Surse: Darius Vâlcov a invitat la Guvern Consiliul Investitorilor Străini și AmCham, pentru o discuție despre Pilonul II de pensii , după criticile organizațiilor / Care a fost răspunsul acestora - Hotnews Mobile
1 € 4,7582 1 USD 4,3186duminică 13 oct 2019
Nu Uitati!
un domn [utilizator], Marţi, 22 mai 2018, 19:55
+38/38
Nu Vrem Sa Fim O Natzie de Hotzi!

In Strada!
Nu știam!
asavreau [utilizator], Miercuri, 23 mai 2018, 9:30
+6/6
Palatul Victoria,pușcărie de lux!Asta da revoluție făcută de Dragnea.Cu așa pușcărie pare bună ideea ca să facă închisoare la domiciliu.Doamne!
Suntem o tara de prosti!
Impotriva prostiei din tara [utilizator], Miercuri, 23 mai 2018, 10:43
+8/8
Cum sa lasi un condamnat la 9 ani cu executare in prima instanta sa conduca destinele economice ale Romaniei? Ce sa mai zic de Dragnea, alt condamnat? De Dancila, cea mai proasta alegere din lume pentru premier, ce sa mai zicem? Trebuia sa-i maturam in iarna trecuta si sa-i obligam la alegeri anticipate!
.
Ingwar [utilizator], Marţi, 22 mai 2018, 20:08
+38/38
cica "eminenta cenusie", mai degraba "eminenta criminala", daca ar fi ceva cenusiu acolo nu se ajungea la situatia ca nu mai ajung bani pentru pensii si salarii. apropo, aceasta eminenta stie ca daca taie din pensiile speciale ale nesimtitilopr atunci se elibereaza sume importante de bani ?
Faptul ca poate sa amane din februarie pana in
emil bobu [utilizator], Marţi, 22 mai 2018, 21:32
+23/23
iunie este o nebunie si e inca un lucru care-mi demonstreaza ca Romania e bataia de joc a infractorilor si ca niciunul dintre noi n-ar trebui sa traiasca in halul asta.
Orice soluție este catastrofală.
asavreau [utilizator], Miercuri, 23 mai 2018, 9:37
+7/7
Întreruperea alimentării pilonului II și numai o săptămână duce la prăbușirea acestuia la Bursa de Valori,retragerea investitorilor și pierderea banilor pentru deponenți.Nici statul nu câștigă,căderea bursei ducând la o criză financiară de lungă durată.Bucureștiul va ieși din circuitele financiare internaționale.Va fi mai rău decât dacă s-ar împrumuta aceeași sumă.
credeti ca ei nu stiu ce urmeaza ?
silviu_dumitrescu [utilizator], Miercuri, 23 mai 2018, 18:28
0/0
dar probabil chiar asta este planul

daca se da voie ca banii sa fie retrasi (pentru ca asta ar urma dpdv logic dupa ce intrerupi alimentarea si schimbi legea pt ca participarea la Pilon sa devina optionala) vor urma retrageri masive si panicate din Pilon, situatie care va duce la prabusirea pe termen mediu a bursei si a titlurilor de stat, urmate consecutiv de caderea ratingului Romaniei si cresterea costului refinantarilor datoriei publice = abia atunci sa vedem de unde da Guv PSDragnea salariile umflate si pensiile speciale = efect de domino = Grecia

in rest, numai de bine !
Mai subtire cu eminenta
ady77 [utilizator], Marţi, 22 mai 2018, 21:45
+17/17
Cap are minte, la ce ii mai trebuie?
Cred ca el ii scrie foile lui tanti Viorica.
Se întâlnesc in Cimitir?
Ochii_pe_voi [utilizator], Marţi, 22 mai 2018, 22:17
+14/14
Si mai cere mafiotul ăsta o șpagă, ceva? Că el totul face pt spaga, iar Toader a avut grija sa dea o lege ca sa i se ridice acestui hot ordinar sechestru pe tablouri. România = țară condusă de mafioți si borfasi.
Mascarada
Isobar [utilizator], Miercuri, 23 mai 2018, 1:59
+15/15
Stiu invitatii ca Dl. că Darius Vâlcov a fost condamnat, în data de 8 februarie 2018, de Înalta Curte la opt ani de închisoare cu executare în dosarul în care este acuzat de trafic de influență în perioada în care era primar al municipiului Slatina (Olt).

Cum se pot prezenta Consiliul Investitorilor Străini și AmCham la o astfel de intalnire ???
In ce tara traim ???,
N-au ce face, negociaza cu cine e la butane
Dalinar [utilizator], Miercuri, 23 mai 2018, 5:00
+10/10
Momentan o clica de penali!!!
N-am inteles
mcris [utilizator], Miercuri, 23 mai 2018, 9:54
+2/2
Daca e cu executare, de ce nu e dupa gratii?
...dacă judecătorii și-ar fi făcut treaba...
baligosul [utilizator], Miercuri, 23 mai 2018, 4:12
+15/15
Ei dacă niște judecători și-ar fi făcut treaba repede și bine...Nu am fi avut azi deputat pe Dragnea, consilier al primului ministru pe Vîlcov...Dacă niște profesori și-ar fi făcut corect meseria, o lăsau repetentă pe eleva, studenta, pe Dăncilă, și nu ajungea prim ministru, una atît de neajutorată.
Ce sa ne facem ,
A310 [utilizator], Miercuri, 23 mai 2018, 10:47
-4/6
cu judecatorii care nu isi "fac treaba " in conformitate cu facaturile de rechizitorii intocmite de procurori in cardasie cu securisti .
La fel ca in perioada lui Hitler , Stalin , Dej .
penibilul
nahir [utilizator], Miercuri, 23 mai 2018, 7:52
+11/11
guvernarii pesedace actuale, sa ai in continuare un consilier cu deja o condamnare penala, chiar daca ea este in prima instanta.
,,,
erevan [utilizator], Miercuri, 23 mai 2018, 13:59
+1/1
niste tablouri, ceva ???????
eminentza mov
vasilica_costica [utilizator], Joi, 24 mai 2018, 12:38
0/0
un penal conduce economic romania si face dezastru, tot el a imaginat trecerea contributiilor la salariat, revolutia fiscala, legea salarizarii unice, etc, un penal cu minte diabolica care conduce spre dezastru romania
nu