baga pe soboloani in custi si pun gaz pe ei.
Asa este
rubberdick [utilizator], Joi, 14 iunie 2018, 5:40
+1/1
In general un regim mafiot are fobie de sobolanii deviationisti.
Adica dupa doamna blonda ignorarea
xrogo [utilizator], Joi, 14 iunie 2018, 0:34
0/4
unei hotarari CCR e in regula dar suspendarea lui Johann pentru aceasta e lovitura de stat?
La Dragnea
rubberdick [utilizator], Joi, 14 iunie 2018, 5:39
0/2
O hotarare nu e valabila pt ca nu a semnat-o presedintele completului in timp ce la CCR regulile sunt mai laxe. Ce daca unul din ei de fapt nu avea drept sa semneze nimic si de fapt nici nu trebuia sa se afle acolo?!?!?
Cine spune asta, cine a hotarat ca nu
xrogo [utilizator], Joi, 14 iunie 2018, 11:25
0/0
trebuia sa se afle acolo, propaganda johanista?