Iohannis, obligat să o revoce pe Kovesi ca urmare a deciziei Curții Constituționale (surse) - Hotnews Mobile
1 € 4,7808 1 USD 4,3159joi 21 nov 2019
LOL !
si_mort_va_vad [utilizator], Miercuri, 30 mai 2018, 15:15
+11/19
Cum il obliga ciumatii ? ...
pe el si pe cele 6 milioane care l-au votat ? ...


... Iar le arde de proteste masive ...

#_rezist_!
Si ce mai astepti?
Fadds [utilizator], Miercuri, 30 mai 2018, 16:45
-9/13
Scoate pancarta din dulap si mars la protest :))
in haita voastra asa se vorbeste? marsh
yellowdog [utilizator], Miercuri, 30 mai 2018, 17:12
+2/2
??
La ultimul protest cati ati iesit?
Vladf555 [utilizator], Miercuri, 30 mai 2018, 17:02
-4/4
Batea vantul prin piata.
Acum fluieram a paguba.
Referendum ptr alegeri ale procurorilor sefi!
fit [utilizator], Miercuri, 30 mai 2018, 17:14
+3/3
AVEM O NOUA PUTERE IN STAT?!

Ar trebui sa facem alegeri ptr procurorul sef al DNA sau procurorul general... asa ca in SUA! ca sa nu mai vina partidele sa faca ce vor!
E clar!
vio7 [utilizator], Miercuri, 30 mai 2018, 15:16
+11/13
Klaus a devenit un fel de Siri sau Alexa!Cred ca si ele au mai multa putere de decizie,la Presedinte e pe sistemul taci si...semneaza!
mda
SoulSearcher [utilizator], Miercuri, 30 mai 2018, 15:17
+9/15
RIP Romania...

dragnea pune mana si pe DNA... cam game over de acum... nu mai are cine sa-i streseze in furtul national
Si daca nu semneaza
DrPepper [utilizator], Miercuri, 30 mai 2018, 15:18
+10/14
Ce il suspenda? Abia astept.
/// lor de bolsevici si in gura la aia care au stat acasa cand au fost alegeri.
Ne meritam soarta. Trist dar adevarat
deci MJ (si CCR)
liviu_ [utilizator], Miercuri, 30 mai 2018, 15:20
+8/16
demit dupa bunul plac seful DNA (INDIFERENT de avizul CSM si al presedintelui)....
tocmai am incalcat legile ue.... tocmai ne-am // pe MCV,.,,..
sunt tare curios ce sanctiuni o sa ne dea UE, pentru ca e clar ca nu pot sta cu mainile in san!
si iata cum castiga penalii pana la urma,
pepper89 [utilizator], Miercuri, 30 mai 2018, 15:20
+8/14
adio romania tara democrata.
revolutie sau dictatura comunista!
sper sa refuze....
TDragos [utilizator], Miercuri, 30 mai 2018, 15:21
+12/18
Sincer sper ca Iohannis va refuza sa semneze...sa-l suspende si sa se trezeasca din adormire romanii.
S-ar putea sa fiu prea optimist...
Johanis putea fi cu un pas in fata
kkciosuldelahamangia [utilizator], Miercuri, 30 mai 2018, 16:39
+8/12
si se evita acesta situatie daca refuza numirea docilei.
impresia este ca pnl continua blatul, usl traieste in timp ce dorneanu si restul curtii au votat conform instructiunilor de la Moscova.
Se confirma faptul ca aceasta....
gigiN [utilizator], Miercuri, 30 mai 2018, 15:23
+12/24
...Curte Constitutionala nu este deloc a Romaniei,ci a psd-ului ! O mai ramane vreo institutie a statului neconfiscata de catre psd ???!!! Ma indoiesc.
Ce mizerie!
trem [utilizator], Miercuri, 30 mai 2018, 15:25
+8/16
Era de asteptat o astfel de decizie...Dorneanu da dovada zelului suprem fatza de Partid. Intregul episod e jenant si arunca Romania cu zeci de ani in urma.

Singura solutie...un bilet dus catre o tzara normala. Deja RO e pierduta si se duce in viteza catre groapa de gunoi a Estului Europei. Ce rusine!!!!!!!!!!!!!
eeee
Dr.Mythnick [utilizator], Miercuri, 30 mai 2018, 15:29
+12/18
cand judecatori ai CCR se plimba prin Rusia sa adune invataminte, aveati alte asteptari de la CCR ?

eu zic ca sunteti slabi sa credeti ca judecatorii pusi de PSD sunt altceva decat marionete, tradatori de tara ...
Au "lucrat" bine strategii
stirilibere [utilizator], Miercuri, 30 mai 2018, 15:32
+13/17
de la Moscova. Acum au toate butoanele telecomenzii.
Ofensiva totala...
Adri70 [utilizator], Miercuri, 30 mai 2018, 15:37
+10/18
Ofensiva totala a gruparii infractionale PSD. Coordonare perfecta intre hotii din parlament, gunoiul Tudorel si nemernicii din CCR.
KGB scarba!!!!!!
MirceaIo [utilizator], Miercuri, 30 mai 2018, 15:43
+10/14
Asta e puterea lui Dragnea!!! Vrea sa nu intre la puscarie. Acum vor spune ca Presedintele a incalcat constitutia si il vor suspenda. Acesta e statul de drept din Romania. Au murit degeaba oameni la Revolutie!!!! Rusine lichelelor stalinisto KG-iste!!!!!!
ESTE
jidanul [utilizator], Miercuri, 30 mai 2018, 15:46
-15/23
Era si este evident ca L.C. Kovesi este compromisa total pentru functia de sefa la DNA. Nu mai K Werner Iohannis o mai sustine pe LCK. si el trebuie sa taie coada la pisica si s-o revoce. Insasi DNA este o institutie inutila la ora actuala. Prerogativele DNA trebuie preluate de o directie din cadrul DIICOT ori de Politia Romana, cum este si in alte tari deoarece, coruptia este un delict, o actiune ilegala ca orice fapta ilegala. Dar, cea mai importanta problema este cine o va inlocui LCK la conducerea institutiei pentru ca daca va veni o persoana tot cu stilul LCK atunci nu s-a schimbat nimic si lupta anticoruptie din penibilul in care se afla va devenii ceva jenant si ridicol.
hehe
transpenibilus [utilizator], Miercuri, 30 mai 2018, 16:33
+14/22
... iar PSD trebuie scos IN AFARA LEGII si DESFIINTAT!
clar...
liviu_ [utilizator], Miercuri, 30 mai 2018, 17:01
+2/2
si petnru ca e comprimisa total au chemat-o aia sa vorbescca la ONU....

tu esti ma jenant... dar na ce sa ceri unei slugi pesediste
Superb!!!
human_nature [utilizator], Miercuri, 30 mai 2018, 15:47
+9/15
CCR transeaza problemele pe repede-inainte in timp ce instantele de judecata amana condamnarea infractorilor de la o luna la alta. Ce sustinere mai vreti de la public, magistrati de 2 lei?
Gata, Slugarel !
Ozmo [utilizator], Miercuri, 30 mai 2018, 15:52
+5/9
Liber frate la furat !!! Da-o incolo de enomonie, luam tot ce putem spun acum PSD-putorile slogilor dracnea ! Super !!!
Iata ce a facut Dorneanu in Rusia
CezarN [utilizator], Miercuri, 30 mai 2018, 15:52
+16/20
A primit instructiuni clare ca, impreuna cu ceilalti agenti rusi din CCR, sa rescrie, practic, Constitutia.
Astfel, Constitutia Romaniei a ajuns doar un pretext pentru ca niste agenti rusi sa faca legea in tara noastra.
.
Ingwar [utilizator], Miercuri, 30 mai 2018, 15:54
+5/11
e clar ca mafiotii interpreteaza constitutia dupa placul lor, Valera doar nu degeaba sa intilnit cu kgb'istii in Rusia.
si e clar ca vor sa o demita pe Kovesi pentru ca DNA isi face munca cinstit si intradevar lupta cu coruptia.
sa nu faca nimic Klaus
sim12345 [utilizator], Miercuri, 30 mai 2018, 15:56
+9/13
sa vedem ce-o iesi

// dragnea
Conflict de interese
Captain Obvious [utilizator], Miercuri, 30 mai 2018, 15:58
+8/10
Atundi ce de se sa cedeze Johanis ?
Presedintele a cerut demisia guvernului
GeorgeOrwell [utilizator], Miercuri, 30 mai 2018, 16:12
+17/21
Presedintele a facut deja pasii pentru rezolvarea conflictului intre institutii. A cerut deja demisia guvernului.
Trebuie sustinut de catre popor.
NU SEMNA!
Sani [utilizator], Miercuri, 30 mai 2018, 16:23
+14/18
GREVA PREZIDENTIALA ca si Regele Mihai!

NU mai semna nici un act!

II BLOCAM!
Care judecatori ?
kent8 [utilizator], Miercuri, 30 mai 2018, 16:28
+12/20
Sunt niste slugi.
exact.....
viziru [utilizator], Miercuri, 30 mai 2018, 16:38
+5/11
dorneanu, pivniceru, varga, enache, simona teodorescu ..... slugi obediente, slujesc doar PSD-ul, poporul roman sa se descurce cum poate.... ni se cam termina rabdarea slugoilor....
oricum pozitia ei devenise simbolica
AndJorj [utilizator], Miercuri, 30 mai 2018, 16:33
-4/12
se achita pe banda rulanta..
Comment sters de user
Radu-Mihai [anonim], Miercuri, 30 mai 2018, 16:37
+11/15
DREPTATE?
ic.ram1945 [utilizator], Miercuri, 30 mai 2018, 16:57
+2/2
e foarte trist, ca niste functionari(procurori,judecatori,politisti,parlamentari etc....) numiti( in majoritatea cazurilor si cei alesi, in esenta sunt numiti) pe criterii pur politice, platiti foarte bine, neducand lipsa de carne, unt , cafea, citrice etc.atat in timpul lui Ceausescu cat si prezent, avand pensii si pensii speciale determinate fara nici-o logica, nu reprezinta marea masa a alegatorului ci interesele unui mic grup, in care , din pacate, intra si judecatorii curtii constitionale( cu litere mici!) a Romaniei, tradatorul natiunii/populatiei!